[ patrick_powel @ 16.11.2004. 22:03 ] @
dakle, stvar je vrlo jednostavna, na jednom forumu je izbila prava diskusija i svadja oko NO Name i BRAND Name napajanja. (evo link mada ne znam kome ce se dat citat jer ima preko 400 postova http://www.iskon.hr/forum/thre...a?threadID=129673&tstart=0 )

pitanje vama glasi, najjednostavnije postavljeno:

dal je jednako uzet BRANDname i NOname napajanje, iste snage, istih nazivnih vrijednosti?
[ guja011 @ 17.11.2004. 01:15 ] @
sa elektroničarske strane gledano, kvalitet napajanja se vidi tek kada ga otvoriš i zaviriš, i na testu opterećenja.
sa hardveraške strane, bolje je napajanje koje "svi preporučuju" a lošije napajanje je ono koje ti je recimo upravo crklo.
i među brendiranim napajanjima ima boljih i lošijih.
[ pctel @ 17.11.2004. 01:35 ] @
Citat:
BRANDname i NOname napajanje

Ovde je kriterijum reklama a ne kvalitet. Kao sto guja011, trebalo bi otvoriti napajanje...
[ SASA M. @ 17.11.2004. 02:37 ] @
Pitanje jeste jednostavno, ali odgovor nije. Napajanje, ako je ispravno, radi jednako, bilo ono "brand" ili ne. Problem nastaje kada pocne da radi u uslovima povremenih smetniji, kada pocinje da radi izvan propisanih granica usled nekvaliteta delova, loseg dimenzionisanja i uproscavanja sklopa radi nize cene. Ovome su podlozniji procentualno vise no name napajanja, ali u biti crkavaju i jedna i druga, pa je savet koje je najbolje, vise treba gledati kao element verovatnoce, jer se modeli napajanja previse brzo menjaju da bi se imao neki cvrsci sud o njima.
[ patrick_powel @ 17.11.2004. 13:36 ] @
evo da postavim ovak opitanje:

da imate 2 napajanja, jedno je brand name drugo je no name, iste snage, istih performansi i ono najbitenije jer se i sve svodi oko toga - jednake cijene, koje bi uzeli?
[ Mijat @ 17.11.2004. 14:32 ] @
Naravno brand name!
Pretpostavimo i da su napravljena po istoj shemi, od istih komponenti, s tim sto su komponente iz Brand-a napravljene u Nemackoj a iz No name-a u Kini! Razlika je u? Kinezi konkurisu cenom, a Svabe kvalitetom iliti Kinezi ce teziti da naprave sto jeftiniji a Nemci sto kvalitetniji proizvod!!!
Naravno i u ovome je bilo izuzetaka (propusta). Ipak, kao stu je gore napomenuto, "snaga" jednog napajanja dolazi do izrazaja tek u ekstremnim uslovima!
Poz Mijat!
[ guja011 @ 17.11.2004. 14:33 ] @
postoji i treca kategorija, kod nas zastupljena : "lazni brend".
jel tako bilo sa JNC-om?
[ Rendisha @ 17.11.2004. 16:11 ] @
"iste snage, istih performansi" - u tome jeste fora. Kod njih je maltene kao i kod kompjuterskih zvucnika - 1.5kW snage iz 5cm zvucnika :-) . I brand name i no name mogu da imaju istu naznacenu snagu ali u 99% slucajeva, a svako ko je imao prilike da u ruci drzi i jedna i druga, mogao je da uoci poprilicnu razliku u masi. Ona je tu zbog poprilicno vecih trafoa / feritnih jezgara i deblje bakarne zice, odnosno zbog komponenti koje su dimenzionisane da stvarno mogu da isporuce i izdrze ono sto se od njih zahteva. Brand name zato imaju i visu cenu. No name da su isto tako dimenzionisane verovatno bi imale istu cenu kao i brand name.

"komponente iz Brand-a napravljene u Nemackoj a iz No name-a u Kini" - tesko da se ista od tih komponenti pravi u Nemackoj inace bi cena bila visestruko veca.
[ marko37 @ 17.11.2004. 18:09 ] @
Citat:
da imate 2 napajanja, jedno je brand name drugo je no name, iste snage



Misliš iste deklarisane snage. Ne veruj onome što piše.

Kad si poslednji put kupovao zvučnike od xyz vati na buvljaku? :)

--

(This tagline deleted due to lack of interest)