[ bagzy @ 19.11.2004. 12:42 ] @
hocu da pustim na jedan racunar u kancelariji ispod mrežni priključak. Hab je Accton EtherHub 16-portni koji piči 10 Mbps, e sad ne mogu bušiti ploču ali imam dvije tel.parice slobodne u bužiru u kojem radi još 5 tel.linija. može li se pustiti kroz dvije parice mrežni priključak do računara, (možda imam mogućnost da oslobodim jos jednu paricu ako je potrebno) i kako to da spojim na konektor RJ-45, kakav je to kvalitet, dal će smetati protok pošto su obične žice nisu oklopljene, telefoniji i obrnuto u istom bužiru.
[ Dzivdzan @ 19.11.2004. 17:32 ] @
Posto vidim da si se bacio na Accton predlazem sledecih par koraka:

1) nadji minijaturni DSLAM "made in China"
2) Nadji modem koji odgovara gore pomenutom
3) Pusti xDSL vezu po izboru preko parica i problem resen.....

Jedino sto nisi rekao da li se telefonska parica koristi za POTS.....ukoliko se koristi potrebni su ti filteri, u najvecem broju slucajeva samo sa strane xDSL modema jer ih DSLAM ima u sebi.

[ Horvat I @ 13.12.2004. 19:07 ] @
Ja sam povezao pomoću pljosnatog telefonskog kabla 4žilni,u rebrastoj cevi sa njim ide telefon kablovska i 12v pomoćno osvetlenje
Pozdrav
[ Marcony @ 16.12.2004. 09:25 ] @
Jednostavnije resenje je da kupis mreznu karticu koja koristi telefonske kablove i problem resen.


http://www.elitesecurity.org/tema/28289
[ Horvat I @ 16.12.2004. 12:17 ] @
>
Tačno,ali njih ne integrišu na matičnu ploču :-)
[ tdjokic @ 16.12.2004. 12:28 ] @
Home PNA tehnologija. Kartice se prodaju u Beogradu, provereno rade, ali ne znam tacno trenutno kolika je brzina prenosa. PCI slot, mora da bude u oba racunara, sa Win radi OK, sa LInuxom nekim radi, nekim ne. Cena reda 10 E, mozda 15 komad.