[ banom @ 24.11.2004. 19:33 ] @
Komsija i ja smo umrezili kompove, sve je sljakalo kako treba. Posto imam kablovski internet uzeli smo zajedno da placamo pretplatu.....
Sve je ok radilo (znaci on je preko mog kompa imao vezu sa netom) dok nisam stavio Bandwidth Controller.
Cim sam ga instalirao mreza je pobrljavila. Jos uvek mozemo obojica na net ali komsija ne moze da udje na moj kompjuter (vidi moj komp u My Network Places ali ne moze nikako da udeje u njega), dok ja na njegov ulazim bez problema. Napominjem da je firewall iskljucen.

Mreza je podesena klasicno znaci na mom kompu IP 192.168.0.1 subnet 255.255.255.0
a kod njega 192.168.0.212 subnet mask isti, a default gateway moj IP. Kod mene je ukljucen Internet Connection Sharing.

[Ovu poruku je menjao banom dana 25.11.2004. u 01:47 GMT+1]
[ banom @ 27.11.2004. 14:35 ] @
Ima li neko bilo kakvu ideju sta bi moglo biti?
[ Milos Stojanovic @ 27.11.2004. 15:47 ] @
Bandwidth Controller je meni isto pravio dosta čudne probleme. Bugovit je dosta. Probaj neku stariju verziju da instaliraš (0.11 u mom slučaju), meni je to pomoglo.
[ banom @ 02.12.2004. 20:48 ] @
Ne vredi i dalje ja mogu da udjem na komsijin komp ali on kod mene ne moze kao da je ukljucen neki firewall pritom ping odradi kao da je sve uredu.

Pokusao sam da instaliram stariju verziju Bandwidth Controller-a ali koju god da stavim verziju u Help\About pise da je verzija 0.13 beta (tj. ona koja mi je sve pokarabasila).

I da kad udjem na View workgroup computers treba mi oko 30 sekundi pa i vise da bih video kompjutere u mrezi, pre ovoga mi je trebalo manje od sekunde.

Jos neka ideja?
[ Gojko Vujovic @ 02.12.2004. 20:53 ] @
To su cesti problemi sa windowsom, ne verujem da imaju mnogo veze sa bandwidth controllerom. Konkretno, Wins ili DC u mrezi bi verovatno pomogli, samo je pitanje da li se to isplati za samo dva kompa. Druga opcija je da batalite windows shares i nadjete nesto upotrebljivije za razmenu fajlova.
[ banom @ 02.12.2004. 21:35 ] @
I pretpostavljao sam da je do win-a.

OK ali koji program za razmenu fajlova ali da nije nesto komplikovan?
[ Milos Stojanovic @ 02.12.2004. 22:39 ] @
FTP (Bulletproof FTP Server + Total Commander kao klijent)

Direct Connect (DC server, drugi DC server, DC++ klijent)

ima puno načina. FTP je verovatno najlakši za podešavanje.