[ xtraya @ 25.03.2002. 01:49 ] @
Uopste mi nije jasno...mislim ono...desava se sledece:

win98 (sa PPP STAC kompresijom) izvlaci maksimalnih 2,5-3 k kada vucem bilo koji ftp....(ono po 1 stalnoj konekciji) cisto kao primer je dat ftp jer je konstantno opteretio PPP vezu....

e sad....

odem na reset u win2K i radim to ISTO.....doduse PPP u win2k koristi MPPC kompresiju (MICROSOFT POINT TO POINT COMPRESSION)
i brzina rapidno raste do maksimalnih 4,5-5,3 K

ZASTO?

provajder je VERAT (NE ZELIM GA MENJATI JER JE GODINAMA TOP FIRMA U GRADU) modem je LUCENT na 49,333 bps
[ nemesis @ 25.03.2002. 03:40 ] @
Citat:
xtraya:
odem na reset u win2K i radim to ISTO.....doduse PPP u win2k koristi MPPC kompresiju (MICROSOFT POINT TO POINT COMPRESSION)
i brzina rapidno raste do maksimalnih 4,5-5,3 K


zato shto je bolja kompresija :)
[ Ivan Dimkovic @ 25.03.2002. 06:41 ] @
Moguce da Veratov Access server ne podrzava tu STAC kompresiju koju Win9x forsira?
[ xtraya @ 25.03.2002. 08:42 ] @
Podrzava STAC i vidi se razlika od oko 0,5k sec kada je upaljen stac i kada nije...
Retko koji provajder uopste podrzava stac i bilo sta drugo...
jednostavno mi se cini da masa porvajdera sve cini da na nivou protokola osakati protok....namerno ili slucajno ....
Na TELEKOM provajderu (interni za radnike poste i telekoma) ogranicena je brzina na 28800 iako je ISDN V90 servver...

[ Ivan Dimkovic @ 25.03.2002. 09:03 ] @
Telekomov acc. server (3020222, ako na to misls) je nakacen na glavni ruter preko nekog jadnog linka - nema veze sto je ogranicen na 28.8 - performanse su na nivou 14.4 - to je uradjeno iz prostog razloga da ne bi 30 radnika iz Telekoma opteretilo pola tadasnjeg nacionalnog linka (posto je jedino ogranicenje 4h po pozivu) - mislim da je taj broj krajnje neupotrebljiv.

Sto se Verata tice - ne znam u cemu je tvoj problem sa Win98 - meni u XPu download ide i po 5.5 KB/s za kompresovane ZIP fajlove - znaci, tu hardverska kompresija ne igra nikakvu ulogu posto je fajl vec kompresovan. Znaci - verat nista ne ogranicava.


[ xtraya @ 25.03.2002. 10:47 ] @
Pazi...3020222 probao sam sa NEKOLIKO modema sa 2-3 razne centrale (39XXXX
75XXXX,66XXXXX) i sve se konektuju na 28800 e sad...da li su ovi u telekomu bili namazani pa namerno ostavili samo V34 protokol i tako ga s*ebali na 28800 nemam pojma samo kazem ti da ima tu neka fora...
da je taj telekom zauzet ...JESTE i to nenormalno narocito posle 9 to je neki ..jao kako bese...ANNEX ACCSES ....nesto tako...zaboravih tacno koji je...

verat fura samo i iskljucivo USRobotics zaboravih koji ACC SERVER tacno.

e ssad ako je hardverska kompresija beznacajna..onda je PPP mnogo jako namesten u WIN2K MTU mu je izgleda optimalan, posto je valjda po defaultu u win 98 MTU 1500 sto je MNOOOGOOO
[ Ivan Dimkovic @ 25.03.2002. 11:03 ] @
To sto kazes je tacno - ali problem je sto taj annex-BG radi jako lose i za 28.8 - sa 28.8 i lepo izbalansiranim linkom bi imao oko 3.4-3.6 KB/s, sto je nezamislivo na telekomu - problem je sto su oni tih 30 ulaza verovatno spojili sa glavnom tackom sa nekim jadnim 128 kb/s linkom, ili su ogranicili totalni CIR za sve korisnike.

A kako je taj broj 24/7 totalno zauzet, jasno ti je kako to izgleda.

Ja cak i kad se nakacm na Verat sa 28.8 - to jako lepo radi, naravno da je brze kad se ukacim na 52000 - ali i tih 28.8 je 10 puta brze nego telekom.

Inace, kada su 1998-me dobili direktan (2 hop) link sa C&W u Bostonu, taj Telekomov broj je bio perfektan - bolji nego (tadasnji) EUnet - moglo se preko net2phone-a razgovarati perfektno bez "seckanja". Medjutim kasnije su totalno srozali kvalitet, da li namerno ili slucajno - to je drugo pitanje.


A Win2k ima mnogo bolji dial-up od Win9x, to je fakat - verovatno su tweakovali sve parametre kako treba :)
[ xtraya @ 25.03.2002. 17:09 ] @
E a to nekad fora je bila sto je telekom posti davao (kao i sad) link i to je sviralo nevidjeno dobro makar u pocetku (tamo oko i za vreme rata) i od tad lepo su se napravili pametni (kao i vecina provajdera) pa su rasprodali svoj shatro 34 mb link sa SEABONEOM koji ne da nema veze s mozgom nego to tako nije tacno....
30 mbps je cini mi se zbiran protok svih mogucih i nemogucih linija kroz zice i satelitom za celu jugu. e sad ko tu koga laze nebitno je samo je bitno da se zaradjuju velike pare.... e sad samo me cude potezi nekih provajdera (konkretno YUBC) da sa DTAG prelaze na TELEKOM....glupost skroz...mozda je manjak para uzrok ...ali to ti je jahanje sa konja na magarca....Vlada sa verata je pametan covek skroz....koliko znam ima 6 mb DTAG + 2 Telekom protok i DILAUP ulaze po celoj srbiji...doduse u beogradu za obicnne korisnke ima samo 120 linija sto je MALO....ali koliko sam upucen iskulirali su ga za nove linije za beograd sa pricom da nema slobodnih parica (PRI ISDN????)

i tako.... u svakom slucaju retki su oni kojima pare ne pokvare kvalitet....to se jako retko desava....

a da parica u telekom u nema...tesko...ima za koga treba da ima....