[ VladaPUB @ 04.04.2002. 20:17 ] @
Znam da ima tema o modemu u linuxu, ali nisam nasao konkretan odgovor. Nov sam sto se tice Linux-a, instalirao sam RH 62, i ne znam kako da pokrenem konekciju. Dakle pitanje je kako se instalira modem, kako se pravi konekcija za ISP i kako da konfigurisem program za MAIL ?
[ Divjak @ 16.08.2002. 04:15 ] @
-Prvo skines driver!
http://www.physcip.uni-stuttga.../ltmodem/ltmodem-8.22a5.tar.gz - mislim da ovaj radi!
Kad ga otpakujes (tar xvzf ltmodem-8.22a5.tar.gz) unutra ima ReadMe koji ce te provesti kroz instalaciju...
-Kad instaliras driver, ako koristis KDE ides na KPPP program i tamo podesis novu Dial-Up konekciju!
-Za mail mozes koristiti recimo KMail (valjda se tako zove) i tu ne vidim sta bi moglo da pravi probleme! Ne secam se tacno gde se ide na New Account i upises POP3 i SMTP server i gotovo!

Javi ako bude problema!
[ sEaGhOsT @ 17.08.2002. 14:56 ] @
Znaci kad skines drivere udji u konzolu i rapakuj uih u neki dir.
kad ih raspakujes ( pre pokretanja instalcije moras imati instaliran kernel koji moze da se modifikuje jer ako imas koji ne moze da se modifikuje ne mozes instalirati modem.Ako to sve imas on sl.
1. udji u dir gde ti je modem insaliran kucaj
# ./build_module
zatim
# ./ltinst2
zatim
# ./autoload

i to je to sad udji u kppp idi na setup pa na new pa na dialog setup i namesti ostalo znas valjda...