[ Pharos @ 21.10.2004. 12:30 ] @
Svi mi znamo da se prilikom kupovine računara na njemu dobije i neki OS. Za sada na računarima se prodaje samo WinXP. E sada mene zanima nešto. U slučaju da je taj softver legalan, da li bih ja mogao tražiti besplatbu tehničku podršku od Microsoft-a? Besplatna teh. podrška se pruža samo korisnicima sa legalnim softverom. E da li to podrazumeva i OS koji je dobijen prilikom kupovine računara ili ja moram da imam posebno disk sa Windows-om, pa da se odatle čita neki product key...
I druga stvar koja me zanima jeste, ako se teh. podrška dobija i samo na osnovu legalnog OS-a koji je dobijen prilikom kupovine računara (ne moram imati CD), da li ja prodavca onda mogu tužiti za propuštenu dobit ako mi je on prodao nelegalan softwer?
Hvala
[ markom @ 21.10.2004. 12:45 ] @
Svaki računar kupljen sa preinstaliranim legalnim Windowsom mora na sebi da ima nalepnicu "Microsoft Certificate of Authenticity". Na ovoj nalepnici se nalazi i product key. Ukoliko računar to nema, možeš slobodno dasmatraš da nema legalan Windows. Ako ima, imaš sva prava kao i ilo koji drugi korisnik legalnog Windowsa.

Marko.
[ ||NeX|| @ 01.11.2004. 20:02 ] @
A kako prodavač dobije taj Windows?
Je li ga plati jednom kao multicopy licence ili svaki posebno?
[ markom @ 01.11.2004. 20:11 ] @
Da budem iskren, ne znam tačno, ali verujem da ide preko Microsoftovog System Builder programa...

Marko.