[ ultradisaster @ 09.11.2004. 01:55 ] @
Primetio sam da neki nickovi na ircu kada pogledam informacije o hostu i to za host mesto ime provajdera ili IP imaju neke ono moze se reci bezveze nazive na primer tipa [email protected]. Da li to samo admini mogu da dodaju userima ili ima jos neki fazon sa tim a da ne bude neki proxy. I na psyBNC imam opciju VHOST e zanima me za sta to sluzi?
[ leka @ 09.11.2004. 08:38 ] @
To se zove takozvani spoof. Neke mreze to daju po difoltu... Na nekim drugim mrezama moras da zamolis nekog admina da ti da spoof.
[ LaMpiR @ 09.11.2004. 08:39 ] @
Na UnrealIRCd-u sa anope servisom ima fino servis hostserv i ti sebi ukljucis host samo zamolis nekog admina da ti ga promjeni npr microsoft.com je moj host :)
[ ultradisaster @ 09.11.2004. 12:50 ] @
aha pa da pricao mi je moj ortak dmc o tom spoof-u. Ja sam digao svoj UnrealIRCD e sad nemam registrovan domen jos uvek a nisam podesio ni Anope, e moze malo pomoci oko anope-a?
[ LaMpiR @ 09.11.2004. 12:56 ] @
moze! Reci sta ti treba? il kontaktiraj me preko icq-a ili msn-a ja cu ti objasniti sve :)
[ ultradisaster @ 09.11.2004. 16:05 ] @
e vazi kontaktiracu te cim budem imao nekih problema, posto jos uvek nisam probao da konfigurisem, nisam imao ovih dana vremena. Hvala