[ bakiman @ 20.11.2004. 13:14 ] @
Tema mi je obrisana pre no što sam se probudio , pa nisam mogao odgovoriti...

Q: Zašto sam postavio temu?
A: Da vidim da li su drugi nenormalni ili ja, što ponekad slušam metallicu, a pored toga i narodnjake (sasvim suprotno), pop, disco 70ih i 80ih, kao i rock iz tih vremena...

Q: Zašto mislim da sam merodavan pitao me neko.
A: Ne mislim uopšte da sam merodavan, već da su merodavni ONI koji se jave ovde.

Q: Šta mislim pod METAL by pctel?
A: Mislim na histerično dranje (pevanje?), kao i bezvezno histerično sviranje što ne liči ni na šta, tipa rammstein, linkin park, slipknot, korn...

Q: Šta ja slišam od METAL-a?
A: Metallicu, to jeste metal, ali ima nekakvog smisla, muzika nije preterano histerična za razliku od današnjeg metala, a pevaju sasvim normalno za razliku od današnjeg dranja...

Q: Zašto sam protiv današnjeg METAL-a?
A: Imam u razredu jedan tipičan primer, naime drug sluša ISKLjUČIVO moderni metal, to mu je ispralo mozak, oblači se ISKLjUČIVO u crno, stavlja lančugu sa znakom anarhije, vrlo se agresivno i histerično ponaša i spremaju se da ga izbace iz škole. Ja njega znam 8god. i bio je normalan, odličan učenik, od kako je počeo da sluša tu, nazovimo muzikom (od pre 1god.) načisto se promenio...

Q: Koliko članova ES-a sluša METAL i da li i oni žive na gore opisani način?
[ KnightOfDoom @ 20.11.2004. 13:51 ] @
Slusam metal,to je sada vec onaj stari. Ne pratim nove tendencije, ali nisam kao pomenuti lik koji nosi lancugu, oblaci se u crno(doduse imam dosta crnih stvari...) i koji je histerican i agresivan i sve to...
[ Milos Stojanovic @ 20.11.2004. 14:03 ] @
Citat:
bakiman: Q: Šta mislim pod METAL by pctel?
A: Mislim na histerično dranje (pevanje?), kao i bezvezno histerično sviranje što ne liči ni na šta, tipa rammstein, linkin park, slipknot, korn...

Ovim si sve rekao. Ne vredi polemisati sa čovekom koji metal muziku poistovećuje sa ovim bendovima, i sa histeričnim dranjem i histeričnim sviranjem. Neću ni da pokušavam.

P.S. Ja slušam Metal.
[ Tisma @ 20.11.2004. 14:26 ] @
Pa evo da se i ja priključim ovoj grupici, mada prvenstveno slušam rock ali volim i Manowar, Rhapsody, Blind Guardian, Metallica-u itd...
P.S. LONG LIVE ROCK 'N' ROLL!!! (and Metal too)
[ cicika @ 20.11.2004. 14:27 ] @
Ja slušam uglavnom elektroniku... Ali, šta fali Rammstein-u?
[ abishai @ 20.11.2004. 14:38 ] @
Q: Šta mislim pod METAL by pctel?
A: Mislim na histerično dranje (pevanje?), kao i bezvezno histerično sviranje što ne liči ni na šta, tipa rammstein, linkin park, slipknot, korn...


Pa... ne mora "Metal" da bude histericno dranje i sviranje, sta vise neki od najboljih gitarista sviraju da kazem tu (slican pravac) vrstu muzike.

Sto se toga tice dranje itd... pa onda satanizam, trebao si da napises Death Metal ili Black Metal, to je ono sto si ti opisao.


Q: Koliko članova ES-a sluša METAL i da li i oni žive na gore opisani način?

Ja volim da cujem neke starije grupe (ili neke druge slicnog pravca), a opet volim i da cujem klasiku itd....
"vrlo se agresivno i histerično ponaša" - Tu ima jedan lek - "legija stranaca" potrosite visak energije sa nama....
[ Divjak @ 20.11.2004. 14:40 ] @
Citat:
bakiman:
Q: Zašto sam postavio temu?
A: Da vidim da li su drugi nenormalni ili ja...


Ne, nisi ne normalan, niko nije - jer "normalno" ne postoji... Ti se samo ne pretvaras i ne svrstavas sebe u grupu ljudi sa uskim muzickim ukusom, sto je po meni skroz OK! Treba da slusas sta god ti dobro zvuci, ALI ne i da nameces svoj ukus drugima!

Citat:
Q: Zašto mislim da sam merodavan pitao me neko.
A: Ne mislim uopšte da sam merodavan, već da su merodavni ONI koji se jave ovde.


Da, JA sam skroz merodavan... :)

Citat:
Q: Šta mislim pod METAL by pctel?
A: Mislim na histerično dranje (pevanje?), kao i bezvezno histerično sviranje što ne liči ni na šta, tipa rammstein, linkin park, slipknot, korn...


Ma svako svrstavanje na pravi, nu, black, death,... metal je gubljenje vremena. Svaka pesma je za sebe posebna! I ako ne propagira stavove kojih sam ja pristalica, sigurno je necu slusati samo zato sto spada u moj omiljeni muzicki zanr...

Citat:
Q: Zašto sam protiv današnjeg METAL-a?
A: Imam u razredu jedan tipičan primer...


Taj drug je iskompleksiran i oseca potrebu da namece svoju "cudnost" drugima... a taj danasnji metal sto slusa, verovatno je posledica tog ponasanja, ne trigger...
[ Corey @ 20.11.2004. 15:00 ] @
I ja ga slusam.Dok surfujem pustim Metallicu Black album.
[ bakiman @ 20.11.2004. 16:00 ] @
E pa onda sam ja pogrešio za METAL, taj lik mi je pominjao nu, black, trt-mrt...

Onda molim moderatore da preprave naziv teme u "Koliko članova ES-a sluša NU, BLACK, DEATH METAL...???

PozdraV

PS: rammstein više recituje nego što peva, a onu muziku i ja znam da sviram jer za to nema nikakve nauke, hoću reći da ne znaju da sviraju već lupaju note...
[ Radovan__III @ 20.11.2004. 16:04 ] @
Nemam nameru nikoga da vredjam , ali bi hteo da napomenem da metallica kao grupa, nije najbolja metal grupa, cak ni blizu , njihova prva dva albuma su stvarno veoma dobri , ali ako pogledate npr njihov najnoviji album .....


Citat:
cicika: Ja slušam uglavnom elektroniku... Ali, šta fali Rammstein-u?


Pa po meni Rammstein i jeste elektronika kad malo bolje pogledas


Sto se tice histericnog dranja i kao "sviranja po gitari" to nema veze sa kvalitetom , i unosi samo negativnu enrgiju.


Da li slusam metal ?

Da , slusao sam nekada, ali sada sam par bendova ( npr Testament ) , presao sam na mnogo neke pozitivnije pravce kao sto je bluz,jazz i rock ( ako ste slusali Dire Straits znate na sta mislim)
[ fanfon @ 20.11.2004. 16:08 ] @
Ja slusam i Metallicu, Nirvanu, Ramstein, LinkinPark... a i pop, stariji i novi(Anastacia, Robie Wiliams...), rok takodje a i narodnjake a sve to zavisno od situacije i raspolozenja. Nikad se nisam ogranicio na neku grupu zbog nje same jer svaka ima nekih losih pesama, tako da slusam najbolje od svega.
[ Nabukodonosor @ 20.11.2004. 16:40 ] @
Citat:
Da vidim da li su drugi nenormalni ili ja, što ponekad slušam metallicu, a pored toga i narodnjake (sasvim suprotno), pop, disco 70ih i 80ih, kao i rock iz tih vremena...

Ti si verovatno jedan od onih koji pod od Metallice slusaju Nothing else matters, unforgiven i tu se spisak zavrsava. Cim ti slusas narodnjake...
Citat:
Radovan__III: Nemam nameru nikoga da vredjam , ali bi hteo da napomenem da metallica kao grupa, nije najbolja metal grupa, cak ni blizu , njihova prva dva albuma su stvarno veoma dobri , ali ako pogledate npr njihov najnoviji album .....

Sta hoces ovim da kazes? Da ti se ne svidja njihov zadnji album? I sta to treba da znaci, da je automatski los?! Sta ako se isti meni npr mnooogo svidja (istini za volju i ne svidja mi se bas, ali nije toliko los), jel to po istom sistemu odmah znaci da je on odlican?! pa ko je onda u pravu? Ja ili ti? Verovatno ti...zato sto ga pljujes...to je sada popularno...
[ cicika @ 20.11.2004. 16:45 ] @
@Radovan III
Što se tiče Rammstein-a, ima elemenata elektronike, valjda je to još jedan od razloga zašto ih gotivim. Glavni razlog je bes koji izbija iz te muzike. Generalno volim tako energične stvari.

@bakiman
Prvo, poješće te za doručak neki ljudi zbog te izjave, da tako možeš i ti da lupaš note.
A drugo, ne slušaš na pravi način. (i nemoj tražiti da ti objasnim koji je to "pravi način", to je emotivne prirode).
[ KnightOfDoom @ 20.11.2004. 17:39 ] @
Mislim da Rammstein ne treba svrstavati u metal, to sto bend ima gitaru sa zestokom(cak preteranom) distorzijom, ne znaci da je metal.
A Metallicu ne dirajte!!!
Svakom se desi los album u karijeri, a kako St. Anger ne bi bio los kad je snimljen u nekoj garazi a ne u normalnom studiju.
Ljudi su se ocigledno zezali. Bilo im je dosadno, pa kao ajde da snime album.Sve ti je jasno kada cujes onaj zvuk "bubnjeva" i kada skontas da si odslusao ceo album a nema ni jedne solaze...
Ipak, album nije bas toliko los, cak bi bio odlican da ga je snimila neka druga grupa a ne Metallica od koje svi ocekuju neko ludilo.
[ BytEfLUSh @ 20.11.2004. 18:14 ] @
Nabukodonosor, potpuno se slažem s tobom. Pogotovo mi je upalo u oči ono bakijevo "histerično dranje". Mislim, dečko sluša narodnjake.... Mogu mislit..... Uh....

Inače, ne svrstavam se u metalce, slušam Rammstein (mnogo moćna grupa), Linkin Park, System Of A Down, a mnogi će reći da to ni nije metal. Pa dobro, ne mora da bude, nije me briga da li je metal ili ne, i da li je "komercijala" ili nije. Slušam i Eminema, pa šta?

Uglavnom, slušam muziku koja mi se svidi, bez neke specifične opredeljenosti za neki žanr. Mada, interesantno, do sada mi se nije svidela nijedna narodnjačka ili City records pesma...
[ bakiman @ 20.11.2004. 18:16 ] @
Ja volim metallicu jedino od metala.

Citat:
Ti si verovatno jedan od onih koji pod od Metallice slusaju Nothing else matters, unforgiven i tu se spisak zavrsava. Cim ti slusas narodnjake... by Nabukodonosor


Narodnjake slušam kad sam sa društvom, a za svoju dušu slušam ugl. disco i metallicu.
Ako te baš interesuje slušam sledeće pesme od metallice:

Sad but true
unforgiven I i II
nothing else matters
of wolf and man
enter sandman
one
st. anger
fuel
memory remains
master of pupets
welcome home (senaterium)
dont tread on me
better than you
devil dance
the things that shouldnt be
where the wild things are
my friend of mistery
the god that failed
through the never
wherever i may roam
the strugle whitin

I TO JE TO + jednu od evenescence - bring me to life

PozdraV
[ Miroslav Cvejić @ 20.11.2004. 19:25 ] @
Eeeeeee, BakiBoy, Metallica je otpevala svoje najbolje stvari pre nego što si se ti rodio....
[ Samael1977 @ 20.11.2004. 19:37 ] @


Ima jedna stvar koja tu baš i nespada...Ja osobno smatram da navedene grupe ne spadaju u METAL-muziku.

Kada bi usporedili jednu NIRVANU,METALICU,KORN ili navedene grupe sa npr: CRADLE OF FILTH,IN FLAMES,SAMAEL,DIMMU BORGIR,HYPOCRISY......uvidjeli bi da ste na pogrešnoj terminologiji. Ne kažem da METALLICA nije metal, ali razlike su enormne
[ Radovan__III @ 20.11.2004. 20:02 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Eeeeeee, BakiBoy, Metallica je otpevala svoje najbolje stvari pre nego što si se ti rodio....


Respect to the maximum

Citat:
Samael1977:
Kada bi usporedili jednu NIRVANU,METALICU,KORN ili navedene grupe sa npr: CRADLE OF FILTH,IN FLAMES,SAMAEL,DIMMU BORGIR,HYPOCRISY......uvidjeli bi da ste na pogrešnoj terminologiji. Ne kažem da METALLICA nije metal, ali razlike su enormne


E sad malo u odbranu Metallice ( kao grupe ) , oni bar sviraju bolje od Creadle of filth tu nema sta da se kaze, ali ne of In falmes-a ( melodic ).

Stvar je u tome da se gotovo 80% ljudi prvo susretne sa metallic-om kao metal bendom, i da po njima vrednuje metal , ostalih 10% prvo cuju death metali i kazu "Urlanje , destruktivno ponasanje....." i poslednjih 10%cuju Kiss i Slipknot (tj zapaze nacin odevanja).

[ HoT_Steppa @ 20.11.2004. 20:05 ] @
Da, Metallica je svoje otpevala odavno pre nego sto se prodala.
Metallica iz '80, e to je Metallica, od Black albuma pa nadalje je Bob Rock Produkcija (koji je inace i producent Bon Jovi-u).
Da ne bude zabune, ja obozavam Metallicu (slusam je od '84 jos kao klinac sa 10 godina), ali su me odkad su gostovali kod nas debelo razocarali. Nema vise one energije (a ni mladosti) otkad su napunili dzepove dolarima. Sustina muzike (bilo kog zanra) je da bude dostupna sto vecem procentu populacije, a to sa cenom od 38 evra za ulaznicu na koncert je malo teze objasniti (znam da je kod nas bila 30% jeftinija nego u Nemackoj, ali oni ko da su dosli ovde da naplate sve diskove koje nisu prodali ovde za proslih 20 godina).
Sad cete da me napadnete da treba da se plati ekipa i vatromet, pa o tome i pricam, manje sviranja, vise ostaloga, na to se svelo.
Takodje, vrlo malo ljudi moze da slusa vise zanrova muzike, tako da podrzavam Bakiman-a sto slusa i narodnjake i Metallicu, samo neka ne bude lenj pa nadje ceo mp3 i preslusa ceo opus Metallice, nece se prevariti.
Posto je tema ko slusa METAL muziku, zato sam se i javio, iako od 1999 ne slusam intenzivno, ali retrospektivu uvek.
Novi pravac ili NEW Metal ili Power metal, ili Ghotic stvarno ne mogu da slusam, mislim da sam to prerastao (imam 29).
Ono sto treba slusati od metala je metal '80-ih, kao i korene u '70-im.
Iz '70 vredi slusati Black Sabath, AC-DC, Led Zeppelin, i sl. a iz '80-ih pod brojem JEDAN :
IRON MAIDEN, najbolja HM grupa svih vremena!
Helloween
Joe Satriani
Scorpions
Guns n Roses
Whitesnake
Megadeth
Suicidal Tendencies
Anthrax
Sepultura
pa i Bon Jovi.

Ali naravno, ne treba se zadrzati samo na metalu, treba slusati iz svakog zanra ono sto vredi, tako da mozemo da diskutujemo i iz ostalih zanrova sta je vredno slusanja, ja slusam sve od Carevca i Pavla Aksentijevica preko Metallice i Iron Maiden-a do Andrea Bochelli-a i Clayderman-a.
[ Slobodan Miskovic @ 20.11.2004. 20:17 ] @
Nekada davno....slusao sam... Slayer, Sepulturu i Stratovarius....

[Ovu poruku je menjao STELLANOVA dana 20.11.2004. u 21:48 GMT+1]
[ bakiman @ 20.11.2004. 20:35 ] @
OK za black sabbath, to slušam povremeno i white snake, ali sam ih svrstao u rock.
Iron Maiden je OK. pesme Guns n rosesa koje slušam nemaju veze sa metalom, scorpionsi - wind of change, čuveni hit, nema veze sa metalom.

Andera je OK, pogotovo time to say goodbye...

PozdraV
[ Nabukodonosor @ 20.11.2004. 22:11 ] @
Citat:
Samael1977: Ima jedna stvar koja tu baš i nespada...Ja osobno smatram da navedene grupe ne spadaju u METAL-muziku.

Kada bi usporedili jednu NIRVANU,METALICU,KORN ili navedene grupe sa npr: CRADLE OF FILTH,IN FLAMES,SAMAEL,DIMMU BORGIR,HYPOCRISY......uvidjeli bi da ste na pogrešnoj terminologiji. Ne kažem da METALLICA nije metal, ali razlike su enormne

Pa ko to kaze da Metallica nije metal?! Pa nego sta je, keve ti?! Pa imas mali milion zanrova u metal muzici i sta, ako nije onaj zanr koji ti slusas nije metal, a?! Daj ne lupaj, zivota ti!
Citat:
Da, Metallica je svoje otpevala odavno pre nego sto se prodala.

Da, cuvena, sada vec, fraza.
Citat:
Nema vise one energije (a ni mladosti) otkad su napunili dzepove dolarima.

Ma dal je moguce da kod cetrdesetogodisnjaka nema one energije kao kod osamnaestogodisnjaka?! Pa kako to? I jos posle 20 godina sviranja da nema one iste energije?! Bas me nesto cudi! A ti bi i posle 50 godina svirao sa istom strascu! Ma da.
Citat:
Sustina muzike (bilo kog zanra) je da bude dostupna sto vecem procentu populacije, a to sa cenom od 38 evra za ulaznicu na koncert je malo teze objasniti (znam da je kod nas bila 30% jeftinija nego u Nemackoj, ali oni ko da su dosli ovde da naplate sve diskove koje nisu prodali ovde za proslih 20 godina).

Prvo se malo raspitaj, pa onda pocni da pljujes. Kartu nisu odredjivali oni, vec cigani iz Komune, koji su seuplasili da nece koncert biti posecen pa su za svaki slucaj digli cenu karte. Metallica radi po fiksnoj ceni. Mislim....
[ ymiljan @ 20.11.2004. 22:41 ] @
Citat:
Da, cuvena, sada vec, fraza.


Uopšte nije fraza - samo možda malo stvar generacija. Stvar je u tome da smo mi, matori, koji smo počeli da slušamo metal pre nego što se pojavila Metallica tako doživeli Kill 'em All, Ride the Lighning i Master of Puppets (naročito ovaj srednji)
Metallica je bila poznata u drugoj polovini 80-ih kao bend koji ne snima video spotove, i toga su se odrekli tek sa spotom za "One".

Stvar sa njima je jednostavna: shvatili su da mogu da zarade mnooogo love (što su takođe shvatili i oni koji su zaradili još više love na njima). To je logično. U drugoj polovini 80-ih je metal generalno postao prilično komercijalan i grupe su se rasturile na 2 strane: totalno komercijalne i totalno nekomercijalne. Metallica je praktično jedina iz tog "sektora" metala prešla u komercijalne, mada ako slušate i Megadeth pre i posle 1990 oogromne razlike se tu vide...
[ Divjak @ 21.11.2004. 02:04 ] @
Citat:
bakiman
E pa onda sam ja pogrešio za METAL, taj lik mi je pominjao nu, black, trt-mrt...


predpostavljam da se ovo odnosilo na mene... ne razumem...
[ HoT_Steppa @ 21.11.2004. 13:39 ] @
Citat:
Prvo se malo raspitaj, pa onda pocni da pljujes. Kartu nisu odredjivali oni, vec cigani iz Komune, koji su seuplasili da nece koncert biti posecen pa su za svaki slucaj digli cenu karte. Metallica radi po fiksnoj ceni. Mislim....

DOSTA sam se raspitao, znam ljude koji su organizovali koncert.
Uplasili se da nece biti posecen, pa digli cene?
??????????
Metallica ne radi po fiksnoj ceni.
Toliko o raspitivanju.
[ Nabukodonosor @ 21.11.2004. 13:53 ] @
Raspitaj se malo bolje. To sto si ti nesto rekao, ne znaci da je tacno. Kod kod se malo razume u ovo, zna da Metallica RADI po fiksnoj ceni. Oduvek. A cak su i ljudi iz Komune na TV-u objasbnjavali to zasto je cena bila tako visoka. Promeni ljude kod kojih se raspitujes.
[ Milos Stojanovic @ 21.11.2004. 19:21 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Iz '70 vredi slusati Black Sabath, AC-DC, Led Zeppelin, i sl. a iz '80-ih pod brojem JEDAN :
I R O N M A I D E N, najbolja HM grupa svih vremena!
Helloween, Joe Satriani, Scorpions, Guns n Roses, Whitesnake, Megadeth...
Ali naravno, ne treba se zadrzati samo na metalu, treba slusati iz svakog zanra ono sto vredi, tako da mozemo da diskutujemo i iz ostalih zanrova sta je vredno slusanja, ja slusam sve od Carevca i Pavla Aksentijevica preko Metallice i Iron Maiden-a do Andrea Bochelli-a i Clayderman-a.

Uuuu lave! To je to! Zaboravio si Blind Guardian, najjaču grupu posle Iron Maidena, IMHO.

Inače, uzaludno je raspravljati o žanrovima, pogotovu kada MTV servira svoje viđenje istih (po njima: najbolja Rock grupa - Linkin Park). Inače bih ja stavio Rammstein u industrial metal, ali opet, to sam ja :)
"Isto takođe" mislim da ne treba da trošite svoju energiju na rasprave ko je koga prodao, ko je od koga bolji, jer iz ličnog iskustva znam da se takve rasprave nikad ne završavaju, niti će iko ubediti drugu stranu u bilo šta.
bakiman, šta da ti kažem, odgovor na tvoje novo pitanje (""Koliko članova ES-a sluša NU, BLACK, DEATH METAL...???"), čisto da ispoštujem anketu, je jedno gromoglasno NE.
[ bakiman @ 21.11.2004. 20:14 ] @
Citat:
Divjak: predpostavljam da se ovo odnosilo na mene... ne razumem...


Naravno da nije... pod METAL sam mislio baš na tu užas-muziku, kao što rekoh i ja slušam metallicu, ali nju ne bih svrstao u METAL, no to je praaavi metal, tako da svi ovi moderni metalci (grupe) su složićete se big shit...

Kada se sve sabere i oduzme ja sam normalan :D:D:D...

PozdraV
[ BytEfLUSh @ 21.11.2004. 20:22 ] @
Užas-muziku?
[ noviKorisnik @ 21.11.2004. 20:31 ] @
Da li je istina da je onaj tip, što je pojavio u Vošinom dresu u MTV specijalcu o EXIT-u, nekada glavni lik Sepulture (Brazil), koji je sada srećni Sremac (oženio se i postao nam komšija)?
[ blue max @ 21.11.2004. 20:58 ] @
IRON MAIDEN i tacka.
Iron Maiden, Killers, The number of the beast, Piece of mind, Seven son of the seven son...

Najbolje pesme svih vremena:
Number of the beast, The Trooper, Hallowed By The Name, Running Free, 2 Minutes to Midniht, Run to the Hills, Killers, Phantom of the Opera...

Broj dva: Motorhead: Ace of Spades, Iron Fist, Killed by Death, Overkill, Another Perfect Day.
[ bakiman @ 21.11.2004. 21:41 ] @
Da, pod užas muzikom mislim nu,black,death metal i slične buke...

PozdraV
[ postmortem @ 21.11.2004. 22:58 ] @
slazem se sa ymiljanom.
[ BytEfLUSh @ 22.11.2004. 05:40 ] @
Aha, ja sam mislio da pod "užas-muzikom" misliš na narodnjake, City records, i sl. Hmmm, mislim da si napravio logičku grešku negde...

Po čemu "užas-muzika"?
[ su27killer @ 22.11.2004. 11:59 ] @
Ja volim da cujem Metallicu, i to dosta njenih pjesama, ali me turbometal nervira isto koliko i turbofolk, kao i likovi koji se pale na Seku i one krestavce, a muzika im se sastoji u "sto vise krestis, vristis, zvucis kao whore to bolje".
[ bakiman @ 22.11.2004. 12:27 ] @
Pa u užas-muziku može i da se svrsta PinkCulture... odnosno novokomponovani seljaci, a oni stariji narodnjaci su OK po meni (do Pinka). A ovo pomenuto nu,black,death metal realno gledajući nije muzika, već buka... evo kako to meni izgleda:
PEVAČ(?) - čovek se dere, ne zna ni on sam šta peva(?)
Ritram sekcija - lupanje gde se stigne
Razne gitare - trljaj žice bato...

I sve kad se sabere = moderan metal.

PozdraV
[ KnightOfDoom @ 22.11.2004. 12:35 ] @
Ako zanemarimo tog sto se dere kao pecinski covek death metal je odlican!!!Naravno ima i tu sranja(ali ima ih svuda), i uvek treba ici logikom stariji bend-bolji. Cast izuzecima.
[ markom @ 22.11.2004. 12:39 ] @
http://markom.info/album/index.php?context=20001100 -- 'nuff said ;-)

Marko.
[ HoT_Steppa @ 27.11.2004. 08:56 ] @
@ nabukodonosor: necemo se raspravljati, obojica mislimo da smo u pravu.
@ trooper: delim isto misljenje.

Da li je neko gledao Remember the '80s emisiju na VH1 kanalu,
"History of heavy metal", mozda eventualno snimio?
Ja sam je gledao jedno 4 puta, a uvek zaboravim da je snimim.
Ako je neko snimio, moglo bi da padne kopiranje.
Anyone?
[ bokini @ 27.11.2004. 10:12 ] @
Prvo sam slusao Metallicu , ali kada sam "otkrio" Iron Maiden
Cucale mi njihove pesme u winamp-u i jednog dana ja resim da vidim sta je to kod njih posebno...I ostalo je istorija (za mene ) Neverovatno je koliko imaju sirok "opseg" pesama, svih zanrova i stilova. Mislim da nema benda koji moze time da se pohvali. Naravno pored toga svaka pesma je malo remek delo, pogotovo one koje je Bruce pevao. Njegov glas, originalna muzika, tekst...sve perfect.

Inace, Metallica je i dalje jedan od mojih favorite bendova. Naravno starije pesme su dosta kvalitetnije od novih (tu se svi slazemo).

PS. Nadam se da ce u buducnosti konacno ispraviti nepravdu i skinuti Bitlse i Rollingstonse sa 1. i 2. mesta naj bendova.

poz
[ blejim @ 27.11.2004. 16:33 ] @
Ne slazemo se svi da su starije pesme kvalitetnije od novijih, evo meni licno je load najbolji album, ali to neznaci da nevolim da slusam i starije stvari, cak sta vise obozavam SVE od metallice, pa cak i St.Anger koji svi pljuju, jel kao satro prica prodali su se i te glupe fore. Nisam metalac tako da o ostalim metal bendovima nemam neko dobro misljenje od metala volim samo metallicu, nesto malo stvari od maidena i nedavno sam otkrio kolko je Yngwie Malmsteen mnogo jak, ma i vise nego mnogo jak, covek je jednostavno kralj na elektricnoj gitari, stoji da ima mnogo velikih gitarista, ali ja nevidim ko bi mogao da se nazove boljim od njega na elektricnoj gitari.

Inace od muzike slusam uglavnom rock i to malo stariji najvise doorse i sabbath, ac-dc, ZZ top i sl.

Neko je bio prozvao onog lika kao ti nemozes da pricas o tome sta valja a sta ne u metallu zbog toga sto slusas i narodnjake, evo i ja slusam narodnjake i mogu da se kladim u sta oces da znam X puta vise o metalu i rocku od tog lika sto proziva. Uvek sam mrzeo takve ljude kao odluce se da slusaju jedan pravac i onda pljuju po svemu ostalom sto nije iz tog pravca. Ima dobre muzike u svim pravcima, pa i u narodnjacima.

Jedino sto stvarno mrzim je vise puta pomenuti nu metal, pa i black metal power metal i sl. Ali iznad svega mrzim nu metal i smatram da ne postoji nista gluplje od toga. Predpostavljam da se i tu nadje po koja pesma da valja, ali ja na takvu jos nisam naleteo.
[ abishai @ 27.11.2004. 17:07 ] @
Citat:
bokini:
PS. Nadam se da ce u buducnosti konacno ispraviti nepravdu i skinuti Bitlse i Rollingstonse sa 1. i 2. mesta naj bendova.

Sta su oni napravili za svoje vreme (i Elvis) niko vise nikada nece.... Tako da nije ni cudo sto su oni na prvom i drugom mestu.
[ HoT_Steppa @ 28.11.2004. 12:05 ] @
Citat:
nedavno sam otkrio kolko je Yngwie Malmsteen mnogo jak, ma i vise nego mnogo jak, covek je jednostavno kralj na elektricnoj gitari, stoji da ima mnogo velikih gitarista, ali ja nevidim ko bi mogao da se nazove boljim od njega na elektricnoj gitari.

Joe Satriani :)
Citat:
Prvo sam slusao Metallicu , ali kada sam "otkrio" Iron Maiden
Cucale mi njihove pesme u winamp-u i jednog dana ja resim da vidim sta je to kod njih posebno...I ostalo je istorija (za mene ) Neverovatno je koliko imaju sirok "opseg" pesama, svih zanrova i stilova. Mislim da nema benda koji moze time da se pohvali. Naravno pored toga svaka pesma je malo remek delo, pogotovo one koje je Bruce pevao. Njegov glas, originalna muzika, tekst...sve perfect.

Da li ti se ikad cinilo da kad slusas neki album Maidena, ali po redu i ceo kao da citas jednu knjigu ? (Ja znam povremeno da se bas udubim u Maidene, cak sam napravio paralelu sa stripovima, recimo strip o Zagoru "Prokleto blago" ako mogu da procitam za pola sata koliko traje B strana albuma Powerslave, to je za mene zestok trip, pesme Back in the village, Powerslave i Rime of the ancient mariner)
Citat:
Citat:

bokini:
PS. Nadam se da ce u buducnosti konacno ispraviti nepravdu i skinuti Bitlse i Rollingstonse sa 1. i 2. mesta naj bendova.




Sta su oni napravili za svoje vreme (i Elvis) niko vise nikada nece.... Tako da nije ni cudo sto su oni na prvom i drugom mestu.

Bas sam gledao na VH1 kanalu pre neki dan serijal emisija remember the 80s and 90s i bila je prica i o grunge pravcu, tako da su u jednom trenutku rekli da je Nirvana uradila u muzici isto sto i Beatles u svoje vreme, pa ih zovu Beatles-ima 90-ih.
[ Sundance @ 28.11.2004. 21:54 ] @
Slusam Led Zeppelin, Dream Theater, Pink Floyd, Doorse, The White Stripes, The Darkness...uglavnom opcenito skoro sve od ovih glupa

Volim jos poslusati poneke pjesme od Lynyrd Skynyrd, Audioslave, RATM, Iron Maiden, Rainbow, Europe, Hendrixa, G3 koncerte, Elvisa (kralj!)...

O Nu metalu nemam nikakvo pozitivno misljenje, mislim da je to sve obicna komercijala... 0% umjetnicke vrijednosti. Za Metallicu mislim da nakon 20g jos nisu naucili svirati..sl. bi se moglo reci i za Stonese :)

Uglavnom dakle starije stvari, danasnja mi je metal muzika prebucna i prekaoticna.

E da, jednom mi je frend donio death koncert (od THE Death grupe), nisam mogao skontati kad zavrsava a kad pocinje nova pjesma :)

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 28.11.2004. u 23:02 GMT+1]
[ Sundance @ 28.11.2004. 21:56 ] @
Citat:
HoT_Steppa: Joe Satriani :)


Samo je jedan kralj - Jimmy Page! :)

No ipak, de gudstibus non est disputandum.. Mene vise "diraju" 3 tona koje Page ili Clapton odsviraju u pravom trenutku nego ne znam koja tehnicka izvedba Petrucci-a, Satriani-a....
[ HoT_Steppa @ 28.11.2004. 22:48 ] @
Ako cemo tako, JEDINI kralj gitare je VOODOO CHILD!
(svi znamo o kome je rec ;) )
[ abishai @ 28.11.2004. 23:46 ] @
Malmsteen je (po meni) najbolji gitarista. Tu su i Satriani i Vai itd.... ali Malmsteen je jednostavno lud. Ukusi su razliciti, ali ko malo ozbiljnije svira (ili je svirao) veoma dobro zna koliko je Yngwie tezak za sviranje. Ja licno ne volim nesto preterano Vai-a, ali je mnogo dobar gitarista. Moj burazer je slusao skoro ovaj novi G3 i kaze da ih je Malmsteen oduvao (i verujem mu, ne kazem da su drugi losi ali ovaj kao sto rekoh je lud).
[ random @ 29.11.2004. 03:05 ] @
Nije merilo kvaliteta koliko je neko težak za sviranje/skidanje. Uzmimo, recimo, Alan Holdswortha za primer. Fantastična tehnika, inovativan pristup gitari, jako je komplikovan za sviranje, ali ipak čovek nije prva A klasa muzičara. Slično važi i za Malmsteena. Kao što neko reče, čak i Clapton sa njegova tri tona proizvede mnogo više onoga što je lepo u muzici. Uvek se mogu diviti veštini ludaka kao što je Malmsteen, ili šta-ti-ja-znam recimo Shawn Lane ili Chris Impelliteri ili neko drugi od tih „ormandžija“, ali ipak nije u tome suština sviranja instrumenta. Na kraju, ipak menjam jednu frazu Miles Davisa za 10 takvih albuma (ponude na PP ;o)).
[ postmortem @ 29.11.2004. 07:09 ] @
@Sundance: ..quote -> " ...E da, jednom mi je frend donio death koncert (od THE Death grupe), nisam mogao skontati kad zavrsava a kad pocinje nova pjesma :)..."

sta god si hteo time reci (stvarno ne kapiram), mislim da se metalci a i ljudi van metala upoznati sa radom Chucka Schulindera manje vishe slazu da je on jedan od najvecih, ako ne i najveci kompozitor i talenat koga je svet ikad (do sada) imao.


iscekujuci 13.XII.......

[ Sundance @ 29.11.2004. 07:39 ] @
Citat:
postmortem
sta god si hteo time reci (stvarno ne kapiram), mislim da se metalci a i ljudi van metala upoznati sa radom Chucka Schulindera manje vishe slazu da je on jedan od najvecih, ako ne i najveci kompozitor i talenat koga je svet ikad (do sada) imao.


Dosta metalaca ima sindrom "boga", misle da su gitaristi njihovog omiljenog benda najveci artisti u muzickom izrazavanju otkad je ovoga svijeta, sa podsmijehom gledaju sve druge oblike glazbe i pri tom se ne libe hiperbolizirati u +beskonacno svoje omiljene grupe.

Eto ja nisam upoznat sa njegovim radom, frend mi je (bas kao i ti) rekao da je lik (pretpostavljam da je to onaj glavni sto je operirao glasnice, nisam Death slusao vise od 20 min.) izmislio cijeli zanr, da je genijalac, blablabla.... pa i dalje opet mislim da zvuci kao demon iz 7. kruga pakla i da Mozart sa njim moze obrisati shupak.

Eto, ja se manje-vise ne slazem. I sta sad, kakav sam ja to "metalac" koji ne voli death?

Ljepota muzike lezi u usima onoga koji je slusa, moze ti i cvrcak na stablu zvucati ljepse od najljepse arije ako cijeli zivot proucavas samo cvrcke. A nakon cvrcka ti i kreketanje zabe nece biti lose.
[ postmortem @ 29.11.2004. 08:23 ] @
ma ne kapiras, lik i delo Chuck Schulindera odavno su prevazisli okvire muzike koju je on stvarao, i tu frazu nisam izmislio ja, nego se samo slazem sa njom.
poput mozda Jim Morisona ili Lenona. na taj nacin.

i nije mi death omiljeni bend, nit zelim ikog da hiperboliziram. :) niti sam ja metalac.

a i sam sebe negiras u istom postu(!), kako mozes da se ne slazes ako, ko sto kazes, nisi upoznat sa onim o cemu pricam. mozda si mislio da nemas oformljeno misljenje?



[ Sundance @ 29.11.2004. 08:51 ] @
Dobro sad, usporedjivati Schulindera sa Lennonom ili Morissonom jest, blago receno, nategnuto. Mozda je on napravio death, ali ja ne slusam death, ne slusa ga ni 99.9% njih koji nesto slusaju niti su culi za njega i sama ta cinjenica jest dovoljna da ga se dovoljno diskreditira za stavljanje u neki panteon velikana. Prica sa cvrckom.

Rekoh ti da sam slusao (tj. gledao koncert, mislim da ga cak jos negdje i imam...) Death - Live in L.A. i nisam ga uz najbolju mogucu volju cak ni malo mogao probaviti. Jednostavno mi takva vrsta glazbe nije jasna. Mozda zato sto nemam dugu kosu, koznu jaknu i nabrijani bike od mnogo konja, pa mi se analogija sa demonima cini najbliza, ali jebga, tako je to, ako ti se u prvih pola sata neki zanr glazbe najreprezentativnijeg banda ne svidi, vjerojatno si pogrijesio - e to se meni dogodilo.

Metal je danas presirok pojam.. :(
[ postmortem @ 29.11.2004. 09:46 ] @
alo bre, ko ovde prica o death-u kao zanru?
takodje, nit imam dugu kosu, koznjak, crnu garderobu, nit sam metalac (sta god to znacilo)
opet, svodi se na to da je moja rec protivu tvoje.
samo razlika je u tome sto uporedjujem ovu trojicu jer su uporedivi jer sam eto kao malo proucavao lik i delo svakog od njih. sto nije slucaj sa tobom. bar ne sa poslednjim.

tako da stvarno kako da nastavim diskusiju kada si ti odgledao 20 minuta jednog jedinog koncerta? mislim... :) stvarno.

ono sto razlikuje Chucka od ostatka modernih muzicara je ponajmanje zasluga za formiranje metal sub pravca. mnogo vise se misli na kompletnu harizmu, jako filozofske tekstove, inovativno shvatanje ritma i veliki uticaj istog na modernu muziku (npr. RHCP su u jednom intervjuu nesto slicno izjavili o svojoj muzici)..
[ Sundance @ 29.11.2004. 10:05 ] @
Ne zelim ulaziti u flame, ali netko tko zavija kao demon i na to nalijepi etiketu "glazba" za mene nema puno veze sa razumom. Ne zanima mene njegov lik i djelo, sto se mene SAD i OVDJE tice death = sux! A kamoli filozofska (e da mi je to vidjeti, bice da je rame uz rame sa Kantom =) i ritmicka razmisljanja nekog takvog divljaka. A RHCP strpavam u isti shitpile sa Death :)

Ali ok, mora da imam selektivan sluh i vid.
[ Čedomir Krsmanović @ 29.11.2004. 10:38 ] @
Nije mi jasno zašto se ovde "pljuje" po modernom (valjda se misli na NU metal?). Da nije tog "modernog" metala, metal danas ne bi ni postjao ili bi bio u još gorem položaju (medijski i gledano po zastupljenosti uopšte).

Što se tiče starijih žanrova (klasičan heavy, thrash recimo), oni polako izumiru ustupajući mesto psihodeliji zvanoj "tehnička svirka". Od tih starih žanrova trenutno su živi samo gorostasi koji su bili veliki i u svoje vreme - Mejdeni, 'tallica i slični, i pored njih nema ni jedan popularan bend u tim vodama. Pod "popularan" mislim na bend za koji postoji velika šansa da su ga čuli i oni koji ne slušaju metal.

U gitarskoj svirci danas skoro ništa novo ne može da se stvori "od nule" (ima izuzetaka koji gruvaju čitavu deceniju ali se tek sada probijaju u mainstream). Lepe solaže su napisane do prve polovine devedesetih (ako ne i pre), "pitki" rifovi su iskorišćavani i par decenija pre nastanka metala. Danas je mesta ostalo samo tehnički usavršenoj i psihodeličnijoj svirci (govorim o nosiocima razvoja žanrova, ne o mainstreamu). Mesta usavršavanju ima najviše na polju ritmike, čini mi se.

"Novo" danas u metal i sličnoj svirci je recimo math-core. Tehnički ubijačka svirka koja meša uticaje svega i svačega u zavisnosti od afiniteta članova. Ako obratite pažnju na bilo koju drugu vrstu metala, videćete da danas skoro i ne postoji "čistokrvan moderan" predstavnik ni jednog žanra. Doom se meša sa death-om i ko-zna-čime, power-prog-jazz-sympho je već provaljena kombinacija relativno odavno, ma fuzije svih vrsta su jedino ostale...

"Čisti bendovi" su jedino oni koji su počeli da sviraju pre 10-ak+ godina (i oni mlađi koji tek uče da sviraju:)

Što se tiče mainstream (hair) metala osamdesetih, svaki put kada gledam emisije o tome bude mi drago što nisam bio rođen ranije da slušam one grozote. Za šminkere sam saznao takođe sa TV-a (dugo me zbunjivao taj pojam). Da skratim priču: *hard rock/heavy metal osamdesetih* (ovo je naziv žanra, da ne bude zabune:) mi je ogavno doba u istoriji gitarske muzike i nije ni čudo što su posle sledili žanrovi koji su sledili.

Citat:
random: Uvek se mogu diviti veštini ludaka kao što je Malmsteen, ili šta-ti-ja-znam recimo Shawn Lane ili Chris Impelliteri ili neko drugi od tih „ormandžija“, ali ipak nije u tome suština sviranja instrumenta.


Poenta cele priče u jednoj rečenici :)

Citat:
bakiman: PEVAČ(?) - čovek se dere, ne zna ni on sam šta peva(?)
Ritram sekcija - lupanje gde se stigne
Razne gitare - trljaj žice bato...

I sve kad se sabere = moderan metal.


Ovako, postoje i ljudi koji stvarno slušaju metal a tako opisuju mnoge metal bendove (stav većine metalaca u vezi benda Meshuggah, recimo). Ja te uveravam da pevač zna reči na koje se "dere", ritam sekcija savršeno zna šta svira i gitare postoje zbog određenog efekta. Da li među nama postoji pitanje nepoverenja ako ovo ne prihvataš ili te jednostavno ne interesuje činjenica da, pored 'tallice i narodnjaka, postoje uvrnuti drum n bass, psihodelične varijacije skoro svakog muzičkog žanra koje tvoj osećaj za ritam i "uvo" (tj mozak) ne mogu da procesiraju? Prag netolerancije je različit kod različitih osoba, a pri tome mislim na mogućnost uživanja u različitoj ritmici/dinamici zvukova.

Ljudi koji prave takvu muziku su pioniri onoga što će biti normalna stvar u budućnosti. Vremenom raste količina buke koju prosečan slušalac može da podnese i "procesira" (osvrnimo se na muziku sedamdesetih i sve te "neiskorišćene frekvencije"). Just the way mankind evolves...

Mada, po šablonu koji si naveo možemo da opišemo svaku vrstu muzike, od klasike do narodnjaka (onaj škripa po žicama... ova se dere u mikrofon).

:)

Citat:
Sundance: Metal je danas presirok pojam


Defintiivno si u pravu. Ali, prethodno si upadao u kontradikciju konstatujući kako metaleri vole da uzdižu u nebesa svoje omiljene bendove, a ti kao podrazumevano smatraš da su Chuck "i kompanija" manje vrednosti od njihovih preteča koje ti slušaš. Možda sam pogrešno pretpostavio da voliš Lenona i Morisona. Da li su oni "tvoji bogovi"? :))))

Što se tiče selektivnog sluha: svi ga imamo.

E da, nisam odgovorio na temu. Manje-više slušam sve metal podžanrove osim čistog heavy-ja i black metala, i sa pažnjom pratim smerova njihovog razvoja. I još nešto: nisam metalac :)



Cool jaguar :)))) Kad' smo kod linkova: fotke sa nekoliko koncerata koji su mi se svideli.
[ Milos Stojanovic @ 29.11.2004. 12:19 ] @
Citat:
Cynic: Nije mi jasno zašto se ovde "pljuje" po modernom (valjda se misli na NU metal?). Da nije tog "modernog" metala, metal danas ne bi ni postjao ili bi bio u još gorem položaju (medijski i gledano po zastupljenosti uopšte)

Ako treba Nu Metal da mi promoviše metal, ne hvala. Bolje da to ne radi. Kog god čoveka koji nije nešto posebno slušao metal pitam šta misli o istom, rećiće "Bah, oni se samo deru i skaču". Zašto? Zato što je negde na TVu čuo "moderan" metal, i svaki drugi podžanr metala ima da poistoveti sa njim.
Bolje da se metal nije iskomercijalizovao, i da sada umesto čopora klinaca koji se šetaju u Fear of the Dark majcama a kući slušaju System of a Down, imamo 100x manje ljudi koji slušaju metal, ali pravi metal.

Citat:
Sundance: I sta sad, kakav sam ja to "metalac" koji ne voli death?

Možda isti kakav sam i ja. Ja ne podnosim death i black, ali to ne znači da neću da slušam metal grupe. Naprotiv.
Citat:
Sundance: dalje opet mislim da zvuci kao demon iz 7. kruga pakla i da Mozart sa njim moze obrisati shupak

Pa u redu je, samo fanatici mogu da kažu da je metal bolji od klasične muzike, od džeza, od bluza. Ali poenta je u tome što ima dosta kvalitetne metal muzike, ali zbog bendova kao što su ovi Nu Metal bendovi, ljudi nemaju želju da čuju te dobre stvari.
[ random @ 29.11.2004. 13:20 ] @
Stavljanje Morrisona i Lennona u isti koš je smešno. Njih dvojica uopšte nisu ista liga po kreativnosti.

P.S. Lik se valjda zvao Schuldiner.

P.P.S. Slušajte dobru muziku, ne osvrćite se na priče o žanrovima. Žanrove izmišljaju izdavači i prodavci ploča.
[ postmortem @ 29.11.2004. 17:03 ] @
lol, sundance, napravi pauzu..

random: ko mu kriv shto mu prezime zajebano. :)
[ blejim @ 30.11.2004. 16:51 ] @
E da covee nemogu da verujem da nisam pomenuo morisona u mom prvom postu, a jos manje mi je verovatno da se u prici o muzici Jim kralj tek sada pomenuo. E to su pravi umetnici, covek ne samo da je obelezio jedan period u muzici nego i sire, slobodno se moze reci da je pomerio sve granice u svakom pogledu.
Jedna od stvari koje sebi nemogu oprostiti jeste sto se nisam rodio ranije pa da sve to i uzivo dozivim, ali nazalost nisam mogao da biram kad cu se roditi :P
[ Haryx @ 30.11.2004. 22:33 ] @
Da li je neko od vas slusao Southern Storm?Izdali jedan album do sada-1999.(ime albuma)Trebao bi sad nekad i drugi da izadje.

Od muzike najvise volim metal,ustvari,generalno rock,a tu mislim na Metallicu,Iron Maiden,G'n'R...,te legende poput Led Zeppelina,Deep Purple i slicno,od novijih Nirvana,te nesto od System-a,te jos neke grupe kao Cranberries,Scorpions,Europe...

Rock,odnosno metel volim jednostavno zbog zvuka gitare i basa,nadam se da cu jednom nauciti svirati gitaru,svoje duse radi,krivo mi je sto to nisam uradio u ranije vrijeme,volim slusati solaze iz pjesama,te samo instrumental poput
Satriania,Claptona,Santane,Malmsteema,Pagea,Hendrix-a...
Slusam i druge zanrove,iako mi najvise lezi rock (metal),kao sto je neko naveo Boccelli-a,te druge,zabavne strane i domace,pa i dobar narodnjak,jednostavno ono sto mi dobro zvuci.

Ne volim preseravanja poput Slipknota,Panthere i sl.(sto se tice metala),mada nikoga ne osudjujem,svak vidi nesto drugo i mozda nalazi nesto od sebe u pjesmi koju slusa,ali opet postoji neka granica...(za normalno),hah iako je i to relativan pojam danas...ali slazem se sa Bakimanom sto se tice onog tipa,puno ih je takvih in this twisted world...

Mislim generalno,nek svak slusa sta hoce i nek dijeli svoje misljenje s drugima,sve dok im ne namece to misljenje i svoju volju...Degustibus non discutabl,sto je nas profesor filozofije uvijek ponavljao (nadam se da sam tacno napisao)
[ abyss @ 03.12.2004. 16:13 ] @
Citat:
ali opet postoji neka granica...(za normalno),hah iako je i to relativan pojam danas...


tom svojom granicom samo ograničavaš sebe...

Citat:

ali slazem se sa Bakimanom sto se tice onog tipa,puno ih je takvih in this twisted world...


Bakimen-ov opis, bez uvrede, više govori o njegovoj inteligenciji... ili neka me ispravi...
[ bakiman @ 11.12.2004. 12:43 ] @
A šta mislite o HAMMER FALL-u?
[ littleboy @ 11.12.2004. 17:08 ] @
Po meni ... najbolji gitaristi su Jimmy Page i Hendrix ... stvarno je ludnica sta ljudi rade.. ko je gledao Led Zeppelin - Song remains the same, zna o cemu pricam vjerovatno .... a John Bonhama necu ni spominjati, covjek je doslovno lud kako svira bubnjeve ... (mada on nije gitarist, ali sam ga morao spomenuti).

Sto se tice Metala, sta ja znam ... Iron Maiden, Halford (npr. Live insurrection), Judas Priest...
[ KnightOfDoom @ 12.12.2004. 00:43 ] @
Citat:
bakiman: A šta mislite o HAMMER FALL-u?


Ne bi nikoga da uvredim ali Hammer fall je tezak shit.
Doduse imao sam prilike da slusam samo jedan album (mislim prvi, pojma nemam kako se zvao) , ali su mi sa tim albumom smucili do kraja zivota.
[ Sundance @ 12.12.2004. 10:58 ] @
Citat:
littleboy: Po meni ... najbolji gitaristi su Jimmy Page i Hendrix ... stvarno je ludnica sta ljudi rade.. ko je gledao Led Zeppelin - Song remains the same, zna o cemu pricam vjerovatno .... a John Bonhama necu ni spominjati, covjek je doslovno lud kako svira bubnjeve ... (mada on nije gitarist, ali sam ga morao spomenuti).


Does anybody remember laughter?
[ littleboy @ 12.12.2004. 22:47 ] @
Sto se tice Led Zeppelina, stvarno je bend do jaja sastavljen ...

Jimmy Page - ludilo dobar gitarist .. po meni najbolji.
John Bonham - Takodje, po meni najbolje svira bubnjeve... i brz je da sam cak pomislio da je ubrzani snimak ovaj dokumentarni sto sam gledao o njima(koncert) ...
Robert Plant - Ima specifican glas ... skroz dobar.
I onaj basista njihov ...

Meni je zao u zivotu zbog nekoliko stvari, neke od tih stvari su koncert Led Zeppelina u NY, Madison Square Gardenu, i necu vise to nikad vidjeti, jer je John Bonham umro `76 od previse alkohola .. cak i ako budu ponovo odrzavali (u sto sumnjam l;)) koncert to vise nije to.

Pink Floyd, PULSE `94 ako se ne varam u Londonu ... i oni kolko sam upucen ne planiraju vise da odrzavaju koncerte.

<Sarkazam> Mada uvjek mogu da odem vidjeti Britni Spirs.. </Sarkazam>
[ leprosy @ 20.02.2005. 01:12 ] @
Mislim da je trooper ovde najpametniji! U ovu "raspravu" su se uglavnom umesali likovi koji pod metalom smatraju samo Metaliku. Primetio sam da uglavnom svi pisu o njoj,CAST IZUZECIMA! Ja sam roker i metalac! Jednostavno volim to. Zamolio bih likove koji nemaju pojma o pomenutoj muzici da se ne oglasavaju da ne bi ispali glupi. Ko sto je vecina ispala. Pohvala za clana koji je pomenuo temu o gitaristima.Odlicna ideja. Za sada toliko od mene. Ako imate nekih primedbi,pohvala pitanja tu sam!
[ Orchid @ 20.02.2005. 10:31 ] @
pod onim sto ja volim slusati je deep purple,black sabbath,gillan,ozzy(ali kao solo karijere),led zeppelin,janis joplin,uriah heep...ali po svemu sudeci to su sve hard rock grupe,ma sta govorili za black sabbath i led z.tako da je verovatno ova poruka omasila pravu temu...trebala bi da se nadje na nekoj rock temi...
[ leprosy @ 20.02.2005. 10:47 ] @
To majstore!Moj prvi veliki koncert bio je koncert Deep Purple u Beogradu! Bilo je neverovatno! Sva ona svetla,ozvucenje, pa kad je Gilan izasao na binu...
[ postmortem @ 20.02.2005. 19:38 ] @
ej leprosy, smem li da pogadjam odakle ti taj username?
[ ironman @ 20.02.2005. 20:32 ] @
Slusao sam metal dok sam isao u srednju.Danas poneka pustim SLAYER
[ leprosy @ 21.02.2005. 15:54 ] @
postmortem slobodno pogadjaj.Kladim se da neces pogoditi!
[ Fallen @ 05.03.2005. 19:40 ] @
Metal se mora razgraniciti na vise pravaca:

Death/Trash - Urlanje i brz zvuk (Sepultura, Pantera)
Doom/Gothic - Depresivna melodija, obicno se dodaje zvuk klavijatura i violine i zenski vokal.. Obicno je muski vokal sa zenskim u pozadini i u refrenu. Poneki upadi growl-a (My Dying Bride, Tristania, Theatre Of Tragedy)
Power - Nema nimalo urlanja/growl-a... vokal je najbitniji.. melodija je potpuna suprotnost doom i gothic metal-a.. sto znaci pretezno veseli stihovi.. (Blind Guardian, Hammerfall)
Black Metal - Kada kazete za metal da je to satanisticka muzika, da su metalci stalno obuceni u crno i te sve black gluposti mislite na ovaj pravac metala. Vokal mora biti kreshtavac, tekstovi mracni itd.. (Venom, Cradle of filth - mada ga true black-eri ne uvrstavaju u ovaj pravac..)
Heavy Metal - yah.. distorzija and dzitar
Nu Metal - Svo ostalo s***** koje se ne uklapa u gore navedene pravce. Jedini NU metal koji ima dobrih pesama je System Of A Down (atwa, aerials, chop suey...)

Dok sam citao postove pustio sam Metallica - St Anger.. Poslusajte vi samo te bubnjeve - kao da slusas nekog kako udara u serpe. Pesme sa najnovijeg albuma Metallice mogao bi da se poredi sa losijim pesmama System-a..

I da... od metala slusam najvise Gothic, Doom, Power, ali ne oganicavam se samo na tu vrstu metala tj. ne ogranicavam se na metal uopste - znam pustiti i ostale zanrove, sve zavisi od raspolozenja, situacije itd...

!!!
[ leprosy @ 05.03.2005. 21:12 ] @
Fallen hvala sto si lepo objasnio pravce metala.Sad ljudi znaju da i metalci imaju mogucnost izbora.I da nismo ceo dan u crnom,da zrtvujemo jarice,obozavamao satanu...
Mi smo kao i ostali,ali u srcu su nam dobre gitare i brzi bubnjevi!
Inace,uglavnom slusam heavy,power,progressive metal.Ali i ostali zanrovi doalze u obzir.Zavisi od raspolozenja
[ electrobuka @ 06.03.2005. 03:28 ] @
ja ne slusam metal jer mi ne odgovara za sex
vise volim neke lagane prirodne ili lagane techouse ritmove

jako malo ljudi poznajem koji slusaju metal i taj mali broj ljudi jako retko vidjam
(jel se ti metalci negde kriju po nekim grobnicama lili sta)
[ leprosy @ 06.03.2005. 10:12 ] @
A da li si nekad probao da upraznjavas sex a da ti u pozadini idu neke lagane rock ili heavy metal balade?Pali kod riba,veruj mi.
Za tvoju informaciju metalci su svuda oko tebe.Samo oni se ne eksponiraju u javnosti k'o vi fensi deckici!Majcica i pantalone za bar dva broja manja,kilo gela na glavi,mobilni oko vrata, i kao glumimo ludilo!Tako nesto neces videti kod metalca.
A po grobljima se uglavnom krecu sektasi!KOJE MRZIM!I oni glume ludilo.Kao obozavamo satanu i sve ostalo!To su sve gluposti!Procitaj poruku od Fallen.
[ IvanaZR @ 06.03.2005. 21:19 ] @
Od osnovne skole slusam Nirvanu,Ganse, Metallicu,Iron Maiden,Aerosmith, OffSpring, RHCP itd, itb. Naravno nisam zaludjena, jednostavno me privlaci ta vrsta muzike i to je to.

mETAlcI se ne kriju po grobljima, pomesao si ih sa sEkTAsI. Kao sto vidish imaju par istih slova...


Mislim da nije bila tema "Koju muziku pustas kada upraznajavas sex"
tako da je cista glupost reci da ne slusas tu muziku samo zato sto ti ona ne ide uz datu radnju.
Probaj, mozda se iznenadis ;)


.
[ angry boy @ 06.03.2005. 23:58 ] @
Sta reci kad neko gradi muzicki ukus na filmovima petera northa.............no comment
Metal HM HM pa u zadnje vreme mi nesto leze Napalm Death ili Terrorizer(e koja je to buka
i brzina)
[ electrobuka @ 07.03.2005. 11:15 ] @
Citat:
angry boy: Sta reci kad neko gradi muzicki ukus na filmovima petera northa.............no comment


interesantno , skoknem ja na google i potrazim tog lika i ne mogu da verujem za kakvog me smatras
ako volim elektronsku muziku ne znaci da sam Gay Sex and Porn - Peter North - PeterNorth.com - Peter North Cum Shot Master
i uz sex cu slusati ono sto mi prija a to su neki lagani ritmovi , ne neki sto vriste deru se povracaju sviraju neartikulisane zvuke i skiche
cast izuzetcima koji imaju skladnu muziku

kad bi sve to zvucalo kao metallica - nothing else matters ili kao neke malo lakse nirvanine stvari naravno da bih slusao metal i nisam ja nista rekao protiv bilo kog muzickog pravca i nisam dosao ovde da se prozivam sa nekim , hteo sam samo da neki ljudi vide da bi pored ovoga trebalo da postoji:
Koliko članova ES-a sluša TEHNO muziku II???
Koliko članova ES-a sluša Narodnu muziku II???
Koliko članova ES-a sluša rege muziku II???
Koliko članova ES-a sluša ........ muziku II???

tada ljudi kao ja ne bi dolazili ovde ali cak i ovde kad dodjem naucim nesto kao npr na kakve se sve pravce deli metal
ja mogu da napisem na koje pravce se deli elektronska muzika ali cisto sumnjam da to nekoga odavde zanima
[ mitar1982 @ 07.03.2005. 11:38 ] @
Šta slušaju članovi ES najbolje se može videti ovde...
[ snipe714 @ 07.03.2005. 14:27 ] @
evo jos jednog "metalca". slusam ga od skora, ranije je to bio hardcore, hardcorepunk i tako to. ma u stvari jos uvek pichim po hardcore-u
bendovi: mejdeni, mashinhed (aka mashinbravar :) ), children of bodom, boysetsfire, earthcrisis itd.
[ ilkeNo1 @ 08.03.2005. 01:33 ] @
Da li neko slusa hardcore punk ?
Ja slusam.Slusam i dranje i vristanje i slusam sve sto ima i malo ritma,melodike u sebi... sta god.
ko zeli da se sazna nesto vise o ovo muzici neka poseti:[url]http://home.drenik.net/marko_s/index.htm[/url]
Ajde recite sta mislite
[ srnde @ 24.03.2005. 13:48 ] @
sto se tice mog slusanja metala,meni spisak pocinje i zavrsava se kod metallice........
[ Silenoz @ 24.03.2005. 22:34 ] @
Metal muzika se deli samo na dve podvrste: Happy metal i True metal

Happy metal je Iron Maiden, black sabbath, helloween, dream theater, guns'n'roses, jethro tull ...

True metal pocinje sa metallicom i judas priest-om kao najmeksim bendovima, slede motorhead, slayer, sepultura, pantera, dimmu borgir, cannibal corpse, emperor, immortal, death ...

P.S.
1. ne mesajte rock muziku sa metal muzikom
2. Nu-metal (takozvani) nije metal
[ srnde @ 24.03.2005. 23:10 ] @
Citat:
Silenoz: Metal muzika se deli samo na dve podvrste: Happy metal i True metal

Happy metal je Iron Maiden, black sabbath, helloween, dream theater, guns'n'roses, jethro tull ...

True metal pocinje sa metallicom i judas priest-om kao najmeksim bendovima, slede motorhead, slayer, sepultura, pantera, dimmu borgir, cannibal corpse, emperor, immortal, death ...

P.S.
1. ne mesajte rock muziku sa metal muzikom
2. Nu-metal (takozvani) nije metal


tu si potpuno u pravu,pogotovo za p.s. 2
[ leprosy @ 24.03.2005. 23:40 ] @
Ju ju ju ju ju ju!!!
1.Gde si cuo izraz happy metal?Jesi li to sam smislio?
2.Za tvoju informaciju Guns 'n' Roses,Black Sabbath ne spadaju u zanr metala!

Ako ti volis i slusas jaci i brzi zvuk,koji jednako cenim i postujem,nemoras da omalovazavas neke koje vole "meksi"zvuk metala sa izrazima "happy metal".

Sto se tice takozvanog NU-metala,tu se slazem sa tobom.TO NIJE METAL TO JE JEDAN VELIKI BLJAK!
[ BytEfLUSh @ 24.03.2005. 23:48 ] @
A šta je to što si ti napisao? "Jedan veliki bljak" je takođe izmišljotina, pošto takav žanr ne postoji. OK, ne slušaš "nu-metal", ali ko je tražio da omalovažavaš tuđi ukus?

Takođe, pročitaj pravilnik MadZone foruma i podseti se malo gramatike - imaš link u mom potpisu.
[ leprosy @ 24.03.2005. 23:53 ] @
Ok.Znaci ja treba lepo da se ponasam. Hteo sam samo da kazem da NU-metal ne pripada zanru metala.Zadovoljan?
[ BytEfLUSh @ 24.03.2005. 23:57 ] @
Nema tu šta ja da budem zadovoljan, tvoja je dužnost da poštuješ pravilnik, a moja da te sprečavam u kršenju pravila.
Nisi baš tim rečima rekao, zapravo Silenoz je rekao da ne pripada žanru metala, ali u svakom slučaju, ubuduće da se zna - pravila nisu tu da bi se kršila (ma šta ko rekao), već da bi se poštovala. :)
[ srnde @ 25.03.2005. 00:04 ] @
Black sabbath spada,g n r ne.I koliko sam ja razumeo nije omalovazavao "happy metal",mada ga ja ne volim,a nu metal mrzim.
[ commissar @ 25.03.2005. 11:39 ] @
Slusam metal .
[ Silenoz @ 25.03.2005. 12:29 ] @
Citat:
leprosy: Ju ju ju ju ju ju!!!
1.Gde si cuo izraz happy metal?Jesi li to sam smislio?
2.Za tvoju informaciju Guns 'n' Roses,Black Sabbath ne spadaju u zanr metala!

Ako ti volis i slusas jaci i brzi zvuk,koji jednako cenim i postujem,nemoras da omalovazavas neke koje vole "meksi"zvuk metala sa izrazima "happy metal".

Sto se tice takozvanog NU-metala,tu se slazem sa tobom.TO NIJE METAL TO JE JEDAN VELIKI BLJAK!


1. Da, jesam sam smislio izraz i zaista se izvinjavam ako sam nekog uvredio i omalovazio

2. koliko se ja razumem to jeste metal

[ byM4k5 @ 25.03.2005. 14:50 ] @
Citat:
leprosy: 2.Za tvoju informaciju Guns 'n' Roses,Black Sabbath ne spadaju u zanr metala!


Svidja mi se ovo kada pionire metala izbacujemo iz istog. Mislim na Black Sabbath.

Citat:
leprosy: Ako ti volis i slusas jaci i brzi zvuk,koji jednako cenim i postujem,nemoras da omalovazavas neke koje vole "meksi"zvuk metala sa izrazima "happy metal".


Znas, stvarno si me nasmijao sa ovim happy metalom! Jos me boli stomak.

Citat:
leprosy: Sto se tice takozvanog NU-metala,tu se slazem sa tobom.TO NIJE METAL TO JE JEDAN VELIKI BLJAK!


Nikad nisam cuo za pravac muzike koji se zove BLJAK!

Edit:

Od metala (a u zadnje vrijeme to uglavnom slusam) slusam Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian, Stratovarius, Black Sabbath, neke pjesme (koje imam) od Angelcorpse-a i Slayer-a, Helloween, Therion i jos nesto sitno...

[Ovu poruku je menjao byM4k5 dana 25.03.2005. u 15:54 GMT+1]
[ Fallen @ 25.03.2005. 14:53 ] @
Uporedimo Dimmu Borgir i npr Panteru? O ne... ne mogu biti u istoj grupi
metala... ;)
a gde bi npr svrstao Tristania-u ili Cradle of filth npr
[ byM4k5 @ 25.03.2005. 15:00 ] @
Meni se obracas? Posto ne vidim nikakav quote...
[ Fallen @ 25.03.2005. 15:28 ] @
Ja se obracam Silenoz-u ako si se ti meni obratio lol
[ Silenoz @ 25.03.2005. 15:58 ] @
Citat:
Fallen: Uporedimo Dimmu Borgir i npr Panteru? O ne... ne mogu biti u istoj grupi
metala...
a gde bi npr svrstao Tristania-u ili Cradle of filth npr


Nisu u istoj vrsti, ali za mene jesu. Tj. za mene bendovi ili rokaju ili ne, ali ipak to je samo moj skromni muzicki ukus
[ KnightOfDoom @ 25.03.2005. 17:19 ] @
Pa podela bas i nije tako laka, recimo ovo bi bilo to...

Heavy
Black
Death
Gothic
Doom
Folk/Viking
Symphonic
Power
Progressive
Thrash
Speed
Electronic

I ovi NU Metal tripovi (ni ja ne volim ali i to je metal...bar tako kazu "strucnjaci" :)
itd...

A ono da Black Sabbath nije metal ... strasno...To je sam koren metala.

Ovo mizda nije iz "pravih metal izvora" ali nije na odmet procitati (ako vec niste upuceni u ceo taj metal trip) http://en.wikipedia.org/wiki/Heavy_metal_music
[ srnde @ 25.03.2005. 17:39 ] @
Citat:
KnightOfDoom: Pa podela bas i nije tako laka, recimo ovo bi bilo to...

Heavy
Black
Death
Gothic
Doom
Folk/Viking
Symphonic
Power
Progressive
Thrash
Speed
Electronic


e nije nego happy i true,kao sto je covek rekao.........
[ commissar @ 26.03.2005. 02:12 ] @
@ KnightOfDoom : Black Sabbath nije metal ......
[ srnde @ 26.03.2005. 02:52 ] @
Citat:
commissar: @ KnightOfDoom : Black Sabbath nije metal ......


J
E
S
T
E


normalno da je metal.koren metala ako vam se vise svidja.
[ PeterTosh @ 26.03.2005. 11:04 ] @
Citat:
commissar: @ KnightOfDoom : Black Sabbath nije metal ......


Cak i ja znam da je to keva metalla
[ commissar @ 26.03.2005. 11:38 ] @
Sama njihova svirka je hard rock (zato kazem da nije metal) ali posto se, uz jos neke bendove smatraju zacetnicima/korenom metala , ljudi ih ubrajaju u metal.
[ KnightOfDoom @ 26.03.2005. 11:44 ] @
Pa gledajuci dokle je metal dosao vise ne mozemo ni Metallicu nazvati metalom...
Za prvu metal pesmu se smatra Paranoid od Sabata tako da mu oni dodju k'o pocetak.
Velika je razlika i izmedju Iron Maidena i Cannibal Corpse-a ali sve ti je to metal.

Nije da nesto branim Black Sabbath, cak ih i ne gotivim, ali takva je situacija...
I mislim da je tema ko slusa metal a ne koja je grupa metal....
[ random @ 01.07.2005. 17:33 ] @
A Jethro Tull su kao metal? :o)
[ random @ 01.07.2005. 17:38 ] @
Moja ontopic poruka za ovu temu: slušajte muziku, nemojte da slušate žanrove i da je razvrstavate. Jer ima jako puno fantastične muzike na ovom svetu, sve će to proći pored vas ako ne budete otvorenog srca, duše i uha.

Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory. — Bruce Lee
[ vindic8or @ 01.07.2005. 17:46 ] @
^ word!
[ srnde @ 02.07.2005. 00:01 ] @
Evo da ispricham ja kako sam zavoleo metal......



Kad sam napustio shkolu mene moj deda reche: "Sine, sad da pogledash u nebo, i da gledash nedelju dana, godinu dana, ceo zivot, nishta ne' da ti padne.Nishta Bog ne' da ti baci.Da 'oce bar da ti padne neshto bar na glavu da te ubije, nego ne' ni to."I tako on mene pokaza bonsek."Sine, ovim ti se seche metal.Kad ne' d' uchish shkolu, mora da nauchish zanat."Al' mene neshto bi zao metala, i tako se navukoh na MetaL.......
[ Nabukodonosor @ 02.07.2005. 00:44 ] @
Citat:
Da 'oce bar da ti padne neshto bar na glavu da te ubije

iz dedinoh usta u Bozije usi! haha!!! Opet maltretiras narod, a?
[ crazygirl @ 02.07.2005. 00:56 ] @
ne zanima me kolko je metallica zaradila para niti kako se oblaci,i sl sranja...vazno je da kad pustim vecinu pesama osecam se super...jednostavno prati svaku moju emociju...:)
i svidja mi se to sto imaju bas svakakvih pesama...jednostavno ako to ne osecas nemoj ni da slusas...
ja ne osecam narodnjake,a nemam nista protiv,ko voli nek izvoli...kada osetim da imam visak energije pustim slipknot i sl. i derem se, to je super...:)
kada mi se zeza pustim edo majku i sl. ...:)
kada sam u nekom trip raspolozenju pustim bob marleya i sl. ...
kada sam u mracnom raspolozenju pustim immortal il nesto sl. ...:))
i tako...
i zasto ljudi stalno dele muziku na metal,rap,electro i sl.?
mogu vam reci da su dve najgore teme gde se ljudi nikada nece razumeti:bog i muzika...
[ srnde @ 02.07.2005. 01:06 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Opet maltretiras narod, a?





Ti to neshto iz lichnog iskustva ?! 'Ajde bar istrpi me josh jednom.

[Ovu poruku je menjao srnde dana 02.07.2005. u 02:07 GMT+1]
[ Vole Domu @ 02.07.2005. 02:21 ] @
Pazi sad
Metallica - Ride the Lightning - nijedna losa pesma
Dire Straits - Brothers In ARms - nijedna losa pesma
Tiger Lillies - Births Marriages And Deaths - nijedna losa pesma
Ne svrstavajte muziku u zanrove!!!!!!!!!! toliko...
[ KnightOfDoom @ 02.07.2005. 11:13 ] @
Citat:
crazygirl: ne zanima me kolko je metallica zaradila para niti kako se oblaci,i sl sranja


Nije lepo da zensko psuje
[ crazygirl @ 02.07.2005. 13:43 ] @
otkud znas da sam zensko?hahahaha
[ KnightOfDoom @ 02.07.2005. 15:43 ] @
Sta znam, mozda i nisi...
[ crazygirl @ 02.07.2005. 18:34 ] @
jesam,jesam...i to zensko sto puno psuje...a ***i ga,navika...
[ KnightOfDoom @ 02.07.2005. 18:37 ] @
Dobro, ja samo kazem da nije lepo.
[ srdjandakic @ 03.07.2005. 09:37 ] @
Drugar i ja se upravo vratili sa www.wan2festival.com...

Ne bilo nam teško da predjemo 500 km... a tamo po pljusku i blatu (znači: apokalipsa) sviraju nam heroji iz mladosti .... ANTHRAX !
Isto su besni ko i pre 20 godina

Posle svirke prinudno spavanje u kolima (policija naredila posle duvanja) :)

:)
[ shumar @ 29.07.2005. 01:56 ] @
Ja uglavnom slusham rock, ali i Deep Purple, Led Zeppelin, Iron Maiden, AC/DC shto ja smatram hard rockom, osim Maidena. Shto se tice oblacenja, nisam u crnom sa raznim nakazama na ledjima. Nego kad bi mogao da nadjem majcu Doorsa - napred Doors natpis, a nazad Jim Morrison. Dire Straits - odlicno. Volim i Gunse i sl., a malo manje Nirvanu (najbolja pesma Lithium) i Metallica-u. Ali, shto jes' - jes', najvishe volim Bob Dylana. Stonese volim kao mainstream rock, a moze i neki alt, such as R.E.M. Najvishe slusham blues/rock gitariste - Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Santana, kao i Satriani i Vai mada su ovi prvi mnogo bolji. I 60's rock je jako dobar, kao i psychodelic kombinacije kao Jefferson Airplane i Grateful Dead. A od ovog novog metala mogu da slusham Guano Apes (Big in Japan, Open Your Eyes i Lords of the Boards) i Bring Me To Life od Nightwisha. Tu se otprilike zavrshava moja lista. Rap, techno (i ostali slicni rodovi), i narodnjaci ne dolaze u obzir.

Po gornjem tekstu moze se zakljuciti da nisam metalac, i tako mene ne brojte u metalce na ES-u.

Za kraj, da neshto kazem, pardon napishem, (ko' da nisam dosta napisao)

BOB DYLAN RULES
[ leprosy @ 09.11.2005. 09:44 ] @
Sto se tice Black Sabbath-a, malo sam se raspito od starijih drugova i nekih koji rock i metal slusaju zadnjih 20 godina irekli su mi da su Black Sabbath prvi njihovi albumi bili rock a da su kasniji albumi bili heavy metal. Izvinjavam se svima!Jbg bio sam neinformisan, posto sam od Black Sabbath-a cuo par pesama i to uglavnom sa prvih albuma.
[ miki321 @ 09.11.2005. 14:40 ] @
ja ponekad slusam rammstein
uglavno slusam rock and roll domaci uglavnom
pjesma koju slusam u trenutku pisanja ove poruke je Riblja Corba-Dok padaju glave
[ Fedya @ 09.11.2005. 16:50 ] @
Možda se malo kasno uključujem u raspravu ali zaista ne mogu da izdržim ne iskomentarišem. Čovek koji je postavio ovu kaže sluša narodnjake i Metallica-u, a metal u globalu naziva "histeričnim dranjem"?!! Čuo je par pesama i kritikuje! Smešno!

Daj brate, poslušaj malo Rhapsody, Therion, Blind Guardian, Kamelot... to ti je klasika a metal! Pa čak ni "modernom" (i priznajem preterano komercijalom) Nightwish-u ništa ne fali! Slušaj pa onda komentariši!
A što se onoga što ti nazivaš "bezvezno histerično sviranje što ne liči ni na šta" poslušaj malo Satrianija ili Stiva Vai-a (koncert za par dana), onda tu je Iron Maiden koji ima veoma kvalitetnu muzičku pratnju od tri gitare. Sa čime se to može porediti?

Što se tiče Rammstein-a, Korn-a i oni uz dobru i zaraznu muziku (koja se, iskreno, ne može porediti sa onim gore navedenim) imaju i neverovatno dobre i dubokoumne tekstove, a muzika ne može biti drugačija od toga. Pronadji biografiju Jonathan-a Davis-a (Korn) pa razmisli o čemu on to peva i zašto je muzika takva.

Sa druge strane reče slušaš narodnjake, nemoj da počnemo sa onim "Majka Muju šišala na struju" ili ne daj Bože ono "Suzama sam lepio tapete kad ti ode i odvede dete"...!!! to ti je muzika ili možda poezija? A uz to muzika tipa cinge-cinge gde pola "orkestra" drema zaista ne zaslužuje nikakav komentar!


[Ovu poruku je menjao Fedya dana 09.11.2005. u 18:03 GMT+1]
[ leprosy @ 09.11.2005. 18:57 ] @
Citat:
Daj brate, poslušaj malo Rhapsody, Therion, Blind Guardian, Kamelot... to ti je klasika a metal! Pa čak ni "modernom" (i priznajem preterano komercijalom) Nightwish-u ništa ne fali! Slušaj pa onda komentariši!
A što se onoga što ti nazivaš "bezvezno histerično sviranje što ne liči ni na šta" poslušaj malo Satrianija ili Stiva Vai-a (koncert za par dana), onda tu je Iron Maiden koji ima veoma kvalitetnu muzičku pratnju od tri gitare. Sa čime se to može porediti?


Slazaem se u potpunosti!:D Samo bih dodao par izvodjaca kao sto su:Dream Theater, Simphony X, Yngwie Malmsteen... koji svoju muziku zasnivaju na klasici. To je prava umetnost.
[ ColdKeyboard @ 10.11.2005. 12:15 ] @
Uglavnom slusam Metallica, IronMaiden, nekada rammstein, corbu, dugme, pusenje...
Ali sve zavisi od raspolozenja.
Uglavnom Metallica i IronMaiden zato sto sviram gitaru pa mi
njihove pjesme mocno zvuce na akusticnoj. :)
[ WOW @ 02.12.2007. 19:50 ] @
Ide li ko na Therion u utorak (11. decembra 2007)?
[ abyss @ 02.12.2007. 20:43 ] @
Ja sam planirao na Therion (ako me posao ne omete u tome), biće opasno!
Imaš Antimatter par dana pre...
[ WOW @ 02.12.2007. 21:09 ] @
Ne znam sta je Antimatter, a i 1800 je dovoljno za jednu nedelju... :P
[ dulsrules @ 04.12.2007. 23:02 ] @
WOW ! Koliko je ovo stara tema, bog te. Nego, nisam sve citao ali sudeci po nekoliko postova na pocetku mogu da konstatujem da niste upuceni u tematiku sa tehnickog aspekta, vec muziku i zanrove svrstavate u "...ovo mi se svidja, a ovo mi se bas ne svidja... Dakle, vrlo ste subjektivni pri ocenjivanju nekog albuma, numere ili uopste muzickog pravca. To je ono sto sam mogao da vidim na osnovu nekih 20-tak postova sa pocetka (nisam sve citao). Ajde onda i ja da budem malo subjektivan :))

Sad, sta ja volim (da li to uopste nekoga zanima xexe)? Ja licno preferiram od metala odredjene pravce (nije iskljucivo ali uglavnom): technical death metal (Nile, Morbid Angel, Hate Eternal, Deicide, Behemoth itd.), viking death metal (Amon Amarth, Curriculm Mortis) i eto da kazem, grind core sa death elementima ( Napalm Death, Alienation Mental, Malignant Tumor itd.). Ali, pored tako extremne muzike (u pozitivnom smislu, naravno) nadjem sebe nekad kako slusam neki domaci rock (yu grupa, babe, disciplin a kitschme) ili recimo Orthodox Celts, Havana Cafe, filmske instrumentale i tako dalje (ne mogu sve da nabrajam, ima bas puno a mene mrzi da pisem xexe).

Posto sam propali bubnjar, i nekad davno harmonikash u usponu (nebitno, isao sam 5 godina u muz. skolu, fuck yeah) posebno mi je zanimljivo da iz bandova koje slusam izvlacim ritam sekciju, tj. poseban akcenat bacam na ritam dok slusam neku numeru. Otud i ljubav ka onako "malo extremnijoj muzici". Licno smatram da Nile (ne zelim da kazem da ostali nisu dobri, ali nisu tako savrseni kao ovaj americki band, u svim elementima "glazbe" xexe) ima najboljeg bubnjara na svetu u ovom trenutku. Famozni George Kollias, inace Grk, pleni energijom koju fokusira fantasticnom tehnikom i brzinom, a uz sve to ima kondiciju da odsvira 2 koncerta vezano, bez spustanja tempa.

Elem, da ne duzim - 100 ljudi 100 ćudi.
[ karateka @ 05.12.2007. 22:14 ] @
Citat:
WOW: Ide li ko na Therion u utorak (11. decembra 2007)?

Therion?? WoW!! Gde?? Kada?? WoW!!
[ Mefisto_soad @ 06.12.2007. 01:03 ] @
THERION

11.12.2007. SKC, 20:00 h

1800din.

Poz.
[ karateka @ 06.12.2007. 09:31 ] @
Hvala za info, see ya there!!
[ vkbfwr @ 06.12.2007. 18:00 ] @
hehe, dosta kolega :), istina ja sam se odavno presaltao na razne strane tj. gde god se moze naci kvalitetan gitarski zvuk...

video sam plakat danas u gradu Tribute to Guns n' Roses, jailbrake bend, u underworld`u veceras i sledeci petak u festu, uvek sam se odlicno provedio na njihovim svirkama, pa da ih preporucim, bez obzira kako gunse klasifikovali, ovi momci iz tribute benda su bas dobri.
[ dobrota @ 06.12.2007. 22:44 ] @
Stvarno ne kontam zašto svi mrzite nu metal i dranje. Meni je to najdraža vrsta metala. Corey iz Slipknot-a i Chester Bennington iz Linkin Park-a imaju stvarno super glasvove i odlično ih koriste. Marilyn Manson takođe ima super glas i odlično se dere. Metallica koju toliko hvalite smara, a Iron Maiden ne volim zbog visokih tonova. Pored metala slušam trance, house i Punk-Rock ( Avril Lavigne i Green Day ).

[Ovu poruku je menjao dobrota dana 10.12.2007. u 15:41 GMT+1]
[ zrachko @ 07.12.2007. 10:27 ] @
Od metala Necrophagist, Nile i malo Korn-a...
[ warmasine @ 09.12.2007. 19:09 ] @
Ja obozavam visoke vocale [axl rose bryan adams ] itd .Marlyn mansona ne volim jer po meni se ponasha kretenski i to radi samo zbog kinte .Metallica je extra kao i Iron maiden ....volim i stariji rock Queen ,The doors itd
[ Nebojsa Marinkov @ 09.08.2010. 23:06 ] @
Evo ja dižem dva prsta, čisto da se javim. Slušam METAL negde od 5-og razreda osnovne i da ga nisam slušao verovatno ne bih zavoleo klasičnu muziku, jazz (tu i tamo) i ambijental.
Metal je muzika koja je izrodila vrhunske izvodjače kao što su Dream Theater i Simphony X koji prave takve pi#:)@rije od pesama da čoveku preostaje samo da zine i da se čudi.
Ipak, to spada u progressive metal koji je za malo zreliju raju koja nekad preraste Slayer, Metallicu, Maidene. Evo par predloga za one koji vole metal ali žele nešto više od metala i vrhunsku svirku:

- Shadow Gallery
- Ayreon
- Orphaned land
- Andromeda
- Transatlantic
...
[ boxxter @ 09.08.2010. 23:55 ] @
Progressive metal - Tool


[ xenox @ 10.08.2010. 08:35 ] @
Joooj...
Juda Priest, Saxon, Iron Maiden, Helloween, Running Wild, Accept, U.D.O., W.A.S.P., Rage, Megadeth, Metal Church, Nightwish, Avantasia, Luca Turili, Sabaton, Testament
[ peromalosutra @ 10.08.2010. 12:53 ] @
@boxxter

Prejak tekst, muzika, ritam, spot, poruka. Jedna od omiljenih :)

U svakoj podvrsti metala ima dobrih stvari, 90% vremena tokom koga slusam muziku slusam neku podvrstu metala (a muziku slusam par sati dnevno) i ne zelim ni izbliza da kazem da sam preslusao ono sto sam zelio, niti da mogu da sudim da je neka podvrsta metala dobra, a neka druga opet losa.. Tako da generalizacije izjavljene od strane postavljaca teme ne odobravam (iako je to bilo prije nekih 6 godina:D).



Sto se "deranja" tice, smatram da muzika izmedju ostalog treba da pored teksta/price pobudi i emocije, a "deranje" praceno prigodnom muzikom i tekstom se nekad savrseno uklapa u to.

[ Fedya @ 10.08.2010. 13:36 ] @
Deranje je ok dok god pevac ume da se dere ;)





R.I.P Ronnie :(



[ deerbeer @ 10.08.2010. 14:18 ] @
Jedva da je neko pomenuo Megadeth i odlicnog Dave Mustaina:
Sramota be






[ boxxter @ 13.08.2010. 00:57 ] @
Metal muzika je nastala, kad je stvarnost postala nepodnosljiva. Realno i logicno izrazavanje.
[ Srđan Pavlović @ 13.08.2010. 01:30 ] @
To je samo stil izrazavanja koji nekome lezi, a nekome bas i ne :)

Inace, Metaliku, Iron Maiden, Megadeth, Machinae Supremacy, Racer X... mi ne dirajte :)



[ combuster @ 13.08.2010. 01:40 ] @
Sepultura/Soulfly, Dream theater, Megadeth, Ill Nino, Lacuna Coil, Coheed and Cambria, Machine Head, Machinae Supremacy, Maiden, Metallica, Type O Negative itd... (al ove navedene slusam na dnevnoj bazi :))

Inace van toga Pendulum i Prodigy ali to je offtopic xD
[ Srđan Pavlović @ 13.08.2010. 01:41 ] @
Cool obrada "Fear of the Dark" numere od Mejdena



[ Srđan Pavlović @ 13.08.2010. 01:49 ] @
[ Mefisto_soad @ 13.08.2010. 03:10 ] @










Poz.
[ boxxter @ 13.08.2010. 10:49 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: To je samo stil izrazavanja koji nekome lezi, a nekome bas i ne :)


Da, ali do tad je bilo zabranjeno iskazati sirov bes i esenciju emocije, a to je bilo dopusteno cak i u klasicnoj muzici. I psihodelicnost, a cak i ludilo. Muzika je postala nepodnosljivo sputana, i preko Rolling stones, i ostalih rock bendova, oslobodila se okova, i u poredjenju sa pop muzkom, i ostalim zanrovima, po meni je najbliza klasicnoj muzici, gledajuci formu, konstrukciju, i ideju o slobodi. A i po zadiranju u mracnu stranu razuma.

[ boxxter @ 13.08.2010. 11:11 ] @
A ako vozis sleper sa prikolicom, na turu od 5000 kilometara, sta da slusas osim ovoga xD.

[ Isak666 @ 13.08.2010. 11:17 ] @
Zlajer!
Ili MH, sto da ne.

Eh sto godina...
[ geniuxx @ 13.08.2010. 16:31 ] @



[Ovu poruku je menjao geniuxx dana 13.08.2010. u 21:46 GMT+1]
[ bttp @ 13.08.2010. 18:33 ] @
AC/DC i nije baš neki metal, to je više hard rock.

Evo jednog odličnog spota, doduše sad već starog, ali ipak iz ovog milenijuma :)



[Ovu poruku je menjao bttp dana 13.08.2010. u 22:56 GMT+1]
[ Svarog @ 13.08.2010. 19:43 ] @


\m/
[ boxxter @ 14.08.2010. 10:20 ] @
Citat:
bttp: AC/DC i nije baš neki metal, to je više hard rock.


A ne. Tu ne mozemo da se slozimo. AC/DC = pure Heavy Metal. Godfathers of HM. Hard Rock = Led Zepplin + Deep Purple.
[ darivs @ 14.08.2010. 16:10 ] @
===========

UP THE IRONS!

===========

Edward the Head rocks
[ HoT_Steppa @ 14.08.2010. 19:55 ] @
Izasli novi Mejdeni ;)
[ Mefisto_soad @ 14.08.2010. 20:33 ] @
Slusam novi album vec par dana ono nista posebno.

Btw novi spot.



Poz.
[ HoT_Steppa @ 19.08.2010. 17:35 ] @
Ima par zanimljivih pesama. "Coming home" mi zvuci kao Corba :)
[ Fedya @ 20.08.2010. 11:32 ] @
@bttp:
Po meni ovo sto si ti linknuo je mnogo manje metal (pre bih rekao besmisleno deranje i lupanje u instrumente i bez trunke muzickog talenta). AC/DC su jedni od zacetnika heavy metala i pravi HM band!
[ rajto @ 20.08.2010. 16:25 ] @
Nije bas metal, ali u poslednje vreme slusam bas dosta buckethead-a...I ono sto vise slusam kapiram da je lik bolji i od hendriksa, pejdza, slesa, satrijanija.



[ boxxter @ 20.08.2010. 16:44 ] @
Citat:
rajto: Nije bas metal, ali u poslednje vreme slusam bas dosta buckethead-a...I ono sto vise slusam kapiram da je lik bolji i od hendriksa, pejdza, slesa, satrijanija.




Evo ispravio sam ti poruku, da se vidi video. Kreni kao da pises odgovor, pa me citiraj, i videces kako se postavlja video.

p.s. Nije bolji od Hendrixa, i od Pejdza. Ni od Satrijanija. A i Sles je mng dobar. Mada ni ovaj nije los.
[ boxxter @ 20.08.2010. 16:46 ] @
Citat:
Fedya: @bttp:
Po meni ovo sto si ti linknuo je mnogo manje metal (pre bih rekao besmisleno deranje i lupanje u instrumente i bez trunke muzickog talenta). AC/DC su jedni od zacetnika heavy metala i pravi HM band!


Bravo Fedya! =)
[ nkrgovic @ 20.08.2010. 17:09 ] @
Podsetila me ova tema, kad ste je vec digli iz mrtvih, na nesto sto sam skoro pricao sa dragom... Secate se tamo pocetka devedesetih kad smo slusali Iron Maiden, Slayer, Panteru... ? E, secate se kako smo tada pricali da je npr. Skid Row "sweet metal" i da je to "za devojcice"?

Slusam ovih dana ponovo Skid Row, upale mi neke ploce ultra-jevtino, pa pricamo.. i sve se mislim kako je to ultra-true-heavy u odnosu na neke od stvari koje se danas vode kao "metal" i "punk". Imam cudan osecaj da znam sta bi bilo kad bi ovi danasnji "pankeri" dosli pred npr. The Clash u fazonu "mi sviramo punk", tj. imam osecaj da bi dobili po pi*ci. Isto vazi i za neki od ovih danasnjih nu-tehno-elektronskih "mi drndamo preko loop-ova, pa se sredi u produkciji" tzv. "metal" bendova.

Eto, imao sam potrebu da to kazem. Ipak je ovo MadZone. :). Jos da ovi danasnji klinci nauce da sviraju, pa da ja prestanem da se osecam kao Eddie Riggs.
[ rajto @ 20.08.2010. 18:40 ] @
Citat:
boxxter: Evo ispravio sam ti poruku, da se vidi video. Kreni kao da pises odgovor, pa me citiraj, i videces kako se postavlja video.

p.s. Nije bolji od Hendrixa, i od Pejdza. Ni od Satrijanija. A i Sles je mng dobar. Mada ni ovaj nije los.

Hvala za ovo citiranje, ukapirao sam napokon :)

Sto se tice ovog ispod mogu samo da kazem da gresis. Sad mozemo da kazemo da su ukusi razliciti, ali ono, odmah mogu da napisem ono sto je Mustejn rekao, da je BH bolji duplo od njega i slesa zajedno. I Sles se sa tim slozio.

A kad poslusas malo vise stvari od BH-a shvatices da je bolji i od svih gore navedenih. Mislim sad, ne bih da ulazim u kilometarske rasprave (svako ima svoj ukus) ali glavna greska koju ljudi prave je da poslusaju par stvari i pomisle da sve sto lik moze je brzo da sreduje. Covek ima preko 40 izdatih albuma i svaki je potpuno drugaciji, ubacuje elemente tehna i hip hopa sa gitarom i dobija zvuk kakav jos nisam cuo.

PS. A da ne govorim sta covek radi sa basom:

ili nuncakama :))
[ goat @ 20.08.2010. 23:28 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=iijKLHCQw5o&feature=related
[ boxxter @ 21.08.2010. 01:32 ] @
Citat:
nkrgovic:  Slusam ovih dana ponovo Skid Row, upale mi neke ploce ultra-jevtino, pa pricamo.. i sve se mislim kako je to ultra-true-heavy u odnosu na neke od stvari koje se danas vode kao "metal" i "punk".


Ne dirajte Skid Row xD! A za one koji ih ne vole, evo ga Bon Jovi! :P Rici Sambora, Tiko Tores...!




@goat

Vrlo interesantna ideja.


[Ovu poruku je menjao boxxter dana 21.08.2010. u 02:45 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 21.08.2010. 01:34 ] @
Citat:
PS. A da ne govorim sta covek radi sa basom


Preporuka: Victor Wooten, Marcus Miller ;)
[ HoT_Steppa @ 21.08.2010. 07:35 ] @
Citat:
nkrgovic: Podsetila me ova tema, kad ste je vec digli iz mrtvih, na nesto sto sam skoro pricao sa dragom... Secate se tamo pocetka devedesetih kad smo slusali Iron Maiden, Slayer, Panteru... ? E, secate se kako smo tada pricali da je npr. Skid Row "sweet metal" i da je to "za devojcice"?

Slusam ovih dana ponovo Skid Row, upale mi neke ploce ultra-jevtino, pa pricamo.. i sve se mislim kako je to ultra-true-heavy u odnosu na neke od stvari koje se danas vode kao "metal" i "punk". Imam cudan osecaj da znam sta bi bilo kad bi ovi danasnji "pankeri" dosli pred npr. The Clash u fazonu "mi sviramo punk", tj. imam osecaj da bi dobili po pi*ci. Isto vazi i za neki od ovih danasnjih nu-tehno-elektronskih "mi drndamo preko loop-ova, pa se sredi u produkciji" tzv. "metal" bendova.

Eto, imao sam potrebu da to kazem. Ipak je ovo MadZone. :). Jos da ovi danasnji klinci nauce da sviraju, pa da ja prestanem da se osecam kao Eddie Riggs.


U vreme vladanja "hair metal" grupa, Skid Row nisam nikad dozivljavao kao takav bend iako su sve ribe padale na Sebastiana. Covek je imao kvalitete, a sama grupa je dosta evoluirala izmedju 1. i 2. albuma Skid row>Slave to the grind. Na zalost pojava grunge-a je pokosila vecinu ovakvih bendova.
Fenomen zvani Bon Jovi se moze razumeti da je covek ozenio svoju high school sweetheart pre nego sto je postao popularan i zbog toga nije "previse" divljao van braka, sto se odrazilo i na njegovu/njihovu dugovecnost kao grupu.

Inace, izuzetno cenim bendove koji dugi niz godina nisu menjali svoj sastav, a Bon Jovi je jedan od njih.
[ weeboo @ 21.08.2010. 11:05 ] @




Metalcore bend iz Springfield-a :D
Vokal je malo clean, malo "vice", dobro sviraju, pa u kombinaciji to zvuci super.
A i djevojka fino svira bas gitaru. ;)
Inace mi se dopadaju bendovi poput Killswitch Engage, Darkest Hour, Protest The Hero, Rise Against, Sybreed...




[Ovu poruku je menjao weeboo dana 21.08.2010. u 14:22 GMT+1]
[ peromalosutra @ 21.08.2010. 13:28 ] @
Ovo se pretvara u FB. :D OMG, imamo i Like! :)
[ boxxter @ 21.08.2010. 16:44 ] @
Citat:
HoT_Steppa

Inace, izuzetno cenim bendove koji dugi niz godina nisu menjali svoj sastav, a Bon Jovi je jedan od njih.


Cudi me da se nije javio neko da kaze, da Bon Jovi nije Heavy Metal band, nego da je u stvari to rock grupa. Stil sviranja gitare u Skid Row je bio nov za to vreme. Prvi je poceo da nateze floyd rose sa fazoletima, tako da skici kao prase kad ga koljes. To je sad postao standard. A dinamika u pesmama gde se vodi racuna o svakoj sekundi pesme, i danas zvuci inteligentno.
[ goat @ 21.08.2010. 20:18 ] @
Citat:
boxxter: Cudi me da se nije javio neko da kaze, da Bon Jovi nije Heavy Metal band, nego da je u stvari to rock grupa. Stil sviranja gitare u Skid Row je bio nov za to vreme. Prvi je poceo da nateze floyd rose sa fazoletima, tako da skici kao prase kad ga koljes. To je sad postao standard. A dinamika u pesmama gde se vodi racuna o svakoj sekundi pesme, i danas zvuci inteligentno.



na svu sreću nema ih više.. ... na slikama su opako izgledali (uslovno.. jer sa onim natapitranim rasčupanim frizuricama su izgledali kao devojčive)... zvučali su užasno (za moj ukus) opet kao devojčice...

e a devojčice mogu mnogo bolje od njih

http://www.youtube.com/watch?v=mZM-d2qD15E
[ boxxter @ 25.08.2010. 08:29 ] @
Citat:
goat: na svu sreću nema ih više.. :-)... na slikama su opako izgledali (uslovno.. jer sa onim natapitranim rasčupanim frizuricama su izgledali kao devojčive)... zvučali su užasno (za moj ukus) opet kao devojčice...

e a devojčice mogu mnogo bolje od njih

http://www.youtube.com/watch?v=mZM-d2qD15E



Da. To je taj poznati macco stav. Bravo. Otkad to nisam cuo. Nekako su mekani. Bas kao devojcice. A ti slusas cvrstu muziku, a ne tu mekanu. Zato sto si i ti cvrst. A kad su Bon Jovi i Richi Sambora visili sa plafona onako natapirani, i postavili standarde u muzici sa legendarnim albumom "slippery when wet", ti steroidi nisu bili ni u planu.
A vecina njih sa postovanjem govori o tim natapiranim bolidima, koji su zvucali uzasno. I nalazi uzore u njima. Otkad nisam cuo ovakav stav, lol. Napisao si ga od reci do reci bas kako treba. Original, nema falsa. Pravi kapitalni primerak. Odlicno.


Slippery When Wet is the third studio album by Bon Jovi, released in August 1986 by Mercury Records. Slippery When Wet was an instant commercial success. The album features songs that are today considered as Bon Jovi's most well-known tracks such as "You Give Love A Bad Name", "Livin' on a Prayer" and "Wanted Dead or Alive". It spent eight weeks at number one on Billboard 200.

Slippery When Wet is the band's best-selling album to date, with over 12 million copies sold in the United States and over 28 million copies worldwide[1] and received diamond certification from the Recording Industry Association of America.

It was named the top selling album of 1987 by Billboard,[2] and is currently the 21st best-selling studio album of all time. The album is featured in the book 1001 Albums You Must Hear Before You Die.

http://en.wikipedia.org/wiki/Slippery_When_Wet
[ goat @ 25.08.2010. 18:34 ] @
ovi su čvrsti ...

http://www.youtube.com/watch?v=QOb6JSQd-Qw&feature=related

mada su

http://www.youtube.com/watch?v=CzH4gPrP_k4

prava stvar

i naravno

http://www.youtube.com/watch?v=ZmOJ4O0b8_8
http://www.youtube.com/watch?v=nuMum_RmGmw&feature=related
..................................

neprevaziđen(e)

a oni natapirani mogu samo decu da uspavljuju i devojčice rasplakuju..

[Ovu poruku je menjao goat dana 25.08.2010. u 19:59 GMT+1]
[ boxxter @ 26.08.2010. 05:15 ] @
Citat:
goat: a oni natapirani mogu samo decu da uspavljuju i devojčice rasplakuju.. :D


Odusevljavaju me tvoji postovi xD. Otkad to nisam cuo! Oni su komercijala bla, bla... mnogo su mekani. Lol. Ma dok ne otkine piletu glavu, zubima na bini, nema nista. Nemoj da mislis da sam maliciozan. Samo mi je simpaticno.
[ HoT_Steppa @ 26.08.2010. 08:38 ] @
Citat:
boxxter: Cudi me da se nije javio neko da kaze, da Bon Jovi nije Heavy Metal band, nego da je u stvari to rock grupa.


Vec je receno hiljadu puta da je tesko povuci granicu izmedju heavy metala i hard rocka. U vreme kada se Bon Jovi pojavio ja sam imao 9 godina i tek sam krenuo da slusam metal. Nigde nije mogao da se cuje metal pa je izgledao kao osmo svetsko cudo. Hvala Bogu postojali su dvokasetasi pa smo do iznemoglosti presnimavali kasete jedni od drugih. Polovinom 80-ih bilo je tesko slusati HM. Tek krajem 80-ih se pojavila emisija na radiju Studio B Metal mania koja nam je bila reper dogadjanja u HM svetu i voditeljka Jadranka Jankovic. Jos uvek nije bilo satelitskih kanala, i dalje su postojali samo RTB 1 i 2. Pojavom Treceg kanala krenuli su preuzimanja MTV, Super i drugih muzickih satelitskih kanala pa smo po prvi put i videli neke svoje izvodjace. Da se vratim na Bon Jovi-a, oni su imali srece da budu objavljeni od strane PGP RTB-a pa smo mogli da kupimo original kasete i ploce. Ja sam makar upijao sve sto je moglo da se nabavi kod nas, pa i Bon Jovi-a. Glavno mesto nabavka legalne muzike je bila Beogradjanka, drugi sprat, muzicko odeljenje, knjizara Bigz u Srpskih vladara u podrumu i sama prodavnica PGP-a u Makedonskoj. Posle se pojavljuju pocetkom devedesetih uvozna izdanja, jedna od boljih prodavnica je bila ispod Tasa, diskovi su bili od 20-30 DEM originali. Prvi strani original koji sam kupio je bila Metallica Black album, 20 DEM, nemacka licenca, i to samo nedelju dana posle objavljivanja u svetu. Onda je krenuo SKC nedeljom, pa su poceli da se otvaraju CD klubovi. Najjaci CD klub u gradu je bio CD Atrijum u Siminoj 10, sigurno sam stotine albuma odatle iznajmio. Pa je bio jedan iza Postanske stedionice u Knez Danilovoj koji je bio 90 % HM CD klub. Pa su polovinom 90-ih krenula Bugarska izdanja pa 1997. krenuli rezani diskovi. Eto koliko je trebalo ljubavi (i para) tada da se slusa omiljena muzika.

A danas? Klik na google i izadje ti 1000 piratskih sajtova da skines najnoviji album po zelji. Ppff...

[ Isak666 @ 26.08.2010. 08:57 ] @
Metalmania... Fiju kakav fleshback :))

[ 3way @ 26.08.2010. 09:01 ] @
Al, Jadranka...
[ boxxter @ 26.08.2010. 21:50 ] @
Jadranka, Milanka, sta ima veze. Bitno da je heavy.
[ stonex @ 26.08.2010. 21:57 ] @
@ HoT_Steppa

Mladji si od mene par godina . Ja se sa setom sećam ''fan klub''-a kod bioskopa''Drina'' u 29. Novembra gde je Nedeljom pre podne bila razmena i prodaja ploča . E to je tek bio trip ! Sećam se da mi je komšija pred nosom uzeo Judas Priest - British steel , original iz Engleske ! Hteo sam da plačem ! :)
[ boxxter @ 26.08.2010. 22:10 ] @
Ljudi volim vas, nemam nista vise da kazem. <3
[ stonex @ 26.08.2010. 22:16 ] @
Citat:
boxxter: Ljudi volim vas, nemam nista vise da kazem. <3



Samo nemoj da zaplačeš :)
[ boxxter @ 26.08.2010. 22:29 ] @
Citat:
stonex: Samo nemoj da zaplačeš :)


Pa brate na granici sam. Evo spremili smo pasose. :P
[ Onaj @ 26.08.2010. 22:36 ] @
Ma, sve si reko...

[gay]

Citat:
boxxter: Ljudi volim vas, nemam nista vise da kazem. <3


[/gay].
[ Srđan Pavlović @ 27.08.2010. 04:21 ] @


Jedna od mojih omiljenih sto se Megadeth-a tice.

"Gives me a migrene headache, thinking down to your level..." - jel nemate cesto ovaj osecaj?

Citat:
...Well, me... it's nice talking to myself
A credit to dementia
Some day you too will know my pain
And smile its blacktooth grin
If the war inside my head
Won't take a day off I'll be dead
My icy fingers claw your back
Here I come again

Chorus
Feeling paranoid
True enemy or false friend?
Anxiety's attacking me
And my air is getting thin
Feeling claustrophobic
Like the walls are closing in
Blood stains on my hands and
I don't know where I've been...


Kako dobra stvar
[ tdusko @ 27.08.2010. 07:42 ] @
Joj kad se setim koncerta iz SKC-a od pre par godina,uf..... Ispratio sam sve velike metal bendove koji su dolazili u BG i nijedan koncert nije ostavio tako dobar utisak na mene kao Dave i ekipa. Sta reci, Dave je car.

Elem, evo mog favorita za ovo jutro:

[ boxxter @ 27.08.2010. 10:55 ] @
Citat:
Srđan Pavlović

Jedna od mojih omiljenih sto se Megadeth-a tice.

"Gives me a migrene headache, thinking down to your level..." - jel nemate cesto ovaj osecaj? :D



Kako dobra stvar :)



Citat:
tdusko


Joj kad se setim koncerta iz SKC-a od pre par godina,uf..... Ispratio sam sve velike metal bendove koji su dolazili u BG i nijedan koncert nije ostavio tako dobar utisak na mene kao Dave i ekipa. Sta reci, Dave je car.

Elem, evo mog favorita za ovo jutro:



Ma ne volim vas. Obozavam vas!
[ deerbeer @ 27.08.2010. 11:47 ] @
Citat:
@Srdjan
Kako dobra stvar !

Odlicna !!! Ovo je jedna od mojih omiljenih :


[ goat @ 27.08.2010. 21:15 ] @
nisu mi jasni likovi koji s lože na "školovane" dream theatre... ništa posebno..

ovi su neškolovani
http://www.youtube.com/watch?v=Sbzu4YNlsZU&feature=related

ali su dobri.. atipični...

mislim koliko je zanimljiv jedan te isti kliše koji "fura" gomila grupa!?... izmeđuostalog i "teatralni"... da da rećiće te da nemam sluha za tako nešto "extra"....

od tih teatara je samo dobar
http://www.youtube.com/watch?v=ag5V-HdXEC8

[ Isak666 @ 27.08.2010. 21:21 ] @
Moja omiljena pesma sa omiljenog albuma Metallice



Obozavam taj zvuk i tu sterilnu produkciju i to ludacko trajanje pesama :D
Jedan od retkih metal albuma koji i sad rado pustim, posle 20 godina.

4. album i prvi put da snime video u karijeri i da uprkos tome milioni ljudi imaju njihove ploce i kasete po celom svetu - nekad moglo, vise ne.


Edit:
Respect za Type o negative i upokojenog ludjaka.
Dobri su bili.
[ goat @ 27.08.2010. 21:29 ] @
Citat:
Isak666: Moja omiljena pesma sa omiljenog albuma Metallice



Obozavam taj zvuk i tu sterilnu produkciju i to ludacko trajanje pesama
Jedan od retkih metal albuma koji i sad rado pustim, posle 20 godina.

4. album i prvi put da snime video u karijeri i da uprkos tome milioni ljudi imaju njihove ploce i kasete po celom svetu - nekad moglo, vise ne.


to Isak666!

ta grupa ima samo pet (5) albuma dok su vredeli i bili carevi... dok nisu postali babe!....
[ nkrgovic @ 27.08.2010. 21:49 ] @
Citat:
Isak666:Obozavam taj zvuk i tu sterilnu produkciju i to ludacko trajanje pesama :D
Jedan od retkih metal albuma koji i sad rado pustim, posle 20 godina.

Jes' vala 20 godina... Ja sam ga prvi put cuo pre 18 godina... K'o da je juce bilo. Al' sam mator.
Citat:
goat: to Isak666!

ta grupa ima samo pet (5) albuma dok su vredeli i bili carevi... dok nisu postali babe!.... :(

Kojih 5 ? Ovo je cetvrti i poslednji. Onaj sledeci je vec.... hmm.... ajde, ima poneka pesma. Ali ipak je to album koji slusaju dizelasi.
[ Isak666 @ 27.08.2010. 21:52 ] @
heh i za mene ima samo 5 albuma, ali kontam posle Black albuma oni pune vise od 4 banke - treba da pice neka ludila koja su snimili sa 20 i kusur godina, ne ide to :))

Pa Dzejms jos loce, pa upada u neke kantri tripove od viskija - tesko :D
Na kratko sam stao da cujem St Anger i to je to.

Neka sam ja njih cuo na JNA, mogu i da krepaju ;)

@nkrgovic
dobar je i Black, ali pravo da ti kazem, Nothing else matters ne mogu vise da cujem :D

[ Srđan Pavlović @ 27.08.2010. 21:58 ] @
Meni je Whiskey in the Jar nekako mnogo dobra od njih (obrada).

Btw, Glasgow Kiss je mnogo dobra stvar... nije bas neki metal.. al ajde (deo od 2:13 je mnooogo dobar):

[ tdusko @ 27.08.2010. 22:38 ] @
@Goat

Jbga, sta ces, razni ljudi razni ukusi. Ja recimo nikada nisam mogao da preslusam ijednu pesmu Type O Negative a da bar 3 puta ne dobijem napad dosade, Tool jos gore(izuzetak Shism) ali sam svestan da i oni imaju svoju publiku.

@Srdjane

Bravo za Glasgow Kiss, super stvar

Idemo dalje. Samo za progressive sladokusce(najtoplija preporuka za one koji ne poznaju ovaj bend, ovaj zanr...):



A za one koji vole malo zestine, jedan pure epic. Inace, naklon jednom, jedinom i najvecem.

[ goat @ 27.08.2010. 22:43 ] @
Citat:
Isak666: heh i za mene ima samo 5 albuma, ali kontam posle Black albuma oni pune vise od 4 banke - treba da pice neka ludila koja su snimili sa 20 i kusur godina, ne ide to )



i Paradise Lost su evoluirali tokom vremena ali, nisu iz čoveka u majmuna nego onako kako je Darvin rekao

http://www.youtube.com/watch?v=VcW494uaL-4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=iR4mbGBYDRA&feature=related

@tdusko
dobro je da si mogao da bar jednom preslušaš.... ja neke nisam mogao ni do kraja čuti...

[ Srđan Pavlović @ 27.08.2010. 22:44 ] @
@tdusko - jel to sa ovim poslednjim (btw, dobra stvar) pravimo lagani prelaz na Slayer, Venom, Sodom...Sepulturu... ove promukle i to
[ Isak666 @ 27.08.2010. 22:46 ] @
Eeeeej Death - pa morao sam pivo da otvorim, sunce ti tvoje :D
Pa to nisam cuo, nemam pojma koliko dugo.

Btw ja volim Tool. Doduse ne sve, ali ima dva albuma ok.
[ goat @ 27.08.2010. 23:12 ] @
jedino od njih

http://www.youtube.com/watch?v=Qd4q0Xx-u1Y

[ deedee6 @ 27.08.2010. 23:16 ] @
I naravno Dzej..... :)



[ tdusko @ 27.08.2010. 23:16 ] @


Hehehehe, vidim da su mnogi slabi na Death :). Voice of the soul mene svaki put udara direktno u mali mozak, jednostavno brilijantno!

@Isak666
Ziveli!:)

@Srdjane

Ma ima vremena i za Slayer i Testament i Panteru i Kreator i ... Ovim tempom mozemo do 101 i nazad, ima nas 'fala Bogu koliko hoces


[ deedee6 @ 28.08.2010. 01:58 ] @
Skoro cela ekipa na jednom mestu....

Isecak iz emisije "Hard n Heavy", Tele 5.




[ tdusko @ 28.08.2010. 08:31 ] @
Citat:
deedee6: Skoro cela ekipa na jednom mestu....

Isecak iz emisije "Hard n Heavy", Tele 5.




Kad smo vec kod ekipa, evo najnovijeg okupljanja iz naseg komsiluka. Dogadjaj zbog kojeg su se sigurno sekle vene...



[ Srđan Pavlović @ 28.08.2010. 09:34 ] @
Evo malo klasike ;)



I jedna od meni najlepsih pesama Mejdena, ikad:



Inace, 7 son of the 7 son - album zbog koga sam se zaljubio u Mejdene :)

Citat:
Infinite dreams I can't deny them
Infinity is hard to comprehend
I couldn't hear those screams
Even in my wildest dreams

Suffocation waking in a sweat
Scared to fall asleep again
Incase the dream begins again
Someone chasing and cannot move
Standing rigid a nightmare's statue
What a dream when will it end
And will I transcend?

Restless sleep the minds in turmoil
One nightmare ends another fertile
It's getting to me so scared to sleep
But scared to wake now, in too deep

Even though its reached new heights
I rather like the restless nights
It makes me wonder it makes me think
There's more to this I'm on the brink
It's not the fear of what's beyond
It's just that I might not respond
I have an interest almost craving
But would I like to get too far in?

It can't be all coincidence
Too many things are evident
You tell me you're an unbeliever
Spiritualist? Well me I'm neither
But wouldn't you like to know
The truth
Of what's out there to have the proof
And find out just which side
You're on
Where would you end in Heaven or
In Hell?

Help me. Help me to find my true
Self without seeing the future
Save me, save me from torturing
Myself even within my dreams

There's got to be just more to it
Than this
Or tell me why do we exist
I'd like to think that when I die
I'd get a chance another time
And to return and live again
Reincarnate, play the game
Again and again and again and again
[ Srđan Pavlović @ 28.08.2010. 09:40 ] @
Uh, i ovu obozavam prosto :)



Citat:

can i play with madness

Give me the sense to wonder
To wonder if I'm free
Give me a sense of wonder
To know I can believe
Give me the strength to hold my head up
Spit back in their face
Don't need no key to unlock this door
Gonna break down the walls
Break out of this bad place

Can I play with madness - the prophet stared at his crystal ball
Can I play with madness - there's no vision there at all
Can I play with madness - the prophet looked and he laughed at me
Can I play with madness - he said you're blind(,) too blind to see

I screamed aloud to the old man
I said don't lie don't say you don't know
I say you'll pay for (this) mischief
In this world or the next
Oh and then he fixed me with a freezing glance
And the hell fires raged in his eyes
He said do you want to know the truth son
- I'll tell you the truth
Your soul's gonna burn in the lake of fire

Can I play with madness - the prophet stared at his crystal ball
Can I play with madness - there's no vision there at all
Can I play with madness - the prophet looked and he laughed at me
Can I play with madness - he said you're blind(,) too blind to see

oooh,listen to me,said the prophet...

Can I play with madness - the prophet stared at his crystal ball
Can I play with madness - there's no vision there at all
Can I play with madness - the prophet looked and he laughed at me
Can I play with madness - he said you're blind too blind to see

Can i play with madness
[ Srđan Pavlović @ 30.08.2010. 21:55 ] @


Citat:
I've lived in filth, I've lived in sin
And I still smell cleaner than the sh*t you're in


[ Isak666 @ 30.08.2010. 22:18 ] @
Mejdeni rulz :D

Mada mi je bilo ponekad pun qratz njih, jer je moj stariji brat slusao samo njih i Metallicu - znaci taj nije slusao muziku ili metal, taj slusao Maidene i Metallicu jedino :D

Moj jedan od favorita, mada bi mogla posebna tema samo oni ;)




edit:
@tdusko
Pa to Dave Mustaine svira Am i evil sa Metallicom :)))
Pa ja kontam da je to prvi put ikad od kad Dave nije u Metallici da zajedno sviraju, covece :D
I jos ova bagra pride.
To je trebalo gledati.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 30.08.2010. u 23:28 GMT+1]
[ tdusko @ 31.08.2010. 08:46 ] @
^Pa da, velika cetvorka na okupu :) Puno mojih drugara je bilo u Sofiji da ih gleda ali ja nisam mogao zbog ove robije od posla :(. Kazu da je bilo ekstra iako je recimo na Megadeth-u padao grad!!!
[ Bata @ 31.08.2010. 10:56 ] @
vi bre svi što slušate taj metal, to je bre nenormalno, vi ste bre sotonaši, klanjate sotoni, pu bre pu !

;)
[ Fedya @ 31.08.2010. 11:14 ] @
Ma da, ja da sam teista ja bih isao u pakao, dobrovoljno, tamo se slusa bolja muzika ;)
[ Isak666 @ 31.08.2010. 11:38 ] @
Kad citas unazad postove od npr tduska, mozes cuti kako prizava sotonu
[ Onaj @ 31.08.2010. 12:04 ] @


Citat:
Isak666: Kad citas unazad postove od npr tduska, mozes cuti kako prizava sotonu :D


Isak666, izgleda da te je prizvao.
[ commissar @ 31.08.2010. 16:52 ] @







[Ovu poruku je menjao commissar dana 31.08.2010. u 23:44 GMT+1]
[ tdusko @ 31.08.2010. 18:01 ] @
^Au zemljace ala ga ti zamasti ;).

Evo jedne od onih koje slusam kad trebam da se napucam energijom na brzaka ;)

[ gajo2 @ 31.08.2010. 19:17 ] @
Nesto u zadnje vreme trazim egzotiku, pa me je ovaj egipcanski black metal odusevio, jos vise sto je kod njih u Egiptu protivzakonito pevati o Satani:


http://www.youtube.com/watch?v=934oevakUpU


http://www.youtube.com/watch?v=knLbPdO6Rms

[ commissar @ 01.09.2010. 01:24 ] @
Egzotika:


Przenje:

[ goat @ 01.09.2010. 10:03 ] @
ovi ne treba izostaviti nikako


http://www.youtube.com/watch?v=it76FO-Xqyw&feature=related



[ goat @ 01.09.2010. 20:30 ] @
a ovo je bilo davnih dana...

http://www.youtube.com/watch?v=d7oGGud2Jk4

jako dobro
http://www.youtube.com/watch?v=ZDyxgGYjrrM&feature=related

iz vremena onih natapiranih

[Ovu poruku je menjao goat dana 01.09.2010. u 21:41 GMT+1]
[ Srđan Pavlović @ 01.09.2010. 20:50 ] @
@goat - moja omiljena (pored Du Hast):

[ Srđan Pavlović @ 01.09.2010. 20:57 ] @


Aaaaa! :)

Just Fuc*ing wanna be there! :)
[ Isak666 @ 01.09.2010. 20:58 ] @
Clawfinger su bili dobri, ali samo prva dva albuma - Deaf Dumb Blind i Use Your Brain.
[ Srđan Pavlović @ 01.09.2010. 21:20 ] @
[ commissar @ 02.09.2010. 10:06 ] @
[ deerbeer @ 02.09.2010. 10:19 ] @
[ tdusko @ 02.09.2010. 10:21 ] @
Heh, samo sam cekao zmajeve. Dragonforce su loodi skroz ;).

Evo mog favorita sto bljuje vatru

[ deerbeer @ 02.09.2010. 10:39 ] @
Malo i Nu Metala :D




[ modus_ponens @ 02.09.2010. 17:38 ] @
Bas fina tema. Posto ima razlicitih percepcija sta to sve spada u metal muziku a sta ne, i ja cu sebi dozvoliti malo slobode da podsjetim na neke zanimljive stvarcice koje nisu direkt Kirk Hammettovska thrash E minor pentatonska skala ili System Of A Down drop C tuning :) (iako volim i Met. i SOAD).
Vidim da je Gilbert ovdje nasao mjesta. Evo moje omiljene (koju sam satima i danima uvjezbavao, ali nikad do nivoa i lakoce crazy Paula :) )


Shawn je zivio ispred svog vremena. Fusion influenced, dobra i neobicna ritmika i taktovi, tehnicki je zmaj nad zmajevima.


Sa puno ukusa i kontrole, dinamike i odlicnih melodija i uz malo delay-a i reverb-a lako moze da se prepozna Eric Johnson signature tone:


Jedan od rjedje spominjanih, ali u svijetu neoclassical shreddera nezaobilazan. Virtuozan i na gitari i na klavijaturama. Tony MacAlpine.


Last, but not least - Vinnie Moore. Taj covjek ima tako dobre i lako pamtive melodije i fantasticno se krece kroz skale. Bas po mom ukusu.


Da se ispravim. Tema nije fina, vec odlicna! Taman sam i naisao na neke stvari koje odavno nisam cuo :).
[ Srđan Pavlović @ 02.09.2010. 17:56 ] @
E.J. - Menhetn G3 mi se jako svidja ...

Jeste malo off-topic, ali ne zamerite, poslusajte ovu dvojicu veseljaka (samo da ne otvaram posebnu temu za basiste):

[ modus_ponens @ 02.09.2010. 18:19 ] @
Po meni to nikako nije offtopic i (barem ja) ne zamjerim, no way :)

Stvarcica je bas cool, volim kad je nastup na gitari ili basu bogat u ritmicko - perkusivnom smislu, ne samo melodijskom. Zato mi ovakve stvari nikad ne dosade.

Npr. Nuno Bettencourt iz Extreme je bas po mom ukusu. Izuzetan osjecaj za ritam i dinamiku, tehnicki odlican i kreativan. Sada trenutno uvjezbavam ovo(ili bolje receno ubijam u pojam moju djevojku sa endless loop practice metodom :) ):


Mada, cesto ovakve stvari zahtijevaju "acquired taste", iako se meni vecina ovakvih melodija odmah ureze u pamcenje.
[ Srđan Pavlović @ 02.09.2010. 18:31 ] @
Hahaa... sad si me naterao ovim klipom da odem malo u sobu i drndam svoj SGE430-CS
(i zalim svaki put iznova sto nije bilo dodatnih par hiljada za Takaminku neku)

Uz ovog zadnjeg bi mogli i Andy McKee-ja da iskopamo...

a moze i ovo:



[Ovu poruku je menjao Srđan Pavlović dana 02.09.2010. u 20:17 GMT+1]
[ modus_ponens @ 02.09.2010. 19:13 ] @
Bas sam i pomislio kako sam negdje na forumu vidio nekoliko njegovih embeddovanih videa (mislim bas da si ih ti kacio) i kako njegova svirka ima istu "snagu" koliko god puta da se stisne na replay :). Nije bez razloga prvi predlozen video na Youtubeu na Midnight Expressu upravo Andy...

Needs no special introduction. Andy McKee:


Meni se i ova numera (Rude Mood u akusticnoj verziji) od Stevie Ray Vaughna strasno dopada. Imam i ja jedan "dvanaesterac" (marke "Puldin" tj. Bugarin po nacionalnosti :) ) nisam ga vadio duuugo iz futrole cim stignem kuci, ima da ga maltretiram malo. Evo sta se moze sa svega dvanaest zica:


Ima jos likova koji su na margini, a koji su (po mojim kriterijumima) vrijedni paznje. Npr. Igor Presnyakov:



Meni su njegove "obrade" skroz lude i imaju "groove" :). Uz to cikica ima i dobar glas.

Ma, mogao bih ovako do sutra... Tako to i bude, kad spremam ispit, uzmem gitaricu u pauzi, pa se pauza produzi, pa ispadne na kraju da sam ucio u pauzama izmedju sviranja gitare... Uh... :):)
[ tdusko @ 02.09.2010. 19:15 ] @
@Modus_Ponens

Tri puta URA za Tony-ja, URA URA URA! Uz Marty Friedman-a i Jasona Backera jedan od mojih idola. Ima neverovatnu karijeru saradjujuci uvek sa vrhunskim muzicarima. Evo nesto krajnje nezapazeno, a jako interesantno. Inace, ekipa do bola:

[ geniuxx @ 04.09.2010. 20:17 ] @


[ Srđan Pavlović @ 04.09.2010. 20:44 ] @
Mmmm, odlicno ovo iznad, nisam ranije cuo...
[ Srđan Pavlović @ 04.09.2010. 21:06 ] @
Evo nesto u slicnom fazonu:

[ geniuxx @ 04.09.2010. 22:22 ] @
A ovo je masterpiece:




[ yeljko @ 04.09.2010. 22:38 ] @
Uz ovo mozete da ucite pokrete kako da igrate uz metal.
Samo pazite da vam glava ne eksplodira :-)
Pozdrav

[ 3emyh @ 04.09.2010. 23:18 ] @
[ Isak666 @ 04.09.2010. 23:25 ] @
@yeljko

ova verzija Lady Gage je odlicna :D
[ goat @ 05.09.2010. 09:56 ] @
http://www.youtube.com/watch?v=Kz7ksIME6tE


http://www.youtube.com/watch?v=H8zciaT6WMo&feature=related


made in Italy

[ Srđan Pavlović @ 07.09.2010. 13:54 ] @


Symphony of Destruction by Arch Enemy... wow :)
[ Srđan Pavlović @ 07.09.2010. 14:12 ] @


[ deerbeer @ 07.09.2010. 14:20 ] @

[ Isak666 @ 08.09.2010. 14:09 ] @
^^
Ministry, nego sta.

Btw i ovaj dole voli metal
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 16:01 ] @


Trbusni Metal Ples :)
[ virtualx @ 10.09.2010. 18:09 ] @
najjaci ples ikad, pogotovo kad je muzicka podloga Thyrfing :D
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 20:12 ] @
Canon Rock



Ceeeepaaaaj Matt - odlican je klinac :)
[ AstralPro @ 10.09.2010. 22:08 ] @
Nisam padavicar da slusam metal. Postoji mnogo bolja i normalnija muzika od tog sr*nja.
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 22:12 ] @
Ako si nam rek'o!

Idem sad malo da padnem negde.
[ Isak666 @ 10.09.2010. 22:17 ] @
I ne samo padavicari, nego su i drogiranti.
[ goat @ 10.09.2010. 22:22 ] @
pridružujem se normalnoj...

http://www.youtube.com/watch?v=x4C-27s7etU

[ Sister Galadriel @ 10.09.2010. 22:24 ] @


eto i mog doprinosa :P




[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 22:25 ] @
E, drugar, zivila 100 godina

Mora bit' da si i ti neki "padavicar", a?
[ Sister Galadriel @ 10.09.2010. 22:27 ] @
ma padavičar od rođenja druže:)))))))))
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 22:28 ] @
Gde bas o Machinae Supremacy da se sapletes, svaka cast

Btw, ovo mi je bas i zvono na mobilnom
[ Sister Galadriel @ 10.09.2010. 22:30 ] @
iman dobrog druga:) a i di će padavicar nego na najbolje medju padavicarima?:))))
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 22:36 ] @
Ma u pakao bre svi... sa sve ovim "drogerantima"...

(Nije Dante znao za deseti krug, nije upozn'o padavicare)
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 22:39 ] @
Evo moja omiljena, posto sam ja Commodore 64 generacija :D

[ Isak666 @ 10.09.2010. 22:41 ] @
Citat:
Srđan Pavlović: Ma u pakao bre svi... sa sve ovim "drogerantima"... :D


Pardon - sa drogirantima.
Drogeranti su vec skroz druga prica.
Kao npr ovi

[ Sister Galadriel @ 10.09.2010. 22:41 ] @
ooooo ni loša:)) mislim da de ova veceras zavrsit na fejsicu:)))))))) sjedi, pet:)))
[ Srđan Pavlović @ 10.09.2010. 22:49 ] @
[ R A V E N @ 14.09.2010. 05:53 ] @
'Ajmo malo, ljubitelji doom death metala, na nas je red!

Eternal Darkness - Total Darkness
2006.


1. Intro [0:52]
2. Ceremony of Doom [7:47]
3. Zombie Feast [5:08]
4. Paradise of Eternal Darkness [6:27]
5. Intro [2:11]
6. Suffering [6:07]
7. Serve and Obey [5:11]
8. Ancient Ones [5:45]
9. Psychopath [4:21]
10. Doomed [5:24]
11. Ceremony of Doom [4:07]
12. Psychopath [3:59]
13. Despair [3:55]
14. Twilight in the Wilderness [1:25]
15. That Day Will Come [4:20]
16. A Pleasant Surprise [3:32]
17. The Island (Of Fear) [3:57]




[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 14.09.2010. u 07:29 GMT+1]
[ tdusko @ 15.09.2010. 23:46 ] @
Evo sta ispadne kada se sretnu dva klinca-genijalca:



[ tdusko @ 16.09.2010. 11:13 ] @
@modus_ponens

Moram da priznam da nikada nisam slusao ovog Lawson Rollins-a ali posle ovoga sto si postavio zaljubio sam se na prvu. Jeste da je totalni offtopic ali vredi sve pare. Skinuo sam neke njegove stvari nocas i odusevljen sam, celo jutro ne vadim iz usiju.
[ Srđan Pavlović @ 16.09.2010. 11:34 ] @
tdusko - samo jedan predlog - Paco De Lucia ;)

Jeste off, but f*ck it:



A pogledaj i samo Pakove numere :)

Ovde su trojica velikih zajedno u Mediterranian Sundance, mnogo dobra stvar...

Inace, Paco svira samo prstima (bez trzalice), kao i Lawson.

I jos jedan majstor:



Jako mi se svidja ovde kako mu zvuci gitara (boja tona)
[ tdusko @ 16.09.2010. 12:57 ] @
Srdjane - ovo su sve klasici i jako dobro su mi poznati ali ovo sto je modus postovao nesto sto sam prvi put cuo pa sam se prijatno iznenadio. Inace moj favorit je ipak Al Di Meola jer je najtvrdji od svih :). Ne ulazim u raspravu ko je tu bolji ali on mi najvise lezi.



;)
[ Srđan Pavlović @ 16.09.2010. 13:08 ] @
Da :)

Rekao sam da je mali off, ali mnogo su dobri, pa sam morao :)
[ R A V E N @ 18.09.2010. 08:02 ] @
Thorr's Hammer - Dommedagsnatt
1995.


1. Norge (7:37)
2. Troll (4:25)
3. Dommedagsnatt (8:07)
4. Mellom Galgene (live) (12:12)


[ modus_ponens @ 21.09.2010. 18:41 ] @
Evo nesto bas po mom ukusu:



Studijska verzija istog (nesto bolji kvalitet):



[ tdusko @ 21.09.2010. 19:47 ] @
Dobar je Borko nema sta. Kad sam prvi put cuo sledecu stvar za malo nisam iseko' vene.

[ Srđan Pavlović @ 21.09.2010. 19:54 ] @
Odlican je!
[ goat @ 03.10.2010. 18:51 ] @
naletoh slučajno...

http://www.youtube.com/watch?v=93c8mcdOROc&feature=related

zanimljivo...
[ Srđan Pavlović @ 17.10.2010. 21:48 ] @
[ Isak666 @ 28.10.2010. 23:44 ] @


Prva postava rulz


A ni druga nije losa

[ Nebojsa Marinkov @ 28.02.2011. 12:52 ] @
Jo ala sam naišao na moćnu stvar ne davno!



Edit na znam zašto ne mogu da ubacim video. Evo linka:
Moćna stvar!
[ gfx @ 28.02.2011. 20:06 ] @
Dobar, jako dobar gitarista...




[ bloodstone @ 02.03.2011. 10:35 ] @
HM sam poceo da slusam davne 1981 prve i slusam ga i danas uz povremene izlete medju The Ramones... pop nikad nisam "vario" pa ni danas...

Od pocetka pa do danas:
Judas Priest,
Iron Maiden,
Motorhead,
AC/DC,
prva tri albuma Metallice, onda Megadeth, Accept, WASP....

Najvece razocarenje - dva puta otkazivan koncert JP u bg (1991. i 2008. :( )

2009. godina:

http://www.youtube.com/watch?v=CYCFHBzt42c




I davna 1982. godina:

http://www.youtube.com/watch?v=DU5FI5X0wxo
[ commissar @ 02.03.2011. 21:29 ] @




[ Mefisto_soad @ 02.03.2011. 22:15 ] @
Kad smo vec kod Judas-a.

Whitesnake i Judas Priest

http://www.arenabeograd.com/sr.../205/whitesnake-i-judas-priest

Poz.
[ bloodstone @ 03.03.2011. 15:25 ] @
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA



Vest koja mi je ulepsala dan, mesec, prolece i celu ovu godinu............................



Valjda ce biti treca sreca..................


O ovome sanjam jos od 1982. godine!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uf - izgleda stvarno, potvrdjen datum i mesto i na sajtu benda:

http://judaspriest.com/tour/default.asp
[ Isak666 @ 11.03.2011. 23:45 ] @
Citat:
Pol Endrjuz (52), poznatiji kao Pol Di Ano pretvarao se da boluje od išijasa i u perioudu od 2002. do 2008. godine dobijao pomoć ukupne vrednosti veće od 45.000 funti.

On će morati najmanje četiri i po meseci da provede u zatvoru, nakon čega će biti moguće puštanje na uslovnu slobodu.

Pevač se pretvarao da pati od jakih bolova i da mu je kretanje otežano, ali je otkriven jer je nastavio da peva na koncertima.
U tom periodu Di Ano je nastupio i u Beogradu.


Inspektori ministarstva za rad i penzije su pregledali snimke na kojima se jasno vidi pevač kako energično skače po bini, tako da nije bilo ni govora o bolesti

http://www.blic.rs/Zabava/Vest...evac-Iron-Maidena-ide-u-zatvor



[ geniuxx @ 12.03.2011. 22:40 ] @

[ tdusko @ 13.03.2011. 09:19 ] @


Pazi, iako su maideni imali dosta dobrih pesama sa njim na prva dva albuma i fakat on jeste solidan pevac sve ostalo sto je radio u karijeri bilo je manje vise smuti pa prospi. I ranije dok je dolazio u Beograd imao je problematicne nastupe na konferencijama za stampu tako da ovo zadnje me nije iznenadilo. Inace, ja jako volim radove maidena iz tog perioda, a posebno ovu stvar:

[ Isak666 @ 13.03.2011. 09:31 ] @
Istina, ja isto volim ta prva dva (ili album i po, kako se uzme prvi), iako je daleko od Dikinsona pevacki - opet volim da ga cujem.
Btw pre bih cuo Killers nego bilo koji album posle Fear of the Dark :)
[ tdusko @ 13.03.2011. 10:03 ] @
Pa da, moze da se probere po koja stvar ali generalno osim povratnickog Brave new world nema tu tog kvaliteta iz osamdesetih.

Nego, evo necega jako interesantnog. Najbolji soundtrack koji sam cuo ikada, a ujedno i nesto najbolje sto sam cuo zadnjih par godina. Radi se o filmu Pick of Destinty



[ adjordjevic78 @ 13.03.2011. 21:34 ] @
Slušao sam ja nekada davno (kada sam bio tinejdžer) isključivo heavy .
Danas u svojim tridesetim i dalje slušam metal, ali sam svoj muzički ukus
proširio i na druge žanrove: blues, jazz .....
Jedno je sigurno, narodnjake, dance, .... nikada neću slušati.
Živeo RNR!
[ geniuxx @ 14.03.2011. 14:04 ] @


[ Isak666 @ 05.11.2011. 15:23 ] @
Er... Metallica + Lou Reed, ali sad i ozbiljan album.

http://www.loureedmetallica.com/listen-to-lulu.php

To je kao kad premazes neko pecenje sa eurokremom - volim oba, ali ne zajedno.
[ plus_minus @ 05.11.2011. 15:44 ] @
Uh...
TEpači stari.. Jedni od najboljih.
A i najbolji njihov album.

We've come for you all - 2003.
What doesn't die

[ tdusko @ 05.11.2011. 16:18 ] @
@Isak666

Video nedavno jedan live nastup verovatno u svrhu najave ove saradnje. Moram da priznam da ne mogu da svarim nikako. Uvek sam imao puno razumevanja za ono sto radi Metallica zadnjih 30 godina ali ovo mi je out totalno.
[ plus_minus @ 07.11.2011. 09:52 ] @
Ovo mogu da vrtim na 'repeat' 5 dana.

[ tdusko @ 07.11.2011. 10:35 ] @
@Plus_minus

Bravo za poslednja dva!

Evo nesto sa moje repeat liste ovih dana

[ plus_minus @ 07.11.2011. 11:49 ] @
Odlična ti je stavka sa repat liste.

Slušam ih od kad se pojavilo sledeće:

[ Majstor_Pućko @ 07.11.2011. 13:54 ] @
Zasluženo - METAL GODS

[ commissar @ 07.11.2011. 14:44 ] @
Kad smo kod doticnih:
[ Devanagari @ 07.11.2011. 16:15 ] @
Objasnili su. Na Beyond the Realms of Death mi uopste nije bilo svejedno.
[ plus_minus @ 07.11.2011. 16:33 ] @
O Judasu je svaka suvišna.
Bez obzira što je Halford derpe, peva pa kida i radi dobro svoj posao.

Inače, ako niste znali, a verujem da retko koji heviša nije upoznat,
Joe Belladona se vratio u studio.

Zadnji album, izdat ove godine.

[ Majstor_Pućko @ 07.11.2011. 18:49 ] @
Primetio sam da polako se svi ponovo okupljaju i vracaju staroj slavi, suska se da ce i Sabbath ponovo da se okupi. Negde procitah da ce pokusati da naprave "Classic 4" - Dzudaja,Sabat,Maiden i Motorhead kao Big 4, ala bi to bila ludara....
Citat:
Devanagari: Objasnili su. Na Beyond the Realms of Death mi uopste nije bilo svejedno.

Ja sam glas izgubio na Blood Red Skies :D

Mada nisam znao da Tipton pravi ovako dojajne stvari, covek me odusevio, peva odlicno




and mine favorite:


[ commissar @ 07.11.2011. 22:05 ] @
Bilo bi dobro da se i to desi, jedino je problem
sto bi najjeftinja karta za taj dogadjaj bila jedno 7000 din.,
i to za mesto kod onih portabl klonjara ispod stepenista na
ulasku u Arenu....
[ plus_minus @ 26.11.2011. 12:53 ] @
[ AstralPro @ 04.02.2012. 01:07 ] @
deste padavicari, cupavci i ostali narkomani :D
[ Srđan Pavlović @ 05.02.2012. 12:48 ] @
SID Metal FTW, Machinae Supremacy:



[ goat @ 08.02.2012. 20:46 ] @
[ deerbeer @ 14.03.2012. 13:39 ] @
Citat:


Dje me nadje





[ herzog @ 16.03.2012. 08:42 ] @
[ herzog @ 03.04.2012. 21:08 ] @

maljo hc-a i fanka




[ plus_minus @ 04.04.2012. 00:34 ] @
E, a sad malo u sedmu brzinu.

Ovi "fizikalci" su mi nekako najdraži od svih fizikalaca!



_______

Nego, herzog, ovoga puta si me začudio..
da se i ja složim sa tobom oko nečega.. kako treba.

[ Mefisto_soad @ 07.04.2012. 16:17 ] @


Poz.
[ plus_minus @ 08.05.2012. 11:19 ] @
[ deerbeer @ 08.05.2012. 12:21 ] @
Ide li neko od vas drugova metalaca na koncert veceras ?
[ Svarog @ 08.05.2012. 15:11 ] @
Ide
[ deerbeer @ 08.05.2012. 15:15 ] @
E pa onda u to ime





[ Jbyn4e @ 09.05.2012. 08:55 ] @
Veni, vidi, vici :)

Da ne bude offtopic, neki lik je vec stavio neke snimke u HD kvalitetu od sinoc:
http://www.youtube.com/user/zeljkoramonee/videos
[ deerbeer @ 09.05.2012. 09:16 ] @
Metalika je moj dobar drugar
Ajooj sto je bilo dobro!

2 sata efektivne svirke sa pauzama od par sekundi izmedju pesama i drago mi je sto nije bilo onih klasicnih fora prosipanja lepih reci publici i te fore.
Profi u svakom slucaju ..
[ herzog @ 24.05.2012. 08:38 ] @
U susret nadolazecem igzitu



[ herzog @ 02.11.2012. 12:40 ] @
ne znam jel ovo je metal al recheno mi je da stavim ovde

[ deerbeer @ 02.11.2012. 13:48 ] @
Malo krljanja .. pardon crossover trasha :D

[ Drakensanger @ 02.11.2012. 14:11 ] @
[ Binary Mind @ 11.11.2012. 00:45 ] @
Pored mnogih formi elektronske muzike u koje spada i EBM + svi njegovi derivati poput electro-industrial, aggrotech, dark electro itd. (koreni psychedelic trance-a vode iz EBM-a), volim da slusam i pojedine vrste hevi metala. Metal slusam jos od srednje skole a nekako mi stari Slayer ostade kao #1



Onda moze i ovo:



i ovo:


...

Ova lista nije konacna





[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 11.11.2012. u 02:10 GMT+1]
[ commissar @ 20.11.2012. 19:26 ] @













[ Binary Mind @ 08.12.2012. 18:11 ] @


Ovi takodje spadaju u moje omiljene metal grupe. Ova pesma je inace deo "Mortal Kombat" soundtrack-a. Posto slusam i elektronsku muziku volim i industrial metal. Svidja mi se ovo sad sto radi Skrillex u saradnji sa nekim metal bendovima. I sam Skrillex je pre nego sto je presao na dubstep bio metalac.