[ Dejan Matijevic @ 23.10.2004. 21:04 ] @
Mjenjao sam ON/OFF prekidač, telefon je radio fino dan, dva zatim je poblesavio. Pali se i gasi sam od sebe... čarolija
[ BVC-Project @ 23.10.2004. 22:32 ] @
Probaj skinuti taster za On/Off i očisti površinu ispod njega sa nekim otapalom i zalemi ga nazad.Nakon toga više ne bi trebao imati problema.
Ako se i nakon toga nastavi ista stvar probaj staviti neki drugi taster.
[ cybercom @ 24.10.2004. 07:43 ] @
Ja kada skidam i stavljam prekidace nekoristim tecni flux (med,topnik,iliti???.?.) vec nazivo,opicno od njih zna da zajebava !
[ pelesta @ 24.10.2004. 13:31 ] @
Popusti gornje sarafe i skini maskicu,pa vidi kako se ponasa.
[ Dejan Matijevic @ 24.10.2004. 14:34 ] @
Promjenio drugi prekidač, opet isto, na gsm-city sam pročitao da je problem sa procesorom i da ga treba prekuglati. Nisam ga kuglao već samo zagrijao i više ne restarta ali je sad drugi problem, contact service. Fleš ne pomaže, na tornado se upali normalno ali na bateriju pokaže CS. Da ga bačim na vreme?
[ montback @ 24.10.2004. 17:37 ] @
nisi trebo dirati procesor!!
sad bas nebi znao sta bi mu radio osim za djelove .vise se isplati nego ga raditi!


pozdrav
[ Dejan Matijevic @ 24.10.2004. 18:25 ] @
Malo sam mu dao paprike po fleš čipu i sad radi kao i prije, tj. i dalje restarta. Očistio sam površinu ispod prekidača, prekidač je bio izvaljen tako da sam morao pozitivni kraj novog prekidača premostiti na onaj kondenzator. Radi sat dva i poludi. Probao sam malo odviti šarafe, radi sat dva i opet poludi. O čemu se radi Pele? Misliš da je ploča negdje napukla?
[ pelesta @ 24.10.2004. 22:02 ] @
Desavalo se nakon spajanja na kondezator , kada se telefon sklopi ,provucene zica dira nesto od komponenti ili masu pa je moras precizno provuci ili izolovati,najbolje je onim ljepljivim papiricama od cijena.Narocito ako si oba kraja povezao na kondezator.To je uzrokovalo gasenje ali nikad paljenje.Skini prekidac pa ga upali pincetom i vidi sta se desava.
Da li se restartuje sam od seba ili kada diras tipke?
[ Dejan Matijevic @ 25.10.2004. 09:20 ] @
Gotovo, stavio sam opet novi prekidač, očistio ploču ispod njega i sad radi kako treba. Izgleda da je flux u pitanju, ušlo malo u prekidač i pravilo problem. Hvala svima na pomoći.
[ pelesta @ 25.10.2004. 22:48 ] @
Citat:
Dejan Matijevic:  Izgleda da je flux u pitanju, ušlo malo u prekidač i pravilo problem .

Pa kakav fluks koristis ako pravi te probleme?
Sky master?
Jesi li ti zadovoljan onim?
[ skymobile @ 25.10.2004. 23:56 ] @
@pelesta
Jesam,onaj je ok,ne ostavlja ama bas nikakve tragove,mada ga slabije koristim, jedino kad treba odraditi neki uem ili procesor ili flash a za ostalo koristim onaj stari,ima ga skoro litar,treba to potrositi
[ pelesta @ 26.10.2004. 00:14 ] @
Citat:
sky master: @pelesta
a za ostalo koristim onaj stari,ima ga skoro litar,treba to potrositi :D

Pomjesaj ga sa jegerom,kada gosti dodju.