[ leka @ 26.03.2002. 00:06 ] @
YaBASIC je BASIC interpreter koji je mnoogo brz i motjan. A uz to radi na svim mogucim platformama!
E sad pitanje, gde to svrstati ovde na ES-u? On je takodje i script jezik, jer interpretira .yab fajlove gde je zapravo yabasic kod...

Sta vi mislite? :)
[ leka @ 03.05.2002. 19:54 ] @
Inace nabacio sam novu verziju na SourceForge prosle nedelje...
[ random @ 04.05.2002. 04:56 ] @
Citat:
leka:
E sad pitanje, gde to svrstati ovde na ES-u? On je takodje i script jezik, jer interpretira .yab fajlove gde je zapravo yabasic kod...

Sta vi mislite? :)


Pa pazi, script jezik != interpretiran jezik. Ako jezik služi kao "glue language", tipa perl ili sh -- za rad sa tekstom, neku obradu podataka i pozivanje drugih programa, onda je u pitanju script jezik. Script jezici su zbog svoje prirode po pravilu interpretirani, ali to ne znači da je svaki interpretirani jezik scripting jezik (na primer Python, mada to možda i nije tako dobar primer).
[ leka @ 04.05.2002. 21:17 ] @
Hmm. Gde bi ti svrstao YaBASIC onda? :)
[ random @ 05.05.2002. 17:04 ] @
Pa ne znam, nisam radio sa njim, ali ovako odokativno, ne bih ga svrstao u skripting jezike. Kakve aplikacije se najčešće i najlakše pišu u njemu?
[ jabba @ 11.05.2002. 12:31 ] @
Pa... Mislim da Yabasic nije obican basic interpreter, ali mislim da nije bas ni skript. Mada to ne znaci da se ne moze koristiti kao script.

Ako mislis da ga koristis za programiranje, verovatno postoji neki forum za basic programiranje ili opste programiranje. Probaj tamo.
[ leka @ 14.05.2002. 21:21 ] @
YaBASIC je odlican BASIC interpreter koji radi na svim mogucim platformama, ako znate neku platformu na kojoj YaBASIC ne radi recite da ispravimo taj nedostatak! :)
[ Dragi Tata @ 14.05.2002. 21:31 ] @
Sinclair ZX Spectrum? :)
[ leka @ 20.05.2002. 13:59 ] @
Moze i za njega bez problema da se nabudzi! :)