[ boyan @ 26.03.2002. 01:53 ] @
Ukoliko napravite dll u CBuilderu sa VCL podrškom (sa čekiranom "Use VCL" opcijom u DLLWizardu),
i upotrebite ga dinamički u programu, svaki put kada se dll učita dešava se curenje memorije od po 200B.
U pitanju je bug u VCL-u, i vi tu apsolutno ništa ne možete da uradite. Memory leak će biti prijavljen od strane CodeGuard-a (ukoliko je uključen) i upisan u log file. Priča se da je ceo VCL pun ovakvih rupa, i da se na to ne treba preterano obazirati - izbegavajte stavljanje LoadLibrary u petlju, i sve bi trebalo da bude u redu.
[ leka @ 26.03.2002. 20:19 ] @
Taj problem ne bi prosao nezapazen na community.borland.com gde se svi moguci bagovi prijavljuju (NEWS server)... Ja citam te grupe svakodnevno i nisam procitao tako nesto... Koja verzija Bildera je u pitanju?
[ boyan @ 26.03.2002. 21:02 ] @
U pitanju je C++Builder 5.0 Enterprise Suite.
[ boyan @ 26.03.2002. 22:39 ] @
Ustvari, bilo bi najbolje da procitaš neke od mailing lista na koje sam naišao.
[ leka @ 28.03.2002. 00:01 ] @
Vrlo rado, daj mi URL-ove ako postoji to negde u nekom arhiveru...
[ ouros @ 28.03.2002. 00:38 ] @

Kad smo vec kod Borland C++ Builder-a (ver 6.0) jel zna neko kako mogu da iskomajliram projekat tako da mi je dovoljan samo .EXE file. znaci da ako hocu ortaku da ga posaljem da nemoram da saljem sve pratece biblioteke (*.dll i *.vbl) filove.

Hvala
Uros
[ ouros @ 29.03.2002. 01:28 ] @
Citat:
ouros:

Kad smo vec kod Borland C++ Builder-a (ver 6.0) jel zna neko kako mogu da iskomajliram projekat tako da mi je dovoljan samo .EXE file. znaci da ako hocu ortaku da ga posaljem da nemoram da saljem sve pratece biblioteke (*.dll i *.vbl) filove.

Hvala
Uros


Jel moguce da niko ne zna odgovor na ovo pitanje. Daj nek mi neko odgovori, vazno mi je.

Uros
[ boyan @ 31.03.2002. 01:42 ] @
Citat:
Jel moguce da niko ne zna odgovor na ovo pitanje. Daj nek mi neko odgovori, vazno mi je.

Ako u projektu koristiš dll-ove, onda ne vidim drugo rešenje osim da ih pošalješ zajedno sa
exe-om, a što se tiče Borlandovih sistemskih dll-ova, koliko sam ja upućen dovoljno je da
odčekiraš "Build with run-time packages" opciju u Project/Options/Packages kartici, pa da
ti sistem ne pravi probleme pri pokretanju programa na mašini na kojoj nije instaliran Builder.

Leka, evo šaljem ti onu prepisku...