[ goran.lj @ 21.03.2002. 14:44 ] @
Zdravo!
Imam ME i veliki problem.Naime prilikom defragmentacije ili scan disk-a ove dve stvari su onemogucene.Kad pocnu da rade.Oni otprilike stignu do 4% i onda non stop vrte od pocetka.Isao sam na msconfig i start up i poiskljucivao neke programe.Ima ih mali milion.Da li postoji mogucnost da neke i potpuno izbrisem.Posle otprilike 2 meseca rada primetio sam da kompjuter postepeno pocinje da sporije radi.Pitanje.Da li je problem u ovom start up-u koji sam podesio.Hvala
[ Vertygo @ 22.03.2002. 19:57 ] @
U startup nemoj stavljati neke velike programe jer usporuju ceo kompjuter.Potrudi se da ti veci deo resursa bude slobodan.
Takodje pri skidanju nekog programa/igre sa kompjutera potrudi se da uvek uradis uninstall (znaci ne delete) jer ti vremenom fajlovi programa ,koje npr si izbrisao sa kompjutera , u registry-ju usporavaju racunar
[ goran.lj @ 23.03.2002. 00:41 ] @
Ja sam neke programe poiskljucivao i sada mi dugme u tab General stoji na Selective start up,a ne na Normal sart up.Da li je to preporucljivo.Koje mi programe predlazes da iskljucim.Oni su sledeci:TClockEx,ctfmon.exe,ScanRegistry,System Tray,MBM 5(progrma za merenje temperature na CPU-u),Load Power Profile,Task Monitor,PCHealth,Eac_Download,PersFw(To je FireWall-Tiny Personal FireWall),Sheduling Agent,MOShearch,*StateMgr,EDLoader,Microsoft Office start-up,Kaspersky Anti-Virus Monitor i najzad na kraju Adobe Gamma Loader.exe.Koje mi preporucujes da iskljucim ili izbrisem.Hvala
[ Vertygo @ 23.03.2002. 01:23 ] @
Sam odluci sta ces izbaciti ako te brzina kompjutera ne zadovoljava.
Eto npr osim ako nemas 24/7 vezu ka internetu ne treba ti uvek firewall sa paljenjem kompjutera.Njega uvek mozes da ukljucis pre/po odlasku na internet...

Nemoj da brises nijedan od tih programa ako ti trebaju - nisam to rekao, vec ako ikada budes prestao da koristis neki program nemoj ga deletovati vec uninstallirati zbog registara...

Takodje ja sa vremena na vreme praktikujem formatiranje diska...
[ goran.lj @ 23.03.2002. 10:21 ] @
sad jedno malo glupo pitanje.Kako izvrsiti formatiranje diska?Hvala
[ FireBallKiller @ 23.03.2002. 10:52 ] @
Napravi sistemsku disketu, u biosu ukljuci opciju BOOT from flopy (ili neshto slicno), pri podizanju pritisni f8 i izaberi command promt only, kucaj format C: (ili vec ime drajva i pozdravi se sa svim podatcima na tom drajvu.
NAPOMENA ukoliko zelish formatirati neki drajv, predji na neki drugi i kucaj FORMAT imedrajva:
[ goran.lj @ 23.03.2002. 18:25 ] @
Hvala na ovome.Samo jos jedno pitanje na koje mi nisi odgovorio.Da li je preporucljivo da kad otvorim "msconfig" preporucljivo da ostane u kartici General
na opciji Selective start up ili je potrebno prebaciti na Normal start up-load all device drivers and software?Jos jednom hvala
[ Vertygo @ 23.03.2002. 23:42 ] @
Meni je ukljuceno Selective startup.