[ OZONE @ 24.11.2004. 17:08 ] @
Dobio sam kuci adsl i zanima me sta su sve mogucnosti i prednosti ne samo za net nego i za telefoniranje
optimizovanje internet konekcije?
ko jos ima aDSL i ima iskustva neka se javi
Hvala
[ Sammael @ 24.11.2004. 18:41 ] @
Živo me interesuje kako si kući dobio aDSL. Preko firme?
[ pailhead @ 24.11.2004. 20:17 ] @
aj sad?!??!?
O_o

?!

?

objasni molimte


zadnji put kad sam im pisao (pre 2 nedelje) dobio sam odgovor da vise ne moze ni preko firme ni nikako, samo da sacekamo 15 novembar da ce tad biti pusteno preko provajdera.
[ Kici @ 24.11.2004. 21:34 ] @
E ne mogu da verujem.
[ Ivan Dimkovic @ 24.11.2004. 21:44 ] @
Ok, ja imam ADSL, doduse ne u Srbiji ali evo predocicu ti glavne prednosti u odnosu na modem/ISDN

#1 - naravno, brzina - to si sigurno do sad vec primetio ;)

#2 - always on (ako imas takav ISP paket) - i to verovatno isto znas ;)

#3 - ako ti je iskljucen DSL interleaving kod telekoma (tj. ako oni to nude i imas kvalitetnu paricu, blizu centrale i bez mnogo DSL korisnika na istoj grupi - potonje je naravno tacno ;), vrlo niska latencija (kod mene oko 7ms, sa interlavingom je bila oko 50ms) - sto omogucava:

#4 - Vrlo kvalitetno voice-over-IP telefoniranje, uz softver tipa SkyPE, Nero SIPPS, Net2Phone i sl... mozes znacajno smanjiti telefonske troskove ako pricas sa inostranstvom, ili sa svojim drustvom koje isto ima dobru net vezu

#5 - lako deljenje veze u kucnoj mrezi ako imas DSL modem sa ruterom - onda ti je DSL jos jedan mrezni adapter a rutercic radi sve za tebe

Dakle, instaliraj VoIP softver i uzivaj u jeftinom telefoniranju i brzom netu :-)
[ legend @ 24.11.2004. 21:48 ] @
aj odaj tajnu kako si dosao do adsl-a, ako si uopste u bg....prosto neverovatno...pretpostavljam da radis u sezamu..... :))
[ Ivan Dimkovic @ 24.11.2004. 21:53 ] @
Traceroute kaze Cukarica, sudeci po nazivima telekomovih rutera, a boga mi nazire se i da je u pitanju Alcatel ASAM oprema ;)
[ legend @ 24.11.2004. 22:00 ] @
eto nade i za mene...i ja cam na cukarici...jos kada bi znao formulu kome da se obratim u telekomu.... :) aj ako neko ima neki info koga da "molim" za adsl nema javi....
[ djricky @ 24.11.2004. 23:27 ] @
alo bre!!!

daj taj adsl ovamo! :)


jel to pocelo ili sta!!???!!!
[ pailhead @ 25.11.2004. 00:12 ] @
Pozdrav!

Dobio sam vDSL kuci, pa me zanima da li to ista valja? Moze na internet da se ide jel tako, i da se telefonira?
[ svilen @ 25.11.2004. 01:35 ] @
Za cukaricu ima jos dva slobodna prikljucka za ADSL pa ko ima brze veze od mene dobit ce ga :)

Jos malo pa cu i ja imati ADSL, normalno nazalost preko VEZE jel u ovoj Drzavi moras sve preko veze.
[ Mister Big Time @ 25.11.2004. 03:49 ] @
Citat:
pailhead: Pozdrav!

Dobio sam vDSL kuci, pa me zanima da li to ista valja? Moze na internet da se ide jel tako, i da se telefonira?


Jel ti citas ovu temu, ili ne citas uopste? Ili je to mozda bilo retoricko pitanje?


Dajte ljudi stvarno recite kako ste dobili.... odnosno "koliko kosta"
[ pailhead @ 25.11.2004. 04:38 ] @
Kosta te sina jedinca!






mislim na kumstva i sve to....
[ tdjokic @ 25.11.2004. 05:42 ] @
Sta je bre ovo? "Skrivena kamera" ili sta? "Dobio sam ADSL kuci..." - pa to nije kilo kupusa - gde, kako, posto... Ja jesam nepis-man ali sam duboko ubedjen da 1 ili 2 ADSL ne mogu da egzistiraju tek tako. Ako su to prvi korisnici - onda OK. Za prvim i drugim ce doci treci i cetvrti, pa redom. Imam osecaj da su ova dva korisnika, koji su dobili adsl kuci, jos veci nepis-man-i od mene, ili se zafrkavaju sa rajom, posle ce biti novembarlilililili...?
[ Ivan Dimkovic @ 25.11.2004. 08:36 ] @
Tihi ADSL - (C) Telekom 2004
Tihi ISDN - (C) Telekom 1997

A zar se vi ne secate Telekoma 1997 i 1998 (a za fizicka lica i 1999, 2000, 2001, 2002...), dok je trajala prodaja ISDN prikljucaka samo "onima kojima to treba" (citaj: debele veze) - ISDN-a nije bilo u pocetku ni u jednom cenovniku, niti je pola radnika u toj firmi i znalo sta je.

Tako da, na zalost, verujem da je ista stvar i za ADSL - on postoji, kao tehnicki feature - ne kao usluga, vec vise od godinu dana u Srbiji, a dobijaju ga Draskovi drugari - po ko zna kojim uslovima, jer javni cenovnik ne postoji.

Ovo mi lici na onu cuvenu "lokal u pripremi" fazu, gde lokal zaista radi i zaradjuje pare, a drzavi ne placa doprinose - tako isto i Telekom, pruza ADSL uslugu "ispod zita", preuzima korisnike na krajnje ilegalan nacin od drugih ISP-ova - dok drugi mogu samo da gledaju ;)

[ Kici @ 25.11.2004. 10:18 ] @
E ovo je stvarno necuveno pa zar sa svaku obicnu stvar u ovoj zemlji moraju da te debelo oderu i da ti to predstave kao veeeeliku uslugu.Pa sve zemlje u svetu to imaju,nisam siguran za Zimbabve,Kongo i Tunguziju.

I ovo je tacno sto Ivan kaze ja sam dobio ISDN kao toboze uslugu za izvesnu svotu zelenih novcanica iako je bilo namenjeno samo pravnim licima zvanicno i mogu vam reci da sam bio zadovoljan i uopste me nije grizla savest jer je dotadasnjih 28,8 bilo ubistveno pa kad je internet poletio zaboravio sam na sve.

Sad sve se to nadovezuje na pricu o internetu i kablovskim operaterima, uzgred budi receno nezna se ko je gori od koga, koji treba pobogu da prave konkurenciju telekomu za ADSL.Nemaju osnovnu kulturu kad pricaju telefonom "with customers" i ne daj boze da se pozalis na sliku ili da ih pitas kad ce u vasem kraju uvesti internet.Zaboravljaju da je osnovna definicija merketinga "musterija je uvek u pravu".Doduse mi smo se ovek razlikovali od ostalog sveta, a i konkurencija je ogromna pa im se da.

A mi cemo lipisati svi zajedno do zelene trave ili ce mo placati debelo, jos cu samo napomenuti pocetak uvodjenja mobilnih telefona i cifara da se smrznes.

E sad poenta ***ote, najbolje da budemo zadovoljni sa ovim sto imamo i da puno ne pricamo, jer mozemo i bez toga da ostanemo sve u svemu "Putuj Evropo i ne misli na nas".
[ OZONE @ 25.11.2004. 12:29 ] @
Hvala na pomoci inace nisam bio kuci od onda a nisam ni sada tako da sam tek sad video odgovore

inace adsl ne moze da se dobija jos uvek "skoro" nikako

inace nisam ga uveo na firmu
[ Ivan Dimkovic @ 25.11.2004. 12:53 ] @
Pa dobro, uveo si ga na "vezu" - ili omiljeni nacin zavrsavanja posla u toj firmi.

Gde su ona dvojica Telekomovih advokata da nam objasne kako je to, eto, "Srbija" i da ADSL postoji samo se ceka... nesto se ceka...
[ pailhead @ 25.11.2004. 15:07 ] @
pretpostavljam da ne placas nista?
[ OZONE @ 25.11.2004. 17:20 ] @
Dobio sam ga kao usluga za uslugu
pailhead sa takvim nacinom razmiljanja daleko ces dogurati
inace placam ga
do januara je test period i do tada je dzabe net a telefon uredno izmirujem :)
[ pailhead @ 25.11.2004. 18:53 ] @
ok
test period do januara:
Citat:
Poštovani gospodine,

to su cene koje će biti kada Telekom bude počeo da prodaje ADSL.

Samo pravna lica su mogla dobiti ADSL u test periodu koji je inače završen.

Dakle, ponuda važi ali od trenutka kad počne komercijalna prodaja.


Mileta Mitrović

tel. 011/3023-283

P.S. Samo mala sugestija. Mileta je muško ime.



----- Original Message -----
From: Dusan Bosnjak
To: Mileta Mitrovic
Sent: Friday, October 29, 2004 8:43 AM
Subject: Re: pitanje o adsl-u


Postovani gospodine/gospodjo,

Imam cenovnik koji sam dobio preko email-a jos pre nekoliko meseci, pise da je ponuda iskljucivo za pravna lica i da ide direktno preko telekoma. Da li ta ponuda vise ne vazi?

Dusan Bosnjak
----- Original Message -----
From: Mileta Mitrovic
To: Dusan Bosnjak
Sent: Friday, October 29, 2004 8:25 AM
Subject: Re: pitanje o adsl-u




Poštovani gospodine,

prodaja ADSL-a bi trebala da ide preko provajdera, otprilike posle 15. novembra 2004.

Moćiće i fizička i pravna lica. Preko Telekoma će moći šest meseci posle 15 novembra.

U zavisnosti od lokacije moguće je realizovati ADSL-a i preko ISDN.


Mileta Mitrović.




----- Original Message -----
From: Dusan Bosnjak
To: [email protected]
Sent: Thursday, October 28, 2004 4:18 PM
Subject: pitanje o adsl-u


Zanima me da li je uvodjenje adsl-a za biznis korisnike moguce samo preko telefona registrovanog na firmu, i da li je izvodljivo uvesti adsl preko isdn-a?

Dusan Bosnjak
[ pailhead @ 25.11.2004. 18:55 ] @
ja bih ga uveo na firmu, i placao bih 4500, ali ne moze, jer je test period do januara i internet je besplatan
[ Mister Big Time @ 26.11.2004. 22:52 ] @
Pade mi saka danas jedan ADSL modem I to alcatel-ov za business korisnike.
Bio sam srecan kao kuce.... dobija se i spliter.

Evo pogledajte slike. (sa telefona sam slikao, pa je losije malo.. ali vidi se ono sto cemo cekati jos 2 godine provereno i potvrdjeno)

[ Mister Big Time @ 26.11.2004. 23:09 ] @
jos...

[ legend @ 26.11.2004. 23:11 ] @
imas li info kada se moze ocekivati da krene?
[ Mister Big Time @ 26.11.2004. 23:12 ] @
a evo i samog uredjaja... veoma lep, crni.. ima i milion onih lampica ;)

Ima i portove za ethernet... dakle mozete mrezu prikaciti na njega..

[ Mister Big Time @ 26.11.2004. 23:14 ] @
Legend, ne upadaj preko reda, kvaris mi koncepciju

(sala mala )

evo i splitera
[ Mister Big Time @ 26.11.2004. 23:20 ] @
Pa s obzirom da ovo tek testiraju telekomovi zaposleni u sektoru za DSL, onda nemam nekog optimizma... :(
Za sada pouzdano znam da samo preko veze daju... (insider info: njih bas briga za ovo, tako mi kaze ortak koji radi u telekomu... kaze u fazonu yebe se njima sto ima interesovanja... kao sto smo i mogli ocekivati od njih.)
[ pailhead @ 26.11.2004. 23:50 ] @
znaci svi da trazimo veze
[ tdjokic @ 27.11.2004. 01:43 ] @
... bolje vize.
[ kronos @ 27.11.2004. 14:44 ] @
Citat:
Mister Big Time: Pa s obzirom da ovo tek testiraju telekomovi zaposleni u sektoru za DSL, onda nemam nekog optimizma... :(
Za sada pouzdano znam da samo preko veze daju... (insider info: njih bas briga za ovo, tako mi kaze ortak koji radi u telekomu... kaze u fazonu yebe se njima sto ima interesovanja... kao sto smo i mogli ocekivati od njih.)


ja sad stvarno moram da se oglasim i da povtrdim ovo sto je covek izneo.
moje privatno misljenje je da biznis direkciju treba zatvoriti jer su polovina njih trutovi koji bi da im svi dodju na noge,a ne da oni mole korisnike.
Zato molom boga da nas kupe Nemci.“Mach frei“

znam,znam sta ce pojedinci reci , ali ovo je moje najiskrenije misljenje.

Zalim sto radim u ovakvu firmu, ali “life is a bitch“.

cheers,
[ Gojko Vujovic @ 27.11.2004. 14:52 ] @
Citat:
kronos:
moje privatno misljenje je da biznis direkciju treba zatvoriti jer su polovina njih trutovi koji bi da im svi dodju na noge,a ne da oni mole korisnike.


kronos, skidam kapu za hrabrost i iskrenost u ovoj poruci. Napreduješ ;)
[ zlizo @ 27.11.2004. 15:13 ] @
Svaka cast Kronos na stavu, pre nekog vremena su te optuzivali da si trol ali si se izvadio ipak si jedan od nas (ogorcenih korisnika internet usluga u ovoj zemlji).
[ vuki68 @ 27.11.2004. 15:23 ] @
Prestanite vec jednom da mlatite praznu slamu.Nije tacno da je test faza jos uvek u toku, ONA JE ZAVRSENA.Dobro bi bilo da se taj koji to tvrdi pozove na izvor.Glavni problem odlaganja je komplikovana pravno formalna procedura i to sto je Telekom drzavna firma, tako da to nikoga ne zanima kada su u pitanju rokovi.Dobicete ADSL pre ili kasnije, a nagadjajnja o ,,za dve god,, su prazne price.Kosrisnici ove teme se mogu nabrojati na prste jedne ruke, na zavisnike NEt-a.
[ BytEfLUSh @ 27.11.2004. 15:28 ] @
Hmmm vuki mi bi radije da dobijemo ADSL pre nego kasnije. Nego, ja sam zavisnik od net-a a eto do sada se nisam uključivao u ovu diskusiju.
[ Marko_L @ 27.11.2004. 15:42 ] @
Citat:
Dobicete ADSL pre ili kasnije, a nagadjajnja o ,,za dve god,, su prazne price.

Tačno, lepo je rečeno u Oktobru 2004., strpite se malo :)
[ aleksandaraleksandar @ 27.11.2004. 17:31 ] @
>Kosrisnici ove teme se mogu nabrojati na prste jedne ruke, na zavisnike
>NEt-a.

ti onda stvarno nemas sta da trazis na netu. osecam da se sve svodi na postu
i kladionicu. bas sam nesto cuo ovih dana, koliko je tih zavisnika u EU.
valjda ljudi takodje imali velike telefonske racune, i losu uslugu lokalnih
telekoma, pa im to bio dodatni razlog da koriste dsl. ili su samo zeleli da
krace sede za racunarom?
[ vuki68 @ 27.11.2004. 17:55 ] @
Imam ja sta da trazim na NET samo se pitam zasto ste toliko dosadni sa ADSL, zar sa ovog mesta uticete na nekog ili ispaljujete vlastiti gnev u prazno? Bice kad bude, i to u skorije vreme, nisu vise u pitanju godine i meseci.Strpite se jos malo kada ste cekali ovoliko.I mislim da ne znate koliko ljudi i nema pojma sta je to ADSL a takodeje koriste Net
[ BluesRocker @ 27.11.2004. 18:08 ] @
Vuki, meni vec 7 godina puca veza. Samo toliko...
[ vuki68 @ 27.11.2004. 18:09 ] @
Verujem, ali strpi se jos malo bice kad vam kazem
[ Kici @ 27.11.2004. 18:10 ] @
Citat:
Glavni problem odlaganja je komplikovana pravno formalna procedura i to sto je Telekom drzavna firma

Pa naravno cela diskusija i jeste da uopste nije cudno sto se sve ovo desava bas kod nas, a ne u Zanzibaru.
Citat:
Kosrisnici ove teme se mogu nabrojati na prste jedne ruke, na zavisnike NEt-a.

Eto vidis i ti bi da predstavis ADSL kao nesto veoma posebno sto treba da imaju samo ovisnici, a mi ostali treba sa smo na dialup jos jedno 10 godina i da budemo zadovoljni sa tim i ako nam se ne svidja mozemo da idemo tamo gde je bolje.

E zato treba da postoji i jos koji operater za mobilnu i fiksnu pa bi se onda potrudili da poboljsaju kvalitet ali i da smanje cene i onda ne bi bilo nekih trutova koje ne zanima poboljsanje kvaliteta usluga
[ aleksandaraleksandar @ 27.11.2004. 18:13 ] @
pa vuki, ako pogledas moje postove videces da nikada nisam rekao nikome
nesto tako direktno kao tebi, ali kapiram da se nisi uvredio.
pa vidi, ja sam dobio kabl onda kada sam sbb-u napisao, da mi stize dsl.
radi se o jednostavnoj stvari. telekom je monopolista, kakvog nema. da on
crpi svoj monopol, u nekoj iteraciji razmisljanja i mogao bih da kazem "ok,
mala smo zemlja, treba se malo utegnutu pred svetsku pijacu..." ali telekom
niti kosku glodje nit je drugom daje. pa ako im je ok "bice za nekoliko
meseci" stav da sire iz svoje firme, onda neka lepo kazu "evo mi vise necemo
da se igramo, uzmite od verata ili sta znam vec koga, natprovajder firmu i
cao. iznajmljivacemo portove po simobilcnim cenama u nekom periodu".
nije tesko beograd srediti, kako to izgleda.
jedna velika firma, tacno 6 meseci, ali tacno toliko, ne moze da dobije
isdn. strana firma. covek ne zna sta da napise u svojim izvestajima,
upravnom odboru firme. i poenta moje price, ko zna koliko je takvih i
svratilo ovde, i pobeglo... telekom je drustveno zlo.

znam koliko ljudi nema pojma sta je dsl, u tome i jeste tuga. nisu u stanju
da vrse pritisak, zato ovoliko ljudi na ovoj temi i prica toliko, umesto
njih, a to je drustveno opravdano, jer "ko na brdu ak i malo stoji..."
[ pailhead @ 27.11.2004. 21:40 ] @
hm...
ni osnivac ove teme izgleda da nije imao pojma sta je adsl, pa ga je dobio...

ali oh boze, idem ja nazad na pucanje veza i 5000 din telefonski racun
[ Marko_L @ 27.11.2004. 21:46 ] @
Citat:
Imam ja sta da trazim na NET samo se pitam zasto ste toliko dosadni sa ADSL

Možda zato što želimo brži internet koji je inače već godinama standard u svetu.Si razmišljao o tome ?
Citat:
Bice kad bude, i to u skorije vreme, nisu vise u pitanju godine i meseci.

Neg' vekovi :)
Vidi, nije problem u tome da se sačeka još malo.Problem je u sveukupnom ponašanju Telekoma.Prvo se baljezga o nepostojanju tehničkih mogućnosti, nekim pravnim regulativama i sličnim glupostima.Pa kako to onda da su neki preko veze dobili taj je*eni ADSL ? To je po zakonu, jel ? Ispod žita ima, zvanično nema...Ma daj...a sad kad je to provaljeno, onda nije problem u tehničkim mogućnostima, već sve to treba da se testira...šatro, a vamo se priča kako je sve spremno i da će usluga biti dostupna u oktobru, pa novembru, pa sad test period do januara, i šta sad, treba da budemo srećni ako se pojavi do oktobra sledeće godine i 256Kbit/s ne bude koštao 10.000.Mislim, ko koga laže onda ? Priča se menja iz dana u dan...
Citat:
I mislim da ne znate koliko ljudi i nema pojma sta je to ADSL a takodeje koriste Net

I Telekom to koristi da bi tim istim ljudima predstavio ADSL kao nešto mnogo novo, super-dobro, nema nigde u svetu, to čudo koriste samo ovisnici...blablabla.Ne bi me čudilo da kad krene usluga vidim reklamu tipa "Telekom Srbija, jedina u svetu pruža usluge najnovije tehnologije, zvane ADSL - apsolutno domaća srpska linija".
E, kronos je bar korektno postupio i rekao istinu, i to poštujem, ali ove ostale advokate ne mogu da razumem.Mislim jasno je da "sitnije ribe" u Telekomu ne mogu ništa da promene, ali to nije razlog da brane jednu ovakvu politiku obmanjivanja i prevare.
[ pailhead @ 28.11.2004. 00:11 ] @
e da stvarno, ako sve stoji zbog nekih pravnih regulativa, da li je ilegalno ako su neki ljudi to dobili i jos javno saopstili da su dobili "preko veze"?
[ Mister Big Time @ 28.11.2004. 00:26 ] @
hahah e dobar si palihead

Zaboravljas da je ovo Srbija™ ?

A i kako ce da ga neko juri, po nickname-u? Niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno.. a dokaza nema.


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 28.11.2004. u 01:30 GMT+1]
[ Marko_L @ 28.11.2004. 00:29 ] @
Ma jok, to su beta-testeri najnovije usluge :)
[ voyageur @ 28.11.2004. 21:16 ] @
da li se igde jos spominje ADSL kod nas ili samo u BG ?
vidim da moj provajder nudi ( kad kazem nudi to znaci stoji reklama nekih dvadesetak dana za ADSL ) ovu uslugu, poslao sam im mail, odgovora nema, hteo sam da ih nazovem ali predpostavljam da mi i onako nista novo nece reci..
btw, radi se o Pancevu...ima li iko iz Panceva a da je bar testirao ADSL u Pancevu ?
[ pailhead @ 28.11.2004. 22:39 ] @
ima neki covek u pazovi koji je dobio adsl
i to otprilike
"uzeo sam neku novu uslugu.. jel dobro?"
[ incognito @ 29.11.2004. 18:31 ] @
Mrzim da linkujem na druge teme i forume, ali ja sve povodom ovoga rekoh na: ... ah, da... Verat pukao (oni su pa tek posebna prica), cek da se presaltam na modemce i 041 BeoTel

Daklem, sve rekoh na temi: http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=54265

Naravno, i tamo se pojavise par dezurnih Telekonj-advokata (prosto se pitam da l' ih za takve stvari Telekom placa?), i bese 'tresla se gora, rodio se mish'...

Kljucna stvar jednog od branioca Telekom-liste:

Incognito, ti baš imaš jak strah da će te neko prevariti, pokrasti, i slično.Evo, da ti otkrijem odakle mi ove informacije (tačno je da je probni rad ADSL počeo još u junu ove godine, ali sada se kreće i ka korisnicima):"Telekom Svet", broj 5 za oktobar 2004. .Dakle, nije tako bajato, kao što ti tvrdiš....

Lepo ja rekoh, zivi bili pa videli... Pocinjem da se plasim samog sebe kako sam poceo da predvidjam buducnost (a to je kao tesko u slucaju Telekom-a)...

... ah, da... sad moram opet da se vratim na Verat da bih ovo poslao...

Lepo neko gore rece... ne treba juriti vezu, nego vizu
[ Mister Big Time @ 29.11.2004. 23:07 ] @
da.. verat se raspada dans.

Inace, i sa drugih strana cujem da ADSL je za sada samo bajka koju telekom servira..
[ vuki68 @ 30.11.2004. 06:42 ] @
Citat:
Mister Big Time: da.. verat se raspada dans.

Inace, i sa drugih strana cujem da ADSL je za sada samo bajka koju telekom servira..


a koje su to ,,razne strane,, ili pouzdani izvori?
[ Mister Big Time @ 30.11.2004. 14:23 ] @
drugi korisnici koji znaju neke ljude u telekomu odnosno u ADSL sektoru (JUPAK) ... kao sto sam ja dobio onaj alcatel na "probu" od ortaka..
[ vuki68 @ 30.11.2004. 17:51 ] @
Citat:
Mister Big Time: drugi korisnici koji znaju neke ljude u telekomu odnosno u ADSL sektoru (JUPAK) ... kao sto sam ja dobio onaj alcatel na "probu" od ortaka..


ja imam info iz direkcije ,,oko nove god, ili posle.,, u sv slucaju nismo daleko tako nadlezni govore direktori i sl
[ techtris @ 30.11.2004. 22:10 ] @
Citat:
vuki68: ja imam info iz direkcije ,,oko nove god, ili posle.,, u sv slucaju nismo daleko tako nadlezni govore direktori i sl


A ja sam čuo da će biti 1. aprila.... 2xxx godine.

Dobro bre, vuki68, kako te nije sramota da se uopšte oglašavaš?
Ja mogu da se opkladim da će Zastava izbaciti novi model vozila pre nego što Telekom masovno pusti ADSL.

Gadi mi se Telekom, gade mi se operateri na 977 kojima su prvi komentari na prijavu kvara - "Isključite bežični telefon" ili "To je do vašeg telefona", majku mu, zašto jednostavno ne postave automat da mi to kaže, što uopšte drže žive ljude u tom Call centru??? A da, zaboravio sam i čuvenu rečenicu "Ne zanima nas kako vama radi internet" što je vrh bezobrazluka!!!

Malo je offtopic ali... pre neki dan gledam na Studiju B prilog o tome kakva pitanja građani postavljaju operaterima na 9812. U Blicu čitam kako Telekom svake nedelje razdvaja dvojnike, i digitalizuje mrežu (wooooooow!!!!!).. ajde bar malo medije da pritisnemo ako već ne možemo Telekom.



[ vuki68 @ 01.12.2004. 07:52 ] @
Citat:
techtris: A ja sam čuo da će biti 1. aprila.... 2xxx godine.

Dobro bre, vuki68, kako te nije sramota da se uopšte oglašavaš?


a zzasto bi me bilo sramota, ja razumem da si ti revoltiran i da iz toga izlaze tvoje konstatacije ali se samo zapitaj gde zivis
[ techtris @ 01.12.2004. 08:17 ] @
@vuki68
OK, mada sam ti to rekao zbog tvoje konstatacije kako smo svi mi koji čekamo ADSL nekakvi internet manijaci kojima nije dovoljan dial-up. Sram da nas bude sve...
ajde svi da napišete na tabli 1000 puta: "Ne treba mi ADSL".... :)
[ vuki68 @ 01.12.2004. 08:24 ] @
Citat:
techtris: @vuki68
OK, mada sam ti to rekao zbog tvoje konstatacije kako smo svi mi koji čekamo ADSL nekakvi internet manijaci kojima nije dovoljan dial-up. Sram da nas bude sve...
ajde svi da napišete na tabli 1000 puta: "Ne treba mi ADSL".... :)


nisam rekao ,,da vam nije dovoljan,, ali razumite ljudi da je jedan od problema i taj sto isporucilac kasni sa isporukom opreme, demagoska pravna procedura, nezainteresovanost ljudi u telekomu tj zaposlenih koji nemaju valjde od toga, u sv slucaju da je to privatna firma imali bi mi svi adsl odavno
[ incognito @ 01.12.2004. 08:57 ] @
Prosto je fascinantan odgovor svakog branioca Telekoma: Zapitajte se u kojoj zemlji zivite!

Je l' vas to uce na obuci? Prilikom pripravnickog rada? ... Mislim tu floskulu sam cuo jedno milion puta...

Dok tako razmisljamo zivecemo u bas toj zemlji u kojoj nista normalno ne funkcionise, jer ce se svi pravdati na to da stanje u zemlji nije dobro pa sve sto je ljudima potrebno mozemo smatrati luksuzom, i niko nista nece uraditi da se to promeni...
[ vuki68 @ 01.12.2004. 09:05 ] @

Je l' vas to uce na obuci? Prilikom pripravnickog rada? ... Mislim tu floskulu sam cuo jedno milion puta...

Dok tako razmisljamo zivecemo u bas toj zemlji u kojoj nista normalno ne funkcionise, jer ce se svi pravdati na to da stanje u zemlji nije dobro pa sve sto je ljudima potrebno mozemo smatrati luksuzom, i niko nista nece uraditi da se to promeni...[/quote]

Ne dok tako razmisljamo, nego cim se primene sistemska resenja drugacije ce i biti.A niti sam ja, niti si ti mocan da to menjamo.A niti radim u Telekomu niti sam pripravnim, samo pokusavam da vam otvorim oci
[ MyWay @ 01.12.2004. 11:16 ] @
A da neko zaključa temu?
[ vuki68 @ 01.12.2004. 11:44 ] @
Citat:
MyWay: A da neko zaključa temu?


MyWay a da se ja i ti udruzimo a?