[ leka @ 27.03.2002. 15:03 ] @
Elem evo jedne zanimljive teme... Zaista bih voleo ako bi se PHP gurui okupili ovde da mi eventualno pomognu da resim ovaj nesvakidasnji problem.

Naravno, isao sam na WEB i trazio informacije o nacinu vezivanja PHP-a koji radi na Linux-u i MS SQL baze koja radi na NT-u, ali nisam nasao Bog zna kakvih informacija. Kao i uvek najzanimljiviji tekst, i najpriblizniji onome sto mi treba sam nasao na PHPBuilder-u, ali, tekst ne objasnjava kako da koristim unixODBC da bih se povezao na MS SQL server, a ono Sybase cudo nema sanse da instaliram (jurim normalnije resenje).

Jos jedno pitanje - da li je neko probao da iskompajlira podrsku za ODBC u PHP-u, pod Linux-om?

Pozdrav svima

[ _owl_ @ 28.03.2002. 11:56 ] @
Ne vidim zasto bi to bio problem. Kao sto ako koristis mysql imas
mysql_conncet(host, user, pass)
sigurno imas i nesto tipa
mssql_connect(host, user, pass) ili koristi ODBC za povezivanje.
Inace ne treba ti UnixODBC da bi se ti povezivao sa Linux servera (tj. PHP-a) na MS SQL ili bilo koju drugu bazu koja spika ODBC
[ leka @ 28.03.2002. 18:56 ] @
_owl_ ne znam kako mozes tako da lupas... Ako imas MySQL modul ili je MySQL podrska "ukompajlirana" u PHP onda imas i mysq_* funkcije, dok to NE vazi za MS SQL funkcije, one su raspolozive SAMO ako PHP radi na Windows platformi, i ako si ubacio odgovarajuci MS SQL modul (ili si rucno kompajlirao PHP za Windows sto veoma mali broj ljudi zapravo zna da uradi kako treba...

Kazes "ili koristi ODBC za povezivanje" - jos jedno, izvini molim te, lupetanje... Da znas kako ODBC radi i sta je za to potrebno na Linux-u, i da znas kako PHP funkcionise, znao bi da i ODBC podrska zahteva PHP MODUL da bi ODBC ispravno radio! Naravno, ponavljam, odbc podrska na Linux-u moze lako da se ukompajlira. Svejedno sta se koristi i kako si ubacio ODBC podrsku OBAVEZNO MORAS DA IMAS UnixODBC (biblioteke)...

Na kraju da kazem da sam resio problem... Elem iskompajlirao sam ODBC modul za PHP (koji zahteva UnixODBC), ubacio ga u PHP, dakle napravio da PHP "kapira" odbc_* funkcije. Potom sam na NT masini napravio DSN sa odredjenim imenom, i onda iz PHP-a se konektovo na to... Sada to sve testiram, videcemo koliko je stabilno/sigurno.

_owl_, mssql_* funkcije nikada nece na neki normalni nacin biti raspolozive za Linux korisnike.