[ fly @ 02.11.2004. 14:36 ] @
Jednostavno ucitavanje sa loadVariables u neko tekstualno polje ide bez problema. Ali, sta ako je fajl npr. sadrzi sledece: text=zdravo,dobar dan,prijatno,... i zelim da ubacim u niz, da ga rasparcam i prvo da se ubaci zdravo, pa klikom na dugme ubaci dobar dan itd. Pozivanje eksternog fajla ide biranjem stavke iz Combobox-a, a posle toga na dugme next treba sledeci da se pojavi.
Kako resiti da se prvo izrazi ucitaju u niz, obrade i prvi element(zdravo) uskoci u polje, pa dalje po potrebi?
Da li je za to uopste potreban niz (imam nekog iskustva u PHP-u i to bi znao da resim u njemu, ali u Flash-u sam pocetnik).
Hvala unapred
[ Moe @ 02.11.2004. 22:11 ] @
Pa dodjeli razlicitim rijecima razlicite varijable.....
[ fly @ 02.11.2004. 22:17 ] @
Mora da ima bolje resenje, sta ako ima 1000 reci? (a slike nema )
[ Moe @ 09.11.2004. 14:46 ] @
Ima- nizovi.
Napravis novi niz koji se zove, recimo, 'rijeci'. uneses svoje rijeci u njega kao elemente, pocev od rijeci[0] koja bi bila prvi element. Tako ih kasnije mozes i iskoristiti. evo primjera, postavi ovo na prvi frejm, pa vidi

rijeci = new Array("bljak", "urgh", "arrghh", "ojha", "blargh");
trace(rijeci[0]);

Mislim da ti je jasno. Procitaj flash help, imas sve dobro objasnjeno tamo po tom pitanju.

Pozzz
[ fly @ 11.11.2004. 11:47 ] @
Mislim da me nisi dobro razumeo. Rec je o ucitavanju reci iz spoljasnjeg fajla a ne kreiranje niza sa recima unutar actionscripta. Tako je naravno lako resiti, ali ja ne zelim u actionscript-u da redjam reci nego iz fajla da uvozim.
Inace hvala na pomoci ma koliko mi ona pomogla u mom slucaju.
Pozdrav
[ Ivan Stanojevic @ 21.11.2004. 03:09 ] @
podeli u actionscriptu tvoj string u array

txt=zdravo,dobar dan,prijatno
txt=txt.split(',')