[ e5944 @ 09.11.2004. 13:49 ] @
Imam dva računara, servera sa OS Win2003 server. Na prvom sam konfigurisao aktivni direktorijum i definisao korisnike i grupu koja ima pravo pristupa SQL serveru koji se nalazi na drugom serveru i konfigurisan je da prihvata NT autentifikaciju. Na serveru sa SQL-om sam uvezao grupu iz AD koja ima pravo pristupa. Problem je da samo korisnici koji imaju domenska administratorska prava mogu da mu pristupe. U čemu je problem?
[ JogyII @ 09.11.2004. 13:55 ] @
za SQL server mozes da podesis da mu pristupaju DOMENSKI administratori i DOMENSKI korisnici (mogu i lokalni, ali samo sa bas tog racunara)

ali na sql serveru imas dva nivoa zastite, prvo mora postojati korisnik/grupa na samom SQL Serveru, i imati dovoljna prava,
a zatim i u samoj bazi mora postojati korisnik/grupa, i imati odgovarajuca prava za pristup

ako nisi razumeo mogu ti poslati screenshot
[ e5944 @ 10.11.2004. 06:21 ] @
Hm, kada sam instalirao SQL na piranje o identifikaciji čekirao sam polje gde gleda Win autentifikaciju, a ne SQL. Kada ne klijentu pravim ODBC isto definišem da koristi Win autentifikaciju.
Da li je dovoljno da u Win ge je instaliran SQL definišem grupu, ili treba i u SQL serveru definisati iako sam rekao da prati Win autentifikaciju.
Nadam se da nisam previše zakomplikovao.
[ JogyII @ 10.11.2004. 14:08 ] @
SQL podrzava 2 vrste korisnika/grupa windows i SQL, i za jedne i za druge treba da napravis nalog i na samom SQL-u

razlika je sto u windows biras jednog od korisnika/grupa koji vec postoje u windowsu, a u SQL pravis neke koji nepostoje u windows-u