[ Simke @ 25.03.2002. 00:41 ] @
Instalirao sam network karticu pod linuxom, ali sada ne mogu da se konektujem na net koristeci modem. U pitanju je RH7.2, a za dial up koristim kppp. Modem pocne da bira broj, i kada treba da se konektuje pppd izbaci gresku. Jos jedna stvar, kako da podesim da mi linux bude gateway? Mreza se sastoji od dve masine (za sada), na jednoj je win nt4, a na drugoj linux/windows 2000. Trenutno je win 2000 gateway, ali bih hteo da ovo namestim i u linuxu, tako da ona druga (winnt 4) masina moze da ide na net bez obzira koji OS je statovan na prvoj masini.
[ MoHicAn @ 26.03.2002. 20:30 ] @
Uh sinovac moraces mnogo vise info-a da nam das
Kao prvo pocni sa greskom koju pppd izbacuje!
Kao drugo dai info za taj RH u smislu koji kernel itd itd
Koji god da je kernel moraces da ga rekompailiras i da ubacis podrsku za firewall, ip forwarding i masquerade.
Kad to sve uradis javi da ti prosledimo dalja uputstva al imam neki osecaj da ti ni ovo sto sam nabrojao nece poci iz prve.

PS: bilo je ovakvih tema pre i to mnogo.
[ Simke @ 12.04.2002. 12:50 ] @
Dakle ovako, prva stvar je da osposobim modem. Kada dodje do logging on to network dela u konzoli dobijem poruku koja kaze:
Couldn't find interface ppp0: no such device. Kernel supports ppp alright. It was pppd that died.
Posle ovoga dobjem poruku pppd died unexpectedly.
Inace kernel je 2.4.7-10.
[ MoHicAn @ 12.04.2002. 22:39 ] @
Couldn't find interface
e to prvi put cujem
ne znam sta da ti kazem za taj problem
ako se neko ovde nadje da je imao slican nek kaze ja ne znam sta je tu problem
PS:
probaj na google.com da ukucas tu gresku koju si dobio i verovatno ces naci neko resenje

PPS:
Moja preporuka ti je takodje da probas sa wvdial softwerom posto ces onda moci remotely da se povezes sa te druge masine na net posto je wvdial konzolni progy.
[ Simke @ 13.04.2002. 00:16 ] @
Pokusao sam vec na google, dobio sam nekoliko rezultata, ali nista sto bi mi koristilo u ovoj situacaiji. Probacu wvdial, ali sam sa njim pre imao problema...
[ anon325 @ 13.04.2002. 21:18 ] @
Citat:
Simke:
Instalirao sam network karticu pod linuxom, ali sada ne mogu da se konektujem na net koristeci modem. U pitanju je RH7.2, a za dial up koristim kppp. Modem pocne da bira broj, i kada treba da se konektuje pppd izbaci gresku.


Iskljuci default route... Verovatno si setovao default route na eth0 i sad pppd ne moze da setuje default route na ppp0...
Vidi sta ti daje route -n


Citat:
Jos jedna stvar, kako da podesim da mi linux bude gateway? Mreza se sastoji od dve masine (za sada), na jednoj je win nt4, a na drugoj linux/windows 2000. Trenutno je win 2000 gateway, ali bih hteo da ovo namestim i u linuxu, tako da ona druga (winnt 4) masina moze da ide na net bez obzira koji OS je statovan na prvoj masini.


echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward