[ dejan_su @ 04.11.2004. 22:26 ] @
Imam SuSE 9.1 i Asus-ovu wireless karticu. Zanima me kako da je instaliram i lepo podesim internet na Linuxu? Nedavno sam ga instalirao, jos sam "zelen" pa mi treba malo pomoci. Probao sam nesto da se mucim ali ne ide...
[ mrki @ 18.11.2004. 07:34 ] @
Pa tako ti je to, bez muke nema nauke :) Prvo pregledaj neko uputstvo za wireless imas ih stvarno dosta, nadji potrebne drivere za karticu, osposobi karticu tako da je linux vidi i prepoznaje, skini skriptu za povezivanje sa AP-om,a zatim se jednostavno povezi na AP uloguj se...i to je to. Generalno, pitanja mozes postavljati i u wireless forumu ali svakako budi konkretniji kad postavis pitanje, znaci opisi tacno problem na koji naidjes i kada na njega nidjes jer na pitanja ovog tipa stvarno ne mozes da dobijes konkretan odgovor, a ne vidim da i nesto ima smisla pisati nove how-to kad ih vec ima u ogromnim kolicinama...pozdrav.
[ dejan_su @ 14.07.2005. 23:15 ] @
Evo lepo instaliram drajvere za karticu, i vidim je iz terminala sa ifconfig i iwconfig i tako se povezem na AP. Ali sve to ne vidim u Yastu, pise da nesto ima ali kad pravim konekciju ne mogu da izaberem uredjaj. Kako da napravio PPPoE konekciju ka provajderu??
[ dejan_su @ 15.07.2005. 10:59 ] @
Upeo sam konacno...karticu sam podesio lepo a konekciju sam preko rp-pppeo.......jeste da mi sve ovo radi i vidi se samo iz konzole a ne i graficki ali dobro, sta ces...