[ lukes @ 25.10.2004. 09:13 ] @
Interesuje me da li bi radilo kad bi svoj kablovski modem (koji jos uvek nemam) odneo kod komsije, tj. da li bi racun KDS-a i dalje stizao na moje ime. U pitanju je KDS-ov servis za Tosin bunar. Ovo me zanima jer komsija ima firmu pa da ne placa 3000 (kao pravno lice) umesto 1000 din. Po svemu sudeci, ovo bi trebalo da moze.
[ Gojko Vujovic @ 25.10.2004. 09:19 ] @
Ako ste u istoj zgradi ili makar na istom ogranku (ne znam po kojim jedinicama je podeljena ta mreza), ne bi trebalo da je problem. Da odneses bas u drugi kraj grada - sumnjam.
[ lukes @ 25.10.2004. 11:01 ] @
Pa ima par zgrada izmedju nas. Ne znam, moracu da probam pa da vidim sta ce
da se desi.
[ webmaster1 @ 25.10.2004. 11:50 ] @
Uopste nema potrebe da to radis...Pazljivije pogledaj sta pise....i za fizicka i pravna lica vaze cene 1000-64, 1500-128, 2000-256, gde ne postoji ogranicenje u pogledu downloada.Takodje, za pravna lica postoji i ono sto si video cene u rasponu od 3000-56000 za brzine 64kb-2Mb...Ovo ne pricam napamet.Moj modem se vodi na firmu...
[ banom @ 25.10.2004. 14:58 ] @
Mozes slobodno ako pripadate grupi koja spada u Tosin bunar (jer u drugim delovima grada ptt i nije pustio u rad kablovski internet), ja sam nosio dva bloka od mene, kod ortaka i radilo je.
[ Zox @ 25.10.2004. 15:19 ] @
Zavisi od tipa kabl modema kao i od setovanja na strnai provajdera. Promenio sma ih nekoliko (i jednih i drugih ;) ).

Kod nekih mi je bilo dovoljno da samo resetujem modem i pustim ga da prodje inicijalnu proceduru pri cemu je on prepoznavao i registrovao u svom epromu )pretpostavljam) novu mreznu kartu i sve je dalje radilo ok.

Kod nekih ovo nije radilo nego sam pri svakoj promeni NIC-a (citaj :kompjutera) morao da zovem tehnicku podrsku da oni posalju novi init string mom modemu.

Kod ovog sto sad imam, MAC adresa NIC-a se upisuje u sam modem pri inicilalizaciji. Ako promenim NIC moram da idem na odredjnu web stranicu provajdera (samo mi je ona i dozvoljena da posetim) i da prodjem registraciju preko web-a. Zatim sve radi normalno.

U tvom slucaju: ako poneses i modem i mreznu karticu iz svog kompa 99% ce sve raditi bez problema.

[ pailhead @ 25.10.2004. 17:13 ] @
A da kazes ti "Hvala bogu sto sam na tom KDS-u." i izvinis se za ovo pitanje jer je uvredljivo prema svima koji nisu te srece da zive u jednom jedinom delu grada gde se vec godinama pruza normalna internet usluga?
[ banom @ 25.10.2004. 18:35 ] @
Citat:
Zox: U tvom slucaju: ako poneses i modem i mreznu karticu iz svog kompa...


Uopste nema potrebe da nosis svoju mreznu osim ako na drugom kompjuteru nemas mreznu ili USB.
[ lukes @ 26.10.2004. 08:53 ] @
I ja mislim da ne bi trebalo da imam problema preko USB-a sa modemom MOtorola SB5100. Zivi bili pa videli.
[ mca @ 27.10.2004. 08:00 ] @
Pa koje je to pravno lice ako mu je problem da za takvu uslugu izdvoji 3000 din. To mu je manje od telefonskog racuna....