[ djordje @ 06.11.2004. 11:55 ] @
Postoji li neki software za kontrolisanje, recimo, winampa telefonom preko bluetooth-a? Rec je o t610
[ Keops @ 06.11.2004. 13:57 ] @
Postoji za Symbian OS (Nokia 7650/3650/3660/6600...), za T610 nisam cuo.
[ djordje @ 06.11.2004. 14:57 ] @
A preko IR?
[ freelancer @ 06.11.2004. 15:12 ] @
Pogledaj FMA - http://fma.sourceforge.net/index2.htm.
[ BytEfLUSh @ 06.11.2004. 15:37 ] @
Naravno, PCControl - http://www.christersson.org/software.php
[ Astral Projection @ 06.11.2004. 20:25 ] @
Postoji li neshto za Nokiu 6230 i IrDA ili Bluetooth?
[ djordje @ 07.11.2004. 01:51 ] @
PCControl - dobra stvar!
[ djordje @ 07.11.2004. 22:32 ] @
PCControl - buggovito
[ phantom_sol @ 11.11.2004. 01:45 ] @
dobro vecer,
PCcontrol nije buggovit..jer program sam po sebi radi odlicno...koristio sam ga na SE T610 i nije bilo nikakvih problema..Dapace vrlo sam bio zadovoljan..BT je hvatao kroz zid..tako da ako trebate detaljan opis ili pomoc...Posaljite PM rado cu pomoci..
Do daljnjega,
Pozdrav
[ Bad Habbit @ 11.11.2004. 08:25 ] @
Mozes li meni objasniti kako da ga podesim da mogu preko telefona da u nekom player-u za divx, recimo bsplayer, kontrolisem film, makar da ubrzavam i vracam unazad, znaci kako bi mogao da preko telefona pritiskam strelice levo i desno?
[ phantom_sol @ 13.11.2004. 02:40 ] @
Dobro vecer,

Citat:
Bad Habbit: Mozes li meni objasniti kako da ga podesim da mogu preko telefona da u nekom player-u za divx, recimo bsplayer, kontrolisem film, makar da ubrzavam i vracam unazad, znaci kako bi mogao da preko telefona pritiskam strelice levo i desno?


Pod predpostavkom da su ti portovi na kompjuteru podeseni da se uspjesno mozes spojiti sa mobitelom napravi slijedeće..
Otvori PCcontrol i izaberi settings



Nakon toga izaberi select



U ovom sam primjeru uzeo media player ali ti mozes uzeti bsplayer, tako svejedno samo moras uzeti *.exe datoteku programa kojeg zelis..
nades *.exe i pristisnes open



otvoriti ce ti se ovaj prozor, i u polje name upisi ime zeljenog programa..U mom slucaju je media_player..



i odaberes close...
Nakon toga se spoji u direktan link PC-a i mobitela preko BT..odes u settings nades PCcontrol i izaberes program koji si ovdje specificirao..
I to je to..stvar funkcionira, tj. upravljas programom..
Ako bude problema, slobodno napisi post..

Do daljenjega,
lijep pozdrav




[ Bad Habbit @ 13.11.2004. 08:52 ] @
Mislim da je nesporazum u pitanju. Ja imam nokiu 6600, a ovo sto si ti pisao je za se telefone. Da li znas neki software koji moze da radi sa mojim telefonom?
[ djordje @ 13.11.2004. 10:00 ] @
Ima li jos kakvog software-a za SE?
[ BytEfLUSh @ 13.11.2004. 10:03 ] @
Kakvog konkretno?
[ djordje @ 13.11.2004. 11:10 ] @
Za kontrolu racunara ili npr. TV-a preko IR (ako uopste postoji za t610).

Kad smo vec tu, ima li ko neku multiplayer igru za t610
[ phantom_sol @ 13.11.2004. 11:32 ] @
Dobar dan,

Bad HAbbit
Cijeli topic se ondosi konkretno na SE i mobitel t610...tako da tvoj post:

Citat:
Bad Habbit: Mozes li meni objasniti kako da ga podesim da mogu preko telefona da u nekom player-u za divx, recimo bsplayer, kontrolisem film, makar da ubrzavam i vracam unazad, znaci kako bi mogao da preko telefona pritiskam strelice levo i desno?


nije davano nikakvu naznaku da se radi o nokia 6600...Iduci puta probaj napisati konkretnije stvari..Hvala...

Koliko znam postoji softver za 6600 za kontrolu TV-a, ali za upravljanje windows programima, nazalost za to jos nisam cuo..

Do daljnjega,
lijep pozdrav
[ Keops @ 13.11.2004. 14:50 ] @
Citat:
phantom_sol: Dobar dan,
Koliko znam postoji softver za 6600 za kontrolu TV-a, ali za upravljanje windows programima, nazalost za to jos nisam cuo..


Postoji, postoji. To je eksterna aplikacija za Symbian OS telefone (ukljucujuci i Nokiju 6600) a krstili je Bemused. Sluzi za kontrolu programa Winamp 3, Windows Media Player 7 i PowerPoint Viewer 97, koji ne da su Windows aplikacije nego rastura.
Pojavila se i jos jedna, jos bolja aplikacija, zove se ControlFreak, kompletan opis na http://my-symbian.com/7650/app...ions.php?fldAuto=928&faq=2.

Okacicu ih ovih dana na moj wap sajt koga interesuje da ih istestira.
[ Bad Habbit @ 13.11.2004. 15:44 ] @
Ok, izvinjavam se sto nisam naveo o kojem telefonu se radi.

@Keops

Hvala ti za ovo, to je prava stvar. Nadam se da cu uspeti da je skinem, posto mi nesto server ne da pristup i nadam se da cu prevazici poteskoce trial verzije.
[ Ivan Stanojevic @ 08.12.2004. 18:43 ] @
controlFreak radi na 6600, to je plugin za winamp i dok je winamp ukljucen on moze da kontrolise ceo komp: na ekranu telefona vidi se ekran pc-a a dzojstikom se pomera mis... malo sporo se iscrtava ekran ali radi kako treba


da li neko zna jos kako napraviti daljinski za tv od n6600 : probao sam IR remote i total IR remote bez uspeha
[ jaha017 @ 23.03.2007. 16:43 ] @
Total ir 2.0> rade na os 7 a Control freak 3.7 u mene pici ko ludo
[ Vladokv @ 23.03.2007. 17:53 ] @
Ima i program puppetmaster koji radi na svem živom. Java, symbian, PPC... sve je podržano. Ako imaš šugav BT softver i zeza te sa portovima, skini BlueSoleil softver za BlueTooth. Nekad, ali retko se zagrcne pri prikazivanju desktopa na ekranu mobilnog. Za običnu upotrebu je perfektan.
[ banjac85 @ 23.03.2007. 23:35 ] @
i program Bluetooth Remote Control radi kako treba i podrzava winamp, media player, powerDVD, ima mogucnost definisanja novih precica i jos mnogo toga. Najbolje od svega je sto se desktop moze videti na ekranu mobilnog pa onda film gledas na mob.
Ne radi na samsung tel.
[ owim @ 30.03.2007. 16:04 ] @
Imam SonyEricsson k750i i SE ima program za bluetooth kontrolu PC-a na svom sajtu, a klijent aplikacija je već ugrađena u mob. Mešutim, nikako to da nateram da radi.

Ovo je link na SE sajt za program za PC:
http://developer.sonyericsson....i_bluetooth_remote_control.jsp

Neophodno je da bluetooth podržava Human Interface Device (HID). Moj podržava. (MSI Dongle BToes bluetooth)

Na mobu u Application postoji Remote Control aplikacija za povezivanje. Uspeo da se povežem sa drugim SE mob-om, ali nikako sa PC-em.

Ako je neka dobra duša uspela, ljubazno molim da javi kako! :-)

Hvala.
[ ipacid @ 11.04.2007. 15:07 ] @
Ja koristim PuppetMaster i vise sam nego zadovoljan. Kontrolise vecinu programa (winamp, bsplayer...), moze da kontrolise misa (prikazuje monitor na ekranu telefona. A mozete i da ubacite svoje kontrole za programe koje vi koristite (veoma lako), na principu "kad na telefonu pritisnem 3 = kao kad na tastaturi pritisnem T (ili bilo koju kombinaciju do tri tastera). Program je bolji od svih ostalih koje sam probao.
Ima mogucnost kontrole preko Btt i preko GPRS, radi na svim Java i symbian telefonima, i na jos nekim platformama, isprobajte.
[ owim @ 11.04.2007. 16:07 ] @
Da li bi bio dobar da stavis link za skidalje ili zakacis program za poruku?
Hvala (i u ime ostalih koji slicno zele).
[ djordje @ 11.04.2007. 16:12 ] @
Google: "puppet master download"

Potrazis sledeci put, pa stavis sam link. Prvi rezultat na google...
[ Zavisan @ 11.04.2007. 23:02 ] @
Pomoću BlueSoleil programa, peta ikonica... Uparit ce timobilni i računar, a na tebi je da izabereš šta ćeš korisiti.
Lijepa fora za falisanjekakotvoj telefon može da šeta strelicu po ekranu ;)
[ owim @ 12.04.2007. 01:35 ] @
>Pomocu BlueSoleil programa, peta ikonica... Uparit ce timobilni i racunar,
a na tebi je da izabere� �ta ce� korisiti.

Koliko razumem, ovo ima smisla samo imam BlueSoleil uredjaj. A ja to
nemam... A PuppetMaster se placa, samo demo je free. No luc this time, huh.
:-(
[ Vladokv @ 12.04.2007. 12:45 ] @
BlueSoleil nije uopste obavezan, samo je preporucljiv.
Sto se tice puppet mastera, ima resenje, snadjite se znate kako, da pominjem ovde da mi post ne bi bio obrisan.
[ djordje @ 12.04.2007. 12:53 ] @
Mislis na onu rec sto pocinje na "k" i zavrsava se na "K" ? :)
[ Vladokv @ 12.04.2007. 13:04 ] @
Tacno
[ owim @ 12.04.2007. 17:00 ] @
PupperMaster sam skinuo, bio bih zahvalan ako neko ima onaj "dodatak"
spomenut u prethodnim postovima, jer me malo cima ova demo verzija, a nisam
se snasao za resenje. :-)
[ Zavisan @ 12.04.2007. 22:13 ] @
BlueSoleil je program koji radi na različitim BT uređajima.. Probao sam 4 različita i sa nijednim nije pravio probleme, a "dodatak" mu ne treba ;)
[ owim @ 12.04.2007. 23:27 ] @
>BlueSoleil je program koji radi na razlicitim BT uredajima.. Probao sam 4
razlicita i sa nijednim nije pravio probleme, a "dodatak" mu ne treba ;)

Koju verziju da skinem? Na sajtu sam vise toga video u Download sekciji.
Zahvalan na linku ili konkretnoj verziji za WinXP. Hvala.
[ alexx_el_grande @ 13.04.2007. 21:52 ] @
Meni ne radi ni jedan ni drugi na 6600 symbian v7...Ne znam sta mu je, ili ja ne znam da podesim, nesto jeste... :( Pomoc?