[ viza @ 12.11.2004. 21:29 ] @
imam na mahini panter-a. pokretanje nekih programa zahteva classic mode. kontam da je classic za programe koji su pisani za ranije verzije os-a (9, 8, ...).
interesuje me dali mi za pokretanje istih treba instalacija os 9 (koju nemam) pored osx-a ili postoji neki brži i bezbolniji način.

p.s.
imam intalacione diskove panther-a (ako je uopšte bitno za navedeni problem).
[ MrNo @ 12.11.2004. 22:40 ] @
Classic mode je u stvari emulacija OS 9 u OS X-u tako da ti trebaju instalacioni diskovi za OS 9
[ davorp @ 13.11.2004. 09:07 ] @
vec postoje djelovi mac os 9 u pantheru. trebao bi da imas folder system 9 i applications mac os9
[ viza @ 13.11.2004. 19:34 ] @
na compu nemam folder os 9, a nisam uspeo ni da pronadjem nešto slično na instalacionim cd-ima pantera.
može neko detaljnije objašnjenje gde bi se trebao nalaziti taj folder ili gde da ga nadjem ako nije tamo gde bi trebao biti?
[ madamov @ 13.11.2004. 20:34 ] @
Ako imaš originalne CD-e koji su stigl uz mašinu, a reč je o mašini koja ne može da se butuje u OS 9, treba da pokreneš software restore pa u njemu da odabereš instalaciju classica. Ako imaš mašinu koja može da butuje OS 9 sve što ti treba je butabilni CD sa OS 9.2.2.
[ viza @ 14.11.2004. 10:29 ] @
nemam originalne cd-e za mahinu. mahina je inače imac g3.
nemam instalacione cd-e za os 9 i problem mi je da ih nabavim. imam instalacione cd-e za panther-a. nekako mi je logično da u samom pantheru postoji instalacija tog classic mode-a. ali ne uspevam nikako da je pronadjem.
glupo mi je da kupiš pantera i onda za pokretanje software-a za os 9 treba da kupiš i os 9! to je isto kao da kupiš win xp i onda ti za pokretanje programa koji su pisani za win98 treba da kupiš i instaliraš i win98. malo suludo, zar ne?
[ madamov @ 14.11.2004. 12:51 ] @
Pravo da ti kažem, ne sećam se baš najbolje, ali kada kupiš Panthera dobiješ i CD sa instalacijom Clasisca. Ako dobiješ Panthera uz mašinu isto dobiješ Classic. Pošto si i Novog Sada jedino mogu da te uputim na Mladena Djurića da ti pomogne. Ako dolaziš za Beograd, javi se privatnom porukom.
[ davorp @ 14.11.2004. 17:57 ] @
Na instalacijonom cd-u panthera imas OS9. Kada ubacis cd na njemu imas .pkg file koji se zove "Install Applications & Classic Suport" to je to!
[ MrNo @ 14.11.2004. 21:58 ] @
Gresis. Panther ne dolazi sa Classic-om.
To o cemu ti pricas je Restore CD (DVD) koji dolazi uz svaku masinu.
[ viza @ 14.11.2004. 22:16 ] @
ni na jednom od 3 instalaciona cd-a za pantera nema takav fajl.

ja se ubi od trazenja.

mister no hvala na informaciji.

znaci, kako god da okrenem moram nabaviti instalacione cd-e za OS 9 i instalirati ga pored OS X-a?
[ davorp @ 15.11.2004. 09:12 ] @
Citat:
MrNo: Gresis. Panther ne dolazi sa Classic-om.
To o cemu ti pricas je Restore CD (DVD) koji dolazi uz svaku masinu.


pa zar se na tim restore diskovima ne nalazi panther?
[ madamov @ 15.11.2004. 11:03 ] @
Citat:
znaci, kako god da okrenem moram nabaviti instalacione cd-e za OS 9 i instalirati ga pored OS X-a?


Pošto ti je mašina OS 9 butabilna to je i najlakše. OS 9 ide na jednom CD-u. Javi se privatnom porukom.

Dad ti mašina nije OS 9 butabilna i da nemaš originalni Restore CD ili DVD, imao bi grdnih problema da instaliraš Classic, jedino kopiranjem već postojeće OS 9 instalacije sa nekog drugog diska, čak ti ni instalacioni CD za OS 9 ne bi pomogao pošto on traži da se prethodno butuješ sa njega.
[ madamov @ 15.11.2004. 11:06 ] @
Citat:
pa zar se na tim restore diskovima ne nalazi panther?


Da nalazi se, ali su to diskovi koji stižu uz mašinu i pored instalacije Panthera sadrže još mnogo toga. Na primer, uz novi iMac G5 stižu dva DVD-a pošto uz iMaca dobijaš gratis i kompletan iLife koji sam ide na jednom DVD-u. Kada kupiš samo OS, bez mašine, dobijaš četiri CD-a čini mi se.
[ nesh @ 24.11.2004. 09:31 ] @
On Sun, 14 Nov 2004 13:51:54 +0000, "Beograd, Srbija (madamov)" wrote:


Citat:

Pravo da ti kažem, ne sećam se baš najbolje, ali kada kupiš Panthera

dobiješ i CD sa instalacijom Clasisca. Ako dobiješ Panthera uz mašinu

isto dobiješ Classic.



Classic je na "Additional software & Apple Hardware Test" CD-u koji

dolazi uz Panther 10.3.4 (G5). To je baš classic instalacija - samo za

pod X - nema podizanja pod OS9.


--

Đorđević Nebojša

Studio Quattro - Niš

Registered Linux User 282159

[http://counter.li.org]