[ acebzan @ 17.11.2004. 18:05 ] @
Znači na ovom kompu sa kog pišem imam 2 mrežne (1 za kućnu mrežu (svi u kućnoj su BNC), a druga je tu zbog wirellesa). Računari se vide u mreži, i sad hoću ovu konekciju da im šerujem. Inače konektujem se preko VPN konekcije. Kako to najlakše da uradim? Neki program koji će to sve da odradi ili neka win podešavanja koja slučajno nisam odradio? A odradio sam sledeće, desni klik na VPN konekciju, i stavio da omogući korisnicima priključenje na net, i iz padajuceg menija izabrao Local Area Connection (ova je mreža sa ostalim računarima). Na donjem na kom je XP, podesim u internet exploreru sledeće: internet options --> connection --> setup --> nova konekcija, manually, broadband conn koja je non stop na netu. Ali neće.
Na WinMe odradim instaliranje nekog Home Networkinga i onog ICS. I stavim u opciji da neki drugi komp ima konekciju ka netu, i probao sam sa drugom opcijom, da koristi karticu 3com.... Ali nema šanse. Šta radim pogrešno?

I da, kako da pod winxp kad šerujem neki hard, stavim da se šeruje sa passwordom.
Koliko sam video, imam samo da se šeruje hard, da se šeruje sa opcijom da se ne menjaju fajlovi. I to je to.

Hvala.
[ Milos Stojanovic @ 17.11.2004. 18:14 ] @
Za WindowsXP share:
http://www.elitesecurity.org/tema/71580
http://www.elitesecurity.org/tema/71885

A za internet: Ti se konektuješ na internet preko VPNa? Onda treba za taj VPN da uključiš Internet Connection Sharing (Properties VPN konekcije > Advanced > Čekiraš ono "Allow other network...." i izabereš LAN mrežu na kojoj su ostali računari. ). Ostalim računarima u TCP/IP settings za mrežni adapter preko kog su povezani na LAN mrežu na kojoj je server treba staviti za Default Gateway lokalnu IP adresu servera (adresu koju ima na LANu), i treba postaviti DNS servere kao što su podešeni u VPN konekciji. Eventualno i proxy, ako je potreban (zavisi od ISPa).
[ malecka22 @ 17.11.2004. 18:20 ] @
Za mrezu bih ti preporucio "ccproxy". Lako se konfigurise (ima help sa svim podesavanjima) i garantovano radi sa svim tim OS. Samo ces kod prve mrezne morati podesiti da joj gateway bude Ip adresa wlan karte, a ostalim racunarima gateway je IP adresa tvoje unutrasnje mrezne karte.

Sto se tice sherovanja, moras kreirati user-e pa onda njima dodijeliti prava
[ acebzan @ 17.11.2004. 18:25 ] @
eee, hvala, saću probam i to.
I da, za VPN sam i uključio ICS.
Sad ću uraditi ovo za gateway i DNS.

Dodatak:
Nisam uspeo sa onim podešavanjim. Uneo mu u gateway 192.168.0.1 (broj ove mašine) i DNS koji je za net, ali ništa.
CCProxy je međutim rešio problem.
Hvala svima na pomoći.