[ anon28907 @ 15.11.2004. 13:45 ] @
Svi verovatno znate onaj "shtos" sa #31# .
Mene zanima sledece:
Kako da na sonieriksonu T230 koji je USB kablom povezan za komp
otkriti broj telefona onoga ko zove. jel ima neki program?
[ phantom_sol @ 15.11.2004. 18:51 ] @
Dobro večer,

Stvar je u tome da ti ne treba program..Jer slobodno uz laganu nadoplatu možeš otići do svog davatelja mobilnih usluga i zatražiti da ti uključi opciju da vidiš kada te netko zove sa skrivenog broja..
Slično lovcu kod fiksne telefonska linije..Znam jer to imam na vlastitom telefonu..

Kada netko zove sa sakrivenog broja piše:
Zove Osobni broj a u zagradi broj sa kojeg se zove..

Do daljnjega,
Lijepi pozdrav
[ anon28907 @ 16.11.2004. 20:28 ] @
e, a jel neko zna jel ta usluga ima kod 063 mobtela i 064MTS-a ?
[ Obrad @ 16.11.2004. 21:18 ] @
Usluga provereno postoji kod 064MTS-a, ali ne znam da li je dostupna svim korisnicima.
Pozdrav,
Obrad
[ Dejan Krstic @ 16.11.2004. 22:44 ] @
Postoji i kod Mobtela ali nema je u komercijalnoj upotrebi.
[ JogyII @ 17.11.2004. 09:38 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Postoji i kod Mobtela ali nema je u komercijalnoj upotrebi.


dali to znaci da postoji i kod Mobtela, i da je besplatna, ili da postoji i kod Mobtela, ali ti treba "veza"?
[ vivicav @ 17.11.2004. 19:12 ] @
Da je besplatna to bi značilo da je u komercijalnoj upotrebi. Znači, veza!
[ Dejan Krstic @ 17.11.2004. 23:39 ] @
Citat:
JogyII: dali to znaci da postoji i kod Mobtela, i da je besplatna, ili da postoji i kod Mobtela, ali ti treba "veza"?


Ne znam koji deo moje recenice nije jasan. Procitaj jos jednom, sve lepo pise.

I da, besplatna je usluga ako je to od nekog znacaja :)
[ Ivan Stanojevic @ 08.12.2004. 18:45 ] @
upravo sam zvao 789 na 064 mrezi i kaze mi operater da takva usluga nije moguca...
[ Slobodan Miskovic @ 10.12.2004. 15:07 ] @
Mozes slobodno tu uslugu zatraziti i od Mobtela, nazovi CallCenter i reseno....ali koliko mi se cini moras biti post paid
[ ClocEr @ 10.12.2004. 15:36 ] @
A mozes i kada pretpostavis da ce da te zove da iskljucis mobilni, pa kada te pozove davace mu nedostupno, a ti kada budes ukljucio mobilni, stici ce ti poruka sa propustenim pozivima medju kojima ce biti i njegov broj.Provereno.Pozdrav.
[ Dejan Krstic @ 11.12.2004. 00:03 ] @
Citat:
STELLANOVA: Mozes slobodno tu uslugu zatraziti i od Mobtela, nazovi CallCenter i reseno....ali koliko mi se cini moras biti post paid


Citat:
ClocEr: A mozes i kada pretpostavis da ce da te zove da iskljucis mobilni, pa kada te pozove davace mu nedostupno, a ti kada budes ukljucio mobilni, stici ce ti poruka sa propustenim pozivima medju kojima ce biti i njegov broj.Provereno.Pozdrav.


Koja kolicina dezinformacija u jednom thread-u...... Isuse.......
[ ClocEr @ 11.12.2004. 07:58 ] @
Postovani kolega SuperModulatoru(e), ovo nije dezinformacija.I ja sam imao takvih problema, i resio ih bas na taj nacin.Probaj i sam pa ces se uveriti.Predpostavljam da znas da na postpaid-u (za prepaid ne znam), stize poruka posle ulaska u domet ili po uikljucenju telefona, sa propustenim pozivima.Pa makar i ako taj koji je zvao skrio identifikaciju.

As simple as that.

Pozdrav.
[ Slobodan Milivojevic @ 11.12.2004. 13:05 ] @
Mogu da potvrdim to da kad neko zove sa #31#, prosto iskljucim telefon, i kasnije ga upalim. U poruci pise: Vasi propusteni pozivi: <broj kao da nije bio sakriven> i datum i vreme.

063 mreza je u pitanju naravno i to postpaid..
[ Slobodan Miskovic @ 11.12.2004. 13:17 ] @
Citat:
Koja kolicina dezinformacija u jednom thread-u...... Isuse.......


Ako te bas interesuje tu opciju je drug ukljucio jos pre mesec dana....nazvao call centar i rekao da hoce da sakrije broj, oni ga pitali maticni broj , on rekao i kada je ukljucio i upalio telefon imao je opciju za sakrije poziv...
[ Joker @ 11.12.2004. 13:40 ] @
Citat:
STELLANOVA: Ako te bas interesuje tu opciju je drug ukljucio jos pre mesec dana....nazvao call centar i rekao da hoce da sakrije broj, oni ga pitali maticni broj , on rekao i kada je ukljucio i upalio telefon imao je opciju za sakrije poziv...

Ali je prica kako ukljuciti funkciju da "otkrije" broj koji je sakriven na #31# nacin. E ta funkcija nije dostupna korisnicima, tj. dostupna je sam veoma malom broju korisnika, ako se dobro secam funkcija se zove SOCLIP.
E sta bo dao da mi ukljuce tu funkciju
[ Ivan Dimkovic @ 11.12.2004. 13:54 ] @
Ako bi se ta usluga davala svima na zahtev, onda bi se izgubio smisao funckije #31# i cuvanja privatnosti broja.

Cela prica se svodi na ovo:

#31# mozete nadmudriti:

a) uslugom SOCLIP koja se daje samo uz specijalno odobrenje (specijalan razlog ili telefon koji mora znati sve brojeve koji ga zovu)

ili

b) ako imate vasu direktnu SS7 konekciju sa centralom (E1 link), tj. ako ste neki VoIP provajder ili tako nesto

Treceg nacina - nema.

U stvari, ima... da nadjete neki VoIP/call gateway napolju direktno vezan na telefonski sistem, koji ignorise flag da je broj sakriven i to nekako doturite na neki internet phone, pod uslovom da tranzitna centrala u Beogradu ne uklanja brojeve telefona koji su sakriveni ka inostranstvu :)
[ UroS @ 11.12.2004. 18:26 ] @
c) Isključiti telefon pa posle pogledati u poruci broj(probao i ja, radi).

hehehe ovo je ozbiljan bug tako da bi neko od nadležnih mogao malo da razmisli kako ovo da spreči.
[ Slobodan Miskovic @ 11.12.2004. 19:35 ] @
Kada sam rekao da zove provajdera rekao sam za opciju da sakriva poziv a ne da aktivira opciju koja prikazuje i skrivene brojeve... zato je i doslo do zabune...
[ Joker @ 11.12.2004. 20:12 ] @
Citat:
STELLANOVA: Kada sam rekao da zove provajdera rekao sam za opciju da sakriva poziv a ne da aktivira opciju koja prikazuje i skrivene brojeve... zato je i doslo do zabune...

Ali niko nije trazio opciju sakrivanja nego kako da nadmudri (otkrije) sakriveni broj.
[ Dejan Krstic @ 12.12.2004. 13:13 ] @
Citat:
UroS: c) Isključiti telefon pa posle pogledati u poruci broj(probao i ja, radi).

hehehe ovo je ozbiljan bug tako da bi neko od nadležnih mogao malo da razmisli kako ovo da spreči.


O kojoj mrezi pricas? Na 063 post paid to ne radi. Evo upravo cu da proverim i sa pre paid.
[ Joker @ 12.12.2004. 14:59 ] @
Iskljucio sam telefon sa 063 postpaid brojem i pozvao ga sa sakrivenim 064. Kada sam ukljucio 063 stigao mi je sms o propustenim pozivima u kojem je bio napisan ceo 064 koji je bio sakriven.
[ BytEfLUSh @ 12.12.2004. 15:09 ] @
Hmm pa jel se uopšte može sakriti 064 broj kad se zove 063? Ja sam to probao pre jedno godinu dana, i nije moglo.... Možda su nešto izmenili u međuvremenu...
[ djordje @ 12.12.2004. 15:20 ] @
Citat:
Iskljucio sam telefon sa 063 postpaid brojem i pozvao ga sa sakrivenim 064. Kada sam ukljucio 063 stigao mi je sms o propustenim pozivima u kojem je bio napisan ceo 064 koji je bio sakriven.




Kod mene ne stize nikakva poruka u tom slucaju.
[ Joker @ 12.12.2004. 17:30 ] @
Citat:
BytEfLUSh: Hmm pa jel se uopšte može sakriti 064 broj kad se zove 063? Ja sam to probao pre jedno godinu dana, i nije moglo.... Možda su nešto izmenili u međuvremenu...

Da, kada zovem sa #31# broj je sakriven
[ Mister Big Time @ 13.12.2004. 03:36 ] @
Hmm veoma zanimljivo, ne bi smelo da tako radi jer cemu onda skrivanje broja. Izgleda je Mobtelov "pametni" sistem opet nesto z... :)

Bas cu da probam sa 064 hidden vs. 063 ili obratno.