[ TvrdiMijo @ 24.10.2004. 18:08 ] @
s torry sam nedavno skinio 50-ak dobrih komponenti koje su besplatne,ali je caka da prilikom pokretanja svakog mog programa u kojem sam koristio iste,se pojavi ekran s adresom i nazivom firme.budući da nemam source,jel se to može nekako maknit,ili nemogu jednim dupetom na dvje stolice?

poz.
[ bancika @ 24.10.2004. 18:12 ] @
mozes ako je dovoljno veliko :)
ako nema source onda nisu besplatne zar ne?
[ sasas @ 24.10.2004. 18:12 ] @
generalno, ne moze na dvije stolice

koje konkretno komponente su u pitanju i zasto su ti vazne da ih koristis? mozda ima OS alternativa?
[ TvrdiMijo @ 24.10.2004. 18:21 ] @
ili se radi o manjim stolicama hehe )

komponente nisu besplatne,a radi se o poboljšanim,odnosno uljepšanim standardnim komponentama u delfiju kao primjerice button,panel,image,groupbox i sl.
Tako primjerice panel(btw to su neke 'Sweet'komponente)može biti transparent ili recimo trackbar može biti XP-style i sl.,i to mi je jako korisno kad želim uljepšat aplikaciju.No,živcira me taj 'Nag-screen',još će neko pomislit da program nije moj...)znači,stand.komponente s dodatnim opcijama

možda imaju kakve slične komponente(koje su stranice još dobre osim torry?)

poz.
[ sasas @ 24.10.2004. 19:22 ] @
www.sourceforge.net , mada verovatno znas za njih (ima li ko da ne zna).

Citat:
TvrdiMijo: to mi je jako korisno kad želim uljepšat aplikaciju.


i jako zanimljivo kad je treba odrzavati
ne znam tacno kakve eye-candy zelis, ali ako ti kupac ili ciljna grupa bas ne insistira na nekom super-turbo-cool look-u, ne isplati se zezati s custom komponentama.
Ako koristis D7, ubaci xp manifest i imas xp-look, ako koristis D6 ili stariji, nadji na netu XPThemeManager i to je to.

ss.
[ Almedin @ 24.10.2004. 20:50 ] @
Ja sam u jednoj malj aplikaciji koristio componentu za kreiranje Excell dokumenta i nag screen (prozor sa nazivom firme koji se pojavljuje) sam riješio tako što neposredno prije kreiranja komponente kreiram thread koji traži taj prozor koji se pojavljuje i kada ga nađe pošalje mu poruku WM_CLOSE. Funkcioniše odlično, prozor se i ne primijeti.
[ Rapaic Rajko @ 25.10.2004. 11:09 ] @
E, stvarno dobra ideja! Ali kako si znao koji prozor da trazis, to jest po kom kriterijumu si ga trazio?

Rajko
[ Nemanja Avramović @ 25.10.2004. 13:24 ] @
Daj kod da probamo to... Mada ne znam da li to radi svuda: Kazes trazi prozor... a sta ako je obican showmessage sa imenom i web adresom firme? Kako to ukloniti?
[ Almedin @ 26.10.2004. 20:43 ] @
Pa i showmessage je prozor a tražim ga po naslovu. Evo kod koji se koristi za komponentu XLSReadWriteII.

unit KillMsgU;

interface

uses
Classes, Windows, Messages, Dialogs;

type
TKillMsg = class(TThread)
private
{ Private declarations }
protected
procedure Execute; override;
end;

implementation

{ TKillMsg }

procedure TKillMsg.Execute;
var
hWin: THandle;
nCreated: cardinal;
begin
hWin := 0;
nCreated := GetTickCount;
while (hWin = 0) and (GetTickCount - nCreated < 10000) do begin
hWin := FindWindow(nil, 'Information');
if hWin <> 0 then SendMessage(hWin, WM_CLOSE, 0, 0);
end;
end;

end.
[ -zombie- @ 27.10.2004. 09:07 ] @
xexe.. to sam isto i ja uradio sa jednom komponentom (valjda beše richedit).. ali sam je posle još lakše upucao kada sam skontao da je i ona nag poruka u stvari obična delphi (vcl) forma, odnosno da je dostupna preko screen.forms[] niza.. :-P

rajko: ima jedno zgodno programče u MS visual studio 6, zove se spy++. čudesno mala a korisna aplikacija.. ;)