[ c00l_daem0n @ 20.11.2004. 11:55 ] @
Pozdrav,

Firefox neće da prikazuje ćirilična slova nj i lj. Umesto njih prikazuje n i l (na ćirilici, normalno). Jel to nešto poznato, pošto ja nisam u toku, ili ne?
Opera mi prikazuje ta slova.

Da, još jedno.
Koji locale da koristim za latinični prevod Gnome-a 2.8.1, Ubuntu Linux?

P.S Sad mi pade na pamet da ni sa ćiriličnim prevodom Gnome ne prikazuje pomenuta slova, pa verovatno zato neće ni Firefox jer koristi GTK. Ima li rešenja?
[ TiXo @ 20.11.2004. 12:27 ] @
Možda je sakat font koji koristiš, pokušaj sa nekim drugim.
[ Not now, John! @ 20.11.2004. 12:34 ] @
Do fontova je 100%.
U podešavanjima za Firefox stavi neke druge fontove (za sve kodne rasporede). Ja sam stavio Times, Helvetica i Courier, redom za Serif, Sans-serif, i Monospace.
[ c00l_daem0n @ 20.11.2004. 23:39 ] @
Ok, hvala na odgovorima, probaću čim instaliram fontove.
[ Apatrid @ 24.11.2004. 15:59 ] @
Prvo, ne osporavam ono sto su drugi predlozili kao rijesenje, problem se moze razrijesiti na nivou Firefox-a.

Ali, ovo je obicno znak da ces slicna zezanja imati i u drugim programima. Meni se tako Firefox ponasao, ali sam ja pokupio malo drugacije rijesenje na svojoj distribuciji i sredio to za sve X programe.

Kako se to na Gentoo radi dato je na ovom linku Gentoo X.org fonts howto

Nije univerzalno, instrukcije su za specificnu distribuciju koja ima svoj nacin dovlacenja paketa koji ti trebaju (emerge), ali demonstrira princip, spominje kolekcije fontova (koji vjerovatno postoje na svim distribucijama) koje treba dovuci te daje primjere sto u kljucnim fajlovima treba promijeniti. Zeza se i sa takvim stvarima kao sto su antialiasing...

Ako imas znanja, vremena i moci da se udubis u malo sveobuhvatnije rijesenje, mozda bi dobro bilo da procitas tu stranicu.
[ Apatrid @ 24.11.2004. 18:42 ] @
I onda shvatim da to sto ja nudim vec stoji u temama prikucanim za vrh ove diskusije: http://www.elitesecurity.org/tema/14234/0 :(

Izvinjavam se.
[ c00l_daem0n @ 25.11.2004. 00:11 ] @
Čim sam instalirao TT fontove proradila su slova tako da sam to sredio. Ne znam zasto ali su nakon toga Firefox i Gnome sami počeli ispravno da prikazuju slova, bez podešavanja u opcijama.
[ urke @ 22.12.2004. 20:59 ] @
Pa verovatno zato što nedostajuće karaktere vuče iz rezervnog fonta. Pogledaj malo /etc/fonts/fonts.conf i /etc/fonts/local.conf i u njima ćeš pronaći koji se sve fontovi, podrazumevano koriste za „sans“, „sans serif“ i „mono“ aliase, a što Firefox i Gnome uzimaju kao podrazumevane vrednosti za sebe, dok drugačije korisnik ne odabere.