[ indicator1 @ 27.10.2004. 11:52 ] @
Imam Canon MiniDV i javio mi se sledeci problem:
Pri premotavanju trake unazad, ako je kaseta blizu pocetka , obavezno mi se zaustavi premotavanje, izbaci poruku da izvadim kasetu i sto je najgore ne usnira je nazad vec se zapetlja i izguzva (traka ostane da viri van kasete). To se desava samo na prvoj cetvrtini kasete, i neposredno pre trenutka kada se to desi vidim kako poludi pokazivac trenutne pozicije (npr umesto 13min ispise glupost tipa 122min i slicno). Nije problem u zaprljanosti glava, cistio sam ih , a i problem nije u tajm-kodu jer se to isto desi i na potpuno novoj - praznoj kaseti. Premotavanje sa gledanjem radi dobro, tako da za sada jedino tako mogu da premotam kasetu na pocetak.
Posto na dnu postoje cetiri prozorcica, mislim da oni ovde igraju neku ulogu pa bih bio zahvalan ako neko zna kako se kod DV kaseta odredi trenutna pozicija trake da to objasni ili ostavi neki link.
[ Stefano @ 27.10.2004. 20:38 ] @
Verovatno je problem u motoru,tj.verovatno jedan od motora premotava sporije,tako da to guzva kasetu(nisu sinhronizovani u radu)
[ indicator1 @ 28.10.2004. 07:31 ] @
Sumnjam, jer bi se to desavalo onda bilo gde na kaseti a ne samo na pocetku. Kad premotava kasetu, cim se premota ispred 15-tog minuta zaglavi se i nastavi da se zaglavljuje sve do pocetka kasete. Kad se vrati iza 15-tog minuta, sve radi ok. Mislim da je samo problem u losem trenutnom ocitavanu pozicije, tj glupa kamera cim vidi gresku nasilno iskljuci motor a zbog inercije traka se jos malo vrti i ostane nezategnuta => eto problema.