[ Boris @ 29.04.2001. 11:20 ] @
Ja sam pocetnik u delphi-ju i krenuo sam da pravim neku glupost ali normalno kao i svako naidjem na probleme i je*iga moram da trazim pomoc.Treba da napravim jedan deo programa koji ce da pusta odredjenu muziku kada se otvori neki muzicki fajl.Znaci imam OpenDialog1 , MediaPlayer1 i jedno dugme koje otvara(execute) OpenDialog1.Radio sam ja na tome ali nece pa trazim od vas pomoc podesio sam extenzije probavao neke kombinacije ali nevredi slab sam ajde recit e mi vi sta da uradim kako da povezem taj opendialog1 sa mediaplayer1-om?A ako ima neko bolje resenje,neka druga kombinacija recite.

Hitno je hvala svima koji pomognu.Delphi 5 je u pitanju.
**********************************************
p0z.
[ Boris @ 30.04.2001. 10:23 ] @
Nemorate se muciti sredio sam ovo nego sad mi recite kako da napravim da prozor ne moze da se skuplja raziruje maximizira znaci da stoji na cemu je?
[ Gojko Vujovic @ 30.04.2001. 12:06 ] @
Stavi BorderStyle na bsSingle i u BorderIcons ugasi Minimize i Maximize dugmice.
[ Boris @ 01.05.2001. 10:04 ] @
Hvala...Pitacu jos nekih gomilu pitanja u blizoj buducnosti.
[ Boris @ 04.05.2001. 16:54 ] @
Evo novo pitanje i ono glasi:Treba da napravim nesto(valjda neki config fajl) koji ce da kada udjem u program i izmenim neke parametre(opcije) da zapamti to sto sam izmenio i da sledeci put kad startujem program u njemu(programu) ostanu ona podesavanja koja sam izvrsio prilikom proslog startovanja.???Npr. imam neki toolbar i sad gore u meniju imam opciju koja se chekira "Show Toolbar" i sad po defaultu ona je chekirana i sad ja je decheckiram i sledeci put kad se startuje progy ocu da ostane dechekirana tj. ocu da toolbar bude sakriven????Ajd sad neko neka objasni.
[ Gojko Vujovic @ 04.05.2001. 17:13 ] @
Koristi Registry posto se njegova upotreba preporucuje za ovakve namene. Ono sto tebi treba zove se TRegistry.

Druga mogucnost je .ini fajl.
INI fajlovi se uglavnom napustaju u windows programiranju ali za neki manji projekat i program bez instalacije mogu biti dobro resenje, ako ti trebau koristi TIniFile. U Delphiju je toliko pojednostavljen rad sa ovim ini fajlovima, sve sam prepoznaje (sekcije, vrednosti..) baci pogled u help za TIniFile. Postoji cak i TRegIniFile kojim je olaksan prelazak sa INI fajlova na registry sto zna da bude vrlo korisno posto se inace postupci razlikuju..
[ Boris @ 05.05.2001. 23:21 ] @
Ovo me muci i dalje naucio sam da upisem nesto u ini fajl ali sad kad se startuje progy on treba da procita npr.
[Main]
showtoolbar=1

i ako je showtollbar=1 onda treba da opcija u gornjem meniju programa koja se zove ShowToolBar bede chekirana a ako je showtoolbar=0 onda ta opcija netreba da bude chekirana a namestio sam da kada se ta opcija chekira da se napise showtoolbar=1.Kako to da procitam,spojim ili sta vec????qq meni! Ajde malo i ostali pomozite smoricu Gojka!
[ Gojko Vujovic @ 06.05.2001. 01:18 ] @
Probaj sa:

Komponenta.checked := Ucitanavredonst;

Ili mozda ovako:

If ucitanavrednost = "1" then komponenta.checked := true else komponenta.checked := false;

A pre toga u ucitana vrednost ucitaj true ili false (mozda moze i 1 i 0 nisam siguran).

Inace odavno ja ne radim sa delfijem ajde mogli bi moderatori malo da se ukljuce ja ti sve ovo napamet pricam delphi sam napustio :)

[ MoDcHe @ 06.05.2001. 12:25 ] @
Ja imam neku komponentu zove se RX tools u njoj imas Registry alatku i ti samo mu dodajes sta oces da ti upise mnogo je jednostavno ... nadji negde i skini odusevices se.