[ Miladinovic @ 31.10.2004. 17:35 ] @
Imam modem koji Windows sam instalira kao Generic softk56 , da li taj modem moze da radi pod linuxsom /suse 9.1 pro ?
[ tdjokic @ 31.10.2004. 18:25 ] @
Pogledaj ovde, trebalo bi da ti pomogne: http://linmodems.technion.ac.il/
[ Tigerheart @ 01.11.2004. 10:51 ] @
Kad budes digao Linux, otidji u shell (akka DOS al za linux) i kao korisnik root ukucaj komandu lspci koja ce da izlista spisak PCI uredjaja ...

U zavisnosti od toga sta dobijes za stavku modem znaces da li imas intel-ov modem, lucent-ov ili conextant ...

najbolje bi bilo da postujes ovde na forumu to so dobijes sa komandom lspci ...
[ Miladinovic @ 05.11.2004. 09:52 ] @
Nisam nasao gde je taj shell ali na cipu na modemu pise conexsant hardware modem , e sada posto znam da hardwerski kako da ga konfigurisem. Odem YaST ->
hardware-> network -> modem i tamo pise modem not detected i ima taster configure. Kada stisnem tamo nema nikakva lista modema nego neke funkcije aom0, aom1 ili tako nesto i da izaberem provajdera za internet.Probao sam i drugi modem (agere,CARP...) i isto tako.

2.Pitanje kako da promenim drajver za graficku karticu imam drajver na cd-eu za linux suse 8.1 inace imam S3 kn400/km400 integrisanu graficku karticu


linux SuSE 9.1 profesional
[ tdjokic @ 05.11.2004. 15:36 ] @
Malo je cudno da ti ga Win instalira kao soft a sada ispada da je hardverski. Ima tu jedna prevara, mada ne mogu da tvrdim da je to tvoj slucaj - rec "hardverski" je ranije znacio ZAISTA hardverski, a sada znaci da je malo jaci od obicnog softverskog. Ovo zvuci nejasno, ovako na brzinu, ali je tako. Sto se tice YAST-a tu se ne snalazim bas najbolje, jer je on specifican a i SUSE ima po defaultu jedan svoj program za poveziivanje na net (nije kppp kao kod drugih) tako da ne znam. Shell imas na panelu = skoljka = terminal = "konzola" , ustvari tekstualni prompt za upisivanje raznih komandi itd.