[ geeps @ 04.11.2004. 08:45 ] @
Kada sam malo pogledao na ovom forumu kako i sto tako sam probao
samo mije signal jako slab. snimao sam u cool edit pro 2.0.
na propertisu od zvucne sam pojacao na masteru ulaz ali onda ima puno sumova..
zanimam me kako to sve rijesiti?

Hvala
[ jablan @ 04.11.2004. 09:07 ] @
Ako gitara nema pretpojačanje pre zvučne kartice, ubodi u mic a ne u line in ulaz.

Šumovi mogu da se jave iz više razloga: loš kabl, nešildovana gitara (isključi monitor pa vidi da li se još čuje šum), loša zvučna itd.
[ Ni ten ichi ryu @ 04.11.2004. 17:12 ] @
+ loši zvučnici? Da li koristiš "kompjuterske zvučnike"?

najverovatnije je u pitanju moćni combo zvučna kartica od 3€ i zvučnici.
[ milanche @ 04.11.2004. 19:15 ] @
Sa gitarom postoji mali problem.

Mikrofonski ulaz je napravljen da bude senzitivan na signale u dinamickom opsegu
-60 do -90 dB (a profesionalni mikrofonski pojacavaci naravno registruju i manje
nivoe).

Linijski ulaz je napravljen da bude senzitivan na -30dB pa navise.

Gitara ima tipicno izlazni nivo negde izmedju, recimo -45 do -30 dB. Nisam merio
akusticne gitare sa ugradjenim piezo predpojacavacem (predpostavljam da je nivo
signala visi).

Ako je snimas direktno utaknutu u mikrofonski ulaz, dobijes dobar nivo, ali mnogo
suma. Ako je snimas utaknutu u linijski ulaz, dobijas relativno slab nivo, ako ga pojacas,
opet to nije to.

Resenje - nabavi neki laksi gitarski pojacavac (nije bitna izlazna snaga, tj. moze i da
bude bez zvucnika), dovoljno je samo da podigne malo naponski nivo. Takodje, sa
stanovista prilagodjenja impedansi, mnogo je bolje voditi signal kroz neko predpojacalo
do linijskog ulaza za snimanje.
[ Dushan_S @ 15.11.2004. 16:36 ] @
Mislim da neće čovek skapirati ovo tvoje objašnjenje, jbg.

Varijanta
1 - Procesor za gitaru, možeš i da pogasiš sve efekte ako ti treba clean signal gitare u kompu.
2 - Direct box pa u mikrofonsko pretpojačalo. Postoje i spravice koje već imaju ulaz za instrumente. Pogledaj šta radi M-Audio na tu temu, a imaš i Behringerovo đubre koje je eto, kao, dobro za te pare.
3 - Line out iz glave gitarskog pojačala u line in kartice

To je to.