[ MatezYU @ 04.11.2004. 14:38 ] @
Mozda je pitanje zastarelo ali ne mogu da nadjem neki wap sajt sa kojeg bih mogao da downloaduje neke free java igrice za Samsung c100? Takodje ali postoji neka java aplikacija kao mail client, tj. da ne moram da se stalno logujem prego gprs-a kada proveravam mejl...
Hvala i pozdraw

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 25.08.2008. u 10:09 GMT+1]
[ djmaki @ 04.11.2004. 21:21 ] @
ukucaj na google free java i izbacice ti listu sa koje mozes da skines "boga"
Imas i opciju na www.mms-serbia.com da postavis svoju aplikaciju(moze i java) i dobijes adresu sa koje da skines. Pre toga skines ko covek sa kompisa i uploadujes na njihov sajt.
Veoma lepo zamisljeno
[ MatezYU @ 04.11.2004. 22:43 ] @
Ok, a jel moze neko da postavi tu neku interesantu igricu ili program... Posto nije veliko a ne mogu da ga nadjem nikako... Cuo sam da ima java verzija Milionera.. Sta znaci to jar i jad?
Pozdrav
[ djmaki @ 05.11.2004. 14:07 ] @
Jar i jad su vrste kompresije tih java igrica. A evo nekih igrica ali nisam probao dali rade. djmaki.paracin.co.yu/javaigrice.zip
[ djmaki @ 05.11.2004. 14:12 ] @
Ne znam za milionera da li radi. Potrazi na mobtelovom sajtu.
Ako ti sada nesto ne radi probaj posle nekog vremena opet.
Da li neko zna kako da preko IC-a ili neke druge veze prebacim java igrice na isti telefon (mislim na program za Samsung c-100) ali da nije Easy GPRS, Samsung phone menager,.. vec neki sasvim treci jer ove imam i preko njih ne moze.
Pozdrav
[ ognjenr @ 06.11.2004. 16:46 ] @
URL http://x100fm.sgh.ru/download/x100filemanagerENG.zip
[ djmaki @ 07.11.2004. 09:59 ] @
Ili se meni cini ili je ovo(barem po naslovu vidim) za x-100 a ne za c-100 ali probacemo da li radi.
U svakom slucaju hvala Ognjenu na link!
[ MatezYU @ 07.11.2004. 10:55 ] @
Ja sam probao ali nece da radi. Izbaci kao da ne moze da detektuje telefon. Mada sam probao sa vise podesavanja, ali nece nikako... Sada skidam EasyGPRS na svojoj ultra brzoj pulsnoj centrali... Skidam vec sat i po a stigao sam do 41%!!!
Bice nesto... Probao sam skinuti onaj Samsung Phone Manager ali link ne radi!!!

Probao sam skinuti preko GPRS-a gomilu java igrica i slika i ne moze sa c100... Uvek izbaci gresku. Imam 064 karticu... Podesavanju su ok, pogledao sam vec 6 puta!!!
Da li neko zna neki sajt gde mogu da se skinu dobri java programi i igrice...
Trebao bi mi program Jimm ICQ, i neki mail client za javu...
Pa kada bih to skinuo onda bih kao covek ubacio sa infra crvenim i gotovo...

Ajde ljudi pretrazujem ceo internet a ne mogu da nadjem nista za free...

Hvala i pozdrav
[ MatezYU @ 07.11.2004. 20:26 ] @
Problem je sledeci! Skinuo sam EasyGPRS, 39mb i razocarao se.
On mi nudi samo da ubacujem slike i melodije! Nista vise!
Meni bi trebao neki program sa kojim bih mogao da ubacujem
neke java programe i igrice... Posto preko telefona ne mogu da
downloadujem ni jednu igricu. Izbaci stalno neku gresku.
Recimo na sajtu:
http://wap.samsung.boo.pl ima jako dobrih stvari, skida mi i muziku
i slike jedino nece java aplikacije da skine! Da li ima neka caka?
Inace taj sajt gore je radjen iskljucivo za c100 telefone... I nece
i nece... Probao sam i ostale sajtove ali nista... Stalno izbaci istu
gresku kao da server ne odgovara.... :(
Sta da radim?! Kako da ubacim ili downloadujem java programe u telefon?
[ djmaki @ 07.11.2004. 20:26 ] @
Nije ti to do telefona vec do MTS-a.Njihov GPRS je od uvek s*** nesto...
Ubaci mobtelovu karticu i skini. Imam ja neke igrice kod mene na kompu ali bolje ih ti skini sa mobtelovog wap sajta.
wap.mobtel.com i pici preko obicnog internet pretrazivaca na komp-u(barem opera cita za ostale ne znam).Ja sam tako poskidao i radi mi klikomanija i jos neke zezalice.
Pozdrav
[ MatezYU @ 10.11.2004. 21:16 ] @
Probao sam 063 karticom ali nece da radi ni onda... Jednostavno izbaci gresku prilikom downloada... Sada ne znam jel seru i jedna i druga mreza ili taj format java igre nije podrzan sa strane samsungovog telefona?!

Meni bi trebao neki program sa kojim bih mogao preko IC porta da stavim igru u telefon
[ djmaki @ 14.11.2004. 13:44 ] @
Onda je do telefona. hoce oni da S*** po malo ali ponekada coveka znaju stvarno da iznerviraju.
ja ne bih se nervirao vec posle izvesnog vremena pokusao ponovo.
Citat:
MatezYU: Probao sam 063 karticom ali nece da radi ni onda... Jednostavno izbaci gresku prilikom downloada... Sada ne znam jel seru i jedna i druga mreza ili taj format java igre nije podrzan sa strane samsungovog telefona?!

Meni bi trebao neki program sa kojim bih mogao preko IC porta da stavim igru u telefon

Sto se tice programa trazim ga i ja. Imam nekoliko programa ali pomocu njih se ne moze ubaciti java igrica. Ne znam zasto?
Ako nadjem ostavicu vam link!
[ bibo @ 22.09.2005. 15:31 ] @
Imama tel siemens sl65,
i podeseni su svi parametri da mms i gprs normalno rade,
i mogu normalno da idem na gprs preko njegovog browsera i
da saljem mms.
medjutim koju god aplikaciju
(pocker web, web viewer, mMail)
da sam snimio sa getjar sajta nece da rade
tj ne mogu da se konektuju na net(gprs)
Uvek dobijam obavestenje "could not connect ili try later"
U cemu je problem i kako da podesim???
p.s. takodje ni njegov integrisani e-mail klijent nece da se konektuje???

Kada cekiram opciju u Setup/connectivity/Authentication
onda mi kaze Invalid GPRS profile!!!

Pomoc

[Ovu poruku je menjao bibo dana 22.09.2005. u 17:14 GMT+1]
[ pajaja @ 22.09.2005. 15:49 ] @
Ako je 064 mreza probaj da stavis za APN gprsinternet umesto gprswap
zbog ovoga cesto ne radi mail i web
[ bibo @ 22.09.2005. 16:12 ] @
Jeste 064 je,
ali podesio sam i to za apn da je gprsinternet,
ali nema sanse :((
jel ima neko da ima simens i da koristi neku od aplikacija
ili njegov mail klijent
da mi kaze kako je podesio ???

MOJA PODESAVANJA SU:

u gprs podesavanju mi je
MTS GPRS:
APN: gprsinternet
Login: mts
Pass: 064
DNS: 172.017.088.198

znaci kao i na sajtu, i gprs radi

HTTP Profile/
Providers: postavio sam MTS GPRS tj ove gore parametre,
Linger time: 120
Proxy deactivate: Yes


Ako ukljucim Authentication
onda tek nema sanse da se konektujem

Za mail njegov interni sam podesio:
Account settings:
MTS GPRS
User name: moje ime
E-mail Adress: [email protected]
Reply to adress: [email protected]
User ID: xxxadresa
Pass: xxxxxx
Downl emails smaler than 13kB
Leave copy on server: Yes
Download mode: Entire email
Server type: POP3
pop3 server: pop3verat.net
Pop3 port: 00110
SMTP server: smtp.verat.net
smtp port: 00025
SMTP authentication: NO


GDE JE GRESKA??? pa nece da radi :(((
[ bibo @ 26.09.2005. 15:13 ] @
zar je moguce da niko ne koristi siemens telefon
i java aplikacije na njemu????
[ fade @ 07.10.2005. 09:38 ] @
trebaju mi ,ako ima neko ,konkretno za motorolu v525 ,ali java radi na svim ,to znam ,igrice nalazim bez problema ,ali ako ima ko programa ,nek se javi .
[ dr.NPN @ 07.10.2005. 10:44 ] @
Kakvih programa? Ja imam recimo operu, icq i cini mi se jos neke gluposti koje nemaju bas neku svrhu!
[ smars @ 07.10.2005. 11:54 ] @

na primer:

http://www.getjar.com/software/Motorola/V525

Pozdrav
[ fade @ 07.10.2005. 18:11 ] @
pa neki program za snimanje klipova ,ali nikako da nadjem ,na ovom sajut ima previshe stvari ,ali sve su pa s*****.
[ llux @ 09.10.2005. 21:05 ] @
WOW!!! Tako fantasticni JAVA programi ne postoje ni za jedan telefon. To bi bilo super. Ocigledno je da telefon imas vrlo kratko kad ne znas. Kupi Symbian pa ces uzivati. Poseti moj WAP site i naci ces sve programe za Motorolu. To ti je to. Dakle: wap.srb.co.yu/wp/lux/
[ fade @ 10.10.2005. 13:34 ] @
Citat:
WOW!!! Tako fantasticni JAVA programi ne postoje ni za jedan telefon.
posto ne znash o cemu se radi ,evo da kazem motorola v525 je skoro ista kao v550 ,samo sto v550 ima snimanje video klipova ,a da ne bi radio flash i flex ,rekose mi da trazim ovo ,i da mobilni telefon imam tek 5 godina ,josh mi je nepoznat... i pre bih kupio windows mobile phone.symbian kakav je os cak ni jedan nije kompatibilan sa drugim ....jak mi OS
[ genesys @ 10.10.2005. 13:51 ] @


Bez ikakve zelje da pokrenem flame na ovu temu, ali nemoj tako.

Symbian je vrlo dobar OS - po cemu zakljucujes da nije ? Zato sto neki SW za 7650 ne moze pokrenuti na novijem telefonu? Svaki OS se razvija i nije 100% da je down-compatible sa ranijim verzijama. Ista stvar kao sa win9x i NToidima koji su nastali posle njega. I kod PowerPCa se desava slicno - programi napisani za WM2002 ne moraju pod obavezno raditi na WM2003 ili WM2005. Takav ce biti slucaj i sa vezijom za smartphone - cekaj samo da postane stariji :-)
[ llux @ 10.10.2005. 16:59 ] @
Razumem te ja jako dobro. Imam v300 flesovanu na v600 i poznati su mi svi problemi koji prate Vxxx seriju. Veruj mi da takav i slicni programi ne postoje. Taj koji ti je rekao nema pojma. Ja bih ga imao sigurno. Ne znam zasto Rusi nisu napravili. Mozda i ne moze. I ne moze neko drugi da koristi programe koji su za Motorolu. Ne moze ni igre. Samo Samsung i LG mogu igrice
[ Hattori_Hanzo @ 08.11.2005. 10:11 ] @
Jedini nacin da instaliras Javu na c100 je preko GPRS-a.
To sto ne mozes da downloadujes javu nije ni do telefona ni do mts-a.
Prvo moras da podesis parametre.
To radis u skrivenoj opciji koja se otvara kodom: *#9998*5282#.
Podesavanja su ista kao za GPRS.
[ srdjan777 @ 31.12.2005. 19:33 ] @
Skinuo sam neke java igrice za Nokiu 6230i. Kad ih pokrenem vecina se otvori u levom gornjem uglu ekrana, dok je ostatak ekrana prazan. Dakle, otvori se prakticno ekran u ekranu koji se nalazi u gornjem levom uglu. Osim toga i slova, uputstva i sve ostalo sto pise unutar igrice je nekako zbijeno, jedno preko drugog. Poneke igrice rade normalno i vide se preko celog ekrana, ali vecina ne. Konkretno, u pitanju su: Splinter Cell, Tomb Raider, Call of Duty, Milioner itd.
Gledao sam po opcijama telefona i ne vidim gde bih mogao da promenim rezoluciju ekrana ili slicno.
Ako neko zna o cemu se radi bio bih mu zahvalan na pomoci.

PS. Umalo da zaboravim, zelim vam svako dobro u novoj godini!!!!!
[ srdjandakic @ 01.01.2006. 14:07 ] @
Nokia 6230 ima rezoluciju 208x208

Programi o kojima se radi verovatno su pisani sa namerom da se koriste na drugim telefonima koji imaju manju rezoluciju.
[ srdjan777 @ 02.01.2006. 08:42 ] @
A da li postoji mogucnost da se na telefonu promeni rezolucija? Ja sam gledao ali ne videh!?
[ pedja78 @ 05.01.2006. 07:34 ] @
Gde mogu da nadjem ICQ Java aplikaciju? I neki Java email klijent. Imam Nokiju 3200.
[ kaza @ 07.02.2006. 13:06 ] @
Ne postoji ta mogucnost! :-( ili trpiti takve male igre ili instaliraj igrice koje su namijenjene za ekran vece rezolucije, ima dosta igara bas za 6230i
[ jera @ 11.02.2006. 14:37 ] @
a gde na primer da skinem dobre igrice za nju?mislim na obicne sajtove, ne wap.

Cuo sam da preko telefona mogu da se gledaju filmovi????
[ kaza @ 13.02.2006. 16:45 ] @
mogu! 3gp i mp4 koji jos nisam probao. Ima puno sajtova. Potrazi sa googlem ili tako nesto
[ vuxsa @ 28.03.2006. 10:36 ] @
www.getjar.com
[ llux @ 04.04.2006. 12:33 ] @
Ovde pisite linkove sa aplikacijama i igricama za Motorolu. Moze i Windows i Symbian, posto je to velika retkost. Pisite direktne linkove da bi bilo lakse snaci se. Od mene WAP sajtovi sa skoro svim igrama i par programa za Motorolu. Na: http://lux.wen.ru Nastavite dalje...
[ dejan56 @ 02.09.2006. 01:59 ] @
kade moze da najdam linkovi za motorola c193 ili nekakvi programi za nejze pls
[ Chevroloet @ 06.07.2007. 13:17 ] @
Pozdrav,

Ovaj softver rasteruje komarce emitujuci visoku frekvenciju.

Ziveli!
[ anon136786 @ 18.07.2007. 09:54 ] @
Evo ti pa skidaj:
http://www.mobileheart.com/cel...re-Anti-Mosquito-v10-2015.aspx
[ c.e922 @ 23.08.2007. 14:53 ] @
imas i na www.esato.com
[ jovovuk @ 10.12.2007. 00:08 ] @
Posto imam ovaj model telefona interesuje me kako ga pokrenuti i gdje ga ubaciti u koji direktorijum u telefonu i kako dalje
[ pajaja @ 10.12.2007. 01:08 ] @
Sto se mog iskustva tice - ovaj program veoma ne radi :)
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.12.2007. 20:18 ] @
Koliko trebas da budes u glavi prazan kada mislis da jedan program za telefon moze da tera komarce? Mislim ja ne mogu da verujem kakav smo mi narod!
[ jovovuk @ 10.12.2007. 21:50 ] @
Dragi Danilo sto oci vide to mozak vjeruje
ali nije bas tako
napr nisam vjerovao da imaju piramide na Marsu ali imaju
tako ima i ovaj program ja imam verziju za kompjuter i mogu ti je poslati
ako hoces ali me interesovalo ima li za mobilni
znaci nije to problem salje neku ferkvenciju koju mi ne cujemo
sto da ne
[ Danilo Cvjeticanin @ 10.12.2007. 22:34 ] @
Dotuci me do kraja, I jel tera komarce???
[ Nenad Vranjanac @ 10.12.2007. 22:57 ] @
e sad, ja imam 2 pitanja:
-ako mi tu frekvenciju ne cujemo, kako uopste znas da je on pustio?
-kako mislite da simbian programe (iz linka) instalirate na k510?
[ jovovuk @ 10.12.2007. 23:01 ] @
Dragi Danilo evo saljem ti ovaj program mali je
znaci samo klikni na njega i onsa se sam instalira kod sata
e sad kod mene redi po odavno i mogu ti reci da komarci zaobilaze moju sobu
jer su culi zloglasni ultra zvuk i kad lete zaobilaze moju sobu, jednostavno ih nemaaaaa
Pozdrav .
[ jovovuk @ 10.12.2007. 23:08 ] @
Nista nennade ja sam ga prebacio u mobilni u datoteke u drugo
i tu mi stoji e sad nemogu kliknuti na njega

a evo skini ovaj za komp pa klikni desni pa properties i vidices ima o programu al kratko
Ozbiljno govorim treba sacekati ljeto pa oprobati nema se sta izgubiti
poz.svima

a za ove nase soni eriksone ma nema nista bes onog w 960 sad zasad je skup ali je vrh
treba sacekat pa njega kupiti ima sve wi-fi simbian sve
ovo nam je sad kao prelazno rjesenje
[ Danilo Cvjeticanin @ 11.12.2007. 07:15 ] @
hahaha, onda mora terati i ostale male, dosadne letece insekte?
[ jovovuk @ 11.12.2007. 14:26 ] @
Kad se instalira program kod sata znaci dole desno onda klikni na njega desni klik i procitaj kako radi
i na kojoj ferkvenciji
al nemoj na exit jer se ugasi vec
run start up ili ok
pozdrav
[ jovovuk @ 12.12.2007. 19:19 ] @
Nije mi jasno sto nam se Danilo nejavlja
[ Emil Ranc @ 12.12.2007. 19:36 ] @
Ovaj... a jel smem ja da primetim da je npr. sada decembar mesec i da komaraca i inače n e m a
[ jovovuk @ 12.12.2007. 19:54 ] @
Znam ali bice ih, napr zalutala muha koja se raskravila na toplini u kuci pa pocela da leti
primetices odma da je odletela do prozora ako ti je komp upaljen i ovaj program na njemu
znaci da deluje .
[ Nenad Vranjanac @ 12.12.2007. 20:00 ] @
mozda je probao program pa je stradao. jel ima taj program atest da nije stetan po ljude?
[ jovovuk @ 12.12.2007. 20:37 ] @
Moguce je, ali sam cuo neke slucajeve kad se mozak od tih ljudi sudari sa ferkvencijom koju salje ovaj program
o posledicama nesmem ni da govorim.
[ Catch 22 @ 13.12.2007. 01:44 ] @
Sudeći po najčešćim zahtevima za utility programe za mobilne telefone, čovek bi zaključio da ljudi ovde isključivo žive u močvarnim krajevima i da svi imaju televizore bez daljinskog upravljača.
Jeste da su, koliko još u 17 veku, naši preci u Slavoniji i Vojvodini uglavnom živeli po zemunicama, ali dokle bre više sa komarcima i mobilnim rasterivačima, daljinskim upravljačima... alooo bree!!!???!!
[ Danilo Cvjeticanin @ 13.12.2007. 13:41 ] @
Citat:
jovovuk: Nije mi jasno sto nam se Danilo nejavlja


Ne mogu da dodjem sebi, puna mi je kuce insekata, ovaj tvoj program ne deluje nikako, ni na ove sto idu po zemli ni na ove sto lete..
[ night-shift @ 15.12.2007. 00:00 ] @
Znači svi insekti (muve, komarci...) "rade" na istoj frekvenciji
[ jovovuk @ 15.12.2007. 00:44 ] @
Ma ne - nerade insekti na istoj fec vec im smeta ta buka naravno to je buka i fec koja njima smeta a ljutsko ili ljucko uho ih necuje, pa da
recimo rasterivaci miseva zanimljivo je kako oni rade i to se necuje al smeta misevima
a mackama nesmeta.
[ Danilo Cvjeticanin @ 15.12.2007. 09:09 ] @
Sad mi je jasno zasto te zovu "jovo vuk" :)
[ calexx @ 15.12.2007. 13:04 ] @
Samo se vi igrajte sa tim programima a nije vam bitno to što smo skoro saznali da emituju glas mužjaka. Šta ako ženke, a one su najopasnije, počnu da se skupljaju? Otvoriš prozor a tamo roj komarica čeka da uleti...
Jedno pitanje sa tehničke strane. Koja je to frekvencija i šta je emituje? Zvučnik na mobilnom ne može ni 20kHz, možda mu je i 10kHz previše a ovde su u pitanju neke visoke frekvencije. Kako se emituje kada je program za komp? Preko bipera, zvučnog stuba ili možda neki elektrolit zasvira?
[ jovovuk @ 15.12.2007. 14:23 ] @
Ja nemogu vise - odjavljivam se sa ove teme
Poz svima.
[ night-shift @ 15.12.2007. 14:44 ] @
Samo ženke komaraca sisaju krv.

One se boje mužjaka.

Naprave od 250-300, pa do 1 000 udaraca krilima u sekundi, znači frekvencija je do 1 000 Hz.

Edit: Znači trebalo bi pogoditi frekvenciju krila mužjaka, koja je nešto niža nego kod ženke

Emile, tek će sad misliti da ga mrzite

[Ovu poruku je menjao night-shift dana 15.12.2007. u 20:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao night-shift dana 15.12.2007. u 20:16 GMT+1]
[ Emil Ranc @ 15.12.2007. 14:52 ] @
Ajd i nešto korisno da se kaže na ovoj temi, tj. par dobronamernih saveta, a vezano za pravopis "našeg" jezika:

@jovovuk
Kod negacije glagola, "ne" je uvek odvojeno, osim kod četiri izuzetka: nisam, neću, nemoj, nemam.

Znači, inače važi: ne mogu, ne rade, ne smeta.

A nije ni ljutsko, ni ljucko, već - ljudsko uho

Pozdrav
[ Catch 22 @ 15.12.2007. 15:48 ] @
Može i "uvo"
[ aXi_ @ 01.02.2008. 23:55 ] @
Skoro sam uzeo samsung U600.
pa sam malo preturao po internetu i trazio neki software za njega !!!
i skinuo sam neke jad/jar fajlove, sis... ne znam ni sam koji format podrzava! ne znam nista !
kad ih ubacim u telefon neprepoznaje ih, stoji ? na ikonicu !

moje pitanje je, kako da instaliram software na samsung U600 ???
[ aXi_ @ 03.02.2008. 14:32 ] @
... i dalje niko nista nezna ???
[ .qwerty. @ 03.02.2008. 22:03 ] @
Pozdrav,

1. Potrebni su ti JAR i JAD formati (uz svaki JAR ide JAD format, u JAD formatu se nalaze osnovne informacije o aplikaciji i bez JAD fajla je ne mozes instalirati)
2. Pomocu Bluetooth-a ili Samsung PC Studio software-a, prebaci JAR/JAD u Other files na telefon (nemoj na mem. karticu, jer ih neces moci instalirati direktno sa nje).
3. Kucaj na telefonu sledece: *#9998*4678255# i dobices poruku Activated.
4. Idi u My Files -> Other Files i pronadji ime aplikacije/igre koja ima ekstenziju .JAD (xxx.jad) i pritisni levi taster senzora (Options)
5. Pojavice se osnovne informacije o aplikaciji, potrvdi sa YES (opet levi taster senzora).
6. Nakon instalacije, pitace te da li zelis da pokrenes aplikaciju (to je vec tvoj izbor)
7. Tako radis za svaku igru/aplikaciju... (ali preskoci 1,2,3 korak)
8. Nakon zavrsetka prebacivanja/instaliranja kucaj opet: *#9998*4678255# i dobices poruku Deactivated.
9. Srecno !
10. Uzivaj :)
[ Pici man @ 04.02.2008. 12:05 ] @
Sreća što nije komplikovano, inače ....

Čoveče, pa kod ovih Samsung telefona je oduvek trebalo poznavati nuklearnu fiziku, razne formule i kodove, rešavati složene algoritme i pridržavati se raznih specifičnih procesa kako bi se instalirana najobičnija dodatna aplikacija pisana u java programskom jeziku koji naravno podržava sam telefon po specifikacijama ...
Ja bio ubedjen da su tu ružnu praksu u Samsung-u prekinuli još od "D" serije 500/600 i td., koja je izvoljevala ovako nešto i da su poput SonyEricssona dozvolili jednostavnu instalaciju J2ME aplikacija pukim slanjem preko bluetooth-a, ali ne lezi vraže ...
Kao da je ovaj Samsung namenen jedino programerima a ne širokoj narodnoj masi kada treba poznavati kodove, procedure ... i ono što je zanimljivo nigde to u zvaničnom uputstvu izgleda nije ni naglašeno ...

Jadan li je Samsung ...
[ .qwerty. @ 06.02.2008. 23:00 ] @
Hehe :)
Samsung je samo za ljude sa mozgom :)
[ aXi_ @ 26.02.2008. 19:27 ] @
evo mene opet!

i taman sam sad upoznao malo nuklearnu fiziku, poceo da reshavam slozene razne formule i slozene algoritme.. i sve to sta treba za U600, i sve je bilo OK !

ali sad sam uzeo G800, dobar je telefon, i pokusao sam sa ovim kodom *#9998*4678255# ali nefunkcionise na G800!

dal sad za G800 moram da naucim josh periodni sistem elemenata, da bih znao da instaliram neku aplikaciju ??? :)
[ aXi_ @ 06.03.2008. 22:44 ] @
evo mene opet...
prosli puta sam pitao za instalaciju aplikacija za samsung U600

a skoro sam uzeo G800, i opet isti problem... pokusao sam sa uputstvom za U600 ne moze!

zna li neko kako se instaliraju aplikacije za Samsung SGH-G800 ??
[ aXi_ @ 14.03.2008. 16:01 ] @
da osvjezim temu....

i dalje niko nista nezna???
[ Danilo Cvjeticanin @ 14.03.2008. 16:18 ] @
Koliko znam G800 podrzava samo Javu. Instalacija je jednostavna kao i kod svih ostalih java telefona. Sa sajta se skine JAVA aplikacija sa ekstenzijom .jar ili .jad i jednostavno se pokrene i instalira. Tako sam radio i na U600, U700 i D900i. Drugar ima G800 i jednostavno samo pokrene .jar aplikaciju i instalira.
[ aXi_ @ 15.03.2008. 18:37 ] @
znam, radio sam na U600 i U700, i psotavio sam temu bio o tome:
http://www.elitesecurity.org/t308923-0

i to je sve bilo OK, ali kao sto je kod U600 i U700 ima onaj kod prije instalacije da se ukuca, *#9998*4678255#, na G800 ovaj kod nefunkcionishe!
a pokusao sam, stavim .JAD i .JAR fajl jedan do drugog i pokusam da pokrenem kaze nepoznat format :S
[ aXi_ @ 23.05.2008. 18:46 ] @
i evo uputstva:

Kako se radi o qualcomm platformi,postupak za upload java igara na G800 isiti je kao kod U700

Za instaliranje java igara ili aplikacija na G800 potrebno je

HARDWARE:USBcable,G800
SOFTWARE:“Qualcomm USB driveri i BitPim

Download linkovi
Driver http://uploaded.to/?id=u8j08i
BitPim http://sourceforge.net/projects/bitpim

a)Raspakirajte drivere u folder (npr.Desktop) ali ne instalirajte ih još
b)instalirajte BitPim

1. Unesite sljedeći kod : *#0523# (nakon toga opet # ili dugme back)
2. [9] common >> [6] USB Configuration >> [2] Qualcomm USB[*]
--> Qualcomm USB Configured.
Molimo spojite kabel.0
3. Sada uključite USB kabel u mobitel i PC.
--> Windows je pronašao novi hardware.
Instalirajte drivere manualno i odaberite Qualcommdriver folder.
Sada idite Hardware manger ->Modem->Qualcomm,morate znati broj porta.
4. Otvorite “BitPim” i konfigurirajte software za svoj u700.

Phone type: Other CDMA phone
Com port: *Pogledajte korak 5*(Možete gledati ali izaberite pravi)

I pritisnite “OK”

5. Pokrenite “BitPim”,idite u menu “View” i active “View Filesystem”.

6.Idite na “Filesystem” (lijevo u BitPim).
Možete vidjeti plavi folder,otovrite folder (pritisnite “+”).
--> … retrieving


7. Sada stavite igru (jar i jad file-ove) u sljedeći folder “Games” (Media->Games).

8. Isključite USB kabel iz mobitela.

9. izađite iz Qualcomm menui upišite ovaj kod u700: *#6984125*#
Sada ste u “Admin setting” menu.

a. izaberite menu [4] Internals (Master Key: *#9072641*#)
b. izaberite menu [7] Storage settings
c. Update media database, Update Java DB and Create AX Dat File.


Važno: Ne brišite igre preko mobitela,već to napravite s BitPim
[ ..Spaceman @ 16.06.2008. 08:27 ] @
Dugo sam tražio ovako nešto, pa sam pre par dana naišao na sajt

www.alphadict.com

Dali je neko probao ovaj rečnik i kako mu se sviđa?
Autor tvrdi da ima 100000 reči, ali se rečnik plaća (299 din) pa hoću da vidim dali ga neko već koristi i da kaže iskustva.



[Ovu poruku je menjao ..Spaceman dana 17.06.2008. u 18:17 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.06.2008. 08:36 ] @
Čemu takva ikonica za post? :)

Ja bih imao samo jedno pitanje za autora..koju/čiju bazu je koristio za rečnik.

Ako kaže da je pravio svoju bazu, sumnjao bih da onda ima 100.000 reči, ali ako kaže da koristi neku od poznatih baza (Krstarica, Metak.com, Benson...) onda je ok.

A i nije mnogo za takvu stvar :)
[ ..Spaceman @ 16.06.2008. 08:42 ] @
Valjda je od svih ikonica najupadljivija ! Bez obzira što je angry !
[ Catch 22 @ 16.06.2008. 20:37 ] @
Za nuždu može da posluži i ovo:

Rečnici za više jezika na Mondo wap portalu

[ old.man @ 28.06.2008. 19:42 ] @
Citat:
Catch 22: Za nuždu može da posluži i ovo:....

Sreca da ima engleski, pa se , kolko tolko, moze razumeti
[ Napushenko @ 14.07.2008. 03:54 ] @
Da ali Catch 22 to koristi net za ovaj program za 299 ako je stvarno sa 100 000 rijeci vrijedi 299 dinara.
[ stil @ 14.07.2008. 04:27 ] @
Ja koristim SlovoEd koji se placa. Medjutim, moze se koristiti i bez toga s' tim da s' vremena na vreme prilikom pokretanja pokaze obavestenje da ga kupite ako zelite. Inace je potpuno funkcionalan. Ima razlicite kombinacije jezika ,ne samo srpsko-englesku varijantu. Da li je neko probao ovaj Alfa recnik ?
[ dexycomar @ 24.08.2008. 16:16 ] @
Posto svaki telefon ima solidan elektret mic, poput onog klasicno PC Geniusa, a kompresija u amr zvuk nacisto unisti, treba mi neki programcic koji ce to kompresovati u sto bolji format kako bi zvuk bio sto kvalitetniji...
[ Dzoni_Fazoni @ 03.03.2009. 17:42 ] @
mogu li se igre instalirati na g800 bez usba,preko bluethoota?
[ munjamilos @ 25.05.2009. 14:05 ] @
Kako da prebaci m igricu u jar. ili jad. formatu probavao sam onaj kod *#9998*4678255# i nevredi nece uopste da ga ocita telefon samsung u700!!!!Dali postoji neki drugi kod ili nesto tako slicno da prebacim igricu ili program na telefon!!!Pomozie mi molim vas ko zna!!!!!!
[ MatezYU @ 25.05.2009. 14:12 ] @
Imas dva fajla jad i jar. Jad je description fajl, samo opisuje koje je potreban hardver za pokretanje aplikacije a jar je java arhiva. Kod nekih telefona prekopiras preko kabla samo jar fajl a kod nekih moras pokrenuti jad da bi wizard automatski instalirao java aplikaciju (u slucaju da podrzava tu aplikaciju)
[ srdrazic @ 08.06.2009. 19:52 ] @
Postoji li neki java excel program i notepad?
[ Pici man @ 10.06.2009. 21:16 ] @
Citat:
srdrazic: Postoji li neki java excel program i notepad?

Postoji. Pitanje je samo koliko su efikasni...
[ MatezYU @ 11.06.2009. 12:28 ] @
Citat:
srdrazic: Postoji li neki java excel program i notepad?


Koja svrha bi bila excela na mobilnom sa rezolucijom 240x320?
Mogao bi da prikaze 6 ćelija :)
Za notepad sigurno postoji...
[ srdrazic @ 12.06.2009. 06:28 ] @
Mislim da bi se moglo skrolovati po stranici,
a moglo bi za neke programčiće i biti dovoljno tih 5-6 redova!
[ MatezYU @ 12.06.2009. 07:22 ] @
Moglo bi se napraviti ali bi verovatno bilo jako nezgodno za korišćenje (unošenje funkcija i ostale stvari..)
[ srdrazic @ 13.06.2009. 12:28 ] @
Ubacio sam "miniexcel" program, nije kao microsoftov ali radi ono zbog cega mi je bio potreban.
Unio sam neke trigonometrijske formule u odredjena polja koja se izracunavaju pa tako mijenjam svega dva do tri polja sto i nije tako naporno.

Za sad sluzi svrsi, jeste malo sporije, a za ozbiljnije obrasce koristim microsoft excel!
[ ib.kroki @ 30.07.2009. 11:21 ] @
Kako se instalira ovaj program za teranje komaraca na Sony Ericcson k510i (faj ima ekstenziju *.sis).

P.S.
Ako neko može da mi pomogne, kako preko USB kabla na isti telefon instalirati java aplikacije kada imam dva fajla /jad i jar)

HVALA!
[ MatezYU @ 30.07.2009. 11:35 ] @
Citat:
ib.kroki:
Ako neko može da mi pomogne, kako preko USB kabla na isti telefon instalirati java aplikacije kada imam dva fajla /jad i jar)


Jad je skracenica od Java Application Descriptor. Obican fajl u kojem se nalaze informacije kakva konfiguracija je potrebna da bi aplikacija radila(midp profil, rezolucija ekrana itd)
Primer: zelis da skines neku igricu, odes na neki sajt, kliknes na jad on proveri koji imas ti telefon i uporedi sa tim fajlom i na osnovu toga ti dozvoli download jar fajla ili ne. U principu jad fajl ti ne treba ako prebacujes aplikaciju sa kablom.
[ Milos911 @ 01.08.2009. 17:22 ] @
Citat:
ib.kroki: Kako se instalira ovaj program za teranje komaraca na Sony Ericcson k510i (faj ima ekstenziju *.sis).
HVALA!

Nikako posto tvoj telefon nije symbian