[ Nothingman @ 15.11.2004. 14:33 ] @
Jel moze neko da mi preporuci dobru knjigu o ray-tracingu?
Sve sto sam do sada pronasao na tu temu je ili prekratko ili je pisano za sire narodne mase. Da li postoji neka dobra knjiga koja je napisana u fazonu Computer Graphics od Foley-a i ekipe(znaci dobro objasnjeno i matematicki potkovano) a da se koncentrise na RT?

[ DDMM @ 15.11.2004. 17:06 ] @
Graphic gems od 1 do 5.


Ako 'oces i neki src idi na www.povray.org. Prilicno je krupan.

Malko i sebe da reklamiram imas na mom sajtu src za real time RT.

Ako ces da pravis svoj RT treba ce ti parser.



[ Nothingman @ 15.11.2004. 19:17 ] @
Hvala na informaciji.
By the way isao sam na tvoj sajt i usput zavirio u CV. Tamo mi je privuklo paznju sledece:

Scientific works:
1. Authors: D. Milosavljevic, J. Stojanov,
Title: Ray Tracing,
Works review of under graduated and post graduated students, Belgrade, april 1995.

Jel imas taj rad negde dostupan na netu ili na svom kompu, i da li bi mogao da nam omogucis da ga procitamo? Ako iz nekih razloga ne moze OK je, hvala ti u svakom slucaju.
[ bkaradzic @ 16.11.2004. 05:04 ] @
Citat:
Nothingman: Jel moze neko da mi preporuci dobru knjigu o ray-tracingu?

Ja ti preporučujem ovu knjigu:

Realistic Ray Tracing
ISBN 1-56881-110-1

http://www.amazon.com/exec/obi...1/102-7286277-7151348?v=glance

Imao sam ranije Raytracing in C (zaboravio sam tačno ime). Mada nije bila ništa naročito. ;)

Branimir
[ Nothingman @ 16.11.2004. 10:03 ] @
Evo upravo sam skinuo prva cetiri Gems-a sa neta, jer nemam love sve da ih kupim, a "Realistic RT" cu da kupim u papirnom izdanju.
Hvala vam na informacijama.

[ DDMM @ 16.11.2004. 18:22 ] @
Citat:
Jel imas taj rad negde dostupan na netu ili na svom kompu, i da li bi mogao da nam omogucis da ga procitamo? Ako iz nekih razloga ne moze OK je, hvala ti u svakom slucaju.


Nazalost nije dostupan.
A evo i zasto
Tekst ne postoji.
Rad sam jednostavno prijavio i demonstrirao program.
Kasnije sam kod cerupao na sve strane i od njega napravio IceRay.
A onda su dosle razne zivotne stvari.
IceRay je ostao da lezi u fioci i ceka bolje dane.
Od svega toga sad imam gomilu slika, par animacija i kod koji ne mogu da prevedem ( smrc ).
Trenutno radim na nekim "univerzalnim" klasama koje ce i IceRay da koristi i koje ce ga staviti u funkcionalno stanje. Zavrsetak klasa ocekujem uskoro ( pa mesec dva) a ponovno pustanje u rad Ledenog cu objaviti na ES-u.