[ Vesa 77 @ 31.10.2004. 12:40 ] @

Imam problem sa misem! Imam A4 tech mis sa kuglicom i kada brzo otvaram foldere jedan za drugim mis non-stop zastajkuje??? Koci se??? Isto se desava i dok sam na netu! Isto mi se desavalo i sa starim misem pa sam kupio ovaj nov! znaci nov je! HDD je formatiran vec 3 puta ( znaci nije virus),i odmah nakon instalacije desava se isto! Mis koci pa koci! Sta da radim! Ima li neko neko resenje???
Hvala unapred
[ kUdtiHaEX @ 31.10.2004. 14:06 ] @
Ako je na PS/2 prebaci ga na USB i obrnuto... Mozda to pomogne.
[ Vesa 77 @ 31.10.2004. 15:00 ] @

Kako na usb???
Mis je ps/2,nema usb konektor?
Citat:
kUdtiHaEX: Ako je na PS/2 prebaci ga na USB i obrnuto... Mozda to pomogne.
[ ghost2k3 @ 31.10.2004. 15:25 ] @
Uzmes klesta i malo stisnes konektor tako da moze da se uglavi u usb. I ako
ti i onda ne bude radilo, vise ni nece :))
Mozda misli da imas neki adapter koji se dobija sa usb misevima, a mozda
odnedavno i sa ps2 misevima, ko zna.
[ Vesa 77 @ 31.10.2004. 15:31 ] @

A jel moze cekic??? Imam mali lep,od 500g! ha ha!
Ako ima neko resenje,UPOMOC!!!
Citat:
ghost2k3: Uzmes klesta i malo stisnes konektor tako da moze da se uglavi u usb. I ako
ti i onda ne bude radilo, vise ni nece :))
Mozda misli da imas neki adapter koji se dobija sa usb misevima, a mozda
odnedavno i sa ps2 misevima, ko zna.
[ BytEfLUSh @ 31.10.2004. 15:33 ] @
Imao sam isti problem na staroj mašini (P-II, na Win98 doduše), dok nisam uzeo PS/2 -> USB kabl. Dakle, poslušaj kUdtiHaEX-a...

Inače, pre kupovine možda bi bilo dobro da ipak pogledaš u Device Manager (negde u System Properties), Primary i Secondary controller, treba da ti bude Ultra DMA mode...... Neko ko ima XP će ti detaljnije objasniti....
[ djblade @ 31.10.2004. 15:36 ] @
I ja sam imao slican problem sa USB Creativ optickim mise (Ne znam tacno koji model). Problem sam rijesio Kupovinom boljeg misa :) Microsoft Wireless intelliMouse Explorer. Sad radi super.
[ mitar1982 @ 31.10.2004. 15:44 ] @
Citat:
BytEfLUSh
Inače, pre kupovine možda bi bilo dobro da ipak pogledaš u Device Manager (negde u System Properties), Primary i Secondary controller, treba da ti bude Ultra DMA mode...... Neko ko ima XP će ti detaljnije objasniti....


To sam i ja hteo da kažem, miš može da koči kada ti radi hard disk ili cd, ako nije uključen DMA, mada se nisi žalio da ti npr. miš koči kad kopiraš nešto sa cd-a.....
U svakom slučaju pogledaj "control panel -> system -> hardware -> device manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> advanced" da li ti je uključen DMA
[ Vesa 77 @ 31.10.2004. 16:02 ] @

U device manager-u pise na primary IDE chanel da je Transfer mode "DMA if available" i jos jedino mogu da ukljucim "PIO only" ??? Isto tako pise da je curent transfer mode " Ultra DMA mode 2" ! Isto je i sa "device 0" i sa "device 1", A ISTO JE I SA "Secondary IDE chanel" sa razlikom sto je na "device 0 " "curent transfer mode" "NOT APPLICABLE" i nema klizaca ni mogucnosti da to promenim! Da li je to u redu!
p.s nemam problema sa kopiranjem sa cd-a ili HDD-a,mis isto ponekad koci!

??????????
[ mitar1982 @ 31.10.2004. 16:46 ] @
Ako ti kod "Current Transfer Mode" piše Ultra DMA, znači da ti je sve u redu i da miš ne koči zbog toga :(