[ zlatousti @ 16.11.2004. 17:29 ] @
Ploca Abit AN7 , 512MB Kingston RAM-a...

Prilikom rezanja filma iz DVD Decryptera brzinom 4X kada je DVD rezač vezan na istu granu sa HD-om (maxtor 120gb, 8mb kesa) buffuer u toku prvog minuta rezanja postepeno pada do 0%, nakon toga rezanje se normalno nastavlja iako je buffer na nuli, a device buffer stoji na 100% (pada do 96%), ali i pri najmanjim operacijama (ucitavanje notepada npr.), device buffer naglo padne na 5%, pa se vrati na 90%, pa oped padne... sve u svemu u svakom slucaju uspesno zavrsi sa rezanjem sa bufferom na 0% i device bufferom koji manje-vise osciluje.
Kada je dvd rezac vezan sam na sekundarnu granu, ovo se ne desava, sve radi normalno, ali mi je opet cudno ponasanje, jer mislim da ni u prvom slucaju ne bi trebalo da buffer padne na 0%, zar ne?
Sve vreme rezanja, CPU usage je od 3% do 7%.
Veci problem je kada se reze sa 8X. U slučaju kad su HD i DVD vezani na posebne grane: DVD Decrypter pre pocetka rezanja izbaci warning selected write speed 8X, actual write speed 4X i krene da reze disk brzinom 4X i kada dodje otprilike na 20% padne mu brzina na 3X, i posle jedno desetak sekundi postepeno ode na 6X i do kraja reze disk sa 6X. Sve u svemu uspesno nareze disk za nekih 8 minuta, ali se na disku okom vidi da se razlikuje po boji prvi deo koji je rezan sa 4X i drugi koji je rezan sa 6X. Brzinu od 8X nikada ne dostize. Radi se o Verbatim 8X diskovima. Kada rezem disk sa Nerom, odaberem 8X, ne izbaci nikakva upozorenja, navodno reze disk 8X, ali to rezanje traje 16minuta :/ Znači, praktično ga reže sa 4X, samo pokazuje 8X.
Kada su vezani na istu granu i HD i DVD a odabrana brzina rezanja 8X sve vreme rezanja brzina je 4X i pada bafer, kao i kad se selektuje rezanje 4X.
Kada kopiram image fajl video diska koji rezem, sa jedne particije HD na drugu particiju brzina kopiranja je od 15-20MB/s.
Pomislio sam da je rezač neispravan, medjutim i sa drugim LG DVD rezačem se sve ovo ovako dešava.
Stvarno mi nije jasno šta je problem, jel ima neko ideju?

Pozdrav!


[ cveleks @ 18.11.2004. 20:22 ] @
A da ti pogledas da li ti je ukljucen DMA na REZACU. Oavkvo ponasanje se najcesce javlja zbog rada uredjaja u PIO modu.
[ zlatousti @ 18.11.2004. 22:31 ] @
To sam prvo pogledao...
HD Current Transfer Mode:Ultra DMA mode 6
DVD Current Transfer Mode:Ultra DMA mode 2
A i rekoh gore da je CPU usage vrlo mali, sto ne bi bio slucaj da neki od uredjaja radi u PIO modu.
Probao sam da nakacim i 107D, isto radi... :/
[ zlatousti @ 18.11.2004. 22:38 ] @
Ne znam da li ste obratili paznju da Nero remaining time ne racuna u letu nego je to obican brojac koji se formira na osnovu teoretske brzine rezanja. Prilikom rezanja sa 8X dodje do nule i stoji tako jos 7-8 minuta koliko traje rezanje... jer ustvari reze sa 4X.
Dok recimo DVD Decrypter racuna vreme u letu, ako se povecava/smanjuje brzina rezanja proporcionalno i smanjuje/povecava vreme i sve vreme prikazuje aktuelnu brzinu rezanja, a ne kao Nero koji sve vreme prikazuje fiksno izabranu brzinu rezanja.
Sve u svemu, jos uvek nisam ostvario 8X ni sa jednim programom za rezanje DVD diskova.
[ bakara @ 20.12.2004. 18:13 ] @
Ja sam kod mene u Neru izvrsio ispravku u registry bazy i prikazuje mi trenutne brzine rezanja
Na vreme ne obracam paznju, vec na trenutnu brzinu, ako je to ona koju ste odabrali, i vreme ce biti OK...
A sto se tice padanja bafera to se i meni desava, ali ja sam to povezao sa kvalitetom diskova na kojim rezem,
nema veze sto si svi iz istog paketa, kvalitet zna strasno da varira (ne znam sta bi drugo moglo biti...)
, na nekom ce da bada bafer na nekom ne, zajedno sa brzinom.
Na 8x nisam jos rezao (skoro sam kupio rezac NEC 3500), ali sam siguran da je do kvaliteta
medije, jednostavno treba pronaci medije koje rezac voli, ili rezac koji ne bira medij