[ Bounty @ 22.11.2004. 18:09 ] @
kako najefikasnije eliminisati dim iz stana/sobe/kuce/.. ?
[ bags @ 22.11.2004. 18:37 ] @
Promajom. :) Plus kasnije oni osvjezivaci prostora.
[ Divjak @ 22.11.2004. 18:55 ] @
apstinencijom od pusenja...
[ drdrksa @ 22.11.2004. 19:13 ] @
Ne znam koliko su efikasne, ali postoje i mirisljave svece, koje kada se upale privlace dim (kao i sve svece) a u isto vreme osvezavaju prostoriju.
[ Corey @ 22.11.2004. 20:21 ] @
Moze i obicna sveca.I takodje okacis negde mokar peskir i to upija duvan.
[ BytEfLUSh @ 22.11.2004. 20:49 ] @
Ne znam na koji dim misliš, ali ja uspešno koristim one mirišljave sveće radi eliminisanja dima od marihuane...
[ cicika @ 22.11.2004. 20:51 ] @
Stalno otvaranje prozora (nezgodno kad je hladno), lavor vode sa sirćetom (jabukovim - bapska fora ali radi dobro) ili mokar peškir, što reče Corey, ali isto tako pofajtan i sirćetom, jonizatori vazduha (treba skoro da nabavim jedan za svoju sobu pa ću da vam prijavim kako radi - inače ja "jedem" skoro dve pakle dnevno).

Mislim da su najgora rešenja razni osveživači (bilo u spreju, bilo oni što rade na struju), to mi izgleda kao uništavanje jedne vrste smrada drugim, umesto da vazduh bude normalan i bez "aditiva".
[ misko2004 @ 22.11.2004. 20:53 ] @
Najbolje je da ne dozvolis da ti puse,ako ti neko dolazi.
Al ako ti pusis onda lepo proluftiras,pa onda pripalis mirisljave stapice ili te svece.Mirisljave stapice kupis u Indishopu,od lavande brrrrrr
I kad stapic izgori,bice dima od stapica i onda malo otvoris vrata da taj dim izadje,i onda imas mirisljavu sobu )))))

pozzz
[ MAD-MAX @ 22.11.2004. 21:23 ] @
Citat:
cicika: ... ili mokar peškir, ....


Hm, za ovo nisam znao! Jel to stvarno dobro "radi" ili slabo? I ja konzumiram oko 2 pakle dnevno i uzivam u tome ali mrzim da spavam u prostoriji koja smrdi (ili mirise :)) na cigarete a za provetravanje je potrebno duze vreme. Od svih ovih nacina ovaj sa mokrim peskirom mi se svidja ali nekako sumnjam da je to prava stvar.
[ cicika @ 22.11.2004. 21:52 ] @
Payi, uvek mora malo i da se provetri (zimi je to relativno jednostavno jer je za 2 minuta sve osveženo), a mokar peškir svakako funkcioniše jako dobro.
Probaj i to kad si u sobi, posle potopi peškir sa malo nekog deterdženta i ostavi ga da stoji neko vreme, videćeš kakva je voda. Zgadiće ti se pljuge.

Još jedna vrlo važna stvar je pranje prozora jer se, iz nekih razloga, dim najviše lepi za staklo (i krpa kojom se brišu prozori je vrlo gadna stvar, ako se puši u toj sobi). Ovo je naročito izraženo zimi, zbog hladnoće koja dolazi spolja veća količina dima se kondenzuje na staklu.

Naravno, najbolje od svega je ostaviti cigarete.
[ CimBac @ 23.11.2004. 00:46 ] @
A najbolje od svega je, a garant niste znali, da u sobi imate biljku koja se zove Flanivia Diligurum, mala patuljasta biljka , nalik onim Dzapanskim ili Chajnizkim patuljastim biljkama, ona vuce marjuana smoke kao pola prosecnog pusaca,zato je i crne boje, tj crnkasta je, a ima da se kupi u malo bolje opremljenim cvecarama, kad smo vec kod biljki jel zna neko kako do mesozderke?
[ enes_k1 @ 23.11.2004. 01:14 ] @

Ako hoces iskreno , nikako. Ja uvece posle 3 sata CS-a i jedne kutije cigareta otvorim prozor , a komsija pomisli pozar.Najbolje da ih bacis.

P.S. Moj matori uspeo posle 30 godina pusenja da ih ostavi tek onako
[ MAD-MAX @ 23.11.2004. 12:44 ] @
Citat:
enes_k1: ...
P.S. Moj matori uspeo posle 30 godina pusenja da ih ostavi tek onako


Hm, pa mozda cu i ja tako za 30-ak godina

Kad probam ovo sa peskirom obavezno cu da iznesem svoja zapazanja

Uff, sad sam se setio, kako da resim problem dima kada volim da pusim i u krevetu (pre spavanja) kada zatvorim prozor posto je napolju hladno?! Sala naravno!
[ Bounty @ 25.11.2004. 12:04 ] @
mislio sam na dim od marihuane, zapravo vise smrad nego dim, znam za osvezicave i sl. ali treba mi nesto da neutralise smrad a da ne izazove druge mirise
[ bokili @ 09.12.2004. 03:11 ] @
Jel si ti siguran da stapici mogu da ubiju bilo koji dim?

To je po meni samo prikrivanje dima...