[ bluesman @ 05.11.2004. 00:07 ] @
Pokusavam da uspostavim socket konekciju sa drugim serverom, i mesecima je radilo kako treba, a od jednom dobijam "timeout" error, uz opis: No route to host (113). Koristi se port 9000.

Da li neko moze da mi kaze o cemu se tacno radi.
[ Gojko Vujovic @ 05.11.2004. 00:12 ] @
Hoće to kad je server down.

Je l ti radi bilo koji drugi port?
[ bluesman @ 05.11.2004. 00:26 ] @
Radi 80, a izgleda da server nije down, jer kada ukucam adresu u browseru dobijem Apache SSL/TLS default stranu, i sa i bez 9000

Probao sam i sa fsockopen (kako radi od pocetka) i sa curl, i uvek isto

Probao sam i sa IP adresom i dobijem isto, a server se odaziva preko ip adrese, cak i tracert...
[ markom @ 05.11.2004. 00:34 ] @
Firewall, anyone?

Mnogi filteri kad ne dozvole prolaz paketu, vrate ICMP "unreachable" (ICMP tip 3/x). Bez obzira koji je tačno kod vraćen, mislim da Windows interpretira kao "host unreachable".

Marko.
[ Gojko Vujovic @ 05.11.2004. 00:40 ] @
Moguće je i da je samo taj servis oboren (na koji pokušavaš da se povežeš). Opcije su ti da se neko uloguje lokalno ili kako već može na server i proveri da li nešto sluša na tom portu, da proveri firewall, ili da ti naprosto resetuje mašinu ako se svi servisi dižu sami.
[ bluesman @ 05.11.2004. 12:13 ] @
Slusa se na tom portu, kada uradim redirekciju preko header("location: ....") dobijem povratnu informaciju, ali kada se povezuem precko fscokopen() ne radi, odnosno dobijam timeout. Isto vazi i za curl.

Problem je sto to funkcionise ovako:
server -> moj script -> drugi script -> destination server -> korisnik

ako radim redirekciju, moj script vrati HTTP 302 server koji ne prihvata nista drugo osim HTTP 200, znaci ne sme redirekcija.
[ Dusan Filiferovic @ 28.12.2008. 13:15 ] @
Izvinjavam se sto ozivljavam temu ali imam slican problem.


Pokusavam da se konektujem preko filezille na ftp server (port 21 naravno) i dobijam gresku no route to host, do windowsa nije, probao sam preko live cd-a iz ubuntua i ista greska se javlja, do pre par dana je sve radilo ok, inace, probao sam preko druga i mogu da se konektujem na taj isti ftp, any ideas?
[ Dusan Filiferovic @ 29.12.2008. 18:12 ] @
Resio sam, menjali smo rutere ja i drugar.