[ Lupen @ 29.10.2004. 22:25 ] @
Ovako,
hteo bih da sredim Server Masinu za web hosting, ali ne znam tacno sta mi sve treba, ne mislim na hardverski deo nego na softverski, i ja naprimer za sada imam liniju koja je jaka 640kbs, dali je to dovoljno jaka linija za pocetak ili treba nesto jos jace? Koji je bolji operativni sistem da se stavi: Windows 2003 server ili neki OS iz kuce Linux ?
[ Veljko @ 31.10.2004. 09:24 ] @
Ako nemaš mnogo materijala za download 640Kbps će ti biti sasvim dovoljno.
Što se tiče OS-a zavisi od tvojih potreba i znanja:
ako ti je potreban ASP hosting onda Win
ako ti je isključivo potreban php + mysql možeš odraditi sa Linux serverom (preporuka Fredora Core 2)

Ako si slab sa poznavanjem Linux OS-a definitivno ti je najbolje rešenje da podigneš Windows 2000 Server i olakšaćeš sebi celu priču.
Na Win platformi mozeš imati podršku za skoro sve živo asp, .net, php, ms accsess, mysql, perl ...

Izaberi platformu koja je tebi lakša za administriranje.
[ Lupen @ 31.10.2004. 23:54 ] @
A dali mozda znas koji mi svi programi trebaju, i koje sve baze trebaju da se instaliraju (mislim naravno na tacan naziv) ? I dali je moguce da se stavi i mail ili je to ipak za neku jacu liniju ?
[ Shadowed @ 01.11.2004. 09:50 ] @
Kao deo Windows-a (bilo server bilo workstation varijante, znaci, 2k, XP, 2k3) imas IIS koji ti je potreban da bi hostovao sajtove. IIS daje odmah i podrsku za ASP. Tako da sto se toga tice, ne treba ti nikakav dodatan software. Ako ti treba PHP ili nesto sl. onda je najbolje da pogledas na oficijelnom sajtu.
[ Lupen @ 01.11.2004. 12:56 ] @
E hvala vam puno na odgovorima, ako mi bude jos nesto trebalo opet cu da se javim. Jos nesto kako sve ovo postizete da odgovorite kad ima toliko pitanja?

ZOP!!! :):D
[ Veljko @ 01.11.2004. 14:39 ] @
Ima nas skoro 40.000 ;)