[ dexter_of_nish @ 16.11.2004. 08:15 ] @
Mozete li da me posavetujete sta je bolja solucija za kupovinu:

Kingston USB Flash Memory Key 512MB USB2.0
PQI I-Stick 512MB USB2.0

Na netu sam video da I-Stick ima memorijsku karticu koja moze da se upotrebi na drugim uredjajima (MP3 Player, PDA, etc), da li neko ima iskustva po tom pitanju i sa kojim portable uredjajima je kompatibilna (pogotovu me interesuju MP3 Playeri).

Hvala unapred.
[ cveleks @ 16.11.2004. 23:41 ] @
Ovako kada sam ja kupovao USB drive na nekoliko mesta sam naisao i na PQI I-Stick i nije mi se licno svideo bas zbog velicine te memoriske kartice koja se vadi. Nekako mi nije ulivao poverenje da moze da izdrzi neki jaci potres.
Sada trenutno imam Kingston USB 1.1 i on mi je zadovoljavajuci. Izrada nije losa i jos mi se nije desilo da sam izgubio podatke. Koliko sam video model 2.0 je drugacijeg oblika ali kvalitet sigurno nije izostao.
A sto se tice uredjaja u koje se moze staviti I-Stick memoriska kartica koliko sam nasao na netu to su uredjaju koji imaju citac bas za tu PQI memorisku karticu tako da ti to mnogo suzava izbor.
[ cicika @ 16.11.2004. 23:49 ] @
Ja kad sam gledala, shvatila sam da sve što ima USB ulaz može da se koristi sa PQI I-Stick-om, no, nema veze.
A što se tiče potresa, ne možeš ništa da mu uradiš upravo zato što je tako mali, pada na zemlju kao list - težak je samo nekoliko grama, čak i kad bi ga slučajno zgazio ne bi moglo ništa da mu se desi.
Moj je i padao, i gažen je i polivan vodom...
[ dexter_of_nish @ 19.11.2004. 18:59 ] @
Hvala na savetima, najverovatnije cu da se odlucim za PQI. Koliko sam skontao on bi trebalo da je otporan na potrese i to sto mu se memorijska kartica skida ne moze da skodi (sto znaci da koristi ). Reci mi samo da li si nekad izgubila podatke i da li znas neki uredjaj u koji moze da se ubaci kartica (bez USB porta).
[ cicika @ 20.11.2004. 13:04 ] @
Nikad nisam izgubila podatke za ovih 7-8 meseci. Samo nemoj da ti padne da pamet kao meni da ge defragmentuješ kao što je meni, uspori se na neko vreme, pa posle ponovo radi OK. Te stvari se ne defragmentuju.
Naravno nemoj da ti je teško kad ga vadiš iz kompa da klikneš na ono Safely Remove...
Što se tiče uredjaja koji ga podržavaju, gledala sam to davno, tako da nemam ni jedan od tih linkova pri ruci a i ne sećem se. Probaj nešto na Google-u, za početak od PQI-evog sajta (mada i njih ima nekoliko u zvisnosti od govornog područja).
[ ciro_gr @ 22.11.2004. 09:54 ] @
i Ja bih ti preoporcuio da kupis sebi USB Stick a ne tu kartu jer je stik puno manji i mozes ga uvjek nositi za vratom ! :))))