[ stik @ 13.11.2004. 18:05 ] @
imam dva citaca: cd-rom i przilicu i svaki ima svoj problem
1.cd-rom, kad dignem windowse ubacim cd ocita ga i sve lepo i fino zatim kad zamenim cd s nekim drugim pokaze mi u prozoru fajlove s onog prijasnjeg. kako to da sredim?

2.przilica mi je otisla po 2. put. prvi put sam je otvori jerbo sam mislio da se leca zaprljala ili nesto takvo al s lecom je sve bilo u redu. jos sam malo cacko po njoj obriso prasinu i vratio je nazad u komp, zatim je proradila. kad mi je pre par dana opet otisla ponovio sam postupakj al ovaj put ne radi, e da problem je inace tal sto uopste ne vrti cd, svetli mi lampica da ga cita al ga ne okrece uopce

savjet oko bilo kojeg problema bi mi mnogo pomogo.unapred hvala
[ malimaks @ 13.11.2004. 18:11 ] @
provjeri master i slave, zamijeni kabel...
zadnje sto mozes probati je da spojis rom-ove u drugi pc.
A mozdra i driver-i

bok
[ m4rk0 @ 13.11.2004. 19:15 ] @
@malimaks i stik
Obratite paznju na nacin pisanja poruka.Oboje pocinjete sa malim slovom.
@stik
Posle tacke ide veliko slovo....
[ Bojan Basic @ 13.11.2004. 19:38 ] @
Ne mogu da se ne ubacim kad neko ovako pogrešno ispravlja, neka kolega moderator slobodno obriše ovu moju poruku.

1. Posle tačke se stavlja razmak što nisi uradio;
2. Kada se obraćaš dvema osobama od koje su obe muškog pola kaže se "obojica", a ne "oboje";
3. Niko ništa ne počinje sa malim slovom, nego malim slovom;

Bonus Track:
4. Kukice i crtice na pojedinim slovima nisu džabe izmišljene.

Nemam ja ništa lično protiv tebe ali ovih dana mi se stalno slučajno poturaš pod nišan, šta mogu :)
[ lancia88 @ 13.11.2004. 23:36 ] @
Pozdrav,
he,he, tema se prosirila sa problema oko citanja cd-ova na probleme pisanja o njima:)
U svakom slucaju, obracanje paznje na pravopis nam mozda i nje primarna stvar ali je svakako deo nase opste kulture, steta je da degradiramo nasa IT znanja ovakvim sitnim propustima u opstem obrazovanju.
pozdrav
[ m4rk0 @ 14.11.2004. 12:07 ] @
Offtopic:
@Bojan Basic
1.To je relativna i neobavezna stvar....
2.Necu da gresim dusu. Mozda te dve osobe nisu muskog pola, a kada se obracas osobama razlicitih polova kaze se oboje.
3.Ovde si u pravu...
4.Nemam instaliran serb. na kompu (za tastaturu) i nemam nameru da ga instaliram zbog pisanja jedne poruke. Takodje niko ne uzima za zlo sto se poruke pisu sa "ogoljenim slovima". Sta vise, 80% korisnika ES-a pise tako...

Citat:
Nemam ja ništa lično protiv tebe ali ovih dana mi se stalno slučajno poturaš pod nišan, šta mogu :)

Dobro je po tebe, sto nemas licno nista protiv mene.....Salim se naravno...
Ma slobodno me ispravljaj, ali uvek ocekuj da i ja tebe ispravim sto i sada, kao i uvek, radim :))).Na kraju krajeva , moram nekako da pobegnem sa tvog nisana....
[ m4rk0 @ 15.11.2004. 10:47 ] @
@stik
Sto se tice tvog problema:
Poslusaj malimaks-a:
Driveri, povezivanje sa drugim kompom....
...i da dodam:
Proveri kontakte koji su znacajni za tvoje opticke drajvove...
[ malimaks @ 19.11.2004. 02:32 ] @
Lijep pozdrav.

Mislim da je primarno na forumu nekome pomoci, a ukoliko se dogodi i neka pravopisna pogreska moze se prijeci preko toga jer svi mi imamo malo vremena pa kad nekome pozelimo pomoci ponekad nam i pobijegne koje slovo.

Pozdrav od Maksa.
[ Safet Beriša @ 19.11.2004. 02:40 ] @
OT:
Citat:
Bojan Basic: 1. Posle tačke se stavlja razmak što nisi uradio;

Citat:
m4rk0: @Bojan Basic
1.To je relativna i neobavezna stvar....

"Pravopis srpskoga jezika", ekavsko školsko izdanje, Matica srpska, Novi Sad, Zavod za udžbenike i nastavna sredstva, Beograd, 2000. str. 109:
Citat:
102. [...]

a [...] Ako se tekst dalje nastavlja, iza tačke (i beline) sledi veliko slovo.

N.B. Kurzivom naglašen tekst nije naglašen u originalu.
[ lahor @ 01.12.2004. 00:07 ] @
Na ovakvim mjestima je bespredmetno traziti gramaticke greske..dokazivati vlastitu pismenost?!
[ FREELOADER @ 01.12.2004. 20:25 ] @
E ljudi baš je smješno ovo ispalo. Čovjeku ne rade optički pogoni,a dobio je instrukcije iz pravopisa.Što se tiče pogona slažem se sonim što je malimaks rekao,probaj ih na drugom kompu.
[ zoki_85 @ 20.02.2005. 23:39 ] @
Ukljuci AutoPlay za taj Drive i nece da ti pokazuje sadrzaj prethodno ubacenog diska.