[ Darko Pipic @ 26.03.2002. 19:14 ] @
Na mom sajtu (http://www.theghost.co.yu) mozete skinuti novu verziju [ES] - mIRC scripte. Tamo mozete i videti sta je novo dodato i izmenjeno. Nastavite sa predlozima i komentarima.
pozdrav
[ liban0n @ 27.03.2002. 13:44 ] @
lose!
[ gagi @ 27.03.2002. 17:06 ] @
Fino si zapoceo, ali cim upali skriptu prvo sto mi se pojavi;

*** ProjectX AwaySystem v1.00 requires mIRC 5.91 or higher. Visit http://www.mirc.com/ for the latest version of mIRC.
-
* /projectx: not connected to server (line 414, pxasys.mrc)
-
* /hload: no such table 'Kte.Themec:\windows\desktop\[es]' (line 3, kte.mrc)


Imas jos takih greski, pa probaj da porpavis to. A super si poceo ...
[ CONFIQ @ 27.03.2002. 18:18 ] @
posto vidim da si promenio moj code moram malo da te ispravim

.$iif($snick(#,1) isvoice #,DeVoice,Voice):opchek | _promenimode # v $snicks

opchek halt-uje situaciju ako nemas op... ali ja sam na prvom code napisao $iif sto mozes i ovako da uradis

$iif($me isop #,$iif($snick(#,1) isvoice #,DeVoice,Voice))

inace ako bash hoces da ne salje op naredbu ako nisi op mozes ovo sta stavis na alians

Code:
op $iif($me isop $1,.raw mode $1-,echo -a Ti nemas OP na kanalu $1 i situacija se haltuje) 

[ CONFIQ @ 27.03.2002. 18:28 ] @
Citat:
Fino si zapoceo, ali cim upali skriptu prvo sto mi se pojavi;

*** ProjectX AwaySystem v1.00 requires mIRC 5.91 or higher


Odgovor ti lezi u samom odgovoru :)

treba da skines 6.0+ verziju da bi radilo
[ Darko Pipic @ 27.03.2002. 20:50 ] @
OK, odlicno, samo javljajte greske, sve cu polako da ispavljam.
gagi:ja sam napomenuo da scriptaradi na mIRC 6.0 or higher, tako da, ali sredicu i to, pa necete moci sa starijim verzijama, samo polako.
pozdrav
[ dr ZiDoo @ 27.03.2002. 21:30 ] @
Ja ne kontam sto pricate da pisete skriptu ako je samo jedan mali djelic koda napisan sa vase strane. Ako vec pravite skriptu mani te se addona tipa onog sa ProjectX (Aj onaj za theme dodje ko neki standard). Napisite samo svoj addon na srpskom, a ne ovo ono...
[ gagi @ 28.03.2002. 07:17 ] @
Gost: Izvinjavam se za ono Project X za verziju mIRC-a, ali ipak se javaljuje neke greske.

Jos nesto, za themes bolje da korstis recimo;
/echo -a %logo Bla, bla bla ...

Nego;
/echo -a [ES] Bla, bla bla ...

Vako poslje samo mjenjas variablu (%logo), da se uklapa boja teksta sa ostalim design-om, posto predpostavaljm da ces imati vise themes ...


Citat:
dr ZiDoo:
Ja ne kontam sto pricate da pisete skriptu ako je samo jedan mali djelic koda napisan sa vase strane. Ako vec pravite skriptu mani te se addona tipa onog sa ProjectX (Aj onaj za theme dodje ko neki standard). Napisite samo svoj addon na srpskom, a ne ovo ono...


Ja sam to isto bio govorilio, al' ....
[ dr ZiDoo @ 28.03.2002. 07:54 ] @
Citat:
gagi:
Ja sam to isto bio govorilio, al' ....


Ja sam zato da se nedje 10-20 ljudi koji znaju "skriptati", neko (bilo ko) preko mail ili kako vec posalje sta ko treba uraditi npr(gagi: away, niclist, portscan..) i tako svakom sve se to napise ujedini i eto skripta gotova, a ne vako samo ljudi dzaba smiju.
[ Darko Pipic @ 28.03.2002. 17:02 ] @
Ja se potpuno slazem, ali ja to sam ne mogu nikako, ja vidim da niko nije zainteresovan da uradi nesto.
P.S: Sklonio sam sve addone sem MTS-a i preveo sam na srspki, sad josh samo da se ostali ljudi malo iscimaju da naprave nesto korisno.
pozdrav
[ dr ZiDoo @ 29.03.2002. 06:40 ] @
Sacekaj da sa se javi CONF0r** da ne bi pogresio nick :D pa ce mo pitati njega ocel on da pravi sad nama ako oce, onda ce mo se cuti preko e-maila podjelimo poslove.


Ako jos neko oce da sudjeuje, a zna o umje, neka se javi na forum u ovu temu!
[ CONFIQ @ 29.03.2002. 12:19 ] @
pogledajte... ja sam pravio mirc skriptu i malo mi dosadilo ali bi stvarno pomogao...

I onako imam previse da ucim u skoli tako da mogu da odvojim pola sata dnevno skriptovati...

Mene mozete da pitate svakavo pitanje,kao sta je $gettok socket ili tako nesto stvarno sam spreman da pomognem u tom pitanju i mogu da napravim neku skripticu samo mi kazite zadatak :)

[ dr ZiDoo @ 29.03.2002. 18:44 ] @
jos neko? gagi, TheGhost, imal vas?
[ gagi @ 30.03.2002. 09:01 ] @
Pa hajde mogo bi i ja pomoci, samo nemoj te sada neki ogroman posao jer i ja sam veoma bizi u zadnje vrjeme. Ali pomocu, koliko mogu! Samo jos da se vratim u formu, nepamtim kad sam zadnji put sjeo da napravim nesto.
[ Darko Pipic @ 30.03.2002. 12:18 ] @
Savrseno, za sada nas je cetvorica, ako ima josh dobrovoljaca, dobrodosli su.
Ja sam sacuvao od one "ver 2.0" MTS, jer mislim da je odlican, i mislism da bi bilo isuvise kompliovano da ga mi pravimo, tako da, mislim da je ok da ga zadrzimo, e sad, treba da se napravi jedan Scanner (ircop, away, clones), kao sto sam ja nabacio na scriptu, znaci na jednom dialogu! ondak, Away system, i jednu scripticu koja ce da otkriva CAPS, colour, bad nick, itd, znate o cemu pricam, e toliko za sad, ajde raspodelite se za ovo, pa polako, nigde ne zurimo, ja samkao sto rekoh, preveo scriptu na Srpski, tako da imate u vidu kad budete pravili. Sto se tice Scanner-a, vidim da je izuzetno dobro koristiti *.dll fajlove, skracuju muke, pogledajte na ovoj sadasnjoj scripti. I to je to za sad, ja cu sad da smislim sta cu da pravim, i naravno moram da sredjujem PopUps i josh dosta stvarcica.
pozdrav
[ dr ZiDoo @ 30.03.2002. 12:28 ] @
ok onda da krenemo?

E jos samo par pitanja i krecemo sa scriptingom:

1. Da li da koristimo MDX u dialozima?
2. Da li da koristimo druge *.dll dodatke (promjena verzije,kill menu bar..)?
3. Da li da koristimo pixel ili drugi sistem pri kreijarnju dialoga?

Ja sam i za jedno i za drugo i za trece, aj da cujemo vas glas?
[ CONFIQ @ 30.03.2002. 12:46 ] @
Ja imam bolju ideju sto se tice skenera !!! U opste nam ne treba dialog za tako nesto


kao sto znate kada se otkuca //who #kanal dobijemo ovako nesto


#politika+ C0NF0RTY G [email protected] :0 name

G znaci away sto odmah mozemo da mu damo boju na nicklisti
a ako je ovako nesto

#kanal nick H*@ [email protected] :1 irc-name

* znaci da je irc-oper i odmah mozemo da ga stavino na ulist sa crvenon bojom
[ dr ZiDoo @ 30.03.2002. 18:44 ] @
Nije losa ideja, sta vise fantasticna je. To se izvrsava u djeliima sekunde (ako nisi u lagu), a ima i onaj fazon (necu napisati tacno) //who o #kanal ili tako nesto i izbaci samo opere, pa tako mozemo da izbjegnemo who citavog kanala!?
[ CONFIQ @ 30.03.2002. 20:00 ] @
moj predlog ne
ne znam za tu foru (who -o #) ali ako je tako i to je gloopo

Fora je u tome sto sa who # imamo IAL update-ovan ....

onda radi ona fora $address(nick,2) i mirc zapamti adrese celog kanala :)

Misli da je veoma lako da se uradi to sto sam rekao...

Treba da nadjem koji je raw za who # cim pronadjem dacu vam code
[ CONFIQ @ 30.03.2002. 20:53 ] @
evo uradio sam...
ovoga puta sam uradio sa objasnjenjem svake stavke

Code:
raw 352:*:{
;znak *  gleda da li je irc-opet
if (* isin $7) {
;sada stavlja boju (ja sam izabrao crvenu)
    cnick $6 4 
  }
;G gleda da li je away
  if (G isin $7) {
;Sada stavlja boju na njegov nick (ja sam izabrao sivu (14))
    cnick $6 14
  }
}



Eh da.........

sada bi trebalo da namestimo svaki put kada udje na kanal da //who #kanal
to bi moglo

on *:join:$iif($nick == $me,who #)
[ Darko Pipic @ 31.03.2002. 03:25 ] @
Nemojte mi slati tako kodove, sklopite sve u jedno i dajte mi kao jedan addon, lakse mi je tako, ako nije prob. Hvala
[ CONFIQ @ 31.03.2002. 12:10 ] @
Kao addon ?
hmmm

pa samo stavi ovaj raw na remote i gotovo

i ako hoces da probas onda otkucaj na nekom kanalu gde ima irc-opova i awaya //who #
[ Darko Pipic @ 31.03.2002. 18:46 ] @
Ok, stavicu, medjutim, tako kad mi postujete cod-ove, izgubicu se sav, zato lepo sredite kao addon i postavite. Nego ja sam bio vredan pa sam napisao deo "Kanal kicker-a". Mislim da je veoma dobar, uostalom, evo vam screenshot http://www.theghost.co.yu/kanalk.jpg
Komentari? I kako napredujete, jeste li se podelili ko ce sta da radi ?
p.s:CONFORTY, kad si vec poceo ircop scan i away scan, zasto ne bi uradio i clone scan, ali da bude sa dialogom po mogucstvu.
[ CONFIQ @ 31.03.2002. 22:17 ] @
znam kako cu....

prvo su namestiti bez dialoga... stavicu ctrl+f1 da proveri klovnove ako ima onda ce samo da istampa i plus cu da stavim na desni klik na nicklist

posto mi je malo frkica da napravim dialog :(


a sto se tice
Izgleda lepo... samo tako nastavi


samo mali predlog.... ne moras na svakom dialogu da stavis [es]-mirc (logo)
[ Darko Pipic @ 31.03.2002. 23:52 ] @
Drago mi je da ti se svidja, iskreno, i meni se svidja :))) lol, jeste da sam tek uradio CAPS, ali bice uskoro gotovo, samo napred, bice ovo dobra scipta.
pozdrav
[ NLO @ 01.04.2002. 07:22 ] @


"Vazi"
shto ne napisa "Stisni"
[ Darko Pipic @ 01.04.2002. 11:45 ] @
Pa, stisni bih preveo kao press, ali to nije moranje :)), mislim da je vazi odlicno :)))
[ CONFIQ @ 01.04.2002. 14:06 ] @
ja bih napisao "saćuvaj"

ß
[ CONFIQ @ 01.04.2002. 15:29 ] @
opet sam napravio :)
ovako
ovo stavi na alians
Code:

[b]_nadji_masku[/b] {
  if (!$1) echo $zagrade($greska) Adresa nije navedena | return
  var %broj = 1,%adresa = $1,%tmp
  while ($ial(%adresa,%broj)) {
    %tmp = $ifmatch
    echo -a $+(%broj,.) $ial(%tmp).nick - $ial(%tmp).addr
    inc %broj
  }
  if (!%tmp) echo -a Nista nije nadjeno
}
[b]_nadji_klovnove[/b] {
  if ($1 !ischan) { $iif(!$1,echo -a $zagrade($greska) Kanal nije naveden,echo -a $zagrade($greska) Ti se ne nalazis na kanalu $zagrade($1)) | return }
  var %broj = 1,%kanal = $1,%level_mask = $iif($2,$2,2),%k,%adresa,%broj_klovnova,%tmp
  while ($nick(%kanal,%broj)) {
    %tmp = $ifmatch
    %adresa = $address(%tmp,%level_mask)
    if (($ialchan(%adresa,%kanal,0) > 1) && (!$istok(%k,%adresa,44))) {
      %broj_klovnova = 1
      while ($ialchan(%adresa,%kanal,%broj_klovnova).nick) {
        %tmp = $ifmatch
        echo -a $+(%broj_klovnova,.) %tmp - %adresa
        inc %broj_klovnova
      }
      %k = $addtok(%k,%adresa,44)
    }
    inc %broj
  }
  if (!%k) echo -a Klonova nije nadjeno.
}
[b]zagrade[/b] return 1(4 $1- 1)
[b]greska[/b] return Greska


i sada da nadjes zeljenu maski otkucaj //_nadji_masku (maska)

a da nadjes klovnove //_nadji_klovnove #kanal (maska koja nije obavezna)
[ dr ZiDoo @ 01.04.2002. 16:47 ] @
E ljudi ja cu da uradim bnc, autoidentify, logview ... ako ima jos neko nesto nek kaze.....
[ Darko Pipic @ 01.04.2002. 22:18 ] @
Citat:
dr ZiDoo:
E ljudi ja cu da uradim bnc, autoidentify, logview ... ako ima jos neko nesto nek kaze.....

Mislim da je autoidentify glupo, jer mIRC to vec ima, ovo ostalo ok, moze, samo nesto radite :)
[ Darko Pipic @ 03.04.2002. 23:31 ] @
Ljudi, radite li nesto ????
Conforty, probao sam onaj clone scan, non stop mi prijavljuje da nema klonova, a licno sam dva mirc-a otvorio i isprobao, ajde ga malo nastimuj da bude osetljiviji, jer znam da postoji vise nacina trazenja klonova ( razlicite hostmask-e).
[ ||NeX|| @ 04.04.2002. 18:40 ] @
Predlažem kad završite da pošaljete url es korisnicima na mail pa da skinu svi koji hoće!!!
[ Darko Pipic @ 04.04.2002. 23:36 ] @
Citat:
||NeX||:
Predlažem kad završite da pošaljete url es korisnicima na mail pa da skinu svi koji hoće!!!

Ima do toga dosta, a kad bude, recicemo Gojku da posalje svima mail.
[ CONFIQ @ 05.04.2002. 10:16 ] @
Citat:
TheGhost:
Ljudi, radite li nesto ????
Conforty, probao sam onaj clone scan, non stop mi prijavljuje da nema klonova



Trebao si prvo da who #kanal,da bi mirc imao IAL
[ Protoss @ 05.04.2002. 16:50 ] @
jel treba, mislim ako ces stavljat da napravim ctcp replay "spoof" verzije... jednostavno je a fora...
[ CONFIQ @ 05.04.2002. 17:00 ] @
Moze !!!!!

Evo ti lista "spoof" verzija pa namesti da svaki put posalje nesto drugo i namesti da se vidi sta je poslato
[ Darko Pipic @ 05.04.2002. 21:46 ] @
CONFORTY, ajde ako mozes, josh nesto da uradis, npr. neku flood protekciju (ctcp, ping, mass op, deop, blah blah), pa polako, Protoss ce ako moze Away sistem (nije mi josh odgovorio oce li i moze li), ali otprilike tako, ja se josh mucim sa ovim mojim kanal kickerom, mada sam blizu kraja, ostalo mi je josh 3 stavke da odradim.
pozdrav
[ MasterOfUndead @ 07.04.2002. 16:50 ] @
poZdraV

tek sam se sad ukljucio , a mrzi me da citam sta ste do sada pisali , tako da nemojte zameriti ako je o ovome vec bilo govora .

Nasao sam na netu jako dobar kod za detekciju clone-ova , pa ako treba javite .
[ Darko Pipic @ 07.04.2002. 23:09 ] @
Klon sken vec imamo, mada ga nisam proverio, pravi li ko od vas ono sto sam predlozio, ja sam sad zavrsio kanal kicker.
[ MasterOfUndead @ 08.04.2002. 14:55 ] @
Citat:
TheGhost:
Klon sken vec imamo, mada ga nisam proverio, pravi li ko od vas ono sto sam predlozio, ja sam sad zavrsio kanal kicker.


a sta si to predlozio tj. sta treba , aj pravicu i ja nesto , nisam neki fest dobar skripter ali sam voljan da pomognem , neke lakse zadatke mogu i ja da odradim
[ Darko Pipic @ 08.04.2002. 15:40 ] @
Citat:
MasterOfUndead:
Citat:
TheGhost:
Klon sken vec imamo, mada ga nisam proverio, pravi li ko od vas ono sto sam predlozio, ja sam sad zavrsio kanal kicker.


a sta si to predlozio tj. sta treba , aj pravicu i ja nesto , nisam neki fest dobar skripter ali sam voljan da pomognem , neke lakse zadatke mogu i ja da odradim :)

Pa procitaj malo sta smo pricali, al ajde, ako mozes uradi Away system
[ MasterOfUndead @ 11.04.2002. 19:11 ] @
evo ti away , to je nesto na frku sto sam napravio , tako da nisam ni siguran da li radi tj. nisam ga isprobavao .

Citat:



aliases
f<pa koji ti bude slbodan za away>/setaway $$?="Pager Da <ili> Ne" $$?="Razlog odsutnosti"



remote
on 1:OPEN:?: {
if ( $1 == !page ) && ( $away == $true ) { goto page }
elseif (( %away.pager == Da ) && ( $away == $true )) {
msg $nick Sad momentalno sam odsutan ( $+ %away.reason $+ ) pejdz: ukljucen, ( Ako zelis da me pejdzujes kucaj '/ctcp $lower($me) page <razlog> ) $irc
echo -a 10 8away: $nick zeli da ti posalje poruku 10(2 $+ $strip($1-) $+ 10)
.ignore -u5 $nick
goto end
}
elseif (( %away.pager == Ne ) && ( $away == $true )) {
msg $nick Sad sam away ( $+ %away.reason $+ ) Pejdz: ISKLJUCEN $irc
echo -a 10 8ODSUTAN: $nick zeli da ti posalje poruku 10(2 $+ $strip($1-) $+ 10)
.ignore -u5 $nick
goto end
}
elseif ( %msgscreen == Da ) {
.msg $nick 0,10Sad momentalno sam 0,4ODSUTAN 0,10 pa nisam u stanju da gledam vase poruke. $irc
echo -a 10 8 Ekran poruka: $nick te poziva (salje poruku) 10(2 $+ $strip($1-) $+ 10)
.ignore -u5 $nick
beep 5 50
goto end
}
else { goto end2 }
:page
write $mircdirtxt\page.txt ( $+ $time $+ ) $nick te je pejdzovao: $strip($2-)
splay $mircdirsys\page.wav
msg $nick 0,12Hvala 11,7sto si me pejdzovao. $irc
echo -a 10 12 PEJDZ: $nick te je pejdzovao 14(2 $+ $strip($2-) $+ 14)
.ignore -u5 $nick
goto end
:end
}



Imas plus fajl page.txt i fajl page.wav , njih stavi u mirc DIR




poZ
[ Darko Pipic @ 11.04.2002. 21:01 ] @
Zahvaljujem na trudu, ali ako mozes, u dialogu da napravis, nije frka s vremenom, kad budes imao slobodnog vremena pa pomalo, hvala !
[ CONFIQ @ 12.04.2002. 10:43 ] @
a sta je $irc ?
to bi trebao da bude LOGO a?
[ Protoss @ 12.04.2002. 22:34 ] @
ma nezna ni on mora de je copy/paste taj away iz neke domace skritpe :)
[ MasterOfUndead @ 13.04.2002. 13:20 ] @
Citat:
Protoss:
ma nezna ni on mora de je copy/paste taj away iz neke domace skritpe :)

naravno protos kako se ja tog ranije nisam setio

da conforty to jeste logo tj. ispisace naziv skripte (verziju), mozete staviti i download adresu ako vam se vise svidja , pa cilj je da se skripta reklamira sto vise ili gresim ?
[ Protoss @ 13.04.2002. 18:38 ] @
e posto ja nemam vremena da pomognem dali moze netko da mi posalje neke kodove da malo vidim sta se sve napravili... btw. dokle si dogurao TheGhost kako naprduje scripta?? --> sta sve ima za sada