[ zorrome @ 15.11.2004. 19:11 ] @
Kako zaštiti WinXP bez update-ova? Znam da je ovo pitanje malo čudno, ali je takvo kakvo je. Zbog nekih drugih okolnosti moram zaštiti WiXP, ali bez Service Pack-ova. Normalno i najlogičnije rješenje je instalacija FIREWALL-A i ANTIVIRUSNIH programa? Ima li Joško kakvih ideja? Hvala!
[ m4rk0 @ 15.11.2004. 19:33 ] @
Citat:
zorrome: Ima li Joško kakvih ideja?

Ko ti je taj Joško ? :)))
Naravno, kao sto si rekao, na prvom mestu kao preventiva su FIREWALL i ANTIVIRUS.
A kao sredstva za uklanjanje vec postojecih problema:
Virus scanovi (u okviru antivirusnih programa ili samostalni).
Alatke za uklanjanje spijunskih programa: Ad-aware 6 Pro I Spybot Search & Destroy.*
Filtri za nezeljenu postu:Cloudmark SpamNet.*

*Moje preporuke.
[ pctel @ 15.11.2004. 20:33 ] @
U nedostatku boljeg, evo od mene jedan strasno glup ali efikasan predlog...
Onemoguci pristup internetu uklanjanjem modema i komunikacionih kartica
[ BytEfLUSh @ 15.11.2004. 20:38 ] @
Pitanje je stvarno čudno. Jako teško da ćeš išta uspeti, ali ajde....

1) FIREWALL!
2) Antivirus
3) Firefox (ili Mozilla, a može i Opera)
4) AdAware/SpyBot

Mada, ni tad nećeš biti baš siguran. Update-ovi su ti najbitnija stvar u XP-u ako ti je važna zaštita... Jedino bi pctel-ov predlog 100% (dobro, 99%) pomogao...
[ broker @ 16.11.2004. 10:11 ] @
Obavezno na adapteru preko koga ide konekcija na internet iskljuci sve protokole osim TCP/IP a narocito deljenje datoteka.
[ mulaz @ 06.02.2005. 15:15 ] @
brisi sve shortcute za internet explorer, instalira mozillu. ako imas puno usera.. daj na shortcut od mozille (firefoxa) ikonu od IE-ja i pravi se da neznas zasto izgleda malo drugacije.

po mom iskustvu fw (agnitum ili kaspersky) + Kaspersky AV + Adaware je dobra kombinacija za dobar rad. al treba stalno updejti za av. (ps. nisam nikad upotrebljavao IE)
[ mrkidivx @ 06.02.2005. 16:00 ] @
Sve to što su ti rekli+opreznost, ne klikći na yes pre nego što pročitaš sadržaj.
[ bobanex @ 06.02.2005. 17:22 ] @
moja preporuka kaspersky + agnitum
[ Linux_FreeBSD @ 07.02.2005. 08:49 ] @
Mozilla zakon :)
[ VRKY @ 07.02.2005. 13:10 ] @
1. AV (Imaš i besplatnih, pogledaj u forum Viri)
2. FW (Vrijedi sve kao kod AV)
3. FireFox
4. AS (Ad-aware ili Spybot - Search & Destroy ,ali neškodi ni kombinacija)
5. Neki AntiDialer program ( T-com je upravo izdao svoj besplatni alat)

I naravno moraš pazit na kake stranice ideš, što skidaš, pokrećeš... I to je to...