[ Mladen @ 28.10.2004. 20:59 ] @
Pozdrav. Sta biste od opreme preporucili za povezivanje sa AP-om na oko 1.5 kilometara. Znaci koju antenu, koji AP(posto ce ici na krov) i koliko to otprilike kosta
Hvala mnogo
[ IzzY @ 28.10.2004. 22:32 ] @
To nije velika razdaljina, radilo bi gotovo bilo shta..znahci skoro bilo koji ap ..znachi samod a ima klijent i skoro svaka antena...... ako bi rekao koliko para si spreman da izdvojish..onda bi iskombinovao neshto...
[ Mladen @ 28.10.2004. 23:42 ] @
Pa razmisljao sam da u krajnjem slucaju uzmem grid 24dB za 85€ i neki AP (nemam pojma koji-preporuka) i kablove i to sitno sto je potrebno, znaci nekih 150€ sve zajedno ali ako nema potrebe za tim recite sta je dovoljno (na primer da li bi odradio posao biquad pravljen). U prevodu, dacu koliko je potrebno ako je to neophodno a ako nije jos bolje
Pozdrav
[ djricky @ 29.10.2004. 00:36 ] @
bitno pitanje je kakvo je stanje u etru tamo gde planiras da se zakacis...

u svakom slucaju, posao bi trebala da zavrsi i manja "sabacka" antena (grid 21 - cena je oko 30E)

od AP-ova, proveren uredjaj je Pheenet-ov WL-118C+ (200mW), mada mozes da probas i sa nekom od Geneko igracaka, ili Zyxelom... Pheenetov WRT-011C kao i Lynksys-e probaj da zaobidjes.... naravno, potrudi se da od uredjaja do antene bude sto kraci kabl (10m MAX)...
javi se ako treba pomoc oko konfigurisanja...

ps. gde bese bogatic?
[ Mladen @ 29.10.2004. 06:41 ] @
Ma u Beogradu sam, to je drugov nick a on je iz bogatica.
Inace ja imam veratov AP na 200m i nikakve prepreke izmedju i na njega cu se kaciti ako bude radio iole normalno ali hocu da uzmem dovoljno jaku opremu za slucaj da moram da se kacim na neki sledeci najblizi AP a on je 1.5 km
Inace koliko bi kostali ti AP-i koje preporucujes?
Neki ljudi koji se solidno razumeju su mi rekli da ne uzimama Pheenet za Verat jer se veratova oprema ne slaze sa njim
P.S. inace Bogatic je 20km od sapca
[ IzzY @ 29.10.2004. 10:22 ] @
Nemoj da se razbacujesh parama...radicje i Ovislink 1120 i D-link 900+ i to sasvim ok....1 je chak jeftiniji a radi posao.

Shto se tiche antene uzmi hyperlink u netisku..necjesh se pokajati ako si vecj spraman da izdvojish toliko para.

Shabachki grid je ok..ali ima raznih primeraka od stvarno dobrih do neupotrebljivih..pa shta ti upadne...meni je upao jedan jako dobar:) da sam i da nemam para sigurno bi to uzeo....

Kabel...ako je do 5 m uzmi hdf 200 za vishe hdf 400...toliko od mene :)
[ acabgd @ 02.11.2004. 09:41 ] @
Evo i ja isto da pitam posto zaista nemam pojma sta mi treba. Kacim se na Tehnicom na Tosinom Bunaru, ima nekih 1km od mene.
Signal hvatam sa PCI Wireless karticom i onom malom antenicom sto iz nje visi, ali slabo.
Da li mi treba samo bolja antena ili sta preporucujete da uzmem i stavim na prozor?

Hvala,
A.
[ djricky @ 10.11.2004. 21:36 ] @
koliko znam verat ima opremu slicnu mojoj (cisco) i oprema koju sam pomenuo ranije kod mene radi bez problema...

ako se misli na pheenet wireless kartice to se resava downloadom najnovijih drajvera... pricano je vec ranije o tome...

@acabgd: 1km sa "pendrekom"???? malo verovatno ali neka bude... ako vec imas tako dobar signal napravi kantenu... ja i pored svih zivih antena koje su mi prosle kroz ruke... i dalje se drzim moje dobre stare "DonCaffe"... doduse udaljen sam 100m od ap-a :))

ps. jel drugar iz bogatica koristi wireless?
[ IzzY @ 10.11.2004. 22:31 ] @
Ja ipak glasam za grid...ipak koliko para toliko muzike :) U beogradu ima svega i svachega, zagushen je etar..ako imash para kupi hyperlink 24db, ili andrew ..necjesh se pokajati...to cje ti biti JAKO dobra investicija....na 1km sa tim pendrekom mozhda mozhesh da uhvatish signal, ali nema shanse da ga vratish .....
[ acabgd @ 11.11.2004. 00:52 ] @
Ma ja rekoh da sa onom malom antenicom samo hvatam signal. Uzeo sam 15dB Flat, ali ocigledno nije dovoljno za ovu Asus PCI karticu - nakacim se, prijavim se, ali veza je kao modem 2.4kbps... pa onda puca, pa gubi pakete, spooorooo...

E sad - da li bi to resila jaca antena (NBG je u pitanju) ili mozda druga PCI kartica i koja?

Hvala.