[ DeX-Force @ 06.11.2004. 16:51 ] @

Juce sam kupio Chieftec-ovo kuciste i kada sam skoro sve lepo sastavio dodjem do optickih uredjaja do kojih ne moze da stigne kabl.
Koliko ja znam ti kablovi su svi isti. Nadam se da gresim...

Zna li neko da li postoji duzi EIDE Ultra DMA kabl ???
[ BeastMaster @ 06.11.2004. 21:52 ] @
Postoje kablovi i od 90cm, potraži po prodavnicama, mora da ih negde ima.
[ Miroslav Cvejić @ 06.11.2004. 22:15 ] @
ATA133 kablovi imaju određeni limit što se džine tiče. 44cm, čini mi se. Preko toga se ne garantuje da će sve raditi kako treba...
[ DeX-Force @ 06.11.2004. 22:24 ] @

Nasao sam. Hvala.

P.S. BeastMaster je bio u pravu postoje kablovi od 90 cm ATA 133, a standardni su 48 cm.

[ StORM48 @ 06.11.2004. 23:12 ] @
Standardni su 45cm (koliko se sećam, na kesi piše 18", što bi bilo 45,7), a postoje od 60, 70 i 90cm, s tim što ovi preko 60 imaju bar 40% šansi da ne rade. Meni se nije ni jednom desilo, ali se neki ljudi žale, kao što je i Miroslav pomenuo.

Produžni EIDE kablovi postoje, ali ne duži od 45cm (koliko ja znam), što ukupno opet daje onih 90, tako da mu dođe isto.

Ono što je čudno kod dužih kablova je razmak između MASTER-SLAVE konektora, koji je isti kao i kod standardnih (45cm) pa se i ne dobija mnogo, jer je često međusobni razmak ova dva konektora glavna prepreka za "kulturno" razapinjanje kablova po važem frižideru. Bar ja nisam video kabl sa dužim razmakom. Ako grešim, ispravite me. Ja sam skoro kod sebe stavio kabl od 70cm i nisam dobio ništa, osim nagužvanog dela od kontrolera do Mastera. :(

Pozdrav
[ Miroslav Cvejić @ 06.11.2004. 23:26 ] @
Smem malo da reklamiram?

Jedna firma radi ATA133 kablove po narudžbini. Može da se bira rastojanje između MASTER i SLAVE uređaja.
[ StORM48 @ 07.11.2004. 14:55 ] @
Custom rastojanje između master-slave-a? Vrlo zanimljivo...

Nećemo da idemo protiv pravila foruma... Ipak su pravila - pravila.

Ali zato imamo PP, pa ako nekog interesuje, neka se javi Miroslavu. Evo ja sam prvi - pošalji mi telefon na PP. Hvala.

Pozdrav
[ DeX-Force @ 08.11.2004. 18:31 ] @
Citat:
StORM48: Ono što je čudno kod dužih kablova je razmak između MASTER-SLAVE konektora, koji je isti kao i kod standardnih (45cm) pa se i ne dobija mnogo, jer je često međusobni razmak ova dva konektora glavna prepreka za "kulturno" razapinjanje kablova po važem frižideru. Bar ja nisam video kabl sa dužim razmakom. Ako grešim, ispravite me. Ja sam skoro kod sebe stavio kabl od 70cm i nisam dobio ništa, osim nagužvanog dela od kontrolera do Mastera. :(


Ovaj kabl koji sam ja kupio od 90 cm ima otprilike proporcionalono veci razmak izmedju master-slave konektora.
[ StORM48 @ 09.11.2004. 00:35 ] @
Odlično. Ja sam dosad viđao samo ove invalidne kablove sa malim razmakom. Sad znam da postoje i sa većim razmakom.

Hvala i pozdrav