[ dakipro @ 21.11.2004. 14:56 ] @
Pokusao sam da mirkofon koristim kao slusalicu... Moze na izlaz iz kasetofona, ali tek kad pojacam volume na 80 %. Problem je sto imam slabiji izvor audio signala (mobilni telefon, izlaz za slusalicu hands-free - a). Da li bih mogao da nekako (operacionim pojacavacem) pojacam taj signal da bude upotrebljiv, ili da promenim impedansu mikrofona (kondenzatorom, kalemom...)? Mikrofon je onaj mali, iz kasetofona (kondenzatorski, valjda ?). Unapred zahvalan.
[ xyxy @ 21.11.2004. 18:22 ] @
a sto nebi napravijo malo pojacalo i zvucnik od 2W
[ salec @ 22.11.2004. 09:09 ] @
Puno sreće na ispitu...
[ Proko @ 22.11.2004. 11:45 ] @
Kondenzatorski mikrofon nije moguće koristiti kao slušalicu, između ostalog on u sebi sadrži pojačavač sa fetom, koji je naravno spojen u kontra smeru da bi bio slušalica. A i sam princip mikrofona nije takav da može da reprodukuje upotrebljiv zvuk. Ali zato dinamički mikrofon može (isti princip kao kod zvučnika).
[ dakipro @ 22.11.2004. 21:33 ] @
Citat:
xyxy: a sto nebi napravijo malo pojacalo i zvucnik od 2W



Citat:
salec: Puno sreće na ispitu...


Ma nijeeeeeeee......... Ima li neka pomoc? Ima li uopste tako mala sluska, a da se ne vidi od spolja?? Aj nemo da smo stipse, treba i Daki da diplomira...
[ guja011 @ 22.11.2004. 21:41 ] @
pa imaš brdo onih malih slušalica za walkmane što se stavljaju u uvo. ukoliko su velike, razvali plastiku i izvadi samu slušku i stavi je u neki tanki sundjer.
[ salec @ 23.11.2004. 12:52 ] @
A možda može i ona fora sa providnom cevčicom navučenom na slušku (one male, bele sluške od starih AM "tranzistora"), pa uvučenom u uvo, kao "ljudi u crnom". Sličan sklop (upotreba cevčice za vođenje zvuka) sam video na mikrofonima nekim headset-a. Ukratko, sa majstorisanjem oko kutije smeštenom u odeći, u koju bi se izvor zvuka ubacio, sa priključkom za cevčicu, moglo bi se tako nešto napraviti.
[ Nemanja Jakovljevic @ 23.11.2004. 18:17 ] @
potrazi malo na guglu mikroslusalica.... barem toga imas kod nas da nabavis koliko volis...
[ marijan_e @ 23.11.2004. 19:49 ] @
pitaj u avi produkcijskoj kući Ville Marie :-))
[ dakipro @ 25.11.2004. 07:45 ] @
Pa ima, nije da nema... Al 120 e...

Mora probam nesto amaterski, al necu ici kuci 3-4 meseca, a ovde nemam alat...
Probacu neku simulaciju u electronic Workbench-u, cisto da vidim dal' moze mikrofon da bude sluska na ovaj nacin... U svakom slucaju Hvala na pomoci i brizi. Ako neko ima ideju (ili mozda gotov primer, a spreman je da to podeli sa drugarima ), slobodno neka napise koju...

Pozdrav
[ dakipro @ 25.11.2004. 07:52 ] @
Citat:
salec: A možda može i ona fora sa providnom cevčicom navučenom na slušku (one male, bele sluške od starih AM "tranzistora"), pa uvučenom u uvo, kao "ljudi u crnom". Sličan sklop (upotreba cevčice za vođenje zvuka) sam video na mikrofonima nekim headset-a. Ukratko, sa majstorisanjem oko kutije smeštenom u odeći, u koju bi se izvor zvuka ubacio, sa priključkom za cevčicu, moglo bi se tako nešto napraviti.


Znam na sta mislis, na poslu imam te headset-ove, al mislim da bi to bilo malo debelo, da se ne provali lako? Sijalo bi to od spolja, iako je providno... (e sad i ja mnogo ocu ) Al ideja je OK, mozda i probam nesto sa onim cevcicama od infuzije, al deluje mi tesko... A te sluske iz FM tranz sam probo, ali nisu bas tolko male, kao sto sam i ja mislo... Pozdrav
[ Mad_mangod @ 09.12.2004. 16:28 ] @
Zasto lepo ne sednes i naucis taj ispit i onda ga lepo polozis a ne tu neke mikro slusalice i ljudi u crnom i ............ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ DeSpErAdO86 @ 12.12.2004. 23:15 ] @
Najjednostavnije ti je da kupis jedan od onih kinesih satova. Mislim na one cetvrtaste satove velicine otprilike 5*5cm sto daju extremno iritirajuci zvuk (pipi pipi...) i iz njih izvadis "zvucnik" a zatim iz "zvucnika" izvadis zvucnik pa barem za nesto da se iskoristi usteda u materijalu i minijaturizacija jeftinih kineskih proizvoda.
[ AcidMaster @ 08.06.2005. 00:04 ] @
Ti si bas neki pametan decak, jos kad to ne bi bio piezo zvucnik i precnika 2-3 cm sve bi bilo ok.
[ nika100 @ 12.08.2005. 11:13 ] @
Sto jednostavno ne napravis neko sr*nje da vibrira?
Neki el.magnet ili jos bolje neka zicica pa se ona nekako stavi u membranu i u uvo?
[ veselinovic @ 12.08.2005. 14:20 ] @
Ili jos bolje da prikopcas dvije zice direktno u mozak. Zice mogu biti vrlo tanke, nece nista da se vidi.
[ dr.NPN @ 12.08.2005. 18:55 ] @
Moze ovo sa zicama u mozak, samo pazi koji ces napon da pustis, ako ide u mozak direkt, smanjuje se i otpor zbog vlage pa pazi da ti se oci ne prevrcu ko vockice na aparatu kad slusas odgovore:)
[ miki3 @ 12.08.2005. 21:01 ] @
A,sta ako dodje do kakofonije u rezonatorskoj kutiji?Da li da iskljuci blajbingere ili da pojaca ljubicaste klerdezable?
[ dr.NPN @ 13.08.2005. 02:38 ] @
Hahahaha......