[ marco3dx @ 14.11.2004. 22:43 ] @
da li neko odavde ima iskustva sa ovim programom?
poz
[ SpelingMistakes @ 15.11.2004. 14:21 ] @
Ima

Sto?
[ marco3dx @ 15.11.2004. 17:40 ] @
vidim hvale ga po netu, al ja sam hteo da pitam nekog "from serbia"!
dakle? program za modelovanje, jeli?
[ SpelingMistakes @ 16.11.2004. 10:11 ] @
Idi na pretragu - ovde gore iznad - Kucaj Studioo Tools - ili Alias - pa ces naci verujem neke stvari. Ako posle toga budes imao jos neka pitanja - stojim ti na raspolaganju! (obrati paznju na temu 3d modeliranje ili kako se vec zove tema)

Poz

PSPored svega toga iznad pogledaj i ovo http://www.elitesecurity.org/tema/40657/0#497130
[ bloodimir @ 02.12.2004. 22:50 ] @
alias studio ti je najslicniji maya programu za 3D.Daje izvanredne rezultate i ima dobar interface te stoga i ne baguje.Ovaj software se koristi u gotovo svom velikim industrijama pocev od automobilske pa do najkompleksnijih vizuelnih resenja.Nije toliko tezak za rad ali mora da se odvoji vreme
[ marco3dx @ 08.02.2005. 15:35 ] @
ej ljudi jer mora ovo:

minimum hardware requirements:
-blabla
-Graphics tablet for sketching

ok, nisam nepismen da ne mogu da procitam ono minimum, al zar stvarno treba "graphics tablet for sketching" za pokretanje programa?

poz
[ cgraph @ 08.02.2005. 17:04 ] @
Citat:
marco3dx: zar stvarno treba "graphics tablet for sketching" za pokretanje programa?
tablet je potreban za to shto i pishe - skiciranje :) dok za pokretanje programa nije neophodan.
[ marco3dx @ 08.02.2005. 19:30 ] @
Citat:
cgraph: tablet je potreban za to shto i pishe - skiciranje :) dok za pokretanje programa nije neophodan.


thenks dude :)
[ IvanRD @ 27.02.2005. 08:29 ] @
Nije ti neophodan tablet za rad u Alias-u. Cak sta vise, mogao bih se kladiti da veci broj korisnika koristi samo misa.
[ yes @ 27.02.2005. 23:54 ] @
Ovo je najbolji mogući program UPRAVO ZA DIZAJN.
Ja nisam nasao ni jedan drugi da tako perfektno radi sa NURBS krivima i povrsinama.
Jedino sto je neophodno je NAJBOLJA MOGUCA OPENGL GRAFIKA i MALO VISE MEMORIJE.
Ja sam godinama tražio takav program a koristim ga već dve godine.
To što pišu za hardware i nije čudo s obzirom da se obično koristi na Silicon Graphics radnim stanicama sa egzotičnim OpenGL karticama i eksternim ulaznim uređajima.
[ forgotten @ 28.02.2005. 15:23 ] @
Mala pitanja za korisnike ovog programa: U cemu je razlika izmedju maye i studio toolsa, posto ST kako Vi kazete je za dizajn, a i maya je, i oba imaju NURBS. Da li se razlikuju u alatima, jel ima u studio toolsu definisanje dimenzija i sl? Meni se cini da je po nameni slican Pro/E-u ali ipak hocu da cujem Vase misljenje.
[ IvanRD @ 01.03.2005. 01:50 ] @
Jednostavno - maya je namenjena za filmsku industriju i za kompjuterske igrice, 3d animacije za prezentacije i slicno. Studio tools je namenjen za industrijski dizajn i koristi se u automobilskoj industriji (a i gomila drugih proizvoda gde je estetika vazna) i slicno za modelovanje povrsina koje se mogu proizvesti.

U skorije vreme se sve manje koriste povrsine iz Studio Tools-a, jer inzenjeri isto lako mogu da re-kreiraju povrsine (koje su industrijski dizajneri modelovali) u CAD programima, a da zadrze parametarsku funkcionalnost.

Verujem da ce sve manje da se koristi Studio Tools, ali za sad je jos uvek vrlo siroko rasprostranjen.
[ marco3dx @ 09.03.2005. 21:53 ] @
kakva je razlika izmedju "original" i "personel learning edition" verzije programa?
misim, pise da je PLE u non-commercial svrhe, ali kakva su mi ogranicenja?
da li su neke alatke zastupljene samo u full verziji???
poz
[ forgotten @ 10.03.2005. 20:24 ] @
Ako neko ima ovaj program, neka mi se javi na PP ako zeli da se menja za neke maya tutoriale.
[ urnebes @ 26.05.2005. 16:02 ] @
kolko je velik taj program i jel ima gdje na netu za skinuti?
[ IvanRD @ 26.05.2005. 21:12 ] @
Ima nekakva verzija za ucenje "personal learning edition" koliko se secam i moglo se naruciti sa oficijalnog sajta (evo sad izgleda ima i download).

Koliko se secam ima sve funkcije kao puna verzija, samo sto ima vodeni zig preko prozora i ne moze da se snimi u drugim formatima osim u nativnom .wire

www.alias.com
[ manijac @ 09.08.2009. 10:14 ] @
cross-section ?

Dali neko zna da se nadovezem na ovu temu kako da exportujem section po section iz ovog programa, ako sam model vec isekao iz option tab crsecc ?