[ tajpan @ 12.11.2004. 12:23 ] @
Evo pitalice..
Transformator je u redu.
Virus nije.
Struje ima.
A pali se na gurku..

Da bih uključio pc treba da:
Izčupam utikač iz struje, okrenem ga za 90° ,vratim u šteker.

Misleći da je u pitanju virus formatirao sam HD instalirao sve ponovo ali opet isto!

Transformator ima 2 dzeksne koje se priključuju na glavnu ploču..
Kada je priključena samo ona dugačka pali ko mina svaki put (naravno potrebna je i ona druga da bi sve funkcionisalo)
Ali kada priključim i drugu (kvadratnog oblika sa četiri žice) i pokušam uključiti pc
Dobijem efekat sličan pregorevanja sijalice.. Krene da se upali ali sa snagom koja je ostala u kablu..

Jel neko imao ovaj problem? Ili bar zna o čemu se radi..
[ tajpan @ 15.11.2004. 11:19 ] @
Možda pitam na pogrešnom mestu?
[ Shadowed @ 15.11.2004. 12:32 ] @
Mozda. Rekao bih da pre treba da ide u harware...
Evo, za sad u cekaonici pa neka preuzmu.
[ pctel @ 15.11.2004. 20:29 ] @
Citat:
Transformator ima 2 dzeksne koje se priključuju na glavnu ploču..
Kada je priključena samo ona dugačka pali ko mina svaki put...

Jel moze to malo detaljnije, ja radim skoro celu deceniju sa hardware-om pa mi uopste nije jasno o cemu pricas... napisi ovde koje komponente koristis, mozda bude jasnije...
[ BytEfLUSh @ 15.11.2004. 20:34 ] @
Ne kontam koja je to kvadratna sa 4 žice??? Možda misliš na "pravougaonu" a ne kvadratnu... Gde uključuješ taj konektor sa 4 žice??
[ JOJO847 @ 15.11.2004. 20:36 ] @

mislim da čovjek priča o dodatnom konektoru za P4 matične ploče uz standardni ATX konektor.
Dakle, kad priključi taj dodatni konektor računalo mu se ne uključuje. Predpostavljam da se napon napajanja "ruši" jel je preopterećeno.
[ BytEfLUSh @ 15.11.2004. 20:43 ] @
A vid stvarno imam i ja to :) .... Hmm...

Možda je naopako uključio?
[ Milos Stojanovic @ 15.11.2004. 20:53 ] @
Citat:
Izčupam utikač iz struje, okrenem ga za 90° ,vratim u šteker.

? U kojoj zemlji je ovakav utikač?
Možda za 180°, ali opet, to ne bi smelo da ima IKAKVE veze.
[ BytEfLUSh @ 15.11.2004. 20:57 ] @
Možda je to neki ITA standard sa 4 "rupice" :)

Nego, to za 180 - imo sam ja takav laptop - jednostavno neće na jednu, a hoće na drugu stranu kad se okrene...
[ JOJO847 @ 16.11.2004. 09:00 ] @
Citat:
Izčupam utikač iz struje, okrenem ga za 90° ,vratim u šteker.

Lapsus, valjda hočeš reći 180° bilo da imas talijanski sistem s tri pina ili tzv. šuko, ili bilo koji
Ako je to onda je zbilja do napajanja.
[ FREELOADER @ 17.11.2004. 22:12 ] @
Kupi ili za probu posudi neko drugo napajanje pa probaj. 99 % da ti je riknulo napajanje, pa ga bolje nemoj puno mučiti da ti ne rikne još i ploča ili nešto. Pozdrav !!!
[ tajpan @ 22.11.2004. 18:41 ] @
Da, 180° ! Imam produžni sa priključcima nakoso pa sam se prešao.

Problem je ipak u transformatoru.
Iako mi nije kompletno jasno o čemu se radi,problem sam rešio
sa novim produžnim..

Kada isključim pc, moram da vadim i utikač (transformatora - napajača) da bi ga sledeći put mogao ponovo uključiti bez problema.
Ako ne iskopčam iz struje,pri sledećem paljenju dobijam efekat pregorevanja sijalice.
(samo "žmigne" i ne pali se više sve dok ne izokrećem utikač na sve moguće strane)

Zato sam uzeo produžni sa prekidačem (on off) tako da posle korišćenja isključim
sve što je povezano na njemu,i kasnije nemam problema sa paljenjem.

Interesuje me šta je u napajaču riknulo,dali to zavisi od kvaliteta,jačine transformatora ili čega već?