[ muscolo @ 04.11.2004. 20:05 ] @
Hteo bih da pravim pesme na kompjuteru preko nekog najlakseg programa. Ako neko zna neki tako lak program za pocetnike da mi kaze na kom ima sajtu. Slaba mi je linija pa ako bih skidao taj program onda da bude ispod 4mb. Moze i neka demo verzija.

[Ovu poruku je menjao random dana 20.02.2005. u 20:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 20.08.2006. u 11:32 GMT+1]
[ drdrksa @ 04.11.2004. 20:58 ] @
Probaj ReBirth ...
[ `and @ 04.11.2004. 22:37 ] @
Pa ne znam koju vrstu muzike zelis da pravis ... ali evo malo moje pomoci :

Mozes da probas ReBirth ali ne znam kako ces da se snadjes, tu su onda eJay programi, imas ih vise vrsta ( ibiza, extreme ), zatim malo tezi progy FruityLoops pa jos tezi Cubase ...

Onda trebace ti nesto da skidas semplove i da ih obradjujes, za to koristi Sound Forge i SMP3 Recorder ...

Nadam se da ces se snaci ... ps Ovo neces moci da skidas sa neta ali ima svuda da se nabavi !

pooz
[ zaraza @ 05.11.2004. 00:13 ] @
ja bih dodao i fruity loops
ne znam bas dal je ispod 4mb, ali covek se prilicno lako snadje u njemu...sto se tice obrade semplova, pored sound forgea pogledaj i wave lab ili cooledit, pa sta ti vise odgovara...ja licno koristim wavelab, mada bih mogao i soundforge, ali mi ovaj vise odgovara...
[ `and @ 05.11.2004. 09:50 ] @
Mislim da sam spomenuo fruity loops ...
[ djdacha @ 06.11.2004. 13:25 ] @
Ako si pocetnik i želiš da radiš prvo sa samplovima, jedno je resenje ACID. Nadji besplatnu verziju, skini malo samplova sa neta i kreni.
[ Ni ten ichi ryu @ 06.11.2004. 18:44 ] @
ne postoji besplatna verzija esida. Postoji trial na sony sajtu, i on je oko 50 mega.
[ vindic8or @ 08.11.2004. 15:37 ] @
pesme?

start> run> notepad

i pravi "pesme" koliko hoces :)
[ M.O.D. @ 04.12.2004. 00:39 ] @
Fruity Loops Studio Edition 4.52

Nije bas 4mb,ali...
[ abishai @ 04.12.2004. 00:55 ] @
Citat:
muscolo: Hteo bih da pravim pesme na kompjuteru preko nekog najlakseg programa. Ako neko zna neki tako lak program za pocetnike da mi kaze na kom ima sajtu. Slaba mi je linija pa ako bih skidao taj program onda da bude ispod 4mb. Moze i neka demo verzija.


Ako si pocetnik i stvarno ti treba lak program (za pocetak) za pravljenje muzika, a hoces da pesme ispadno extra uzmi "DANCE EJAY" ili neki drugi EJay. Jedino sto ces morati ovako da ga nabavis posto je pun cd.

Pozdrav
[ zerostyle @ 04.12.2004. 20:42 ] @
Hmmm, ne znam koliko ce mu pomoci ti svi programi al valjda covjek nađe nesto korisno. Moja ti je preporuka da si nadjes Hiphop maker ili techno maker , kupis si negdje na pijaci cd, i rijesio svoje muke, program se sastoji od mnostva samplova, mali beatova, lopova i mozes cak i video spot da kreiras a sve u 10 koraka, mas linije i redas samo te isjeceke na linije pustis i svira sto si sklopio, mislim da je ovo bas za pocetnike.
[ zerostyle @ 04.12.2004. 20:42 ] @
Firma je magix kako mi se cini isma bas siguran
[ abishai @ 04.12.2004. 23:11 ] @
Citat:
zerostyle: Firma je magix kako mi se cini isma bas siguran


To je to (otrilike). Rade u istom fazonu - EJay i od "Magix".
[ Dushan_S @ 12.12.2004. 01:26 ] @
Fruity, ako si u elektronskijem fazonu, a ako ti treba sekvencer, Mackie Tracktion.
[ ton_majstor @ 12.12.2004. 13:01 ] @
Ejay, za instant, ACID, malo razmisljanja, CUBASE, srednja skola i NUENDO, fakultet. Naravno, doktorat, na Pro Tools.... ljubi ga majka....
[ electrobuka @ 13.12.2004. 12:31 ] @
Ako si pocetnik i ako si okrenut ka elektronskom zvuku pocni sa rebirth-om.
Kad ga malo bolje upoznash mozes da predjes na fruty loops onako lagano i da ga naucis za par dana komplet , a kad se dobro ufurash uzmesh reason i picis.
Bilo bi ti najbolje da nabavis neku kompilaciju svega toga pa da nadjes sta ti najvise odgovara.
Ako si na levoj obali dunava mozemo da napravimo razmenu ,naravno ako imas nesto sto meni treba.
[ Ni ten ichi ryu @ 22.12.2004. 19:07 ] @
khm, ajd malo legalno ;]
skale tracker (cijena prava sitnica), www.skale.org ili fasttracker ili impulse tracker (http://www.gwinternet.com/music/ft2/software.htm)
i audacity editor http://audacity.sourceforge.net
i jos gomila kaka koje google da kad potražiš free audio software (http://www.sofotex.com/download/Multimedia/Audio/)

što da kršiš zakone ako ne moraš ;]

od plaćenih alternativa, mislim da je reason (uz manual) vrlo dobra stvar. Fruty Loops koji sam ja koristio pre 5-6 godina je bio vrlo lak za korišćenje, ali i pomalo kretenski. Sad svi pričaju kako je zakon. Vremena se menjaju, eh?
[ Lesh5 @ 24.12.2004. 12:47 ] @
Vidim da niko od vas nije cuo za Reason. Ako hoces da napravis nesto redovno, sto lici na pesmu kupi Reason na 3CD. Lak jeste, ali do 4MB nikako nije (otprilike 1,5GB je instaliran)



Salim se malo.....

Zaista jeste najbolji program, ali ti ga ne preporucujem kao "najlaksi program za pravljenje muzike"...
[ smeker @ 07.01.2005. 10:49 ] @
I ja sam zainteresovan za pravljenje muzike ... Za pocetak imam cilj da naucim da pravim MIX neke pesme. Juce sam nabavio Sony Sound Force 7 i nemogu nikako da se snadjem. Da li preko njega mogu da pravim mix neke pesme ili mi za to treba neki drugi program?
[ ton_majstor @ 08.01.2005. 11:36 ] @
Lepi, Sound ForGe nije program za komponovanje, nego za editovanje, tj. obradu zvuka. Magix, Fruity, E-Jay...
[ Demon Hunter @ 09.01.2005. 21:02 ] @
I koji je sad najbolji za pravljenje hip hop beata?
[ Damy @ 09.01.2005. 21:21 ] @
Za hip hop,ja mogu da ti se raspitam,jer burazer od mog ortaka ima grupu i prave opasnu ziku,mozda si cuo za njih-grupa THC!!!
[ Demon Hunter @ 10.01.2005. 00:54 ] @
Bio bih zahvalan. :D
Čini mi se da sam čuo za Bassivity...
[ Luci @ 17.03.2005. 16:56 ] @
Ja sam krenuo sa FL 2.5 pa nadalje.A ubrzo zatatim sam presao na Reason.
[ Lesh5 @ 20.08.2005. 12:24 ] @
Citat:
ton_majstor: Lepi, Sound ForGe nije program za komponovanje, nego za editovanje, tj. obradu zvuka. Magix, Fruity, E-Jay...


Tako je, reci mu
[ Illiron @ 20.08.2005. 16:08 ] @
Da nije malo stara tema da se na nju odgovara, pogledaj datum :)
[ urghee @ 20.08.2005. 22:51 ] @
Ja sam počeo sa Fruity Loops-om, ako imaš makar malo muzičkog obrazovanja i talenta napravićeš ''ludilo'' za dvadeset minuta!
[ berserk @ 25.08.2005. 20:32 ] @
Za pochetak E-Jay(ima milion edicija,tj.razlika je samo u sample-ovima koji odgovaraju vrsti muzike koju hocesh da pravish),posle toga Fruity Loops,zatim Cubase i REASON(po meni najbolji od svih njih)!Reason je najfleksibilniji od svih koje sam nabrojao i najvishe ga koristim!To ti je moja preporuka!




p.s. Ako hocesh samo da se zezash,a ne ozbiljno da pravish muziku uzmi simulator ritam mashine-popularni ReBirth(sa shto vishe loopova),usempluj neshto preko Sound Forge-a i SHURI!!!

@urghee
Za dvadeset minuta se ne moze napraviti nikakvo "ludilo",posle samog pravljenja ,sledi postprodukcija koja traje duze nego stvaranje svakog track-a(postprodukcija je najbitnija,jer se npr. na jakom ozvuchenju jednostavno oseca da je muzika bukvalno recheno sklapana-to se postprodukcijom i obradom popravlja)

pozz 2 all
[ Lesh5 @ 13.07.2006. 20:56 ] @
Ja cu posle pola godine da odgovorim na temu...

EJAY HIP HOP 5 uzmi pa pravi dobru hip hop ziku ... Ako treba, javi se
[ z@re @ 18.07.2006. 02:35 ] @
M'da...samo sta kad "potrosis" sve sampleove, onda kupuj CD sa novima. A mozda i neces nac nigdje bas ono sta ti treba.
[ kompozitor @ 18.07.2006. 08:11 ] @
Ja bih sve radio u Nuendu .

Pozdrav ...
[ ton_majstor @ 18.07.2006. 20:42 ] @
Nuendo APSOLUTNO nije najlakši program za pravljenje muzike!

Predznanje koje on traži je veliko. Krivulja učenja nije prestrma, ali čovek zaista mora da zna mnogo o strukturi muzike, MIDI-ju, VSTi, putu signala kroz studio... pre nego što se usudi da snima i mixa muziku u njemu.

Svi ti instant programi su OK. Finalni izbor je ili Fruity Loops ili Reason, znači potpuno pattern based sistem. Sve preko toga je poluprofi ili profi.

Pozdrav!
[ kompozitor @ 19.07.2006. 08:36 ] @
Jedino za Cubase/Nuendo ima gomila knjiga na srpskom , a ima i mnogo knjiga na engleskom ili nemackom .

A sve se mora uciti , ovde bar imas siguran start .

Malo kad se savlada , radi se veoma lako .

Pozdrav ...
[ FunkyAca @ 19.07.2006. 11:08 ] @
Jeste stara tema, ali osecam potrebu i ja nesto da kazem

Mislim da je nezahvalno birati "najlaksi program za pravljenje muzike" pogotovu nekom ko postavlja
tako formulisano pitanje...(bez ljutnje, pitanje samo govori o iskustvu vezanom za temu )
Neko rece REASON, po meni daleko od jednostavnog, cak i za nekog iskusnijeg...

Ne znam dali uopste na forumu ima dovoljno mogucnosti da se objasne neke osnovne stvari
vezane za komponovanje, produkciju, snimanje, itd...ili jednostavno da onaj ko prvi put ulazi u
taj svet, plati nekom pice ili klopu i lagano da upija znanje od znalca

Za pocetak, treba objasniti potencijalnim "kolegama" sta su sekvenceri, sta su sound editori,
sta su "instant" programi za komponovanje (pre bih rekao aranziranje), a to je vec velika prica...

Ja sam na Cubase od ATARIja 1040STe, od tada je samo on evoluirao od cistog sekvencera,
do "zamene" za 80% jednog studija od pre samo deceniju...

Setite se starije kolege.....
[ ton_majstor @ 19.07.2006. 11:29 ] @
Citat:
Neko rece REASON, po meni daleko od jednostavnog, cak i za nekog iskusnijeg...


Mene Reason nervira do koske i smatram ga užasno iritantnim i daleko od ergonomskog ideala... ALI: klinci u kraju za 15 minuta sklope pesmu u njemu, a za sledećih pola čuke i smixaju i exportuju!

Tako da mi "matorci", možda nemamo šta da tražimo u FL i Reasonu...

Pozdrav!
[ FunkyAca @ 19.07.2006. 12:48 ] @
Citat:
ton_majstor:

Tako da mi "matorci", možda nemamo šta da tražimo u FL i Reasonu...


Pogotovu u FL, pa tamo nemam osecaj da ista "ozbiljno" radim...
A znam dosta "ozbiljnih" ljudi koji se loze na FL......valjda nisu naleteli na prave stvari....

REASON i mogu tu i tamo da progutam kada mi treba neka analogija, mada LEGACY bolje zvuci,
i mislim da su ga "matorci" studioznije radili....

A i recite mi neki ozbiljan svetski produkcijski (kompozitorski, aranzerski...) projekat koji se
zasniva na FL......nemojte, molim vas
[ vindic8or @ 20.07.2006. 02:19 ] @
Jean Michel Jarre navodno svakodnevno koristi FL :)
[ FunkyAca @ 20.07.2006. 09:02 ] @
Da, na P2 300MHz, 64mb, 8GB i 15" CRT DAEWOO
[ ton_majstor @ 20.07.2006. 12:51 ] @
Malo sam te zajebo'...

PII na 333 MHz, 128 MB, 4.7 GB + external HD 80 GB i 1024x768 na notebooku.... hihihi!

Meni radi samo FL 3.11, ostalo krca i puca.

Cubase VST32 5.2, preko toga užas!

Sound Forge 8.0 natenane, a Waves 5.2 običan Ultramaximizer L1+ pojede 60% CPU!

Za Reason ne znam... ne smem da probam.

Što se tiče Reasona, navodno ga koristio Liam (Prodigy) za poslednju ploču. A kapiram da "Depeche Mode" koristi isključivo M-Audio HW i SW, barem tako piše u prospektima...

Pozdrav!
[ FunkyAca @ 22.07.2006. 12:31 ] @
Citat:
ton_majstor:

Što se tiče Reasona, navodno ga koristio Liam (Prodigy) za poslednju ploču.




To mogu i da poverujem, za neke ljude REASON moze da bude vrlo inspirativan...
Ali poslednja ploca PRODIGY-a nije ni za komentar, Liam je mnogo bolje radio
pre nego sto je REASON i bio u glavama ljudi iz Propellerheadsa....
Sada zvuce (ili zvucI) kao CHEMICAL BROTHERS...

DOLE REASON I FL!!!!
[ ton_majstor @ 23.07.2006. 12:58 ] @
Citat:
Sada zvuce (ili zvucI) kao CHEMICAL BROTHERS...


Kamo lepe sreće...

Pozdrav!
[ Illiron @ 23.07.2006. 14:10 ] @
Mozda bi bilo i bolje da su miksali OTB a ne u Pro Tools-u...
[ FunkyAca @ 26.07.2006. 11:06 ] @
Citat:
ton_majstor: Kamo lepe sreće...


Vise ti se svidja Chemical od starog Liama....?

Liam je covek koji "svira" sa industrial efektima, zvukovima razbijanja stakla, kricima i sl..
Stvarno nisam cuo nikog ko tako radi....negde sam procitao da su ga nazvali Bethovenom 90tih...
Sa razlogom

Chemical zaista iskace iz hiperprodukcije elektronske muzike, ali Prodigy 90tih je stvarno prodigy...

Citat:
Illiron: Mozda bi bilo i bolje da su miksali OTB a ne u Pro Tools-u...


Proverena info. za mix u ProTools....? btw. Sta je OTB?
[ ton_majstor @ 26.07.2006. 11:31 ] @
"Music For The Jilted Generation" je NAJBOLJA TECHNO PLOČA svih vremena. Tačka.

Chemical Bros imaju bolje pesme zadnjih nekoliko godina, barem po meni. Žao mi je.

Produkcija je ovde u B planu. Ne sudim nijednom bendu, ali se Liam malko istrošio, a ovi su uskočili baš tu! Ranije su smarali i muštrali, a sada se pretvoriše u "pop", sa svim svojim prednostima, al' bez mnogo mana!

ALO, ovde je issue PROGRAM, ne ideja i produkcija!



OTB, pretpostavljam da znači "On The Board", tj. na HARDVERSKOM mixeru, ne na softverskom.

Zaista, moderator baš "demistifikuje"... A i OČIGLEDNO ne voli PT, hahaha!

Pozdrav!
[ Illiron @ 26.07.2006. 11:43 ] @
OTB - Out the box ITB - In the box

Ma mislim i da su miksali u nuendu isto bi rekao, ali su ovaj album miksali na ProToolsu. Ja nemam nista protiv ProTools|HD-a ali je činjenica da im je ovo zvučno ubedljivo najslabiji album.
[ ton_majstor @ 26.07.2006. 12:05 ] @
Super, šta bi bilo "OTB" u njihovom slučaju?

Pozdrav!
[ FunkyAca @ 05.08.2006. 21:08 ] @
Citat:
ton_majstor:ALO, ovde je issue PROGRAM, ne ideja i produkcija!



Jesmo malo odlutali od teme, ali ne moras da streljas odmah....


No hard feelings.........Pozdrav!!!
[ scroller @ 06.10.2006. 16:55 ] @
Fruity Loops se lako naući koristiti, možda nije professionalan u potpunost ali je meni dobar, barem za gluparije neke radit.
Za te ostale programe nisam do sada čuo, idem ih provjerit.
[ vragek @ 10.10.2006. 17:59 ] @
cubase je najbolji al i najjednostavniji,tj,mislim da su svi steinbergovi program predobri al i da su jednostavni!!
[ psym @ 16.10.2006. 20:55 ] @
Ableton Live 6!!!
[ Company_Flow83 @ 27.10.2006. 14:03 ] @
Ja cu da ti poklonim Fruity imam 3,4 diska...ti odgovara Fruity Loops 5 Producer version?Javi mi se na pm...pozzz..
[ dear @ 03.02.2009. 13:59 ] @
da vas ja pitam sta se moze nac na netu al dzabe od tih programa posto sam jos mololjetan i nemam swvoje kartice xD
[ acaradio @ 03.02.2009. 22:59 ] @
Citat:
dear: sta se moze nac na netu al dzabe od tih programa

Skini REAPER.
Nije dzabe, ali je potpuno funkcionalan i kada se koristi bez aktivacije.