[ genije @ 03.11.2004. 12:40 ] @
Postoje neke "skripte" za podesavanje komandi a ja to ne znam da podesim?
Da li moze nekako veliki AVI fajl da se brzo isece na vise manjih a da nemora da se "renda" itd.?THANKS!!!
[ stil @ 03.11.2004. 13:21 ] @
Evo ti uputstvo ovde
[ genije @ 03.11.2004. 23:44 ] @
Hvala za uputstvo.Jos mi ostaje problem kod exportovanja Mpeg2 iz Virtual Dub Mod-a!!?Ako neko zna.....
[ stil @ 04.11.2004. 11:01 ] @
Nema na čemu :)

Convert your AVI/DivX movie file to MPEG-2
[ genije @ 05.11.2004. 10:35 ] @
Provalio sam novi TMPGEnc 3.0 XPress,odlican je ali imam neke problemcice prilikom "output"-a,kad imam vise AVI-a,da li ti je poznat program?
[ stil @ 05.11.2004. 12:55 ] @
Pazi ovako,pre nekog vremena sam trebao da popravim jedan film.Tražeći kako to da uradim naleteo sam sajt koji sam ti preporučio.Radeći sve po uputstvima film sam popravio i posle ga prema mojim potrebama isekao na više delova.Dakle u uputstva sa ovog sajta uopšte ne sumnjam.

Za "Convert your AVI/DivX movie file to MPEG-2" sam prosto pretražio bazu članaka.Nisam radio sa programom TMPGEnc jer mi nije bilo potrebno što ne znači da mi nikada neće trebati :)

Kakvi su problemi u pitanju?

Pozdrav.
[ genije @ 08.11.2004. 00:30 ] @
Zbog posla ne stizem da odgovorim al bolje ikad nego nikad.Prosto receno,treba mi program koji moze da uveze vise AVI-a i da ih exportuje u Mpeg 2 za DvD!?
[ Gjagji @ 12.11.2004. 14:28 ] @
tri posta vise si pomenuo resenje: Tmpegenc 3.0. expres. Kad kliknes encode imas opciju 'output all clips in one file' sto je default setovanje. Ispod je opcija za odvojeno enkodovanje...
[ genije @ 12.11.2004. 18:13 ] @
Konkretno,uvezem 6-7 delova po 1.8gb i podesim sve do "outputa",kad kliknem na "start encoding" on krene al mi ubrzo izbaci "prozor" u kom pise "unknon quoute number of charackter-string"!??Da li si nekad dobio ovu poruku i da li znas zbog cega je i gde gresim?
[ genije @ 12.11.2004. 18:20 ] @
Ovo gore sto sam napisao se odnosi na TMPEGEnc 3.0!
[ Gjagji @ 17.11.2004. 12:11 ] @
Tmpgenc3.0 koristim i ja ali mi nikad nije izbacio neku poruku o gresci. Meni po tekstu greske izgledaju sumnjivi nazivi fajlova. Da nisu generisani tipa 'capture(yy-mm-dd...)' isl., pa se zabrlja prilikom njihovog iscitavanja? Imao sam jednom problema oko nekog audio fajla koji je u nazivu imao neki nestandardan karakter set (nasto spanski, cini mi se) i fajl super radi i vidi se u XP-u ali mi aplikacija (ne secam se sad koja) nikako nije htela da radi sa tim fajlom. Resenje je promeniti ime fajla. I jos jedno mi pade napamet, mozda radis na FAT32, pa iako su fajlovi ispod 2gb, mozda nesto zabrlja prilikom sabiranja tih fajlova?
[ genije @ 17.11.2004. 13:08 ] @
Nista od toga sto si naveo nije u pitanju,hard mi je u NTFSu.Da li ima mozda ogranicenja u velicini ili kolicini fajlova koje TMPEG moze da uveze,jer kad uvezem dva,tri takva fajla,onda ne prijavljuje gresku?
[ Gjagji @ 18.11.2004. 11:58 ] @
Ne mogu da se setim, ali cini mi se da nikad nisam uvozio vise od 5-6 klipova. Uglavnom ih odradim u Vegasu, eksportujem kao DV, pa onda kompresujem u zeljeni oblik. Teoretski bi trebalo da bude bolje ako odmah kompresujem u zeljeni format iz Vegas-a, ali mi nekako opcije mainconcept encodera (ver1.0) ne daju najbolju sliku. Jos jedan razlog je sto nakon zavrsene montaze izbrisem sve koriscene elemente sa harda, a rezultat cuvam jos neko vreme dok ne izkompresujem u sve trazene formate...
[ genije @ 19.11.2004. 16:35 ] @
Posle svega mi se cini da je najbolje kupiti,DVD rezac i direktno presnimavati na DVD u realtime-u!!
[ amater_tvl @ 01.12.2004. 11:26 ] @
Ako jos nisi nabavio DVD rezac, pokusaj sa programom avi2mpeg2.Kod mene radi.PoZ !

Izvini,nisam objasnio...
avi fajl (recimo u DV ili DivX kompresiji), ucitac u avi2mpeg2 (setovanje je po defaultu), i
pustis da program odradi svoje.
[ genije @ 07.12.2004. 00:05 ] @
Rado bih isprobao program al ne znam gde da ga nabavim?