[ dr_ginekolog @ 08.11.2004. 20:53 ] @
Ljudi pri paljenju racunara znate da se cuje ono dva puta zvuk "tik-tik" prije mjesec dana odnosno kad sam ga tek kupio bilo je samo jeno "tik" a sad se nekad cuje dva puta ili tri puta ovaj zvuk.Imam pentijum 4 asus p4p800 i winxp
Jel neko zna jel to neka greska ili kako se to moze ispraviti molim objasnjene????'
[ DjordjeRd @ 09.11.2004. 10:58 ] @
Dobra je šansa da imaš neki lepi Maxtor HDD. Bekapuj podatke redovno, sačekaj da crkne, pa onda lepo reklamiraj prodavcu.
[ dr_ginekolog @ 09.11.2004. 18:33 ] @
Ma nije maxtor vec caviar!!
[ lancia88 @ 09.11.2004. 19:46 ] @
Pozdrav,
hmmm, nije Maxtor nego Caviar? Onda to menja stvar...u tom slucaju poslusaj Djordja i Bekapuj podatke redovno, sačekaj da crkne, pa onda lepo reklamiraj prodavcu.
Mislim, tesko je sa ove distance koja nas sve deli davati neke dijagnosticke procene pa bi ovo bio jedini pouzdan savet.
pozdrav
[ bakiman @ 10.11.2004. 14:08 ] @
Kod mene ima jedna opcija u BIOSu (na istoj ploči p4p800se), u meniju BOOT-boot configuration-quick boot. E sad to je po defaultu uključeno. Kada sam je isključio JEDINA promena od uključivanja kompa do učitavanja winxpa jeste to jedno TIK iliti PIP odnosno TIT... .
Dakle, kada je ova opcija uključena onda to tik nema, a kada je isključena onda ima. Meni je uvek bilo po jedno TIK, a potom me je smorilo i uključio sam je.

Inače ta opcija enableuje ili disableuje testove pre učitavanja OSa, što (kao) ubrzava bootanje... mada nisam primetio...

PozdraV

PS ja imam matrox sata
[ cicika @ 10.11.2004. 14:22 ] @
@bakiman
To se zove Quick Power On Self Test (u žargonu POST) i signalizuje zdravlje (ako je jedan normalan bip u pitanju) računara. Sa tim jednim bip on tebi kaže - BIOS: OK, CPU: OK, RAM: OK itd.
Praktičnije je da je ta opcija upaljena (Enabled) jer ukoliko se desi nešto po broju bipova se otprilike zna i koji deo nije ispravan.


[ bakiman @ 10.11.2004. 15:00 ] @
da, da, znam to, no nisam hteo da pominjem da ga (možda) ne zbunim.

Aaa...ovaj...(offtopic) koji ti je to OS?!
[ dr_ginekolog @ 10.11.2004. 18:20 ] @
Joj ljudi garancija mi je istekla prije mejsec dana imal sta da se iskonfigurise ili popravi,znaci sad se cuje pri paljenju ono dva puta tik-tik ali to se pocelo cuti od kada sam instalirao SP2 za winxp i jos nesto dok je bio pod garabcijom mijenjao sam RAM jel je bio crkao inace imam dva puta 256 RAM-a????
[ Binary Mind @ 10.11.2004. 22:22 ] @
Defragmentisi hard disk ako mislis da je do njega mada nije. Ako su Bipovi sistemskog zvucnika u pitanju RAM je opet problem jer 2 beepa kazuju o problemu sa RAM-om a i 3 beepa mogu znaciti isto.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 10.11.2004. u 23:31 GMT+1]
[ BytEfLUSh @ 10.11.2004. 22:26 ] @
Citat:
bakiman: Aaa...ovaj...(offtopic) koji ti je to OS?!


Pa piše ti - AmigaOS, tj OS za Amiga računare...
[ dr_ginekolog @ 11.11.2004. 15:54 ] @
Kako mogu tacno znati jel me zeza RAM ili nesto drugo jel postoji neki test da mogu uradit sam ili??Mada mi sve radi OK na racunaru i nista me ne zeza osim tog duplog tip pri paljenju sistema.
[ Binary Mind @ 11.11.2004. 22:26 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/47316

Procitaj ovaj thread pazljivo.
[ FREELOADER @ 14.11.2004. 10:43 ] @
Ja još uvjek ne znam je li to tik-tik ili bip-bip.Ako je bip bip biti će da je memorija, ali onda bi komp pokazivao vise nenormalnosti. A jel sigurno da je HDD.Probaj Za "FIRST BOOT DEVICE" staviti HDD (ako nije već). Možda se to čuje Floppy ili nešto.