[ FLASHY @ 24.11.2004. 19:53 ] @
Da sad ne bi pisao cijeli problem molim vas pogledajte http://cafe.mobil.hr/showthread.php?p=112330#post112330
POMOC!!! :(
[ daso1 @ 24.11.2004. 21:22 ] @
Kao sto si uspio nauciti na vlastitoj kozi, nije data kabel za svakoga!
1. to sto ti pokusavas, neces naci na korisnickim stranicama (gdje si prije trazio)
2. imas eeprom i fubu na landijevm sajtu, a to ti i pise u TOP-u ovog foruma
3. najvjerojatnije ces trebati napraviti testpoint, pretpostavljam da znas sto je to

E sad ovako... skini fino fubu sa landy-ja i pomocu frije ga upisi u mob (ako ne reagira na crvenu tipku, napravi testpoint). Zatim odi na unlock i koristi origigi imei, nemoj nesto rucno upisivati. Nakon toga bi trebalo biti sve u redu.

P.S. ako ne znas sta je testpoint i nisi siguran u sta se upustas, skokni do prvog servisa jer bi mogao napraviti neko sr..e oko testpointa, imam neki predosjecaj :-)
[ mrcina @ 24.11.2004. 21:38 ] @
jeftinije ce ti biti da dodjes kod mene da ti to ja odradim,nego da 20-ak puta skines fubu i 30ak puta eep,internet je prilicno skup u nasem gradu:)))
[ DelTroter @ 25.11.2004. 11:01 ] @
malo su te zbunili ovi na mobil hr, sa epromima flashevima itd
stvar je prosta samo sledi seldeci algoritam
>I< .hoces da odes kod mrcine da ti resi stvar (DA predji na tacku >III<, NE predji na tacku >II<)

>II<.ili ovo:
1. skini full flash
2. za testpoint nema potrebe jer ti telefon vec vidi i freia i v-klay
3. startuj recimo v-klay (freia i v-klay imaju kompatibilne flesheve znaci ono sto si iscita freiom mozes da upises v-klayom i obrnuto)
4. biraj u opciji m55 bootcore bug
5. idi na flasher>writh memory, biraj full flash
6. kad ti sve upise(a) iskljuci kabl, izvadi bateriju, vrati bateriju, (**sve skolski**)
7. staruj freiu, prikopcaj telefon, podesi bootcore bug, podesi com port, idi na unlock options>direct unlock no saved map>use original IMEI
8. kad trazi "press red buton" ti pritisni crveno dugme i cekaj dok napise ok
9. iksopcaj telefon, izvadi bateriju vrati bateriju
10. ukljuci telefon ako radi (a trebalo bi sa verovatnocom od 98,7%) predji na tacki >III< ako ne predji na tacku >I<

>III<
Uzivaj u blagodetima mobilne telefonije, i seti me se ponekad kao coveka koji je skromin matematickim modelom, metodom linearne organizacije prvo postavio shemu problema a kasnije metodom optimizacije zadatka linarnog programiranja usmerio ka resenju tekuceg problema.
[ FLASHY @ 26.11.2004. 12:39 ] @
Citat:
DelTroter: malo su te zbunili ovi na mobil hr, sa epromima flashevima itd
stvar je prosta samo sledi seldeci algoritam
>I< .hoces da odes kod mrcine da ti resi stvar (DA predji na tacku >III<, NE predji na tacku >II<)

>II<.ili ovo:
1. skini full flash
2. za testpoint nema potrebe jer ti telefon vec vidi i freia i v-klay
3. startuj recimo v-klay (freia i v-klay imaju kompatibilne flesheve znaci ono sto si iscita freiom mozes da upises v-klayom i obrnuto)
4. biraj u opciji m55 bootcore bug
5. idi na flasher>writh memory, biraj full flash
6. kad ti sve upise(a) iskljuci kabl, izvadi bateriju, vrati bateriju, (**sve skolski**)
7. staruj freiu, prikopcaj telefon, podesi bootcore bug, podesi com port, idi na unlock options>direct unlock no saved map>use original IMEI
8. kad trazi "press red buton" ti pritisni crveno dugme i cekaj dok napise ok
9. iksopcaj telefon, izvadi bateriju vrati bateriju
10. ukljuci telefon ako radi (a trebalo bi sa verovatnocom od 98,7%) predji na tacki >III< ako ne predji na tacku >I<

>III<
Uzivaj u blagodetima mobilne telefonije, i seti me se ponekad kao coveka koji je skromin matematickim modelom, metodom linearne organizacije prvo postavio shemu problema a kasnije metodom optimizacije zadatka linarnog programiranja usmerio ka resenju tekuceg problema.


:)

E ovako... Sad ga trenutno flasham sa v_klay (po 3-4 put, ali vjerovatno ponovo bez uspjeha). Kad sam ga sinoc flashao sa vklayem... EVO I SAD SE TO POJAVI: "An unknown error occurrded while accessing COM4 - Loader: Write memory - Unknown answer after erase flash readed: length= 0x00000001, but must be 0x00000002..!!! Grrrr....

Sad cu probati ono sto je DelTroter rekao, sa freiom... Odgovoricu ili ovdje ili na cafe.mobil.hr... Hvala.
[ FLASHY @ 26.11.2004. 12:42 ] @
PS: Ja vec imam fullflash (imam ih bar 5 i eepromova takodje, ali sam sad probavao sa onim sto mi je "Sljaka" sa onog foruma poslao)
[ FLASHY @ 27.11.2004. 16:51 ] @
Nista ne uspijeva... Pokusavao sam bilo sta da ubacim i NISTA NECE DA UBACI!!! Nece da ubaci nista: ni fullflash, ni eeprom, nece ni sa freiom da unlockuje, nece da ubaci firmware... Ocigledno je bootcore upropascen!!! E sad, vjerovatno treba napraviti test point, ali ja ne znam kako se to radi i za sta sluzi! Molim vas da mi neko objasni to DETALJNO i sta cu onda poslije toga!
[ FLASHY @ 27.11.2004. 16:54 ] @
Jel test point nesto hardversko ili softversko??? Ako je hardversko nema sanse da ja to radim!!!
[ FLASHY @ 27.11.2004. 17:29 ] @
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!
Uspio sam, uspio sam ga dovesti do "plavog ekrana"!!!
Sad jos samo ispravim "blue screen" u eepromu i to je to!!!

JUPI!!!
Javicu vam kad to uradim!

PS: Evo kako sam to uradio- stavio sam na M55 - patched bootcore i onda je uspjelo ubaciti fullflash!!!
[ FLASHY @ 27.11.2004. 17:35 ] @
Ups...
Izgleda da ono nije "blue screen"...
Kako sad da poparvim jos ono kad mi se telefon na sec upali i onda ugasi?
[ silicva @ 27.11.2004. 17:41 ] @
uzmi zdrav simens m55 i sa (Simens m55 Boot) u freia izcitaj ceo firmware oko 2 mb
ubaci na isti nacin u tvoj freia (Siemens m55 Boot) taj iscitani firmware
onda ubaci sa (Siemens m55) firmware, pa Direct Unlock No map is saved
podesi kontrast ako bude neophodno i to je to!
[ FLASHY @ 27.11.2004. 17:54 ] @
Unlockovao sam phone ali sam sad zeznuo "eeprom 5007 file"!

Sad ga ponovo flasham, jer mi se sad ne da traziti o tome...
[ silicva @ 27.11.2004. 18:34 ] @
pa jel upalio?
[ DelTroter @ 27.11.2004. 19:10 ] @
aaaaha pa ti si imao patchovani bootcore celo vreme.
To sto ti se na tren upalio i ugasio nije do contrasta. nego ga trebas otkljucati sa freiom, odnosno ispraviti IMEI u epromu na ono koje je zapisano u hardveru tvog telefona., u suprotnom se telefon bas tako ponasa, na trenutak upali pa bzzz i ugasi.
unlock no saved map>using original imei

A sindrom plavog(belog) ekrana je nesto drugo on se upali i sve radi normalno samo sto nemas nikakvog kontrasta sve je plavo ili belo.
nema potrebe da ga opet flashujes, samo mu ispravi contrast toolsom, i
ajde molim te posalji mi e-mailom, blok eeproma 5007, ja cu ti ga ispraviti, iscitaj ga eeprom toolsom.
i sto ne koristis freiu za flash je*o te vklay, :)

i stvarno jesi li uspeo?

[ FLASHY @ 28.11.2004. 11:33 ] @
Eee... zaboravio sam ovdje odgovoriti...
Napravio sam telefon i sad mi je sve OK!!! :)
Napravio sam ga nepuno nakon zadnjeg posta!
PS: Tek sam sad procitao zadnja 2 posta! :)